Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internauci=pełnokontaktowcy? :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
No ja nie wiem, jak trenowalem tradycyjne to trenowali to uczniowie i dzieci w duzej mierze. Na BJJ srednia wieku jest wyzsza a trenuja to glownie studenci i ludzie po studiach, ustawieni, z rodzina i robota :) Moze tak jest tylko w klubie w ktorym ja trenuje, ale nie widzialem tam dresow i zakapiorow :wink:
A wiecej internautow napewno bedzie wsrod studentow niz dresiarstwa :)
Ale tez dlatego ja bym nie laczyl BJJ z kickiem czy MT, bo sa to zuuupelnie inne sporty, wiec i krag odbiorcow bedzie inny.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

...
Na forum aikido jest największy ruch więc twoja teza jest z gruntu fałszywa...

To jest ciekawa uwaga...

Ale zauważ, że np. w tym temacie, w cross-budo jakoś na razie wypowiada się więcej nietradycjonalistów niż aikidoków. :)
Podobnie w wieelu innych tematach i działach.
Są także inne fora, gdzie na aikido i style tradycyjne jedzie się znacznie częściej i ostrzej niż tu (co jest akurat moim zdaniem dużym plusem forum vortal budo).

Czyli Ty uważasz, że aikidocy są na forach w necie aktywniejsi niż np. zwolennicy bjj czy mt...
Hm... Nie całkiem się z tym zgadzam. 8)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Z moich obserwacji wynika , ze na sw kontaktowe chodzą zupełnie inni ludzie niż np: aikido i karate .
Pamietam z jakimi ludźmi miałem do czynienia na "tradycyjnym" sw : studenci , paru dorosłych ludzików ( każdy z porzadna robota ) , jacyś uczniowie ogólnie mówiąc sielanka :-) .

Pierwsze zajęcia w sekcji kick boxingu to był mały szok . Zakapiory , blokersy i ogólne dresiarstwo + cała masa rozbójników i skinów .

Chyba nie ma wątpliwości z której sekcji bedzie więcej "forumowiczów" ???

Czyli Ty sugerujesz, że gro forumowiczów stanowią: "...zakapiory , blokersy i ogólne dresiarstwo + cała masa rozbójników i skinów..."
Czy się mylę?
Hm... 8)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

...
Wlasnie tez nie pasuje mi BJJ do tego co pisaliscie ze trenuja faceci zeby pokazac jakimi sa twardzielami. Akurat poprzez BJJ napewno tego nie pokaza, bo jaki twardziel bedzie sie kulal na macie zamiast dac w morde :wink: ...

Niby racja, a jednak... :wink:
Ja osobiście też tak postrzegam bjj. Piękny sport, piękna, łagodna i na maksa techniczna(!) sztuka walki...

Ale przypominają mi się wypowiedzi typu:
bjj jest najskuteczniejsze, pokazały to UFC, bjj zleje każdą inna sztukę walki, jak nie wierzysz, to przyjedź do miasta G., :wink: no i cały ten, nie tak w sumie dawny marketing - oparty na sławie najsuteczniejszego w walce realnej stylu, itp. :P
Mam wrażenie, że niestety nadal wielu forumowiczów przez taki właśnie pryzmat postrzega bjj, co wiąże się z wywyższaniem tej sztuki walki ponad inne, arogancją, kozaczeniem, itp. No i sama pojawia się pewna analogia np. z mt...
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
:? Co się dzieje z tym wysyłaniem? :roll:
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Czyli Ty sugerujesz, że gro forumowiczów stanowią: "...zakapiory , blokersy i ogólne dresiarstwo + cała masa rozbójników i skinów..."
Czy się mylę?
Hm... 8)


No właśnie na odwrót :) :D :lol: . Nie rozumiesz chyba o co mi chodziło .
Pokazuje luki w twojej teorii .
To nie jest takie proste jak myślisz , ze ludzie cwiczący sporty kontaktowe masowo wchodzą na budo , zeby powiedzieć jak to aikido < kickboxing .
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D


Czyli Ty sugerujesz, że gro forumowiczów stanowią: "...zakapiory , blokersy i ogólne dresiarstwo + cała masa rozbójników i skinów..."
Czy się mylę?
Hm... 8)


No właśnie na odwrót :) :D :lol: . Nie rozumiesz chyba o co mi chodziło .
Pokazuje luki w twojej teorii .
To nie jest takie proste jak myślisz , ze ludzie cwiczący sporty kontaktowe masowo wchodzą na budo , zeby powiedzieć jak to aikido < kickboxing .

Nie oni, więc kto - nadaje taki klimat?
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Jak to kto ???
UKŁAD !!!

A teraz na serio : stary nie wiem o jaki klimat ci chodzi .
Pamiętaj , że niektore posty pisza ludzie naprawde pier*olnięci bo TO JEST INTERNET .
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Ale zauważ, że np. w tym temacie, w cross-budo jakoś na razie wypowiada się więcej nietradycjonalistów niż aikidoków. :)
Podobnie w wieelu innych tematach i działach.

