Skocz do zawartości


Zdjęcie

w parku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku
Najlepszym rozwiązaniem dla osób nie umiejącyh się bić są trasery (czodzi mi o te paralizatory wystrzelające i wbijające się w ciało) bo skutecznie obezwładniają napastnika.
Ale niestety mało kogo stać na taki sprzęt. Słyszałem że taka zabawka kosztuje ok. 2500 zł.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

Najlepszym rozwiązaniem dla osób nie umiejącyh się bić są trasery (czodzi mi o te paralizatory wystrzelające i wbijające się w ciało) bo skutecznie obezwładniają napastnika.


Najlepszym rozwiązaniem dla osób nie umiejącyh się bić(zresztą nie tylko), jest unikanie zagrożeń, konfliktowych sytuacji - ryzyko napaści spada prawie do zera - trzeba tylko to zrozumieć, ale to jest zbyt trudne dla niektórych 8O
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

Zamiast szukać cudownych rozwiązań - wiatrówek itd. Prpopnował bym zmienic prawo karne - żeby zwykły obywatel za przypierdolenie włamywaczowi, gwałcicielowi i innemu robactwu bejzbolem w samoobronie nie był przez pół życia ciągany po saądach!

Ostatnio jest coraz lepiej.
Nasz obecny rząd (mimo wielu wad) dąży do tego aby każdy mógł się skutecznie bronić.
Pamiętajcie NAJWAŻNIEJSZĄ KWESTIĘ:
Wszelkiego rodzaju certyfikaty (czarne pasy, legitymacje zawodnicze, licencje ochrony, kursy samoobrony) będą działały na waszą niekożyść przed sądem.
Najpuźniej we wrześniu będę oddawał pracę magisterską na temat "obrona konieczna w prawie karnym".
W komisji będzie najprawdopodobniej I Prezes Sądu Najwyższego prof. Lech Gardocki.
Dlatego po obronie postaram się zamieścić na forum najciekawsze zagadnienia.
Myślę że ten temat zainteresuje wielu użytkowników.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku
no o zmianie prawa wlasnie mowie, tylko co Ci bo beju jak ich 4 i jeden ma giwere, bron pneumatyczna niezabije bo ma mala przebijalnosc no ale wiadomo jak cos peknie w srodku tez mozna kipnac.

Wiatrowki... tak sa bez pozwolenia do 17J i ich kaliber to przewaznie .177 bo to sa karabinki sportowe a ja pisze o czyms innym. Bron pneumatyczna jest bez pozwolenia <17J tez jest bez pozwolenia trzeba ja zarejestrowac ale kaliber + .22 jest prawie niedostepny
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

Najlepszym rozwiązaniem dla osób nie umiejącyh się bić są trasery (czodzi mi o te paralizatory wystrzelające i wbijające się w ciało) bo skutecznie obezwładniają napastnika.


Najlepszym rozwiązaniem dla osób nie umiejącyh się bić(zresztą nie tylko), jest unikanie zagrożeń, konfliktowych sytuacji - ryzyko napaści spada prawie do zera - trzeba tylko to zrozumieć, ale to jest zbyt trudne dla niektórych 8O

Zgadzam się z tobą ale po części tylko.
Jeżeli kogoś po prostu zdenerwołałeś i on chce się z tobą bić to do Ciebie należy decyzja czy chcesz odpuścić czy nie.
Jeżeli się decydujesz na walke to nikt nie powinien się z osób trzecich do tego mieszać.
Ale jeżeli mówisz do gościa: sorry stary ale nie widzę sensu bić się o taką bzdurę i jeśli czujesz się urażony to przepraszam, a ten koleś mówi do Ciebie: pierdol się i tak Ci dojebię, to w takiej sytuacji właśnie ja bym zareagował jako osoba trzecia.
Natomiast w sytuaji "nie masz cygara to masz wpierdol"- powtarzam jeszce raz:
TO NIE JEST TYLKO UBLIŻANIE LECZ ROZBÓJ I MASZ PRAWO ZAREAGOWAĆ AGRESYWNIE.
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

I dlatego chcialbym zeby bron pneumatyczna duzego kalibru byla dostepna bez pozwolenia, wiadomo osoby karane itd. ban ale zwykly obywatel czemu nie to nie ostra nie zabije tak latwo jak np: noz a i obsluga nietrudna i obezwladni

BTW
Powinny byc dostepne chociaz takie strzelby doobrony miru domowego....

