Skocz do zawartości


Zdjęcie

Internauci=pełnokontaktowcy? :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
147 odpowiedzi w tym temacie

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

:roll:
A czytasz czasem tematy, w których się wypowiadasz? :)

Bo ktoś Ci już odpowiedział poprzednio na to samo pytanie w tym samym temacie:

To znaczy na przykład, że w trakcie dyskusji "społecznie akceptowane" jest pojechanie po stylach tradycyjnych, a nie jest akceptowane pojechanie po stylach nowoczesnych.

8)

I gdzie tu odpowiedź na moje pytanie?
Rozumiem że ten niby klimat to po prostu jechanie po stylach tradycyjnych?
Dobrze to teraz mi pokaż takie jechanie a skoro go tu przeciez pełno to nie powinieneś mieć problemu.

Kpisz sobie?
Sam sobie poszukaj takiego jechania na forach, jak nie masz co robić.

Apropos klimatu - już pisałem choćby np. o oprawie graficznej VB.

Powtarzam - temcik sie nie podoba? Nie czytać, nie wypowiadać się. :)

A teraz idę sobie na trening. Pa, pa. :D :D :D
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
To chyba ty sobie kpisz jeśli masz żal do kogoś za to że bannery są takie a nie inne. :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Jaki żal? 8O 8O 8O

Czy Ty cokolwiek rozumiesz z tego co ja piszę???

To tylko, niejako, ilustracja owego 'klimatu forum', o który się tak zawzięcie dopytujesz.

Na razie mam Cię już dosyć.
Sam nic nie wnosisz do tematu poza malkontenctwem i przyczepiasz się ciągle o coś nowego... :roll:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
sanjuro widac ze juz sam Twoj temat ilustruje to co wywnioskowales ...
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Jaki żal? 8O 8O 8O

A co innego? :)

Czy Ty cokolwiek rozumiesz z tego co ja piszę???

A to dobre pytanie, dziwne że dopiero po moich 10 czy iluś pytaniach o szczegóły się nad tym zastanowiłeś. :)

To tylko, niejako, ilustracja owego 'klimatu forum', o który się tak zawzięcie dopytujesz.

Banery to ten klimat forum????
Ale napisałeś że tworzą go pełnokontaktowi użytkownicy. Czyli że oni przyklejają banery? :)

Sam nic nie wnosisz do tematu poza malkontenctwem i przyczepiasz się ciągle o coś nowego... :roll:

Bo kręcisz zamiast konkretnie odpowiadać na pytania.
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

sanjuro widac ze juz sam Twoj temat ilustruje to co wywnioskowales ...

Fakt. :wink:
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Witaj Sanjuro Yojimbo

Widze ze w końcu jakis nowy temat na forum, więc i ja się z chęcią wypowiem. Na samym poczatku uprzedzę ze narazie doczytałem tylko do 6 strony, jednak postanowiłem wypowiedzieć sie jusz teraz, z uwagi na to ze pewne rzeczy mogly by mi po prostu wylecieć z gowy.


Zacznę moze od podjętej przez Ciebie na bodajrze 5 stronie (ewentualnie +- 1 strona) wystrój vortalu. W jednym z postów chodziło Ci bodajrze o miniatórki zawodników (tych 4 gości) a w drugim chyba o reklamy.

Jak dla mnie te 4 emotikony przedstawiają: judokę (tradycyjny, kontaktowy), bjj (nowoczesny, kontaktowy), aikido (tradycyjny, nie kontaktowy) i mma (nowoczesny, pełnokontaktowy). W stos. tradycyjny-nowoczesny mamy remis 2-2. W stos. niekontaktowy (1), kontaktowy (2), pełnokotaktowy (1) tez jest zachowana "regóła złotego środka". Powiem więcej patrząc na tych 4 jagże różnych ludzików pierwszą moją myślą jest nie "tutaj tradycyjni mają gorze", ale 'pełna przekrojowość", ewentualnie "każdy znajdzie tutaj kąt dla siebie".
Teraz zapytam sie Ciebie, jagby to wyglądało gdyby tam oprucz np. judoki i boksera stało 2 aikidoków??

