Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internauci=pełnokontaktowcy? :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

budo_gieroj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
To ja wam teraz odpowiem (a zwłaszcza założycielowi tematu). Dlaczego trenuje się style/ systemy pełnokontaktowe? Bo wzbudzają więcej emocji, bo jest więcej stresu, ekspresji, większy poziom adrenaliny, bo tam wszystko może się zdażyć. Dlaczego się o tym tyle gada? Bo jest o czym (często to teren nie do końca zbadany), bo wzbudzają więcej emocji, bo jest więcej nespodzianek, bo te systemy są żywe, bo te tematy są świeże. Od ilu lat mamy w Polsce aikido, a od ilu bjj, czy mt? Nic dziwnego, że rozmowy kręcą się wokół tych ostatnich.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
A co to znaczy "nadawać klimacik" ?
  • 0

budo_el presidente
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź/Brzeziny

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Robot- pracę broniłem w Instytucie Socjologii UŁ, dostępna w bibliotece, ale tylko na miejscu. W niektórych cześciach forum chyba wklejałem fragmenty, ale nie pamiętam.

Do krytycznie nastawionych do tematu: badania surveyowe nie są jedyna metodą weryfikacji hipotez. Mają wiele ograniczeń, wpływających na wynik ankiety. bardzo czesto pokazuje jedynie związki pewnych faktów, nie oferujac wyjaśnienia, kto miał zajęcia z metodologii badań ten wie. Dlatego należy uzupełnić ja badaniami jakościowymi, jak wywiad, focus, case study. Polecam zapoznac się z książka prof Koneckiego "Studia z metodologii badań jakościowych. Teoria ugruntowana." Warszawa: PWN. 2000, jako alternatywną metodologią służaca do budowania teorii i stawiania hipotez.
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
To znaczy na przykład, że w trakcie dyskusji "społecznie akceptowane" jest pojechanie po stylach tradycyjnych, a nie jest akceptowane pojechanie po stylach nowoczesnych.

Sanjuro, moje odczucia były podobne do Twoich, ale zacząłem się nad tym zastanawiać, i nie wiem, czy nie jest to zbytnie uogólnienie. Tutaj na Budo, przynajmniej obecnie, klimat poszczególnych działów mocno się różni, moim zdaniem na tyle, że ciężko mówić o jednym wzorcu. Na kung fu/wushu ton nadają właśnie zagorzali zwolennicy oryginalnego, tradycyjnego kf, a "uwspółcześniacze" są w defensywie (a co bardziej aktywni są tępieni). Na "Ulicy" długi czas dominowali zwolennicy zdrowego rozsądku i negocjacji, a obecnie zwolennicy batona ;) , część for (taekwondo, karate, aikido) jest mocno hermetyczna. W zasadzie, jeśli chodzi o pole do dyskusji, to obecnie zredukowało się do Cross-budo, i może Combatu. Toteż postawiona przez Ciebie teza jest ciężka do obrony na podstawie tego, co teraz dzieje się na VB.
Tyle, że jest to status quo wypracowane przez dobre 2-3 lata internetowych wojen przedstawicieli "współczesności" ze wszystkimi innymi, gdzie poza widoczną i niekwestionowaną w zasadzie przewagą w skuteczności tych styli, jakoś tak się przyjęło podejście "jak komuś bardzo zależy, to niech sobie te tradycyjne style trenuje, ale niech się nie wypowiada na temat walki".
Od razu mówię - nie mam danych statystycznych, to raz, a dwa, nie jestem "tradycjonalistą"...
A przyczyny, mam wrażenie, nieźle uchwyciła gieroj - dodałbym do tego, że ciekwae byłyby dane nie na temat tego, ile osób trenuje daną MA, ale ile osób rozpoczynających trening MA wybiera ten, czy inny styl. To mogłoby dać jakiś obraz - zaczynają w większości młodzi, używający na codzień internetu, i entuzjastycznie podchodzący do tego, co robią - i być może stąd ta (domniemana, póki co) nadreprezentacja w internecie "nowoczesności"

Pozdrawiam,
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Robot- pracę broniłem w Instytucie Socjologii UŁ, dostępna w bibliotece, ale tylko na miejscu. W niektórych cześciach forum chyba wklejałem fragmenty, ale nie pamiętam.

Do krytycznie nastawionych do tematu: badania surveyowe nie są jedyna metodą weryfikacji hipotez. Mają wiele ograniczeń, wpływających na wynik ankiety. bardzo czesto pokazuje jedynie związki pewnych faktów, nie oferujac wyjaśnienia, kto miał zajęcia z metodologii badań ten wie. Dlatego należy uzupełnić ja badaniami jakościowymi, jak wywiad, focus, case study. Polecam zapoznac się z książka prof Koneckiego "Studia z metodologii badań jakościowych. Teoria ugruntowana." Warszawa: PWN. 2000, jako alternatywną metodologią służaca do budowania teorii i stawiania hipotez.



nie mieszkam ani w lodzi ani w pl wiec do biblioteki nie pojde. moglbys wyslac albo jakos udostepnic fragmenty. tez skonczylem soc na uw.