Myślę że jeści chodzi o obronę miru domowego to nie ma w tym temacie żadnych wątpliwości.
W TAKIM PRZYPADKU I SIEKIERA NA CZACHE NIE JEST PRZESADZONA.
Chociaż pewnie zaraz znajdzie się na forum humanitarysta który by zrobił gorącą herbatkę chujowi co ma czelność włamywać się nam do domu. :wink:
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku
Prawo i mozliwosc skutecznej obrony powinien miec kazdy :!: Ale u nas sie na to niezapowiada zreszta co ja pisze u nas niedlugo psow "groznych ras" zabronia posiadac wiec o broni nieinwazyjnej niema co pisac....
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

o broni niema co pisac....


No nie ma co pisać! Dopuki prawo nie ulegnie zmianie - bo co to za różnica czy zatłuczesz gościa pałką, ujebiesz mu ręke siekierką, wybijesz oko wiatrówką, czy przejedziesz walcem w samoobronie skoro i tak pójdziesz siedzieć(w większości przypadków) :?
Ja takowej nie widze
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

Prawo i mozliwosc skutecznej obrony powinien miec kazdy :!: Ale u nas sie na to niezapowiada zreszta co ja pisze u nas niedlugo psow "groznych ras" zabronia posiadac wiec o broni nieinwazyjnej niema co pisac....

Nie zabronią posiadać tylko zakup takigo psa będzie kontolowany.
Okazuję się że w naszym kraju jest za dużo bezmózgów którzy nie potrafią wychować psa lub odpowiednio go przechowywać i dlatego jest dużo pogryzień nawet małych dzieci.
Moi rodzice mają Canecorso, które jest agresywne tylko na posesji a dzieci to mogą nawet na nią wsiadać. Trzeba po prostu umieć wychować psa a nie tylko go karmić i trzymać w klatce metr na metr.
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

o broni niema co pisac....


No nie ma co pisać! Dopuki prawo nie ulegnie zmianie - bo co to za różnica czy zatłuczesz gościa pałką, ujebiesz mu ręke siekierką, wybijesz oko wiatrówką, czy przejedziesz walcem w samoobronie skoro i tak pójdziesz siedzieć(w większości przypadków) :?
Ja takowej nie widze

Może i tak jest po części. Ale tak czy inaczej:
LEPIEJ ŻEBY CIĘ TRZECH SĄDZIŁO NIŻ CZTERECH NIOSŁO
Nie uważasz?
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

LEPIEJ ŻEBY CIĘ TRZECH SĄDZIŁO NIŻ CZTERECH NIOSŁO
Nie uważasz?


Albo "LEPIEJ MIEĆ BRZYDKI PROCES, NIŻ ŁADNY POGRZEB"!
Zgadzam się, tylko uważam, że najpierw powinno się zrobić wszystko żeby kłopotów uniknąć - widzisz pijanych debili, przechodzisz na drugą strone ulicy! Czyli "profilaktyka" :) Walka, to ostateczność - i można jej często(b. często) uniknąć - właśnie przez "profilaktyke"!
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku
Tak kontur wiem to lipa, ale te pogryzienia to przez nierodowodowe latwo dostepne psy najczesciej, to sie wedlog mnie powinno ograniczyc bo te wszystkie testy, OC, szkolenia to tylko utrudnienia by byly dla tych co kupuja rasowe psy a ich decyzje sa przemyslane bo okreslenie w typie jest ciezkie do udowodnienia a to tak jakby te moje wymazone pneumatyki (lubie ppostrzelac) byly sprzedawane "u ruskich na bazarku" 14 latkom :?
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

LEPIEJ ŻEBY CIĘ TRZECH SĄDZIŁO NIŻ CZTERECH NIOSŁO
Nie uważasz?


Albo "LEPIEJ MIEĆ BRZYDKI PROCES, NIŻ ŁADNY POGRZEB"!
Zgadzam się, tylko uważam, że najpierw powinno się zrobić wszystko żeby kłopotów uniknąć - widzisz pijanych debili, przechodzisz na drugą strone ulicy! Czyli "profilaktyka" :) Walka, to ostateczność - i można jej często(b. często) uniknąć - właśnie przez "profilaktyke"!