Uwaga 2 - chyba napisałes cos o reklamie (późno jest, mogę się mylić) - vortal budo nie jest instytucją ideologiczną sponsorowaną przez rząd i pojawiają sie tutaj reklamy osób\sekcji które skłonne są za banerek zapłacić. A że akurat w tym momencie więcej jest banerków szkół kontaktowych to jusz inna bajka. Sam pamiętam jak kiedys 3\4 banerki to było aikido i byłem tym lekko zniesmaczony, jednak pieniądz jest pieniądz.

inna Twoja wypowiedź

Ale już się nie mogę doczekać polemiki z nim, w stylu: MMA także trenują kolesie: "wrazliwi, subtelni, inteligentni, wyksztalceni i dla wlasnej przyjemnosci trenujący sobie...". Wink


Osobiście znam takich ludzi. Nawet całkiem nie dawno jeden z nich walczył zawodowo w formule MMA. Cichy, spokojny, wrażliwy. Zapewne sztukę tez kocha, ale MMA - to jest jego sport i lubi sprawdzić się na zawodach.

A wracając do głównej tezy przez Ciebie postawionej to moze podam kilka przypadków które tylko częsciowo zobrazują syt. (częsc tych arg. jusz padło, jednak myślę ze chciałbys w pełny wyczerpać temat).

Osobiście wywodzę się ze sztuk ogulnie nazwanych tradycyjnymi. Mówię tytaj o karate kyokushin (które swoją droga jak na karate jest dość nowoczesne). Wcale się nie zgadzam z twierdzeniem iż "tradycyjni" mają lżejsze treningi, mniej się moga nauczyc. Lat tam spędzonych nie żałuję.
Kolejna sprawa, te nasze karate było dość dobre. Trener dodatkowo opłacał zajęcia z trenerem z boksu. Karate - dobre nogi, Boks - dobre ręce = kick boksing. Było tanio, dobrze więc po co odrazu przechodzic.

Ale jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego i w pwenym momencie zapragnołem przejsc na bjj, a najlepiej to na MMA (co by kompletnie nie zatracic stycznosci z tym czego jusz się nauczylem).
Do sekcji MMA zapisałem się rok później niz planowałem z przyczyn czysto finansowych. Nie było mnie stac na treningi, i dopuki sam nie zaczołem zarabiac to o drogich treningach mogłem zapomnieć.
Zapewne jest wiec duzo "tradycjonalistów" ktorzy chcieli by trenowac nowsze style ale ich nie stac.

Kolejna sprawa. Wielu "nowoczesnych" zaczyna swoją przygodę z SW odrazu od kontaktowych. Mają (jak to kazdy nowy) nie odpartą chęc opowiedzenia światu o swojej fascynacji SW całemu światu. Jak to u nich jest świetnie i wogule. Osoby trenujące "tradycyjne" robią to jusz zwykle znacznie dłuzej, SW jusz im znormalniało. Nie podniecają sie jusz nim tak bardzo, aby każdego innego przekonac do swojej racji. Zreszta obecnie i tak jusz mamy bardziej spokojne i racjonane dyskusje niz jeszcze kilka lat temu jak bjj dopiero wchodziło i robiło "agresywny marketing". Teraz nawet bjj spowszechniało. Ludzie trenują dłuzej i jusz im się po prostu nie chce prowadzic internetowych wojenek o wyższosci jednego stylu nad drugim.
No chyba ze od czasu do czasu pojawi się kolejny "świeżak" , który postanowi zorganizowac kolejną krucjate w celu nawrucenia nie wiernych :? :? :? :?


Dobra, tyle reflekcji do strony nr.6 Jak przeczytam więcej to zapewne jeszcze cos skrobnę.


P.S. Uprasza się użytkownika Mate o zaprzestania swojej kruciaty przynajmniej w tym temacie - tutaj jusz chyba nikogo nie przekonasz, a jedynie obnizasz dość wysoki (jak narazie) poziom dyskusji.

pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Bedac zmeczony po treningu, w pozny piatkowy wieczor przeczytalem sobie ten temat.