Aikidocy rzadko zaglądają do innych działów.
Poza tym co można ciekawego napisać o sw? Ani zawodów ani się nie popodniecasz że jakiś mistrz skończył drugiego, nuda. :)

Są także inne fora, gdzie na aikido i style tradycyjne jedzie się znacznie częściej i ostrzej niż tu (co jest akurat moim zdaniem dużym plusem forum vortal budo).

No ale przecież jest za co.

Czyli Ty uważasz, że aikidocy są na forach w necie aktywniejsi niż np. zwolennicy bjj czy mt...
Hm... Nie całkiem się z tym zgadzam. 8)

Ja po zastanowieniu jednak uważam że aikidocy są aktywniejsi bo jest ich po prostu dużo więcej.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Ale zauważ, że np. w tym temacie, w cross-budo jakoś na razie wypowiada się więcej nietradycjonalistów niż aikidoków. :)
Podobnie w wieelu innych tematach i działach.

Aikidocy rzadko zaglądają do innych działów.
Poza tym co można ciekawego napisać o sw? Ani zawodów ani się nie popodniecasz że jakiś mistrz skończył drugiego, nuda. :)

Są także inne fora, gdzie na aikido i style tradycyjne jedzie się znacznie częściej i ostrzej niż tu (co jest akurat moim zdaniem dużym plusem forum vortal budo).

No ale przecież jest za co.

Czyli Ty uważasz, że aikidocy są na forach w necie aktywniejsi niż np. zwolennicy bjj czy mt...
Hm... Nie całkiem się z tym zgadzam. 8)

Ja po zastanowieniu jednak uważam że aikidocy są aktywniejsi bo jest ich po prostu dużo więcej.

Czyli aikidocy to tacy forumowi domatorzy a wszyscy 'twardziele' latają po róznych działach i forach jak kot z pęcherzem? :wink:

Co to znaczy: "jest za co"??? 8O 8O 8O

No własnie w tym rzecz, że jest ich (aikidoków itp.) więcej, a aktywniejsi forumowo nie są. :roll:
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Proste.
Jest moda na mma i 'realne' style. W większości przypadków 'tradycyjni' po ujawnieniu się są objeżdżani przez 'modnych' Po cholerę mają więc się wystawiać???
Dyskutują sobie w własnym gronie, o tym, co ich interesuje i dotyczy, w kulturalnych warunkach. Czasami jakiś się wyrwie z krucjata o skutecznosci aikido czy kung-fu, ale to już na szczęście rzadkość - ile razy obie strony mogą powtarzać wciąż te same argumenty...
Poza tym, na mma tudzież thayu aktualnie najwięcej jest tych zwabionych modą i popularnością, którzy wyboru dokonywali najczęściej za pomoca netu. Więc się w necie dalej produkuja. Ci, co ćwicza juz tradycyjne ładnych pare lat, pewnie się w części już netem znudzili, nie mają czasu itp.. Ja też sie na początku mojej 'kariery' w sw znacznie bardziej udzielałam - teraz nie mam czasu i już mnie to tak nie bawi. Sadze, że z reszta jest podobnie.

Oto rozwiązanie zagadki, drogi Watsonie :)
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

skąd ten fenomen? :?:


To nie jest fenomen, lecz paradoks. Rozumujesz prawidłowo, zadajesz pożyteczne skądinąd pytania, ale jednak nie ustrzegłeś się błędu. Miejsce, w którym swoje pytania formułujesz, jest naznaczone stygmatem mma. Nie wolno nam zapominać o tym, gdzie, czy raczej u kogo, toczy się ta dyskusja. Pomysłodawca i twórca Vortalu Budo nigdy nie ukrywał, że jego zainteresowania ewaluowały od aikido do bjj, a nie odwrotnie. Czy wolno nam zatem dziwić się, że w nowym domu gospodarz wiesza nowe ikony i nakazuje oddawać im cześć?
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
A ja zawsze sadzilem ze forum Budo tworza uzytkownicy a nie administrator :roll:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Moze tak jest tylko w klubie w ktorym ja trenuje, ale nie widzialem tam dresow i zakapiorow :wink: .

