Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido Yoshinkan


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomson
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Aikido Yoshinkan
Witam Wszystkich,

osoby z Rudy Śląskiej i okolic, zainteresowane treningami Yoshinkan Aikido zapraszam do odwiedzenia strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Dołączyć do nas można w każdej chwili, wystarczy chęć i odrobina wolnego czasu.

Pozdrawiam,
Tomek
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
Witam !

Wnoszę propozycje o zmianę tematu postu na:

SEISEIKAN AIKIDO - tak dla ścisłości :)

ponieważ seiseikan z yoshinkanem nie maja za dużo wspólnego.

pozdrawiam
OSU!
  • 0

budo_firippu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:brac energie KI?

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan

Wnoszę propozycje o zmianę tematu postu na:

SEISEIKAN AIKIDO - tak dla ścisłości :)

ponieważ seiseikan z yoshinkanem nie maja za dużo wspólnego.


Jak nie znasz się na pewnych sprawach, to nie odzywaj się, nie pisz w ogóle.
Może warto się zastanowić, popytać zanim coś napiszesz :?:
Kolejny teoryk... zamiast iść na trening i zapytać się sensei'a to wypisuje idiotyzmy. A jeśli nie to...

dla chcącego nic trudnego - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam F.
  • 0

budo_hatamoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
Zgadzam sie w pełni z Firippu... google serio nie bije, ani nie gryzie. Może powiesz mi w takim razie drogi Dorganie kto wraz z Gozo Shiodą współtworzył YOSHINKAN? Czyż nie właśnie stojący na czele YOSHINKAI SESEIKAI AIKIDO saikoo shihan Kyoyuki Terrada, 9 dan Yoshinkan Aikido? O ile mnie pamięć nie myli, a takich rzeczy się nie zapomina, właśnie u owego sensei'a Terrady zdawałem swój egzamin na 1 dan w Yoshinkanie, a certyfikat jest potwierdzony przez Hombu Dojo Tokyo. SEISEIKAN to nazwa dojo sensei'a Terrady (które tak na marginesie obchodzi właśnie dwudziestolecie swojej działalności) tak samo jak każde dojo zarejestrowane w Hombu Dojo ma swoją odrębą nazwę (np. BUGEIKAN, BUJINKAN, SEIWAKAN, BUMEIKAN). Yoshinkan reprezentowany przez Terradę sensei'a zawiera techniki, których nie nauczają inni sensei'owie. Są to stare techniki, które wywodzą się z początków istnienia Yoshinkanu. Sensei Matsuo (7 dan Yoshinkan Aikido) mówił, że są to wersje "san" (czyli trzecie warianty wykonania danej techniki), lub poprostu techniki, które zanikły już w bezpośredniej linii przekazu Hombu Dojo, ale nie zmienia to faktu, że wciąż jest to Yoshinkan.
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
Ops! czyżbym trafił w czuły punkt.
Widze że moja propozycja wzbudziła emocje.
Swoją drogą to byłem na treningu i miałem przyjemność ćwiczyc pod okiem senseia Terady , oraz Matsuo i jego uroczej Małżonki wiec nie jestem do końca teoretykiem.

A jeżeli tyczy się "trzecich" wersji technik to hmm ... wszystkie style Aikdo wywodza się od jednego nauczyciela i do wszystkich mam ogromny szacunek żeby była jasność. Tak jak organizacja Aikikai wywodzi się od O'Senseia z jego póżnych lat a Yoshinkan raczej z okresu kiedy O'Sensei był młodszy i trenował Gozo Shiode, tak naturalnym jest że powstał i Seiseikan nie ma w tym nic złego. A to że certyfikaty wydawane pochodzą z Yoshinkan Hombu Dojo to raczej forma grzeczności jaka należy się takiej osobie jaką jest Sensei Terada ( przyjaciel Gozo Shiody ). Natomiast myśle że ta forma grzecznościowa pozostanie razem z Senseiem a po jego odejsciu, odejdzie razem z Nim.
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan

Ops! czyżbym trafił w czuły punkt.
Widze że moja propozycja wzbudziła emocje.
Swoją drogą to byłem na treningu i miałem przyjemność ćwiczyc pod okiem senseia Terady , oraz Matsuo i jego uroczej Małżonki wiec nie jestem do końca teoretykiem.

