Skocz do zawartości


Zdjęcie

16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Firippu, powinieneś dostać za swoją wypowiedź Nobla :D .
Szczepan, jeśli masz w swojej sekcji ośmiolatków, którzy kontemplują harmonię ciała i umysłu, a otaczający je wszechświat postrzegają jako idealne współgranie sił dobra i zła, to szczerze Ci zazdroszczę, bo ja nigdy w życiu takiego dziecka nie spotkałem.

Kurna też chcę Nobla, to samo napisałem przecież wcześniej ;)
A poważnie, jak spotkasz takie dziecko to wyślij je razem z rodzicami do lekarza, takiego od głowy. Choć z drugiej strony nie byłem nigdy w Kanadowie, kto wie...
  • 0

budo_hatamoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Sorry, obaj powinniście dostać Nobla :D .
  • 0

budo_leone re
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 369 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

...ad 1) Dziadek nie tylko nigdy nie stworzyl aikido jako dzialalnosci sportowej...

Może szkoda, wtedy byłby pożytek z aikido w nieco innym wydaniu. :wink: :lol:
Medale, olimpiady... :wink: :lol:
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
a [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to tez wypaczenie?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

a [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to tez wypaczenie?

Hmm, to raczej nie aikido, tylko jakieś słabe jujitsu w kierunku na judo. Właśnie dlatego jeszcze nie ma zawodów walk w aikido, nie ma ich jak sensownie zrobić.
Za mało aikido w aikido proszę Zosi. ;)
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

a [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to tez wypaczenie?

Hmm, to raczej nie aikido, tylko jakieś słabe jujitsu w kierunku na judo. Właśnie dlatego jeszcze nie ma zawodów walk w aikido, nie ma ich jak sensownie zrobić.
Za mało aikido w aikido proszę Zosi. ;)


slabe jujutsu...a to ciekawe bo zalozyciel Shodokan Aikido byl uczniem (takze instruktorem w kobukan) zarowno ueshiby jak i kano...a ponadto zalozycielem Japan Aikido Association[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozatym mial po 8 danow zarowno w judo jak i w aikido...

shodokan jest malo znany w polsce o ile wogule ale to chyba nie powod ze nie moze miec sie dobrze. cos mi sie wydaje ze te podzialy w aikido (budo) nie istnialy za czasow ueshiby ktory docenial kano.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Czy to istotne gdzie on sie uczył, "po owocach znać będzie" czy jakoś tak.
Chłopaki się szarpią za ręce, w sposób który przeczy idei aikido, rzuty jakie wykonują na tych filmach /czy raczej obalenia/ niektóre żywcem wzięte z form judo, sposób poruszania sie bardziej judo, techniki bez jodan. Tak, wygląda to jak cieńka imitacja jujitsu z technikami judo, w dodatku obwarowana zasadami, pewnie dla bezpieczeństwa - widać jak goście zajmują się końcem jednej ręki, podczas gdy atakujący ma drugą wolną, czasem nawet dzierżąc w niej tanto i stabilnie czeka...
Kiszka.
Dlatego zawodów w aikido nie da się zrobić w formie walki. Jakby miały być sensowne, to by się krew lała i stawy chrzęściły, faktycznie Aiki-UFC by było. A jak się ograniczy techniki, założy kupę zasad itp robi się nieciekawe, niezrozumiałe i niewidowiskowe. Dlatego nie będzie popularne.
Sory Winetou.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
ja sie zgadzam ze wyglada to srednio. (bjj tez wyglada srednio dla kogos kto nie zna technik) ale nie o to chodzi. chodzi o to czy istnieje jeden bog-aikido czy wiele i kto ma monopol na prawede.

a co do tego gdzie sie uczyl i jakie ma stopnie i osiagniecia to jest to bardzo wazne. facet jest bardzo wazna postacia w aikido i opracowal wlasno filozofie aikido wiec nie rozumiem jak mozna mowic ze przeczy to filozofii aikido.

