Skocz do zawartości


Zdjęcie

ile pompek robicie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
294 odpowiedzi w tym temacie

budo_aptekarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
Człowieku zmarnujesz sie!!Idz na cos nawet bez zgody rodzicow albo przeczytaj im kodeks jiu-jitsu

KODEKS ETYCZNY JIU-JITSU

1. Wiernie kultywowac tradycje i sztuke starojaponska walki Jiu-Jitsu.
2. Nieustannie dazyc do pelnego i prawdziwego opanowania sztuki Jiu-Jitsu tak, aby cialo, umysl, charakter i zdolnosci stawaly sie coraz doskonalsze
3. Zachowac wiernosc szlachetnym ideom, etyce i dyscyplinie sztuki Jiu-Jitsu bedac wolnym od wszelkich nalogow - dazyc do poznania prawdziwego sensu obranej drogi, "DO" - do Jiu-Jitsu.
4. Okazywac szacunek lojalnosc, posluszenstwo, i wdziecznosc wobec swojego nauczyciela (mistrza), nie podrywajac nigdy jego autorytetu.
5. Szanowanie starszych jiujitsoka i byc pomocnym oraz lagodnym wobec poczatkujacych, mlodszych i slabszych adeptow tej sztuki walki.
6. Zawsze byc uprzejmym, serdecznym, uczciwym wobec wszystkich ludzi, wyzbywajac sie gwaltownosci, agresji i arogancji.
7. Nie czynic niczego co moglo by przyniesc ujme dla kultywowanej sztuki walki, swego mistrza i organizacji Jiu-Jitsu.
8. Nie nauczac samemu (we wlasnym zakresie) kogokolwiek sztuki Jiu-Jitsu bez zgody swego mistrza - nauczyciela lub rady instruktorow.
9. Nie demonstrowac technik Jiu-Jitsu (poza DOJO) w miejscach publicznych osobom postronnym ( z wyjatkiem specjalnie organizowanych pokazow) oraz unikac jakichkolwiek wyzwan do walki.
10. Ze wszechmiar unikac walki i nie rozpoczynac jej samemu, chyba ze zmusi do tego koniecznosc. Dewiza kazdego adepta Jiu-Jitsu powinno byc to ze, "kazda walka ominieta jest walka zwycieska".
11. Poznane techniki Jiu-Jitsu wykorzystywac tylko (wylacznie) w obronie koniecznej tj. w razie bezposredniego zagrozenia zdrowia lub zycia, w celu odparcia napastnika, a takze w razie potrzeby udzielenia pomocy osobie napadnietej, znajdujacej sie w niebezpieczenstwie.
12. Kierujac sie wzgledami humanitaryzmu - jiujitsoka stosujac samoobrone konieczna powinien dazyc do poskromienia napastnika w sposob mozliwie lagodny, unikajac technik obronnych lub kontratakujacych, ktore moglyby spowodowac uszkodzenia jego ciala, chyba ze zagraza on wyraznie naszemu zdrowiu lub zyciu. Kazda stosowana samoobrona musi byc wspolmierna do stopnia zagrozenia.
13. Zgodnie ze szlachetnymi zasadami samoobrony Jiu-Jitsu jiujitsoka powinien udzielic pomocy nawet agresywnemu napastnikowi, wobec ktorego zastosowal obrone konieczna, powodujac uszkodzenia ciala.


A moze cos pomoze moze dadza sie namowic,jak nawet nie ma u ciebie w miescie jiu-jitsu to walniesz kaszane ze idziesz na jiu-jitsu a pojdziesz na boks :-)

Bo po twoich formach wypowiedzi widac ze chcesz cos robic doskonalc sie,cwiczyc,masz ogromny zapal i to wystarczy na razie :-) Trzymaj sie i nie podawaj
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
co Wy macie z tym wzmacnianiem palcow sciskaniem i pompkami ? - w koncu jak wybierzecie sie do kibla za potzreba to tak zmietolicie nieswiadomie ptaszka ze juz nigdy nie pofrunie ;) - taka przestroga
  • 0

budo_stivenos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
powiedz dla kumpli żeby ci obili ryfe, dla starych powiesz że cie dopadly jakies dresy a nie miales jak sie obronic bo nic nie trenujesz bo cie na boks nie puscili, to tylko taka moja rada wcale nie musisz z nie korzystać zeby nie było że propaguje sadomacho :)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
chwilka

ss7 ty masz 18 lat?

to nie rozumiem w czym problem z rodzicami

szanuje to ze liczysz sie z ich zdaniem
ja tez po skonczeniu 18 lat staralem sie nic nie robic wbrew woli mojej mamy ale...
pamietaj ze to jest Twoje zycie :!: :!: :!:
jezeli wlozyles w treningi tyle potu i wysilku i chcesz sie rozwijac w kierunku sztuk walki
to nie moze Ci tego zabronic ktos kto nie rozumie Twoich zainteresowan

w pelni popieram szcunek dla rodzicow i radze Ci pogadaj z nimi
masz 18 lat i Twoi rodzice musza zrozumiec ze pewne rozmowy powinni prowadzic z synem jak rowny z rownym a nie jak z 12 letnim dzieciakiem
staraj sie pogadac
powiedz ze jestes pelnoletni i ze SW sa dla Ciebie baaardzo wazne i basta

ss7 masz 18 lat i z tego co piszesz niezle wytrenowane cialo
to ostatni dzwonek zeby oddac sie pod opieke jekiegos trenera
przepracowales na treningach juz duzo
teraz zacznij zarabiac
nie marnuj talentu :!:

pozdro 8)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie

chwilka

ss7 ty masz 18 lat?

