Skocz do zawartości


Zdjęcie

Okulary


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_sempai kotlet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Okulary
Co zrobić z okularami w czasie nagłej akcji na ulicy: mało czasu na przygotowanie, brak możliwości ucieczki, nie ma osoby która może nam je przetrzymać.
Zastanawiałem się wiele razy i nie moge znaleźć jakiegoś konkretnego sposobu (nie zawsze nosze ze sobą etui).
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Fajny temat :rofl:
To ja spytam co zrobic z kolczykami-nie, nie tymi w uszach-z tymi w pempku :rofl: :rofl: :rofl:
Sory nie mołem się powstrzymać :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Przecież okularników się nie bije! :lol:
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
okulary kosztują mniej niż operacja plastyczna, soł proponowałbym po prostu zdjęcie ich z pyska i rzucenie obok ...
wolałbym stracić binokle niż zęby c'nie ...

:roll: ...
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
To je bardzo dobry temat .
Ja wiekszosc swojego zycia nosze okulary . To rzeczywiscie jest problem jak chcesz komus pierdo**ąc albo jak ciebie leją :-) . Noszenie etui nie rozwiazuje sprawy bo np w moim wypadku jak mnie ktos wkurwiał maksymalnie to zdejmowałem bryle do etui i juz kazdy wiedzial , że zara bedzie bite :( .

Teraz sobie elegancko chodze w szkłach kontaktowych . Fajna sprawa tylko jeszcze w nich nie zebrałem w ryja wiec nie wiem jak to bedzie ( powinny sie trzymac ) .
  • 0

budo_lionus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica "Polski B"

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Sugeruję przejście na szkła kontaktowe. Zupełnie inny komfort widzenia, nie ma problemu w czasie ew. starcia.

Osobiście nosiłem kilka lat temu - popełniłem jednak błąd i nie miałem wtedy okularów na zmianę. Zdarzało się więc nosić je przez całą dobę a i przysnąć w nich czasem też. Skończyło się na pogorszeniu wzroku (o ok. 1 dioptrię :( ). Wniosek - w domu najlepiej zmieniać na okulary.

Na kilka lat powróciłem do okularów, ale obecnie znów zastanawiam się nad kontaktami - z uwagi na treningi.

Przy okazji zadam pytanie ludziom, którzy ćwiczą w szkłach kontaktowych: czy pot spływający z czoła do oczu nie powoduje problemów (pieczenie od soli)? Oraz czy nie zdarza się odklejenie szkła podczas intensywnego treningu (gdy np. oko trochę 'wyschnie')?
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Lionus :

Przy okazji zadam pytanie ludziom, którzy ćwiczą w szkłach kontaktowych: czy pot spływający z czoła do oczu nie powoduje problemów (pieczenie od soli)? Oraz czy nie zdarza się odklejenie szkła podczas intensywnego treningu (gdy np. oko trochę 'wyschnie')?


Dlatego na treningach jestem bez zadnych okularów/szkieł kontaktowych .
Pot + co by nie powiedziec syf na macie ( bo z reguły najczystsze to maty nie są :-) ) .
Kontakty trzeba utrzymywac w czystosci i nie nosic tak jak kolega 24godziny na dobe 8O a juz bron boze spac w kontaktach !!!!
  • 0

budo_lionus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica "Polski B"

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

Kontakty trzeba utrzymywac w czystosci i nie nosic tak jak kolega 24godziny na dobe a juz bron boze spac w kontaktach !!!!


Święta prawda, ale człowiek jak młody to i głupi i nie zwraca uwagi na takie drobiazgi jak własne zdrowie...

Dlatego na treningach jestem bez zadnych okularów/szkieł kontaktowych .


No to jesteś szczęśliwcem, ja ze swoją wadą, gdy zdejmuję okulary do techniki, którą nie bardzo da się bezpiecznie wykonać w okularach, zanim zdejmę bryle to muszę sobie dobrze popatrzeć gdzie i jak stoi przeciwnik, żeby wiedzieć kogo mam walnąć :)
Przez to (z uwagi na bezpieczeństwo partnera) ćwiczę w okularach, ale zaczyna mnie to po prostu wkurzać.
Dlatego interesuje mnie, czy jest ktoś, kto ćwiczy w kontaktach...
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

Dlatego interesuje mnie, czy jest ktoś, kto ćwiczy w kontaktach...


W kontaktach to chyba tylko prąd siedzi...ale czy tam cwiczy-tego nie wiem :)
Znowu się nie powstrzymałem-humor taki mnie naszedł :wink:
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Jest jeszcze jedno wyjscie : operacja wzroku .
Zabieg jest bardzo popularny i bezbolesny .
Brzmi to troche kosmicznie ale wydatek 1500 zeta na bank kiedys sie zwroci zwlaszcza ze kontakty to tanie zabawki nie sa .
Juz o tym myslalem ale kasa zarobiona w wakacje rozchodzi sie jak woda :) , zreszta nie jest to w moim przypadku az tak konieczne .
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
soczewki vs okulary -> oczywiscie wygrywaja soczewki. niemniej jednak, soczewka, "plywajac" po powierzchni oka, moze sie roznie zachowac przy uderzeniu w to oko. a jesli soczewka sie "podwinie", to mamy problem (kazdy "soczewkowicz" powinien wiedziec, o czym mowie).
Tak czy siak, polecam soczewki. Co do noszenia "24h na dobe", sa przeciez soczewki o krotszym terminie "spozycia", ale mozna je nosic caly dzien.
Jest XXI wiek, mamy wybor !!

