Skocz do zawartości


Zdjęcie

16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_inhetos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
na stronie organizacji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest podane że zawody sportowe odbendą się w następujących konkurencjach. 1. formy kata(kihon dosa) 2.walka reżyserowana(jiu waza) 3.pokaz aikido. być może i inne style aikido pójdą podobną drogą.
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

na stronie organizacji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest podane że zawody sportowe odbendą się w następujących konkurencjach. 1. formy kata(kihon dosa) 2.walka reżyserowana(jiu waza) 3.pokaz aikido. być może i inne style aikido pójdą podobną drogą.


Dziadek się w grobie przewraca... :cry:
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
... UFC Aiki-Pride :?
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Ludzie, BUDO to nie sport :!: , nie tylko Dziadek się w grobie przewraca, ale również Pradziadek(Sokaku Takeda) i cała linia Przodków i Nauczycieli, dzięki której Aikido powstało i żyje dzisiaj. Sport to rywalizacja o bycie lepszym od kogoś, BUDO to samotna droga ku doskonałości, a rywalizujemy tylko ze sobą, ze swoim słabościami, błedami itp.
To co robi szkoła Aikido Yoshinkan, powoduje u mnie smutek, ponieważ zaprzecza sensowi praktyki BUDO i jest sprzeczne z nauczaniem Ueshiby Morihei.
Ludzie opamiętajcie się co czynicie :!:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

To co robi szkoła Aikido Yoshinkan, powoduje u mnie smutek, ponieważ zaprzecza sensowi praktyki BUDO i jest sprzeczne z nauczaniem Ueshiby Morihei.
Ludzie opamiętajcie się co czynicie :!:


Zawody te są organizowane tylko przez trzy dojo, więc generalizacja odnosząca się do całego Yoshinkanu nie ma racji bytu.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Taaaa rywalizacja jest złaaa, kiedy Ueshiba kazał Tohei'owi walczyć z zapaśnikami, którzy przyjechali do japonii i odwiedzali sekcje to też było to złe, kiedy Tohei szarpał się z dziennikarzem to też było to złe...
Tomiki,Nishio i Kobayashi sensei z tego co czytałem też nie byli przeciwni rywalizacji...
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

na stronie organizacji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest podane że zawody sportowe odbendą się w następujących konkurencjach. 1. formy kata(kihon dosa) 2.walka reżyserowana(jiu waza) 3.pokaz aikido. być może i inne style aikido pójdą podobną drogą.


Dziadek się w grobie przewraca... :cry:


... UFC Aiki-Pride :?


Ludzie, BUDO to nie sport :!: , nie tylko Dziadek się w grobie przewraca, ale również Pradziadek


Zgadza się !!! W końcu Aikido to nie sport a Sztuka Walki -droga do i w poszukiwaniu wymiaru astralnego,niewiarygodne duchowe przeżycie, pozostawanie w jednej wielkiej rodzinie, sposób postrzegania otaczającego nas świata a nie jakies brudne zapasy :roll:

Całe szczęście, że przybywa ludzi o właściwym podejściu a takich "sportowców" co to z Aikido sobie walki urządzają - jest coraz mniej.
Samuraje się psia krew znaleźli.

> TROCHĘ POKORY :evil:


Dziadek się w grobie przewraca... Jak by żył i zobaczył co robicie z jego Aikido to by wam tak wszystkim wpierdolił, że by wam sie odechciało...
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Jeżeli BUDO, zacznie jak w sporcie, uczestniczyć w rywalizacji, to straci na tym BUDO, nie sport. Sport (sporty walki) są pochodną, sztuk walki. Sport jest ściśle związany z powstaniem kapitalizmu i jego nastawieniem na rywalizację, konkurencję itp. Sztuki walki wyrastają z epoki feudalnej, gdzie traktowano to jako formę umiejętności dzięki, którym, można było przeżyć. BUDO jest pochodną BUJUTSU, praktykujemy BUDO jako spóściznę po okresie wojen i prawdziwych pojedynków. BUJUTSU to wiedza wielu pokoleń ludzi, którzy walczyli na śmierć i życie, BUDO to samorealizacja, a SPORT to rywalizacja.
Moim zdaniem nie można o pewnych sprawach zapominać, gdyż jedno wychodzi z drugiego, a gdy zapomnimy o historii zapomnimy o tym co robimy i dokąd zmierzamy.
Oczywiście, że rywalizacja istnieje w każdej dziedzinie nawet w BUDO, ale jaki jest jej cel, medale?, zaszczyty?, sława?, jeżeli tak, to czy to jeszcze jest BUDO.
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Dziadek się w grobie przewraca... Jak by żył i zobaczył co robicie z jego Aikido to by wam tak wszystkim wpierdolił, że by wam sie odechciało...