Co do glownego tematu poruszonego przez autora --- wydaje mi sie ze nie nalezy zapominac o jednej rzeczy charakterystycznej dla internetu, a mianowicie ze wielu ludzi tworzy 'osobowosc internetowa' zupelnie inna niz ich prawdziwa osoba, zeby, byc moze, spelnic nigdy niespelnione marzenia? :wink:

Wydaje mi sie, ze wielu 'ostrych' dyskutantow wychwalajacych pod niebiosa style 'kontaktowe' i ich zalety w ogole nic nie cwiczy. To ze nadaja klimat wielu forum (czy akurat Budo, to jest sprawa dyskysyjna.....), jest logiczne, maja duzo czasu, skoro nic nie cwicza. Wygladaja mi na zabiedzonych i zakompleksionych informatykow co zyja spelniajac sie w grach komputerowych i udajac 'kontaktowcow' na forumach.

Co do uczestnictwa aikidokow w dziale Cross budo.............hmhmh..........ja bym chetnie, ale czasu coraz mniej mam. A szkoda, bo na Budo jest duzo doswiadczonych ludzi cwiczacych rozne SW i mozna by sie bylo sporo dowiedziec i podyskutowac. Kiedys nawet myslalem podrzucac regularnie jakis temat, ale jakos slabo to mi wyszlo. moze kiedys....
  • 0

budo_psycho boy jack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Wygladaja mi na zabiedzonych i zakompleksionych informatykow

informatykow bym w to nie mieszal. ci porzadni maja swoje fora i tam sie realizuja, a ci zakompleksieni pisza na tych forach o jedynie slusznych jezykach programowania, ew. systemach operacyjnych. zazwyczaj pada pytanie "ktory sytem jest najlepszy?" - brzmi znajomo nie?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Banery to ten klimat forum????
Ale napisałeś że tworzą go pełnokontaktowi użytkownicy. Czyli że oni przyklejają banery? :)

Chodziło mi o to, że treść szaty graficznej w jakiś sposób świadczy o klimacie danego forum.
I nie miałem tu na myśli jedynie reklam, a przede wszystkim obrazki na samej górze strony. :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Jak dla mnie te 4 emotikony przedstawiają: judokę (tradycyjny, kontaktowy), bjj (nowoczesny, kontaktowy), aikido (tradycyjny, nie kontaktowy) i mma (nowoczesny, pełnokontaktowy). W stos. tradycyjny-nowoczesny mamy remis 2-2. W stos. niekontaktowy (1), kontaktowy (2), pełnokotaktowy (1) tez jest zachowana "regóła złotego środka". Powiem więcej patrząc na tych 4 jagże różnych ludzików pierwszą moją myślą jest nie "tutaj tradycyjni mają gorze", ale 'pełna przekrojowość", ewentualnie "każdy znajdzie tutaj kąt dla siebie".
Teraz zapytam sie Ciebie, jagby to wyglądało gdyby tam oprucz np. judoki i boksera stało 2 aikidoków??

No widzisz, ja to jednak widzę trochę inaczej: :)
1. Grafika - MMA
Fotki:
2. Judo lub obalenie z BJJ. (Zaraz ktoś napisze, że tam takich nie ma. A są... :) )
3. BJJ
4. Aikido
5. MMA

No i z tych wyliczeń mi wychodzi:
4 kontaktowe + 1 tradycyjny na dokładkę. Albo 4 modne i nowoczesne + 1 tradycyjny. Albo 4 sporty walki + 1 sztuka walki. Jak kto woli.
Dla mnie ten pasek nie ma wyważonego chrakteru, równoważącego tradycyjne sztuki walki i modne, nowoczesne sporty walki. Dla mnie zdradza on preferencje w kierunku tych modnych i nowoczesnych (tych 'superskutecznych' w UFC :) ).
(Co mi bynajmniej nie przeszkadza - ale daje się wg. mnie zauważyć.)

Pozdrawiam
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
:lol:
:rofl:
Zajebiste wyliczenia. :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
:splat:
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

a ci zakompleksieni pisza na tych forach o jedynie slusznych jezykach programowania, ew. systemach operacyjnych. zazwyczaj pada pytanie "ktory sytem jest najlepszy?" - brzmi znajomo nie?

