Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie suple kupic ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakie suple kupic ??
Witam .

Temat supli przwija sie w tym dziale dosyc czesto ale w starszych watkach nie znalazlem wszystkiego o co chce zapytac wiec zakladam nowy temat .

Od jakis 6 miesiecy chodze na pake . Chce sprawic sobie jakies wspomagacze żeby polepszyc efekty ale nie bardzo wiem na co sie zdecydowac i nie chce wyrzucic kasy w błoto.
Info o mnie : cwicze od 6 miesiecy regularnie 4-5 razy w tygodniu , mam 19 lat 182 cm wzrostu i waże 72 kg , stosuje diete . Nie zależy mi raczej na przybieraniu masy uważam ze moja obecna waga na tą chwile jest ok . Zależy mi głownie na sylwetce .
Myślałem o kupnie HMB ale słyszałem na temat rozne opinie wiec wole sie poradzic przed zakupem co o tym sadzicie .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??
Musisz cienko wyglądać przy takiej niedowadze. Przybierz do 80-84 kg to wtedy waga będzie ok.

Nie zależy mi raczej na przybieraniu masy uważam ze moja obecna waga na tą chwile jest ok . Zależy mi głownie na sylwetce .


Przecież to sprzeczność! JaK chcesz lepiej wyglądać bez zwiększania masy mięśniowej?! :? 8O

HMB - daruj sobie. Radziłbym kierunek masowy, o suplach poczytaj sobie np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Carbo możesz dorzucić na pewno, białko lub gainer też. Z kreatyną bym poczekał.

Jak i co trenujesz 4-5 razy? Siłowni starczyłoby w zupełności 3 x 1.5 h.
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??
8O 8O 8O Combat coś ci sie pomyliło nie jestem żadną chudziną ani "szczypiorkiem" a waga 72 kg na 182cm to waga prawie optymalna (73 kg to optymalna) za to 84 to juz ciezka nadwaga przy moim wzroscie . Pisałem ze zależy mi na sylwetce a nie na masie ponieważ nie chce podzielic losu zatłuszczonych grubasów ktorych na siłowniach jest pełno . Wyciskają co prawda wiecej odemnie ale przez warstwy tłuszczu nie widac u nich mięśni . Dlatego na gainera chyba sie nie zdecyduje a białko no coż staram sie uzupełniac je w mojej diecie . Uznałem ze nie ma sensu wydawac kasy na bialko skoro mozna je uzupełniac w normalnej diecie . Bardzo ciekawego linka zapodałes tylko jakbyś mi jeszcze mógł coś wiecej powiedzie o tym HMB dlaczego nie ?? Byłbym wdzięczny gdyby sie ktoś wypowiedział kto HMB już stosował .

PS. Co sadzicie o glutaminie ??
  • 0

budo_r0bak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kędzierzyn/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??
Famas cos ci sie pomylilo, sam mam 182 a waze 72kg i kogo sie niezapytasz odpowie ci ze wygladam chudo. Optymalna waga to cos pod 80kg
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??
Nie znasz przeliczników.

Combat coś ci sie pomyliło nie jestem żadną chudziną ani "szczypiorkiem"


To wrzuć zdjęcie. Mi możesz ściemniać, ale ja nieco znam realia :) tak więc szybciutko to mogę zweryfikować. 80 kg przy 182 cm to dopiero początek ćwiczeń, że coś widać. 85 lepiej, 95 naprawdę dobrze. Oczywiście przy tym mały BF. 72 kg to cieniutko, chudo. Niedowaga.

Może masz zakłócony odbiór własnej osoby? Zrób sobie zdjęcia "na pompie" i sam oceń.

Pisałem ze zależy mi na sylwetce a nie na masie ponieważ nie chce podzielic losu zatłuszczonych grubasów ktorych na siłowniach jest pełno . Wyciskają co prawda wiecej odemnie ale przez warstwy tłuszczu nie widac u nich mięśni .


Masa -> rzeźba. Znasz pojęcie treningu na rzeźbę?
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??
Wpisuje w googlach : "optymalna waga" jednym z pierwszych linkow jaki sie wyswietla jest ===> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] no i tutaj mozecie sobie porownac wzrost i wage wszystko jasno rozpisane. Jak komus sie nie podoba link to niech szuka dalej ale wyjdzie na moje . Combat naprawde nie jestem chudzielcem a co do robienia zdjec na "pompie" to musze o tym pomyslec :D zawsze lubie podziwiac efekty dobrego treningu po pace szkoda ze efekt taki nietrwały :? Anyway skonczmy pliz juz dywagacje o tym czy jestem niedowagą czy nie . Moze teraz coś o suplach bo sie robi offtopic a ja dalej nic nie wiem :?

PS. Oczywiscie wiem co to jest trening na rzeźbe .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??
Tak to jest jak się słabych stron używa :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Poza tym BMI się nie sugeruj! Fakt: nie możesz nie być chudzielcem przy takich parametrach jakie masz. Rób jak najwięcej masy, bo jest cieniutko. I siłowo też kiepsko.

O suplach już wszystko masz.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??

waga 72 kg na 182cm to waga prawie optymalna (73 kg to optymalna)


optymalna? do czego? bo jesli chcesz byc skoczkiem narciarskim, to musisz schudnac !!
Ja waze 85 przy 186 i moglbym jeszcze nieco przytyc :)
  • 0

budo_famas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??
Napisałbym to na PW ale nie mam jeszcze tej opcji wiec no coż ciagniemy temat odpowiedniej wagi dalej :roll: Combat nie wiem czy zadałes sobie ten trud i przeliczyles sobie moje wymiary we wzorze ktory znajduje sie na podanym przez ciebie linku ??
Jest tam waga przez wzrost do kwadratu wiec jak sobie policzysz to ci wyjdzie w przybliżeniu 22 a na dole jest legenda do wzoru ktory podales ktora mowi że wynik miedzy 18-25 to ....... WAGA PRAWIDŁOWA . Jeszcze mi musisz koniecznie powiedziec skad na podstawie moich postow (całych 2) wnioskujesz ze siłowo też ze mna kiepsko ??
A teraz do rzeczy : ludzie poleccie mi jakis dobry suplement (nie na mase) miło widziane osoby po HMB !! [/list]
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakie suple kupic ??
famasie, combat myśli w tym wypadku w kategoriach kulturystycznych. w realiach sportów siłowych 72kg przy 182 cm wzrostu to skrajna anoreksja :) ale jak już ktoś wspominał, można zastosować inne miary i o ile jako kulturysta to jesteś szczypiorkiem o tyle jako skoczek narciarski, to jesteś spasiony.

jeśli chodzi o suple to skoro, tak jak mówisz, jesteś zadowolony ze swojej masy, to wystarczy ci dieta i dużo płynów. kup sobie najwyżej witaminki, dużo śpij i tyle. powodzenia w treningach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024