A jeżeli tyczy się "trzecich" wersji technik to hmm ... wszystkie style Aikdo wywodza się od jednego nauczyciela i do wszystkich mam ogromny szacunek żeby była jasność. Tak jak organizacja Aikikai wywodzi się od O'Senseia z jego póżnych lat a Yoshinkan raczej z okresu kiedy O'Sensei był młodszy i trenował Gozo Shiode, tak naturalnym jest że powstał i Seiseikan nie ma w tym nic złego. A to że certyfikaty wydawane pochodzą z Yoshinkan Hombu Dojo to raczej forma grzeczności jaka należy się takiej osobie jaką jest Sensei Terada ( przyjaciel Gozo Shiody ). Natomiast myśle że ta forma grzecznościowa pozostanie razem z Senseiem a po jego odejsciu, odejdzie razem z Nim.


Pierdolenie przemądrzałych aikidoków :? Ciągle tylko ten to tamto, a to lepsze...
  • 0

budo_firippu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:brac energie KI?

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
Na twoim miejscu nie snuł bym teorii co stanie się po śmierci Terady. Nie wypada. To, że byłeś na stażu z senseiem Teradą to nie znaczy, że coś z niego wyniosłeś :wink: Jego staże są dość specyficzne. Może właśnie tam miałeś okazję dostrzec podobieństwa pomiędzy Yoshinkanem, a Seiseikan Yoshinkan?
Serio... mniej pierdolamento, a więcej praktyki :)

pozdrawiam F.
  • 0

budo_hatamoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
Ani nie trafiłeś w czuły punkt, ani nie wzbudziłeś moich emocji. Poprostu odpisałem na Twojego posta chcąc wyjaśnić pewne rzeczy. Już dwóch użytkowników tego forum dyskutowało na ten temat, ale ich dyskusja przerodziła się w prywatne porachunki i nie chciałbym, aby w tym wypadku stało się podobnie. Chciałbym też od razu wyjaśnić, że nikt nie miał na myśli iż jesteś teoretykiem w kwestii technicznej strony aikido, a chodziło jedynie o stronę historyczną, czyli sprawy, o których żaden z senseiów nie wspominał podczas treningów, ja przynjamniej sobie tego nie przypominam, a miałem zaszczyt uczestniczyć w 3 seminariach pod kierunkiem Terrady senseia.

Co do certyfikatów, to dojo rejestrowane za pośrednictwem senseiów Terrady lub Matsuo również rejestrowane są w Hombu Dojo, co można zobaczyć tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zgadzam się z Tobą w pełni, że Yoshinkan powstał z technik praktykowanych przez O'Senseia we wcześniejszym okresie jego działalności, ale jak już pisałem w poprzednim poście sensei Terrada jest współzałożycielem Yoshinkanu (tzn. że tworzył go razem z kancho Gozo Shiodą). Terrada sensei, a za nim Matsuo sensei, propaguje właśnie te stare techniki. Yoshinkan, który zobaczyć można w wykonaniu senseiów z Hombu Dojo, jest Yoshinkanem współczesnym, natomiast Aikido w wykonaniu Terrady sensia, to korzenie Yoshinkanu. Chciałbym od razu zaznaczyć, że nie piętnuję żadnej z tych dróg, chodzi mi jedynie o zaznaczenie różnicy pomiędzy dwoma liniami przekazu tej wspaniałej sztuki walki jaką niewątpliwie jest Yoshinkan Aikido.