Nawet ciekawe przełożenie :D

Windows -- skuteczny jak pełny kontakt, choć trzeba ponieść pewien koszt
Linux -- sztuka dla sztuki, OS dla frustratów :)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
Co się tych obrazków tak uczepili? W przeglądarce mam taką opcję, że na obrazku robię prawy przycisk i zablokuj obrazki z serwera...może wtedy niektórym się klimat poprawi. :)

....a w sumie to może też powinienem się zacząć żalić...Na BUDO jest taki japoński klimat...Sama nazwa Vortalu, obrazki przynajmniej trzy które japońskie SW przedstawiają, a ja ćwiczę "chińszczyznę" :? :wink:
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
hihihi doczytałem do strony nr. 7 :) :) :)

Pytam zatem ponownie:
1. Czy ktoś ma obserwacje, że to tradycjonaliści nadają aktualnie klimat na większości forów internetowych o sw (w tym i na vortal budo)?
2. Czy ktoś ma obserwacje, że więcej jest w Polsce osób trenujących MMA, MT i BJJJ niż trenujących tradycyjne sw (np. aikido)?



odp. 1 - w swoich działach tematycznych napewno tak (mają więcej swoich działów niż "pełnokontaktowcy" + croos-budo razem wzięte więc statystycznie to tradycjonaliści nadają ton rozmowom na forum :twisted: :twisted: :twisted: ) ;)

odp. 2 - Tutaj lezy pies pogrzebany - bo co uważasz za tradycyjne style?? Czy np, karate (a jak tak to jakie??) Czy kyokushin (i inne knock-down) są tradycyjne?? Czy "shotokan" i "tradycyjne" są tak naprawdę tradycyjne skoro powstały w XX wieku i najbardziej "tradycyjna" to jest w nich nazwa????
Jak dla mnie juz judo jest znacznie bardziej tradycyjne niz takie karate tradycyjne.

Tak na dobrą sprawę to tradycyjne (wg. mnie) to są jedynie ju-jitsu, aikido, kendo, kyudo, kung-fu (nie wszystkie style), oraz okinawskie karate (w większości mają *-ryu w nazwie). Ciekawe jak zakwalifikowac teakwon-do bo z tego co ja się orientuję to oficialnie powstało dopiero w XX wieku. Większość styli nie jest więc ani tradycyjna, ani pełnokontaktowa :D :D:D:D

A co do moich własnych spostrzeń to wypowiem się na temat obecniej syt. (no może z przed pół roku) w moim mieście 2 klubów Kyokushinu oraz 1 klubu MMA, i moje osobiste spostrzerzenia są takie ze nie licząc dzieciaków (w wieku 6-12 lat.) to w tym 1 klubie MMA trenuje jakies 2x tyle ludzi co w tych obydwu sekcjach razem wziętych*


* - gdyby doliczyc te dzieciaczki to "tradycjonalistów" było by minimalnie więcej, ale takie dzieciaczki zadko kiedy pisza na necie.

A co do obrazków to
1 - to jest logo główne które ma byc interpretowane z vortalem (mma jest najbardziej chwytliwym chwytem marketingowym :) )
2,3,4,5 - zaproponuj swoje postacie (zamiast tych co są obecne), ale tak zeby nikt nie czół się urażony.


pozdrawiam


edit: hehe napinka poszła równo po bandzie tak, że aż mnie stringi cisną :roll: :D
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
:D
Stanowczo jeden obrazek powinien dotyczyć kng fu!
:D
  • 0

budo_paoloci
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

Stanowczo jeden obrazek powinien dotyczyć kng fu!


KUNG FU - popieram :)
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D
To miło.
Ale cytując moją wypowiedź zgubiłeś emotiki... :wink:
  • 0

budo_paoloci
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Internauci=pełnokontaktowcy? :D

To miło.
Ale cytując moją wypowiedź zgubiłeś emotiki... :wink:


Sorki :oops:
Już się poprawiam i w w/w cytowaniu nie gubię. :-)
Zauważyłem co prawda, że jesteś "Very Happy", ale cytowałem jedynie interesującą mnie treść. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024