Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fujimoto w Pradze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Fujimoto w Pradze
Jako że do Pragi mam parę kilometrów bliżej niż do Warszawy czy Poznania, nie trzeba mnie było namawiać na ten wyjazd. Dojo znajdowało się w budynku , który pamiętał chyba jeszcze czasy wojny. Standard (poza może łazienkami) poniżej średniej - widocznie nie tylko u nas edukacja i kultura fizyczna jest traktowana po macoszemu. Mata spora, choć było dość tłoczno - oprócz kilkunastoosobowych grup z Polski i Włoch liczną większość stanowili Czesi i Słowacy. Gospodarz stażu powitał zarówno swoich jak i gości (nie wiem dlaczego wszyscy Czesi zwracali się do nas po angielsku - przecież my ich rozumieliśmy bez tego :) ) - dużym plusem organizatorów była troska okazana zagranicznym gościom - w Polsce tego nie widziałem. Dobre wrażenie zrobili na mnie czescy aikidocy juz podczas tori fune na początku treningu - huknęli jak, nie przymierzając, trzystu spartan :) Staż podzielony był na trzy bloki treningowe - dwa w sobotę i jeden w niedzielę. Na seminarium prowadzonym przez Fujimoto sensei byłem poraz czwarty i jego aikido jest dla mnie coraz bardziej przekonywujące. Jego przekaz jest spójny - choć opiera się na pewnych założeniach (chodzi o aktywnośc uke) to są one przemyślane i sensowne. Jedyne zastrzeżenie mam do sposobu ustawienia stóp - jak to możliwe że sensei ma 60 lat i ma jeszcze kolana ? :) Odniosłem wrażenie, że miejscowi maja lepszy kontakt z Fujimoto, bo więcej osób niz w Polsce "łapało" te ruchy. Czasu nie brakowało, więc zdążyliśmy przepracować spory repertuar technik z różnych ataków. Formy te wymagają dobrego rozciągnięcia (mocne obniżenia centrum) co zaowocowało u mnie lekkim bólem dolnej części kręgosłupa, bo ja akurat nie za elastyczny jestem :D
Praga jest miastem które trzeba odwiedzić, ale to juz inna historia. Można przyjechać i samemu zobaczyć, choćby we wrześniu na staż z Asai sensei.
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Fujimoto w Pradze
A zdjęcia, misiu, a zdjęcia?? :wink:
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Fujimoto w Pradze
Zaraz, to szło jakoś tak:
"Film na siatkówce zdobywa nagrodę Grammy
Za brak porównania z celuloidami "
Nawet nie posiadam aparatu :) Na stażu jedna, może dwie osoby, robiły zdjęcia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024