Charly,a Damian? Zakapior jak sie patrzy :wink:
A na serio- raz,ze rzucisz haslo "karate" i od razu wszyscy wiedza o co z grubsza biega.
Cala otoczka orientalna tradycyjnych, fakt ze na wielu z nich nie oberiwesz po papie, ceny (choc tu byewa roznie,znam sekcje aikido gdzie buli sie jak za bjj/mma).
i tak mozna wymieinac dlugo
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Yojimbo na podstawie jakich danych formulujesz swoja hipoteze?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Proste.
Jest moda na mma i 'realne' style. W większości przypadków 'tradycyjni' po ujawnieniu się są objeżdżani przez 'modnych' Po cholerę mają więc się wystawiać???
Dyskutują sobie w własnym gronie, o tym, co ich interesuje i dotyczy, w kulturalnych warunkach. Czasami jakiś się wyrwie z krucjata o skutecznosci aikido czy kung-fu, ale to już na szczęście rzadkość - ile razy obie strony mogą powtarzać wciąż te same argumenty...
Poza tym, na mma tudzież thayu aktualnie najwięcej jest tych zwabionych modą i popularnością, którzy wyboru dokonywali najczęściej za pomoca netu. Więc się w necie dalej produkuja. Ci, co ćwicza juz tradycyjne ładnych pare lat, pewnie się w części już netem znudzili, nie mają czasu itp.. Ja też sie na początku mojej 'kariery' w sw znacznie bardziej udzielałam - teraz nie mam czasu i już mnie to tak nie bawi. Sadze, że z reszta jest podobnie.

Oto rozwiązanie zagadki, drogi Watsonie :)

Bardzo prawdopodobne (moim zdaniem) wyjaśnienie, droga Sherlocku. :D

BTW - To TY Three jeszcze żyjesz? :D A po jakich klubach teraz wędrujesz, że nie masz czasu na vortal? Czy może już w jakimś osiadłaś na stałe? :D
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

...To nie jest fenomen, lecz paradoks. Rozumujesz prawidłowo, zadajesz pożyteczne skądinąd pytania, ale jednak nie ustrzegłeś się błędu. Miejsce, w którym swoje pytania formułujesz, jest naznaczone stygmatem mma. Nie wolno nam zapominać o tym, gdzie, czy raczej u kogo, toczy się ta dyskusja. Pomysłodawca i twórca Vortalu Budo nigdy nie ukrywał, że jego zainteresowania ewaluowały od aikido do bjj, a nie odwrotnie. Czy wolno nam zatem dziwić się, że w nowym domu gospodarz wiesza nowe ikony i nakazuje oddawać im cześć?

Niech będzie paradoks. :)
Może i coś w tym jest, ale nie przeceniałbym tego argumentu. Na tym forum są działy aikido, ju-jitsu, ryu-te, karate, kung-fu, zatem sporo działów tradycyjnych...
Sam vortal jest forum w miarę tolerancyjnym dla tradycyjnych sw, porównując z innymi forami przekrojowo traktującymi sw.
Funkcjonują tu (a przynajmniej kiedyś się pojawiali :twisted: ) dość liczni 'tradycyjni' moderatorzy. :)
Fiodor rzadko tu chyba zagląda i raczej nie nadaje ogólnego klimatu.
A sam dział cross-budo powinien z założenia być, hm... najbardziej neutralny.

Ale coś w Twoim założeniu i tak może być: wystarczy popatrzeć na treść oprawy graficznej (górny pasek - jeden obrazek aikido i cztery pozozstałe). :wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Yojimbo na podstawie jakich danych formulujesz swoja hipoteze?

OBOP-u i GUS-u, a co? :)

Na podstawie obserwacji zjawisk z życia społecznego, oczywiście. :wink:
  • 0

budo_robot
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 554 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Yojimbo na podstawie jakich danych formulujesz swoja hipoteze?

OBOP-u i GUS-u, a co? :)

Na podstawie obserwacji zjawisk z życia społecznego, oczywiście. :wink:


tzn na podstawie tego ze tak ci sie wydaje czy dasz rade bardziej sprecyzowac?
bo formulujesz hipoteze ilosciowa nie poslugujac sie ilosciowymi danymi zeby ja zwreyfikowac.

ja nie widze niczego takiego np. jak patrze na liste tematow na cross-budo z ostatnich dni.
jezeli patrze na liczbe postow to najwiecej jest na aikido: 55953 MMA: 36808

nie czepiam sie, nie czepiam mam moze zawodowe zboczenie zwracania uwagi na takie sprawy.

pozdr
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

...tzn na podstawie tego ze tak ci sie wydaje czy dasz rade bardziej sprecyzowac?
bo formulujesz hipoteze ilosciowa nie poslugujac sie ilosciowymi danymi zeby ja zwreyfikowac.

Oczywiście.
To nie badanie naukowe, tylko topic na forum internetowym.
Takie mam obserwacje i na nich się opieram. Nie tylko zresztą ja mam takie obserwacje...

ja nie widze niczego takiego np. jak patrze na liste tematow na cross-budo z ostatnich dni.
jezeli patrze na liczbe postow to najwiecej jest na aikido: 55953 MMA: 36808

Czyli TY na podstawie swoich, jakże pełnych, danych ilościowych doszedłeś do wniosku, że:
tradycjonaliści, a zwłaszcza aikidocy nadają klimat na forach internetowych o sztukach walki, w tym na forum vortal budo? poklon :splat:

Gratuluję!

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024