co do regol to rozmaiwalem kiedys z jednym facetem ktory to cwiczy w japonii i powiedzial mi ze reguly sa takie ze nie mozna lapac tak jak w judo bo by sie judo zrobilo tylko tak niezej zeby umozliwic wykonywanie technik aiki. wychodzilo by na to ze mozna stowowac wiekszosc technik aiki a ze sie tego nie robi w sparringach tio juz inna sprawa. tak samo jak w sparringach thai boxu nie robi sie kopniec z wyskoku nawet jezeli niezle wygladaja...ale to juz inna kwestia

ps
ja z aikido nie mam nic wspolnego.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
znalazlem techniki dozwolone w shodokan randori.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Ja nic o filozofii aikido nie mówiłem, a o technicznym aspekcie walki.
To, że ktoś wysoko postawiony coś mówi nie znaczy że ma rację.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

Ja nic o filozofii aikido nie mówiłem, a o technicznym aspekcie walki.
To, że ktoś wysoko postawiony coś mówi nie znaczy że ma rację.


mowiles o idei aikido.
ten gosc nie mowi. on stworzyl system ktory jest aikido opartym o randori.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

mowiles o idei aikido.

Nom, i tu rozchodzi się o nie oporowanie, nie działanie kontra siłą na atak. Pozwól mu iść gdzie che itp.
Taka szarpanina jest odwróceniem tego.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !


mowiles o idei aikido.

Nom, i tu rozchodzi się o nie oporowanie, nie działanie kontra siłą na atak. Pozwól mu iść gdzie che itp.
Taka szarpanina jest odwróceniem tego.


no ale jak obaj chca pozwolic sobie isc gdzie chca to jest szarpannina mimo ze zestaw technik jest aiki.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Nie, to się rozchodzą i idą na piwo ^^
Techniki z aikido są stare, sama nazwa dźwigni nie czyni z niej techniki aiki, to co odróżnia aikido od różnych szkól jujitsu to sposób ich wykonania. Dlatego to z filmu ma mało aikido w aikido.
Żeby nie było, ja jestem za a nawet przeciw, lubię się poszarpać, tyle że trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Ten pan od shodokan się pomylił i tyle.
  • 0

budo_roboy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
no ale w jujustu techniki wykonywane w kichonie tez wygladaja gladko a w sparingu juz o wiele inaczej. w aikido nie bylo sparingow ale od czasu stworzenia shodokan w latach 60 juz sa i tyle.

  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Warto potrenować takie Aikido jak Tomiki (Shodokan) przynajmniej uzupełniająco - wtedy aikido może sie stać naprawde skuteczne.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Obejrzałem sobie wszystkie klipy tego usera Tomiki. Fajnie to wygląda i działa - to dobrze :D Mówię to z punktu widzenia faceta, który tysiące godzin sparował, ale:

na pewno wykorzystują Ci panowie w swojej technice siłę - to jest zdecydowanie potrzebne do efektywności, w aikido powinno się jednak nie używać siły.

nie wiem, jakie są zasady użycia tego czegoś imitujacego nóż, ale chyba tylko w dystansie do pchnięć na korpus, bo realność korzystania z tego narzędzia w tych klipach jest żadna. Po co wiec go używać - może po to, aby nie było to judo :?:

Czy taka jest droga i cel aikido? Nie odmawiam tym facetom efektywności, jednak aikido chyba nie takie ma metody treningowe. Moim zdaniem można się bawić w takie sparingi, jednak nie nazwałbym tego aikido. Tomiki ryu już bardziej pasuje do tej dyscypliny.

PS. Ten post nie ma na celu odkrycia kolejnej jedynej drogi, zjechania czyjegoś stylu, etc. - po prostu zastanwiam się z punktu widzenia praktyka, który wiele rzeczy robił, czy taka metodyka w aikido ma sens i czy można to nazywać jeszcze aikido. Z pewnością takie spraingi jak na tym klipie dają sporo z punktu widzenia samoobrony, jednak wiele aspektów pomijają.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !

na pewno wykorzystują Ci panowie w swojej technice siłę - to jest zdecydowanie potrzebne do efektywności, w aikido powinno się jednak nie używać siły..

Jestem niezmiernie zszokowany ze powtarzasz takie legendy :? 8O Umiesz przykladowo chodzic nie uzywajac sily??? :lol: :lol:
Jest fizycznie niemozliwe zrobic jakakolwiek czynnosc nie uzywajac w wiekszym czy mniejszym stopniu sily. Po co powtarzac takie bzdury?
W technikach aikido jak najbardziej uzywa sie sily, i to nawet duzo, ale inaczej niz w innych sztukach czy sportach walki. I wlasnie ten szczegolny sposob jej uzywanie nadaje specjalnych charakter dla aikido. Wiec moze powinienes powiedziec ze ci panowie uzywaja sily w sposob nieefektywny z punktu widzenia aikido?

