Skocz do zawartości


Zdjęcie

16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

W konsekwencji, wykonywanie technik w aikido, podobnie jak judo (w oparciu o kuzushi), bez kooperacji uke jest po prostu niemożliwe.
....
Można właśnie tutaj zawody utożsamić z randori w judo, gdzie chodzi o to, by partner nie blokował, umożliwiając wykonanie techniki, jeśli nastąpiło 'poprawne' do niej wejście.

Że co proszę?
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Myślę, że nie zrozumiałeś kontekstu zdania. Nie chodzi o judo, ale wykonywanie w aikido technik podobnie jak w judo.
  • 0

budo_omasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

W konsekwencji, wykonywanie technik w aikido, podobnie jak judo (w oparciu o kuzushi), bez kooperacji uke jest po prostu niemożliwe.
....
Można właśnie tutaj zawody utożsamić z randori w judo, gdzie chodzi o to, by partner nie blokował, umożliwiając wykonanie techniki, jeśli nastąpiło 'poprawne' do niej wejście.

Że co proszę?


no wlasnie. ja tez prosze o objasnienie. w randori w judo partner nie blokuje, umozliwajac wykonanie techniki??? to jakos calkowiecie odbiega od moich o judo wyobrazen, jak rowniez od tego co widzialem na wlasne oczy.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Myślę, że nie zrozumiałeś kontekstu zdania.

Kontekst nie ma w tym przypadku nic do rzeczy. Napisałeś:

W konsekwencji, wykonywanie technik w aikido, podobnie jak judo (w oparciu o kuzushi), bez kooperacji uke jest po prostu niemożliwe.

Jest to wierutna bzdura. Wykonywanie technik bez kooperacji uke jest w judo nie tylko możliwe (właśnie dzięki koncepcji kuzushi, na której całe judo stoi) ale wręcz pożądane. Oczywiście w randori, bo o tym pisałeś, a nie o kata czy gokyo.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Myślę, że na tym forum jest sporo aktualnych i byłych judoków dla których moja wypowiedź jest jasna. W czasie walki (zawody) chodzi o to, by wykonać technikę samemu, lub też niedopuścić do tego, by przeciwnik mógł to zrobić. W randori (judo) głównie chodzi o to, by w warunkach zbliżonych do walki móc wykonywać określone techniki. Czasem dedykuje się na treningu randori tylko jednej technice i parner, w ten, czy inny sposób, kooperuje.

Shabu, proszę nie zarzucaj mi bzdur, tylko uważnie czytaj. Nie chodzi o judo! W judo techniki są tak pomyślane, że przy poprawnym ich wykonywaniu uke nie ma nic do gadania. Nawet dzisiaj komuś odpisałem (prywatnie): z niecierpliwością czekam na to, kiedy to rzucisz mnie, stosując jakąkolwiek technikę aikido, kiedy Ci na to nie pozwolę (czytaj - nie będę kooperował).
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Mi sie wydaje, że nie byłeś nigdy na treningu judo, a piszesz byle pisać.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

W konsekwencji, wykonywanie technik w aikido, podobnie jak judo (w oparciu o kuzushi), bez kooperacji uke jest po prostu niemożliwe.

gdybyś dodał, że chodzi Ci o trening techniczny to ok zgadzam się, ale:

Można właśnie tutaj zawody utożsamić z randori w judo, gdzie chodzi o to, by partner nie blokował, umożliwiając wykonanie techniki, jeśli nastąpiło 'poprawne' do niej wejście.

Jestem aktualnym judoką, mam trening randori co środe i niby na randori mamy takie sytuacje?
"ajj ale wszedłeś ładnie, wygrałeś, rzucaj mnie" :lol: :lol: albo "ejjjj nie oporuj tak bo nie zdobęde ipponu" :lol:
Żartuje sobie ale biadolisz i tyle. Trening randori to jest ten jeden piękny dzień w tygodniu gdzie każdy idzie tylko w jednym celu: walczyć. Nie konkurs wejść tylko walki, normalne walki gdzie każdy oporuje, przeszkadza i trzeba się mocno nakombinować żeby swój cel(daną technikę) osiągnąć.
Tak nie chodzi o judo tylko o to czy wiesz o czym piszesz. Uczestniczyłeś na treningach judo?
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Mi sie wydaje, że nie byłeś nigdy na treningu judo, a piszesz byle pisać.

Złóż zatem zażalenie do Polskiego Związku Judo. Takich tam promują instruktorów, do których należę.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Shabu, proszę nie zarzucaj mi bzdur, tylko uważnie czytaj.

Czytam uważnie. Użyłeś sformułowania "w aikido, podobnie jak w judo," co wskazuje na to, że to co następuje tyczy się obydwu dyscyplin w tym samym lub prawie takim samym stopniu. Nie widzisz tego? :)

z niecierpliwością czekam na to, kiedy to rzucisz mnie, stosując jakąkolwiek technikę aikido, kiedy Ci na to nie pozwolę (czytaj - nie będę kooperował).