... zawody sportowe odbendą się w następujących konkurencjach. 1. formy kata(kihon dosa)...


Kihon dosa (ruchy podstawowe) to patent Yoshinkanu - po to by łatwiej było prowadzić zajęcia z dużą grupą początkujących. Dziadek raczej tego nie wymyślił...


...2.walka reżyserowana(jiu waza) 3.pokaz aikido.


... na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] swego czasu mozna było znaleźć zasady oceniania - może jeszcze są, to sobie Bogumil poczytaj....

Hmmm.... ale wiesz co Bogumil, w sumie masz rację... a nawet idźmy dalej - turniej Aikido w klatkach... oceniamy stopień uszkodzenia stawu, siłę atemi i ogólny stan obrażeń uke...

Tam gdzie zaczyna się sport, tam kończy się Budo, i nie jest to mój wymysł. Po prostu zmienia się podejście do treningu i jego cel. A akurat Aikido i sport pasują do siebie jak pięść do oka...

Ale co ja tam wiem, ze mnie taki łorior jak z koziej rzyci raisen tasza...

być może i inne style aikido pójdą podobną drogą.


I krzyż im na droge. Ja tam i tak wolę mój aerobik.
Pozdrawiam
Sentiel
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Oczywiście, że rywalizacja istnieje w każdej dziedzinie nawet w BUDO, ale jaki jest jej cel, medale?, zaszczyty?, sława?

Medale, zaszczyty i sława to raczej przypisuje się sportowi(zawodom) niż samej rywalizacji. Jeśli chodzi o rywalizację to bardziej przypisałbym ją do rozwoju strategii walki. Dają ci zestaw narzędzi i schematy ich użycia a cała zabawa polega na ich użyciu czyli na strategii walki, która jakby nie patrzeć jest i była stałym elementem wojen.
Można by powiedzieć, że "nie sztuką jest nauka technik tylko ich wykorzystanie w walce" ale techniki wcale nie są proste i to rzeczywiście jest sztuką tak samo trudną jak ich wykorzystanie.
Tyle ode mnie.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !


Dziadek się w grobie przewraca... Jak by żył i zobaczył co robicie z jego Aikido to by wam tak wszystkim wpierdolił, że by wam sie odechciało...

...

Chyba się nie znamy :D

Hmmm.... ale wiesz co Bogumil, w sumie masz rację... a nawet idźmy dalej - turniej Aikido w klatkach... oceniamy stopień uszkodzenia stawu, siłę atemi i ogólny stan obrażeń uke...


Daj znać kiedy to będzie i ile startowe. Mnie zdobywane medeale puki co cieszą i chętnie zmierze się z Yoshinkanowcem w klatce.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Dziadek się w grobie przewraca... :cry:



Acha :D Teraz dopiero zajażyłem Dziadek się w grobie przewraca bo sam by chętnie wziął udział... a tak to dupa.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Dziadek się w grobie przewraca...

Po śmierci wziął się za bjj :) :) :)
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Dobrze, że są zawody, przecież nie ma walk tylko pokaz techniczny więc tylko dla dobra.
  • 0

budo_mrozek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 380 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
[quote name="budo_Mistyk"]Sport jest ściśle związany z powstaniem kapitalizmu i jego nastawieniem na rywalizację, konkurencję itp. Sztuki walki wyrastają z epoki feudalnej, gdzie traktowano to jako formę umiejętności dzięki, którym, można było przeżyć.[/quote]

Jak zdołałeś to powiązać, nie jestem w stanie zrozumieć. Sport jest wynikiem kapitalizmu? Czyli przed kapitalizmem sport nie istniał? W epoce feudalnej sport nie istniał? Ciekawe. Czyżby negatywne nastawienie do sportu wynikało ze studiowania dzieł Marksa i Engelsa?

[/quote]
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

na stronie organizacji [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest podane że zawody sportowe odbendą się w następujących konkurencjach. 1. formy kata(kihon dosa) 2.walka reżyserowana(jiu waza) 3.pokaz aikido. być może i inne style aikido pójdą podobną drogą.


Witam w klubie. PUA ciągnie takie zawody dla dzieci od 6 lat.
Jest to prezentacja form pokazowych /układu technik/, w tym roku dojdzie kategoria kata z jo.
Tak to wygląda:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zawody nasze nie są w żaden sposób zamknięte dla innych szkół, także każdy może przyjechać i wystawić "zawodników".
Najbliższe będą w Lublinie, także 16 czerwca.


