Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozgrzewka przed rozciąganiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_czuczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Rozgrzewka przed rozciąganiem
Takie pytanie bo jestem słabo rozciągniety i musze sie za to wziąć, ale powiedzicie jaką rozgrzewke minimalną należy przeprowadzić aby nic nie naciągnąć ani nie dostać innej kontuzji.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
jeżeli rozciąganie dynamiczne (wymachy itp) to 5km biegu ;) (albo ew. skakanka)
jeżeli rozciąganie statyczne (w szpagacie itp) to rozgrzewka statyczna (kręcenie biodrami, kręcenie kolanami itp)
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem

jeżeli rozciąganie dynamiczne (wymachy itp) to 5km biegu ;) (albo ew. skakanka)

Z tymi pięcioma kilosami, to chyba troszkę żartujesz? Ja tam zwylke parę minutek na skakance, krążenia bioder itp, potem delikatne skłony w lekkim rozkroku a potem powoli coraz głębiej i szerzej.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
a ja słyszałem że rozciaganie dynamiczne jest niezdrowe ;)
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Zajebiście ściąga :) ale czy niezdrowe ...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem

jeżeli rozciąganie dynamiczne (wymachy itp) to 5km biegu ;) (albo ew. skakanka)
jeżeli rozciąganie statyczne (w szpagacie itp) to rozgrzewka statyczna (kręcenie biodrami, kręcenie kolanami itp)


Bzdura. Nie ma czegoś takiego jak rozgrzewka statyczna! Nie ma w ogole takiego podziału rozgrzewki. Nie da się robić rozgrzewki będąc w spoczynku i równowadze, nieruchomo!!!

Minimalna rozgrzewka? Czujesz ciepełko, masz rozruszane mięśnie - to się czuje. Co najmniej kilka minut ruchu.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem

Zajebiście ściąga :) ale czy niezdrowe ...

Chyba łatwo jest je źle robić, dlatego nietrudno o naciągnięcia/kontuzje. Natomiast jeśli się stosunkowo poprawnie je wykonuje, to jestem zdania, że i trochę rozciąga i da się uniknąć "niezdrowych" efektów.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
OK moja wina... pojebałem dynamiczne z balistycznem... niezdrowe jest balistyczne a dynamiczne ciezko zrobic i jest kontrowersyjne bo niektórzy uważają że ściąga ;)
  • 0

budo_dedoverde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sieradz

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
moj trener boksu zawsze mowi: pół godziny truchtem/biegiem po sali bądź stadionie oraz rozciągania na macie- pozdycje skorpiona itd (nie znam fachowego nazewnictwa). I po tym ja osobiscie czuję się dobrze rozciągnięty i gotowy do treningu :)
  • 0

budo_czuczu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem

Chyba łatwo jest je źle robić, dlatego nietrudno o naciągnięcia/kontuzje. Natomiast jeśli się stosunkowo poprawnie je wykonuje, to jestem zdania, że i trochę rozciąga i da się uniknąć "niezdrowych" efektów.


To jak poprawnie je wykonywać ? Bo do naciągnięć mam w tym roku jakiegoś dziwnego farta :?
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Najlepiej to chyba po prostu dobrze się rozgrzać, porozciągać trochę statycznie/izometrycznie i pokopać w worek/tarcze. Wymachów za bardzo nie lubię, ale jak już robić to nie z całej siły, unikać przeprostów, "wyrywania" nogi ze stawów itp. Tematów o tym już sporo było, zawsze możesz też spytać trenera/instruktora, przecież od tego on jest.
...a tak naprawdę po co Ci to? :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
No i to by było źle Skiper - bo takie rozciąganie (statyczne i izometryczne) zalecane jest na KOŃCU treningu, nie na początku [ polecam Kurza i podobne publikacje ] Na początku rozgrzewka i dynamiczne.
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Combat dobrze prawi, przy rozciąganiu statycznym organizm odpoczywa i niejako stygnie więc np. przed kopaniem takie rozciaganie nie jest najlepszym pomysłem. Druga sprawa to zależy do czego jest potrzebne takie rozciągnięcie. Inne ćwiczenia maja gimnastycy, inne pływacy, inne uprawiający sztuki walki. Podczas rozgrzewki musisz rozgrzać wszystkie mięśnie i stawy.
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Kupcie sobie ben-gay mocny i spomarujcie zobaczycie jak rozgrzewaaa :D :)
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Dobrym sposobem w domu jak ktoś jest leniuchem jest wejść pod prysznic i puścić sobie gorącą wodę albo chwilę w wannie posiedzieć w gorącej wodzie. Później szybko się wycierasz, ubierasz i jazda.

Jedna z najlepszych rozgrzewek jakie są :) Wszyściutkie mięśnie rozgrzane (bo przy normalnej rozgrzewce wszystkiego raczej nie jesteś w stanie rozgrzać). Polecam tą metodę :) A rozciąganie po czymś takim daje ogromne rezultaty, tak było u mnie :) Normalnie szok!
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Macie racje, podpieracie się bardziej naukowym podejściem. Tyle, że na każdego trochę inaczej wszystko działa. Poza kopnięciami na worek, tarcze to niczego innego co można by uznać za dynamiczne rozciąganie, raczej nie robię.
Zdecydowanie lepiej mi się kopie, jeśli wpierw się rozgrzeję, potem zrobię pare minut staczynego/izo rozciągania. Tak szybko mięśnie chyba nie stygną, a jak jest chłodno, zawsze można grube spodnie założyć do takiego rozciągania.

Czy poza stygnięciem mięśni podczas statycznego, o którym Felipe pisał jest jeszcze jakiś konkretny argument aby wpierw robić dynamiczne?
Combat, jak to w tym co wspominałeś to podaj dokładniejszy tytuł lektury lub gdzie to znaleźć jeśli byś mógł.

EDIT: po-googlalem i znalazłem. thx :wink:
  • 0

budo_felipe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:się wziąłem?

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Lepiej wpierw dynamiczne, nawet jako część rozgrzewki przed treningiem, bo mięśnie nie są zmęczone i efekty będą lepsze.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Do dynamicznego chyba należy być już solidnie rozgrzanym, więc wolałbym nie traktować tego jako część rozgrzewki. Natomiast subiektywnie odczuwam, że lepsze efekty mam przy static lub izo :) , ale to tylko takie moje własne doświadczenia i odczucia.
  • 0

budo_street fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wierzbica

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Witam. Popieram Skipera. Ja na początku pobiegam itp a póżniej rozciąganie statyczne. Później jeszcze troche ruchu i trening. A jeszcze pod koniec też troche rociągania dynamiczniejszego. Pozdawiam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozgrzewka przed rozciąganiem
Taka jest prawidłowa metodyka - rozgrzewka, dynamiczne, aktywność treningowa, statyczne lub izometryczne.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024