Druga sprawa to fakt, ze ich system wytwarza aktywnego uke -jest to rzecz zupelnie unikalna w swiecie aikido. Uzywanie sily w technikach przeciw pasywnemu uke a uzywanie sily w techikach przeciw aktywnemu uke to zupelnie inna historia, szczegolnie ze towarzyszy temu zalozenie zeby mu zrobic jak najmniejsza krzywde.

Choc sam nie jestem entuzjastycznie nastawiony do Tomiki aikido i tego nie cwicze, mysle ze sam system nauczania jest dosc interesujacy. Jednakze zawody ktore oni robia to zupelna pomylka z punktu widzenia nauczania Dziadkowego, czemu on sam dawal nie raz wyraz.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Szczepan jestem niezmiernie zszokowany, że wiedząc o czym piszę, piszesz takie bzdury :lol:

Czym innymi jest wykorzystanie siły własnej w judo do kuzushi i w rezultacie końcowym do rzutu (czy w zapasach czy innym systemie zbudowanym na podobnych zasadach), a czym innym wykorzystanie tego co daje partner w aikido do uzyskania kontroli poprzez rzut, dźwignię, etc...To zupełnie inny rodzaj siły, jeśli wolisz używać takiego określenia, oparty na wykorzystaniu innych elementów: łańcuchów mięśniowych, relacji pomiedzy nimi i relaksu albo może inaczej siła budowana w zupełnie inny sposób.

Nie mówię juz o tym kto inicjuje akcję, bo zaraz dojdziemy do relacji seme-uke i dalej w głąb różnego rodzaju zasad i relacji funkcjonujących w aikido...

także nie łap mnie za słówka, bo dyskusja zaraz zejdzie na poziom: co to jest siła, co to jest głęboka siła w kung fu (jak oni mówią generowana na poziomie szkieletu i ścięgnień bodajże), co to jest siła w aikido i jak się ją generuje, etc...

rozmowa jest na temat stylu Tomiki, swoje zdanie wyraziłem w poprzednim poście, podtrzymuję.

PS. siła - wg encyklopedii: siła, fiz. wektorowa wielkość fiz. będąca miarą oddziaływania ciał materialnych

W ujęciu potocznym w aikido mówi się o użyciu siły w sensie siłowych rozwiązań technicznych opartych na przełamywaniu pozycji, kontroli partnera za pomocą li tylko własnej fizycznej siły. Tego ma nie być - przynajmniej u nas.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 16 czerwiec 2oo7 zawody aikido yoshinkan !
Nie nawiązuję do 'idei dziadkowych', bo są to tylko domysły, ale do mojego rozumienia aikido, czy też analizy technik aikido i ich wykonywania. Jeżeli przyjmiemy, że konfrontacja ma się kończyć przy pierwszym kontakcie, wtedy jakiekolwiek zawody, współzawodnictwo, nie mają żadnego sensu. Kwestia wykorzystywania siły przy wykonywaniu technik aikido, już przysłowiowo (niestety nie praktycznie) sprowadza się właśnie do wykorzystywania siły napastnika. Ta siła, to nic innego, jak impet ataku. Błędem jest rozumienie 'poprawnego' ataku przez coś, co bym określił 'huzia na Józia'. Atak wykonywany jest określoną kończyną, i na tym się kończy. Zatem trudno w aikido myśleć o wychyleniu (kuzushi), bo ten, kto 'poprawnie' atakuje, nie traci przy tym równowagi, jak i nie sposob go solidnie uchwycic. W konsekwencji, wykonywanie technik w aikido, podobnie jak judo (w oparciu o kuzushi), bez kooperacji uke jest po prostu niemożliwe.

Aikido Tomiki zdecydowanie stawia na widowiskowość i wyżycie się młodych ludzi. Jego podstawą jest w dalszym ciągu kooperacja partnerów i podobnie jak w innych szkołach, jest nieprzydatne z punktu widzenia samoobrony. Można właśnie tutaj zawody utożsamić z randori w judo, gdzie chodzi o to, by partner nie blokował, umożliwiając wykonanie techniki, jeśli nastąpiło 'poprawne' do niej wejście.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024