Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

darmik24
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mój trening
Hey! Mam 49 lat. Sport nie jest mi obcy. Od wielu lat uprawiam różne sporty wysiłkowo - wytrzymałosciowe na dość zaawansowanym poziomie, w żadnym wypadku rekreacyjnie. Przy wzroście 175, ważyłem od zawsze ok. 72 kg, czyli jestem dość szczupły. Od początku września tego roku, zaopatrzyłem się z podstawowy sprzęt kulturystyczny - regulowana ławeczka, stojaki, dwie sztangi z obciążeniami, sztangielki, bloczek przy suficie, drążek do podciągania i zacząłem ćwiczenia na masę - poniedziałek - klatka + triceps, środa - nogi + barki i piatek grzbiet + biceps. Robię średnio 3 ćwiczenia po 4 serie na duże grupy mięśniowe /klatka, nogi, plecy/ i 3 ćwiczenia po 3 serie na małe grupy /biceps, triceps, barki/. I teraz uwaga, po niecałych 3 miesiącach ćwiczeń przybyło mi 2.5 cm obwodu ramienia - zawsze miałem 35 cm, teraz mam 37.5, obwód klatki zawsze miałem ok. 98 cm, teraz mam ok. 106 cm. Ważę obecnie już 77 kg, a nigdy wcześniej nie miałem takiej wagi. Ćwiczę ciężko, trening trwa ok. godzinę, po treningu mam mokrą całą koszulkę. Kiedyś ledwo wyciskałem 50 - 55 kg, teraz 75 kg. Wychodzi mi ok. 0.5 cm przyrostu masy mięśniowej na przedramieniu co dwa tygodnie. Zastanawiam się, jak dlugo będzie to trwało, bo przyrost mam bardzo szybki, nie? Boję się też przetrenowania, ale mam dobrą kondycję od sportu, więc może nie będzie tak źle. Z odżywek biorę tylko aminokwasy w płynie nutrend liquid z dodatkiem BCAA, l-glutaminy, l-ornityny i staram się dobrze jeść. Proszę fachowców o opinie, czy wszystko jest ok, czy nie popełniam jakiegoś poważnego błędu, co może skutkować zatrzymaniem przyrostu masy lub co gorsza, przetrenowaniem. No i ten mój wiek - 50-ka na karku. Mam zamiar ćwiczyć do osiągnięcia ok. 45 cm obwodu ramienia, potem zmniejszyc obciążenia i ćwiczyc dla podtrzymania sprawności, już nie na masę
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024