Tutaj oczywiście zgoda, jak z resztą w całej rozciągłości, po twoim wyjaśnieniu. Rozchodziło się jedynie o tamto niefortunne sformułowanie, podczas gdy miałeś na myśli coś przeciwnego.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Zgoda. Wygląda na to, że namieszał zbędny przecinek.
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

...Nawet dzisiaj komuś odpisałem (prywatnie): z niecierpliwością czekam na to, kiedy to rzucisz mnie, stosując jakąkolwiek technikę aikido, kiedy Ci na to nie pozwolę (czytaj - nie będę kooperował).


Myślę, że jest to możliwe! :wink: :lol:
  • 0

budo_corel
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Pozwole poprawic kilka osob, nie bede wymienial nickow. Aikido to nie sztuka walki, ani sport, to jest sztuka obrony. Czesto mozecie sie z tym spotkac w filmach, jak sie bronia. Ale to zobaczy tylko czlowiek ktory to trenuje.

Ja jutro, biore udzial w tych zawodach, sekcja zabrzanska. Dla mnie to nie beda zawody, totez zdobywanie metalu, pucharow czy tez slaby. To bedzie dla mnie zobaczenie umiejetnosci, i porownanie ich. Ocenienie umiejetnosci, zgrania sekcji, jakze indywidualnych przygotowan, wykazanie sie odwaga, oraz pochwalenie sie tym, co umie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Pozwole poprawic kilka osob, nie bede wymienial nickow. Aikido to nie sztuka walki, ani sport, to jest sztuka obrony. Czesto mozecie sie z tym spotkac w filmach, jak sie bronia. Ale to zobaczy tylko czlowiek ktory to trenuje..

Uznanie aikido jako sztuki obrony jest stwierdzeniem niezwykle uproszczonym i nieprawdziwym, a powolywanie sie na filmy jako zrodlo dla potwierdzenia tej tezy jest nie tylko smiesne i naiwne ale nie majace nic wspolnego z rzeczywistoscia.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Nawet Tinky Winky potwierdzi, że to co na filmie nie jest tym co w rzeczywistości :)
No ale udanego chwalenia się jaki z ciebie kozak :roll:
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
"To bedzie dla mnie zobaczenie" No Corel, jak to dla Ciebie będzie "zobaczenie" to inna sprawa. Dobrze jest mieć świadomość, że jest kotś na tym forum, kto czuwa i wyjaśnia (poprawia) innym niedoświadczonym użytkownikom czym jest aikido.
No i dobrze, że promujesz takie cnoty jak:
ODWAGA - ( ciekawe gdzie ona jest w formach kihon dosa czy juiwazach)
SKROMNOŚĆ - "pochwalenie sie tym, co umie"
i ogólną wiedzę na temat Aikido i języka polskiego. :wink:

ehh proszę administratora o wprowadzenie egzaminu wstępnego na 'Vortal BUDO". Może wtedy Forum nie było by napchane tego typu dyskusjami. Chyba że Minister Edukcaji znów wprowadzi "amnestię" :? .

Myślę że ten temat już chyba nie będzie ewoluował w żadnym, wartym zużywania klawiatury, kierunku.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

(...) Czesto mozecie sie z tym spotkac w filmach, jak sie bronia. (...)

Nie wiem czy się śmiać czy płakać 8O :? :roll:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
narazie się powstrzymaj z emocjami a pokażę ci że ów człek nie kłamie :wink:
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
łoto mi chodziło :) :) :)
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Kurcze, panna ma rękę jak ja nogę :)
  • 0

budo_corel
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
A wiec tak...
Nie wiem skad ty wytrzasnales odwage w kihonie?? Widac ze nie wiesz co to wogole jest kihon, kihon jest to 6 cwiczen podstawowych, KTORE POMOGA W CWICZENIU I DOSKONALENIU TECHNIK. A po drugie, odwaga, to cecha charakteru, niektorzy jej nie maja, i aikido w tedy im nie pomoze, "Do odwaznych swiat nalezy".

Skromnosc?? A to juz sprawa osobista...
Szczepan, cwiczyles kiedys aikido?? Jezeli nie to sie nie wypowiadaj, a jezeli juz cwiczyles, to napewno za krotko by poznac tajemnice aikido, sztuki obrony. Jest ona niezwykle skuteczna jakze brutalna na ulicy oraz na treningu.

Jezeli chce ktos podyskutowac o Aikido zapraszam na rozmowe na gg:7277556. Dzisiaj nie bede na gg przed 22 pozniewaz zawody, a pozniej ukochany Grill ^____^
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024