Wydaje mi się, że Twoje stwierdzenie że "seiseikan z yoshinkanem nie mają za wiele wspólnego" jest poprostu wynikiem pochopnego wniosku do jakiego doszedłeś z jakichś powodów. W sieci znaleźć można mnóstwo materiałów na temat yoshinkanu, wystarczy poszukać i poczytać. Drugą możliwością uzupełnienie Twoich informacji może być planowane na jesień seminarium z senseiem Masazumi Matsuo. Zawsze możesz zapytać go co wie na ten temat, myślę, że będzie szczęśliwy mogąć pomóc komuś poznać historię Yoshinkanu.
  • 0

budo_hatamoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan

Pierdolenie przemądrzałych aikidoków :? Ciągle tylko ten to tamto, a to lepsze...


A Ty to niby co, nigdy nic z aikido wspólnego nie miałeś? To, że Ty już zapomniałeś, nie znaczy, że inni nie pamiętają. A może mnie już w moim wieku pamięć zawodzi? Może poprostu trening aikido wykracza poza pewne granice, w których niewątpliwie mieści się bezsensowne mordobicie, dumnie nazywane "walką bez zasad", czy jakoś tak? Zastanów się najpierw co piszesz i trochę szacunku dla innych ludzi, szczególnie takich, od których mógłbyś się wiele nauczyć, bo jest mnóstwo takich osób i nie mam w żadnym razie na myśli siebie. Nie chodzi mi tutaj też o techniki, ale kilka cech, które powinny charakteryzować praktyka sztuk walki: skromność, cierpliwość, szacunek i pokora.

Na dowód tego, że wiem kim jesteś i aby inni uzytkownicy forum mogli zorientować się na jakim poziomie prowadzisz dyskusje na innych forach podaję linka do strony z innymi Twoimi wypowiedziami, a w jednym z postów nawet raczyłeś się przedstawić:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
Cieszy mnie że przynajmniej Hatamoto wypowiada się w sposób kulturalny i nie korzysta z wulgaryzmów bo to chyba jest zbędne, aczkolwiek jest wykładanią kultury osobistej (lub jej braku). Swoim postem chciałbym jedynie podkreślić różnicę między tymi dwoma "odmianami" seiseikanem i yoshinkanem. Tak jak napisałeś techniki seiseikanu różnia sie od tych które prezentowane sa współcześnie przez mistrzów Yoshinkan Aikido. Myśle jednak że to właśnie jest siłą Yoshinkanu że Kihonwaza jest przedstawiany praktycznie identycznie niezależnie od tego który sensei je pokazuje. Nie neguje oczywiście faktu jakim jest oczywisty związek senseja Terady z Gozo Shiodą. Chcę natomiast aby "młodzi" adepci i uzytkownicy forum meli świadomośc odrębności tych dwóch styli. Starzy "wyjadacze" niezależnie czy ćwiczący seiseikan czy yoshinkan sami wiedzą jakie są to róznice, natomiast młodym nalezy się rzetelne przedstawienie faktów.
  • 0

budo_dorgan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
:) miło że ktos jeszcze dba tu o poziom dyskusji
  • 0

budo_hatamoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
No proszę, zawsze wiedziałem, że można rozwiązywać sprawy w sposób pokojowy. Słowo "odmiany", którego uzyłeś w odniesieniu do yoshinkanu jest moim zdaniem jak najbardziej trafne. Znacznie bradziej niż "styl", bo "styl" moim zdaniem oznaczałby różnice w fundamentalnych zasadach i założeniach, jak w przypadku Aikikai i Yoshinkan, a taka sytuacja nie ma tutaj raczej miejsca. Istnieją oczywiście widoczne róznice pomiędzy techniką prezentowaną przez senseiów nauczających w linii Hombu Dojo, a techniką senseia Terrady. To moim zdaniem również jest siłą yoshinkanu - każdy może znaleźć własną drogę. Nie wiem jak długo trenujesz yoshinkan, ale zauważ, że każdy sensei ma trochę inną wizję techniki i od każdego można się nauczyć wielu pożytecznych i przydatnych rzeczy. Ja osobiście staram się w miarę finansowych możliwości brać udział w seminariach yoshinkanu, które są organizowane w Polsce i nie tylko, niezależnie od tego, jaki sensei je prowadzi. Na postawie ich wiedzy możemy budować swoje aikido.