W pełni się z tobą zgadzam.
Ale poruszamy tu również problem pomocy innym.
Wiesz dobrze że wiele osób chodzi po ulicy i buja w obłokach i jest łatwym kąskiem dla dziesioniarzy.
Nie uważasz że nasze doświadczenie życiowe i postawa (mysleć i uważać jak jest się po za domem) są rozsądne ale tak nie powinno być.
Nie marzy Ci się usiąść w parku w ciepły dzień gdzie nie ma ludzi i włączyć sobie Mp3
zamknąć oczy i spokojnie się zdrzemnąć lub odpocząć i nie musieć myśleć o tym czy zaraz nie podejdzie do Ciebie jakiś pacan co będzie coś chciał. Ja wielokrotnie byłem w europie zachodniej i tam jest to do pomyślenia.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

Nie marzy Ci się usiąść w parku w ciepły dzień gdzie nie ma ludzi i włączyć sobie Mp3
zamknąć oczy i spokojnie się zdrzemnąć lub odpocząć i nie musieć myśleć o tym czy zaraz nie podejdzie do Ciebie jakiś pacan co będzie coś chciał.Ja wielokrotnie byłem w europie zachodniej i tam jest to do pomyślenia.


Pytanie tylko czy oni tego dokonali za pomocą "rozpierdalania głowy każdemu napotkanemu podejrzanemu"???Podejrzewam że nie!
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

Tak kontur wiem to lipa, ale te pogryzienia to przez nierodowodowe latwo dostepne psy najczesciej, to sie wedlog mnie powinno ograniczyc bo te wszystkie testy, OC, szkolenia to tylko utrudnienia by byly dla tych co kupuja rasowe psy a ich decyzje sa przemyslane bo okreslenie w typie jest ciezkie do udowodnienia a to tak jakby te moje wymazone pneumatyki (lubie ppostrzelac) byly sprzedawane "u ruskich na bazarku" 14 latkom :?

Myślę że rozmnażanie psów powinno być kontrolowena.
A za nielegalne mieszanie ras kary grzywny zamieniane na prace społeczne dla niezamożnych. Przydało by się w tym kraju kilka darmowych rąk do odśnieżania w zimę, odgarniania liści na jesieni i zbierania śmieci przez cały rok :wink:
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

Nie marzy Ci się usiąść w parku w ciepły dzień gdzie nie ma ludzi i włączyć sobie Mp3
zamknąć oczy i spokojnie się zdrzemnąć lub odpocząć i nie musieć myśleć o tym czy zaraz nie podejdzie do Ciebie jakiś pacan co będzie coś chciał.Ja wielokrotnie byłem w europie zachodniej i tam jest to do pomyślenia.


Pytanie tylko czy oni tego dokonali za pomocą "rozpierdalania głowy każdemu napotkanemu podejrzanemu"???Podejrzewam że nie!

Zapene nie tylko.
Ale np. w Angli jest zwyczaj że pasażera na gapę w autobusie wyżucają inni pasażerowie.
Chodzi o solidarność społeczną i nietolerowanie bandytki i cwaniactwa. A u nas każdy pilnuje tylko własnej dupy i dlatego jest jak jest.
Nikt nie wejdzie do osiedlowego pubu i nie zacznie zaczepiać ludzi. Dlaczego?
Bo w takim pubie ludzie zazwyczj sobie pomagają i się znają.
Trudniej jest okradać w społeczeństwie które solidarnie i powszechnie nie toleruje przeszkadzania w codziennym życiu. Park jest naszym wspólnm dobrem i Ja ważący 115 kg powinienem mieć taką samą sfobodę jak Kamilka czy osoby drobne lub niepełnosprawne. W cywilizowanym kraju nie istnieje prawo dżungli-silniejszego.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku
Jak dla mnie solidarne społeczeństwo to utopia! Nie wierze w to!
Skoro na zachodzie jest inaczej, to dlaczego w USA kobiety uczy się żeby podczas napadu/gwałtu wołały - PALI SIĘ!?
Bo na hasło GWAŁCĄ nikt nie zareaguje!!!
To sie nazywa znieczulica, obojętność społeczeństwa
Przykra rzeczywistość
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

Jak dla mnie solidarne społeczeństwo to utopia! Nie wierze w to!
Skoro na zachodzie jest inaczej, to dlaczego w USA kobiety uczy się żeby podczas napadu/gwałtu wołały - PALI SIĘ!?
Bo na hasło GWAŁCĄ nikt nie zareaguje!!!
To sie nazywa znieczulica, obojętność społeczeństwa
Przykra rzeczywistość

A może strach? :roll:
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku

A może strach? :roll:


Też, a może przede wszystkim :?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: w parku
oo Anglia tam wieedza co to solidarnosc tam sa roznego typu akcje zreszta jakis czas temu byl gosc w rozmowach w toku co cos takiego wymyslil


a co do wolania pomocy to nie ma sensu im wiecej ludzi tym mniejsze prawdopodobienstwo pomocy najlepiej zwracac sie d okonkretnej osoby to z psychologii tlumu "jest tyle ludiz niech mu ktos pomoze ale nie ja"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024