A co do maniaków ducha budo, zróbcie duży rozbieg i poszukajcie drzewa...
Cała akcja jest fajnym wydarzeniem dla dzieciaków, motywuje ich do zwiększonego wysiłku. Promuje aikido w świadomości ludzi, ściąga nowych adeptów do ćwiczenia. No i zwalcza "sekciarską" etykietkę, która jak czytałem niektóre posty nie jest przyczepiona bez powodu.
Mamy 21 wiek, samurajowie wymarli, a komercjalizacja nam nie zagraża, bo gra jest o pietruszkę.
  • 0

budo_mistyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Mówiąc o sporcie, który rozwinął się w czasach kapitalizmu, nie miałem na myśli jakieś formy aktywności fizycznej która była zawsze, ale tą cześć związaną z rywalizacją. Chodziło mi bardziej o nasilenie tendencji w wychowaniu i kulturze, którą wprowadził kapitalizm. Najlepiej to widać w U.S.A. Współczesnego wychowanie w dużym stopniu opiera się na uczeniu rywalizacji, byciu za wszelką cenę lepszym od innych, nie opiera się na rozwijaniu indywidualnych zdolności, potencjału, nie poszukuje się u młodego człowieka jego użyję górnolotnego słowa powołania, ale raczej robi się z niego masowego konsumenta, który ma dużo kupować i konsumować. Współczesny sport jest tylko cześcią większego zjawiska społecznego świata zachodu, w którym funkcionujemy. Czy rywalizacja jest wpisana w naturę człowieka?, a może jest wynikiem socjalizacji?, a może wpływa natura i kultura?, ale w jakim stopniu?.
Przeciwstawiam aktywność fizyczną jaką jest sport(choć nie jestem jej przeciwny, sam gdy mogę uprawiam sport), od praktyki Budo, ponieważ tę praktykę traktuję jako odnalezienie siebie prawdziwego, takim jakim jestem, może jako zwierzę, które chce kogoś zabić, a może jako altruistę. Sport moim zdaniem tego nie daje, bo nie takie ma cele. Budo dla mnie to "esencja życia, to więcej, jak życie, to wyjście poza narodziny i śmierć, to bycie życiem i śmiercią, w tym momencie, w tej chwili, to przebywanie w stanie całkowitego przemienienia i obecności sprzeczności. Budo to tradycja, przez którą objawia się: prawdziwa esencja, tego co można nazwać: duch wyzwolenia, duch nieskrępowanej wolności, duch, który, mówi, że śmierć, to naturalna sytuacja, że śmierć to stan umysłu, który pozwala, przekroczyć ego i spowodować inaczej, głębiej spojrzeć na świat, samego siebie. Prawdziwe budo to kwintesencja ducha prawdy, modlitwy, mądrości, współczucia, harmonii, sprawiedliwości, współodczuwania, współistnienia to duch pełni".
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Budo to tradycja, przez którą objawia się: prawdziwa esencja, tego co można nazwać: duch wyzwolenia, duch nieskrępowanej wolności, duch, który, mówi, że śmierć, to naturalna sytuacja, że śmierć to stan umysłu, który pozwala, przekroczyć ego i spowodować inaczej, głębiej spojrzeć na świat, samego siebie. Prawdziwe budo to kwintesencja ducha prawdy, modlitwy, mądrości, współczucia, harmonii, sprawiedliwości, współodczuwania, współistnienia to duch pełni".

O, w mordę. 8O Pomijając chwilowo fakt, że ten "pseudo-filozoficzny bełkot" (pamięta ktoś jeszcze? ;) ) obśmiałby każdy szanujący się japoński budoka, pomijając również to, że ktoś ci zrobił konkretne pranie mózgu, powiem tak: lecz się. Czy ty sam siebie słyszysz? "Duch prawdy," "modlitwa," "sprawiedliwość," "współodczuwanie," "współistnienie," "duch pełni." 8O :roll: Takie rzeczy to tylko w Erze! :) Do filozofów z tym, albo lepiej: do szamanów jakichś. Ewentualnie do kościoła. Ale z dojo won z sekciarstwem, zwłaszcza tak dalece posuniętym!

A w temacie: sztuki i sporty walki uczą walki. Przy czym zdarza się, choć nie jest to regułą, że obok wyraźnych korzyści zdrowotnych wyrabiają pewne porządane cechy, takie jak pokora, punktualność czy systematyczność. Znajdzie się pewnie jeszcze kilka innych. To - oraz przysłowiowy pot, krew i łzy, czyli pokonywanie własnych ograniczeń - to jest budo. Tylko tyle i tyle.
  • 0

budo_hatamoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Gwoli ścisłości... zawody są organizowane dla dzieci, które ćwiczą w sekcjach dziecięcych i obejmują kihon dosa (forma kat cwiczona w Yoshinkan Aikido) oraz w juwaza. Ich celem jest zaprezentowanie rodzicom co ich dzieci ćwiczą i jaki jest ich poziom, a przede wszystkim dobrą zabawę. I nie sądzę żeby ktokolwiek się w grobie przewracał.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Mistyk, że tak powiem, mylisz księżyc z jego odbiciem w stawie. Nie filozuj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024