Pozdrawiam
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan

Wnoszę propozycje o zmianę tematu postu na:

SEISEIKAN AIKIDO - tak dla ścisłości :)

ponieważ seiseikan z yoshinkanem nie maja za dużo wspólnego.

Dodaj jeszcze do tego, że Polski Shudokan Aikido, to również nie jest Yoshinkan... Piszesz o rzeczach, o których nie masz żadnego pojęcia. Sam Seiseikan w sobie jest Yoshinkanem i tak jak jest to w przypadku Shudokanu, nazwa Seiseikan jest nazwą dojo mistrza w tym przypadku Hanshi Terady, ale o tym już Hatamoto pisał. Podobna sytuacja jest w Aikikaiu, mamy tam do czynienia z różnymi mistrzami i nazwami, ale nikt sie nie dowarotściowuje twierdząc że jego aikikai jest bardziej aikikaiowski, badz aikidocki, równocześnie udowadniając w bezsensowny sposób, że ta druga organizacja nie ma prawa do używania tej nazwy.
Tak coby pewne fakty zostały przedstawione. Podczas mojego ostatniego egzaminu na nidana przed Hanshi Teradą, obowiązywały mnie techniki Seiseikanowskie jak i z Hombu Dojo. Podczas ostatnich egzaminów na kyu osoby z Rudzkiej, Gliwicikiej i Zabrzańskiej sekcji przystępujące do egzaminów były zobligowane znać również techniki Hombu Dojo jak i dodatkowe z Seiseikanu, a stopnie jakie nadali egzaminatorzy nie są kyu w Seiseikan Aikido, tylko w Yoshinkan Aikido, tak jest i będzie. Tak więc może teraz uda Ci się zrozumieć że osoby trenujące np. w Rudzie Śląskiej, mają takie samo prawo twierdzić że trenują Yoshinkan jak Ty...

A to że certyfikaty wydawane pochodzą z Yoshinkan Hombu Dojo to raczej forma grzeczności jaka należy się takiej osobie jaką jest Sensei Terada ( przyjaciel Gozo Shiody ).

Bo przecież powrzechnie wiadomo że Yoshinkan Hombu Dojo ma w zwyczaju rozdawać na lewo i prawo "grzecznościowe certyfikaty", a w niedalekiej przyszłości ma zamiar poszerzyć swoją działaność "grzecznościową" o takie dziedziny jak szachy, aeorobik itd...

Grzecznościowo to Ci tori nie łamie ręki podczas wykonywania techniki.


Co do stwierdzeń typu:

Być może ćwiczysz Seiseikan Aikido pod Sensejem Teradą i Matsuo ale to coś zupełnie innego niż Yoshinkan.

Wnoszę propozycje o zmianę tematu postu na:
SEISEIKAN AIKIDO - tak dla ścisłości
ponieważ seiseikan z yoshinkanem nie maja za dużo wspólnego.

to są one dla mnię czystą prowokacją bezsensownej dyskusji, która niczego nie wniesie,a jedynie pozostawi pełno jadu na forum, bo jakoś wątpie cobyś zmieił zdanie niezależnie od tego, co by zostało tutaj napisane. Najrozsądniejszym rozwiązaniem według mnie byłaby, Twoja wizyta gdy to będzie możliwe u Hanshi Terady, bądz u Matsuo sensei i zapytanie się dlaczego twierdzą iż posiadają 7 i 9 dan w Yoshinkan Aikido?, dlaczego twierdzą że trenują i nauczają Yoshinkan Aikido?, dlaczego przeprowadzają egzaminy w Yoshinkan Aikido, dlaczego osoby które uczestniczą w ich stażach i przeprowadzanych przez nich egzaminach, również twierdza że trenują Yoshinkan Aikido? skoro według Ciebie nie mają do tego prawa i jest to nieprawdą. Jeżeli będziesz miał na tyle odwagi, jestem pewien że Karolina wszystko na pewno przetłumaczy.