Prof. Koneckiego znam. Omal nie pisalem u niego doktoratu. Znam tez Grounded Theory nie tylko z ksiazki Prof. Koneckiego ale nie przekonuje mnie tak bardzo i bym sie tu z toba troche posprzeczal.

:) :)

jakakolwiek nie miala by byc metoda, jakosciowa czy ilosciowa nie ma znaczenia. W obu przypadkach trzeba powiedziec jakiego rodzaju danych sie uzywa. Stwierdzenie, bo tak mi sie wydaje, albo bo tak wynika z mojej obserwacji (jakiej obserwacji? jakie sa dane?) to za malo zeby weryfikowac hipotezy.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

...jakakolwiek nie miala by byc metoda, jakosciowa czy ilosciowa nie ma znaczenia. W obu przypadkach trzeba powiedziec jakiego rodzaju danych sie uzywa. Stwierdzenie, bo tak mi sie wydaje, albo bo tak wynika z mojej obserwacji (jakiej obserwacji? jakie sa dane?) to za malo zeby weryfikowac hipotezy.

I właśnie dlatego nikt tu nie weryfikuje hipotez. Ani nawet ich nie formułuje, w pełnym tego słowa znaczeniu.
Co najwyżej zastanawiamy się jakie mogłyby one być i jak mogłyby być sensownie uzasadnione... 8)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Sanjuro Yojimbo co do tych murzynków to miałem na mysli ze jest ich ogolnie wiecej niz białych chyba niezrozumiałes tego co ci chciałem powiedziec ale nieważne .
Naprawde chodziło mi o to ze twoje obserwacje(twoje i kazdej innej osoby) zależa od bardzo wielu czynników dlatego dyskusja na tak sformowany temat to zwyczajne gdybanie ...
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Masz oczywiście całkowitą rację co do subiektywizmu obserwacji.

Jednak nigdzie nie jest powiedziane, że forum służy do dyskutowania tylko o wynikach badań naukowych i sondaży.
Można czasem inteligentnie 'podyskutować' także o obserwacjach. Zwłaszcza, gdy przynamniej parę osób je choć w części podziela. :wink:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Można czasem inteligentnie 'podyskutować' także o obserwacjach. Zwłaszcza, gdy przynamniej parę osób je choć w części podziela


dokladnie tak zwalszcza ze zgadzam sie z tym co napisal sanjuro
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
A ja mam takie obserwacje ze wszyscy trenuja pelnokontaktowe style, a aikido malo kto. Opieram je na tym ze na forum widze glownie pelnokontaktowcow, na treningach tez, na zawodach tez, w sumie prawie samo BJJ, seminaria tez same z czarnymi paskami BJJ z Brazylii :) Aikido wogole nie widze, nie znam nikogo co trenuje ani zadnej sekcji! Aikido chyba prawie nie istnieje, to jakis marginalny styl :wink:

A mam takie obserwacje dlatego ze trenuje BJJ, wypowiadam sie o BJJ, startuje w zawodach BJJ, biore udzial w seminariach BJJ i obracam sie w tym srodowisku.
Ty Sanjuro z kolei trenujesz Aikido i obracasz sie w tym srodowisku, wiec Twoje obserwacje sa z gola inne.
Ani Ty ani ja nie mamy zadnych danych statystycznych na potwierdzenie naszych obserwacji, wiec zakladanie ze ktores z nich sa prawidlowe jest bez sensu. Prawda lezy gdzies posrodku, mimo ze to i to sa sztukami/sportami/stylami walki to sa to zupelnie inne srodowiska/klimaty/maja inne zalozenia/inne powody dla ktorych sie je wybiera.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

...
Ty Sanjuro z kolei trenujesz Aikido i obracasz sie w tym srodowisku, wiec Twoje obserwacje sa z gola inne.
...

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :splat: :splat: :splat: :splat: :splat: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :shocked!: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
:P
Gratuluję Ci dobrego zmysłu obserwacji! Rozumiem, że czytujesz to forum i w związku z tym wiesz co nieco o jego uczestnikach, na temat których się wypowiadasz. :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
No dobra przyznaje ze zasugerowalem sie tym tematem i Twoimi wypowiedziami :wink:
To w takim razie jezeli nie trenujesz aikido to tym bardziej nie rozumiem o co Ci chodzi w tym temacie. Gdzie zaobserwowales ze wiecej osob trenuje aikido?
A forum czytuje, ale to nie znaczy ze wiem wszystko o kazdym uzytkowniku, tym bardziej ze pisuje glownie na forach ogolnych, a z for stylowych wchodze glownie na BJJ, a do aikido czy karate zupelnie nie zagladam :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

...Gdzie zaobserwowales ze wiecej osob trenuje aikido?