Jest jeszcze jedno wyjscie : operacja wzroku .
Zabieg jest bardzo popularny i bezbolesny .


to nie taka prosta sprawa, jakby sie moglo wydawac. taki zabieg jest uwarunkowany kilkoma znaczacymi czynnikami.
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

W kontaktach to chyba tylko prąd siedzi...ale czy tam cwiczy-tego nie wiem :)
Znowu się nie powstrzymałem-humor taki mnie naszedł :wink:

to ci siem stary humor wyostrzyl... :|
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Ja jeszcze nie mam takiego problemu ze wzrokiem żeby musieć nosić okulary cały czas, mam lekką krótkowzroczność więc póki nie jestem w kinie w dalekim rzędzie wszystko jest ok ;)

Ale mój znajomy ma sporą wadę i nosił soczewki na treningach. Skarżył się na oczy, szybko się czerwieniły i zaczynały łzawić... ale nie jestem pewien czy to jego nie przyzwyczajenie do kontaktów (bo dopiero w trakcie treningów zaczął je zakładać) albo może jakieś ogólne nieprzystosowanie, czy może sam trening i jak już wspomniałeś pot mu przeszkadzał.

Jednak soczewek teraz na codzień raczej nie nosi więc może po prostu mu nie pasują i to nic nie miało wspólnego z treningiem.
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Pierwsze pare dni uzywania soczewek to był dla mnie lekki szok .
To miało byc fajne a nie jest :? . Oczy bolaly i wogole jakos do bani .
Trzeba sie przyzwyczaic potem jest juz tylko lepiej :-) .
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Znajomym czasem soczewki wypadaly przy grze w pilke (przy upadkach) a co dopiero przy uderzeniu. Poza tym jak ktos pisze wyzej bardzo trzeba dbac o higiene.

Operacja jest dobra, ale nie u kazdego jest 100% pewnosc, ze wyjdzie.

Z kolei na ulicy plastikowe szkla okularow (najlepiej oldschoolowe - duze) to wrecz moga dawac dodatkowa ochrone.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

Znajomym czasem soczewki wypadaly przy grze w pilke (przy upadkach) a co dopiero przy uderzeniu.


gralem pare lat w kosza w soczewkach, nigdy nie mialem takiego przypadku

Poza tym jak ktos pisze wyzej bardzo trzeba dbac o higiene.


to akurat raczej zaleta niz wada ;)

Ale mój znajomy ma sporą wadę i nosił soczewki na treningach. Skarżył się na oczy, szybko się czerwieniły i zaczynały łzawić... ale nie jestem pewien czy to jego nie przyzwyczajenie do kontaktów (bo dopiero w trakcie treningów zaczął je zakładać) albo może jakieś ogólne nieprzystosowanie, czy może sam trening i jak już wspomniałeś pot mu przeszkadzał.


co do potu, to zakladasz frote na nadgarstek i sie wycierasz ;)

a co do zaczerwienienia - moze soczewki byly za dlugo noszone? dzialo sie tak przy swiezych soczewkach?
  • 0

budo_wojson
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Capoeira Sem Fronteiras Gdynia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary
Ja cwicze od dłuższego czasu w soczewkach i jestem z nich bardzo zadowolony. Soczewka z oka wypadła mi raptem ze 2 razy (jak kumpel palec w oko mi włożył 8O ) i to tyle. Pot często kapie ze mnie w ilościach straszliwych, ale do oczu jakoś się nie dostaje. Żadnych 'ubocznych' efektów w style zaczerwienienia oczu, pieczenia itp nie mam.
Może to zależy trochę od rodzaju soczewek i ogólnie sposobu ich używania... Ja soczewki na noc zawsze zdejmuję, ogólnie w sytuacjach gdy okulary mi szczególnie nie przeszkadzają to noszę okulary. Ale i tak dziennie parę godzin soczewki w oczach mam (i spędzam te pare godzin głównie przed monitorem).

Moim zdaniem - naprawdę świetna rzecz, polecam !
  • 0

budo_sempai kotlet
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żary

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

okulary kosztują mniej niż operacja plastyczna, soł proponowałbym po prostu zdjęcie ich z pyska i rzucenie obok ...
wolałbym stracić binokle niż zęby c'nie ...

w starciu: strata okularów poza twarzą, a zniszczeniu ich na nosie na bank wybrałbym to pierwsze, ale głównie chodziło mi o sposób na to, żeby wogóle ich nie stracić...
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

w starciu: strata okularów poza twarzą, a zniszczeniu ich na nosie na bank wybrałbym to pierwsze


kumpel-okularnik dostal kiedys butem w twarz. kilka mm i nie mialby oka
  • 0

budo_lionus
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolica "Polski B"

Napisano Ponad rok temu

Re: Okulary

Z kolei na ulicy plastikowe szkla okularow (najlepiej oldschoolowe - duze) to wrecz moga dawac dodatkowa ochrone.


Nie do końca masz rację. Dostałeś kiedyś porządnie między oczy w okularach? Ja tak, kilkanaście lat temu i do dziś mam wgłębienie w kości od nosków - o dziwo szkła wtedy wytrzymały, ale nos już nie...

Dziękuję za wypowiedzi osób noszących soczewki i ćwiczących - utwierdziliście mnie w decyzji o przejściu na soczewki podczas treningów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024