Chcę natomiast aby "młodzi" adepci i uzytkownicy forum meli świadomośc odrębności tych dwóch styli. Starzy "wyjadacze" niezależnie czy ćwiczący seiseikan czy yoshinkan sami wiedzą jakie są to róznice, natomiast młodym nalezy się rzetelne przedstawienie faktów.

No widzisz, "Stary wyjadacz" taki jak Hatamoto przedstawia Tobie rzetelnie fakty, a Ty cały czas nie chcesz słuchać...


Teraz taka mała rada dla Ciebie, jeżeli Ci się bardzo w domu nudzi idz sobie pobiegać, porobić brzuszki, pompki zamiast bawić się w politykę na forum ogólnopolskim, kondycja w Aikido też jest bardzo potrzebna. A jeżeli polityka, przepychanie się o prawo do używania jakiś tam nazw itd... tak bardzo Ciebie rajcuje, zapisz się może do jakiejś partii, albo i załóż swoją.


Natomiast myśle że ta forma grzecznościowa pozostanie razem z Senseiem a po jego odejsciu, odejdzie razem z Nim.

Tak jak Firippu napisał "nie wypada", ciężko po takim zdaniu bardziej zaniżyć poziom dyskusji.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan

Pierdolenie przemądrzałych aikidoków :? Ciągle tylko ten to tamto, a to lepsze...


A Ty to niby co, nigdy nic z aikido wspólnego nie miałeś? To, że Ty już zapomniałeś, nie znaczy, że inni nie pamiętają. A może mnie już w moim wieku pamięć zawodzi? Może poprostu trening aikido wykracza poza pewne granice, w których niewątpliwie mieści się bezsensowne mordobicie, dumnie nazywane "walką bez zasad", czy jakoś tak? Zastanów się najpierw co piszesz i trochę szacunku dla innych ludzi, szczególnie takich, od których mógłbyś się wiele nauczyć, bo jest mnóstwo takich osób i nie mam w żadnym razie na myśli siebie. Nie chodzi mi tutaj też o techniki, ale kilka cech, które powinny charakteryzować praktyka sztuk walki: skromność, cierpliwość, szacunek i pokora.

Na dowód tego, że wiem kim jesteś i aby inni uzytkownicy forum mogli zorientować się na jakim poziomie prowadzisz dyskusje na innych forach podaję linka do strony z innymi Twoimi wypowiedziami, a w jednym z postów nawet raczyłeś się przedstawić:


Wątpię by ww60 pisał w odniesieniu do Twoich wypowiedzi Hatamoto i całkiem możliwe że źle go zrozumiałeś. Mnie szczerze powiedziawszy też już krew zalewa, gdy zamiast na forum zamiast w miłej atmosferze poczytać sobie o wydarzeniach w Polskim Aikido, po raz kolejny przerabia się kolejne przepychanki słowne.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Yoshinkan
Tutaj apeluję do Moda o zamknięcie tego topicu. Zdaje mi się że w zamierzeniu Tomsona rozmowa miała się kształtować wokół strony sekcji Rudzkiej, a tutaj znowu przerabiamy (piszę "znowu", ponieważ ten temat co jakiś czas powraca na forum), kolejne polityczne przepychanki o właświość używania nazw i słów, które w póżniejszym czasie doprowadzą i tak do zamknięcia owego tematu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024