:roll: Odpowiem Ci, bo Cię lubię. :D

Jak już pisałem W TYM TEMACIE - zauważyłem to szukając w Warszawie sali z matą lub z materacami do wynajęcia.
Niemal wszystkie takie sale okupują sekcje aikido. Sekcji bjj i mma np. mamy niestety tylko ze trzy, podobnie jest z mt.
Nie pytajcie mnie po kilka razy o to samo. Czytajcie temat, proszę, zanim napiszecie pytanie. 8)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Z tym ze MT, kick, boks i inne pelnokontaktowe style nie potrzebuja sali z matami.
A tez ilosc sekcji nie przeklada sie jeszcze na ilosc cwiczacych, bo moze byc sekcja z 5 trenujacymi a inna z 50. Wiec na podstawie tego ile klubow wynajmuje sale z matami w jednym miescie napewno nie wystarcza do wyciagniecia takich wnioskow.
Wlasnie poszukalem na portalu trojmiasto.pl sekcji aikido i znalazlem tylko 4, a z tego co wiem to klubow bjj/mma jest u nas ponad cztery. Nie licze tutaj klubow MT i innych... Jakie z tego wnioski wysuniesz? :wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Z tym ze MT, kick, boks i inne pelnokontaktowe style nie potrzebuja sali z matami.
A tez ilosc sekcji nie przeklada sie jeszcze na ilosc cwiczacych, bo moze byc sekcja z 5 trenujacymi a inna z 50. Wiec na podstawie tego ile klubow wynajmuje sale z matami w jednym miescie napewno nie wystarcza do wyciagniecia takich wnioskow.
...

A kto Ci napisał, że mt jest na salach z matami? :roll:
Podałem Ci ile jest tych sekcji u nas, bo to akurat wiem (chyba, że powstały ostatnio jakieś nowe).

Moje wnioski mają więcej przesłanek, ale nie będę ich teraz przytaczał. Wystarczy na razie ta jedna, bo raczej nikt zazwyczaj nie buli za salę z matą dla 5 osobowej sekcji... :)

To, ilu faktycznie jest w Polsce trenujących tradycyjne sw oraz trenujących mma, mt i bjj można dość dokładnie sprawdzić, ale sporo wysiłku to będzie wymagało. Chcesz to sobie to sprawdzaj, jeśli uważasz, że osób trenujących tradycyjne systemy jest mniej.

Ja uważam, że jak na razie jest ich znacznie więcej, ale nie zamierzam tego nikomu (w tym i sobie) udowadniać zbierając dane statystyczne, bo mi się zwyczajnie nie chce. Wystarczą mi spostrzeżenia (moje i innych). :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

A kto Ci napisał, że mt jest na salach z matami?

Czyli w Twoim dowodzie z salami pokazales tylko ze w Warszawie jest wiecej sekcji aikido niz bjj...

Mi tez sie nie chce robic badan, wkoncu to Twoj temat :wink:
Tak poprostu sie przekomarzalem wczoraj z Toba, pokazujac ze dostepne dane mozna roznie interpretowac... tez sadze ze tradycyjnych jest najprawdopodobniej wiecej, a czemu tak uwazam to juz kilka stron temu pisalem :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
No i super. :D

Co do sekcji mt, o których pisałem, to szukałem nie tak dawno (ze dwa lata temu) dobrej i 'zwiedziłem' wtedy wszystkie działające. To znaczy - wszystkie dwie. :) Od tego czasu jedna o ile mi wiadomo upadła (albo jedynie bardzo podupadła), jedna powstała, a w dwu klubach bjj zaczęto mt nauczać.
Kluby bjj były dwa + jeden ll. Od tego czasu jeden zaprzestał działalności, a powstały dwa nowe (w tym jeden to w zasadzie mma i nie podpisuje się jako klub bjj). I tylko tyle tego, niestety.
Za to tradycyjnych... :wink:
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Ej to co to w końcu znaczy "robić klimat" na forach internetowych?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
:roll:
A czytasz czasem tematy, w których się wypowiadasz? :)

Bo ktoś Ci już odpowiedział poprzednio na to samo pytanie w tym samym temacie:

To znaczy na przykład, że w trakcie dyskusji "społecznie akceptowane" jest pojechanie po stylach tradycyjnych, a nie jest akceptowane pojechanie po stylach nowoczesnych.

8)
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

:roll:
A czytasz czasem tematy, w których się wypowiadasz? :)

Bo ktoś Ci już odpowiedział poprzednio na to samo pytanie w tym samym temacie:

To znaczy na przykład, że w trakcie dyskusji "społecznie akceptowane" jest pojechanie po stylach tradycyjnych, a nie jest akceptowane pojechanie po stylach nowoczesnych.

8)

I gdzie tu odpowiedź na moje pytanie?
Rozumiem że ten niby klimat to po prostu jechanie po stylach tradycyjnych?
Dobrze to teraz mi pokaż takie jechanie a skoro go tu przeciez pełno to nie powinieneś mieć problemu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024