to nie rozumiem w czym problem z rodzicami

szanuje to ze liczysz sie z ich zdaniem
ja tez po skonczeniu 18 lat staralem sie nic nie robic wbrew woli mojej mamy ale...
pamietaj ze to jest Twoje zycie :!: :!: :!:
jezeli wlozyles w treningi tyle potu i wysilku i chcesz sie rozwijac w kierunku sztuk walki
to nie moze Ci tego zabronic ktos kto nie rozumie Twoich zainteresowan

w pelni popieram szcunek dla rodzicow i radze Ci pogadaj z nimi
masz 18 lat i Twoi rodzice musza zrozumiec ze pewne rozmowy powinni prowadzic z synem jak rowny z rownym a nie jak z 12 letnim dzieciakiem
staraj sie pogadac
powiedz ze jestes pelnoletni i ze SW sa dla Ciebie baaardzo wazne i basta

ss7 masz 18 lat i z tego co piszesz niezle wytrenowane cialo
to ostatni dzwonek zeby oddac sie pod opieke jekiegos trenera
przepracowales na treningach juz duzo
teraz zacznij zarabiac
nie marnuj talentu :!:

pozdro 8)


Mi sie wydaje ze pozostaje problem finansowy 8) ja namowilem rodzicow by mnie puscili na trening poczatkowo dogadalem sie ze pol roku zeby sie cos nauczyl broni potem powiedzialem ze to jeszcze malo itp i ze oczywiscie na treningach mam bezpiecznie 8) problem w tym ze potem rodzice sie juz nie zgadzali a jak powiedzialem ze juz tuz tuz osiemnastka i to ja powinnem wybierac co chce to nie dali mi kasy na nastepny miesiac :roll: coz zaplacilem sam ale na dlugo oszczednosci by mi nie starczylo :P trzeba sie dogadac obecnie ja wykladam zazwyczaj sam kolo polowy kasy, nie mam na nowe ciuchy i dziewczyny ale sa treningi :lol: :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
z problemem finansowym sie zgadzam
ja przez 5 lat dzien w dzien oralem kazdy miesien pod walke ale nie bylo mnie stac na sekcje
pomimo tego ze od 16 roku zycia jestem korepetytorem z fizyki i angielskiego wszystka kase oddawalem rodzicom
zeby bylo na chleb
dopiero od roku mnie stac na sekcje
w ciagu tego roku dochrapalem sie 4 kyu, w grudniu zdaje na 3 i to u senseia ktory znany jest z tego ze nie daje stopni za masło

teraz mam zarabista prace, samochod i kase na treningi i dziewczyne 8)
ale pamietam czasy kiedy wydawalem ostatnie grosze na pol litra mleka po 4-godzinnym treningu

ss7: jezeli bardzo chcesz to dąż do celu
wierz mi wiem co mowie :!:

co nas nie zabije to nas utwardzi :)
pokonywanie przeszkod zyciowych ksztaltuje charakter jak nic innego

pozdro 8)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie

sztuki walki nie ucza agresji


a wlasnie ze ucza bez agresji na sapringach i w walkach mozesz sobie cmoknac....
  • 0

budo_slayer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
bardziej ucza kontrolowac swoja agraesja, samego siebie :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie

Cytat:
sztuki walki nie ucza agresji
a wlasnie ze ucza bez agresji na sapringach i w walkach mozesz sobie cmoknac....


a co ma piernik do wiatraka :?:
panowanie nad soba i swoim cialem to wazny element kazdej sztuki walki
realia ulicy nijak maja sie do odpowiednio prowadzonego treningu
jak ktos napastuje Twoja dziewczyne to broniac jej mozesz a nawet powinienes zrobic to agresywanie bo takie sa realia ulicy ale w normalnych warunkach powinienes byc trudniejszy do sprowokowania niz przecietny szczeniak z ulicy
wiec twierdzenie ze sztuki walki ucza agresji jest zupelnie bledne (chyba ze trenujesz tylko po to zeby dokopac komus na ulicy :?: :!: :?: )

nie myl odwagi z porywczoscia
bo to dwie rozne cechy :!:

pozdro 8)
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
nie mowie juz nawet o walce na ulicy ale o ludziach trenujacych pelno kontaktowe sztuki sporty walki bez agresji nie odniesli by w nich zadnego sukcesu...
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
jasne ze by odniesli

Royce Gracie czy Mirko CroCop nie sa agresywni
fakt z zimna krwia leją na rigu ale to nie otumanieni agresja berserkerzy

mocene uderzenie nijak ma sie do agresji
agresja co najwyzej moze wywrzec wplyw psychologiczny na przeciwniku
ale pamietaj ze agresyny fighter mnie panuje nad soba przeciwnikiem i calym przebiegiem walki
agresja tlumi zmysly

'badz jak szaleniec wewnatrz ale na zewnatrz badz zimny jak glaz' pisal Yagyu w Heiho Kadensho
a on stoczyl wiecej pojedynkow na smierc i zycie niz jakikolwiek dzisiajszy pride'owiec czy UFC'ek
pewne zasady pozostaja niezmienne

pozdro 8)
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie

bardziej ucza kontrolowac swoja agraesja, samego siebie :wink:

Smieszny jestes. Sztuki walki (te bardziej agresywne jak box, thai, kick) powinly byc od 18 roku zycia. Jak taki cwok - 16 latek zapisze sie na thaia, to w 95% przypadkow tak mu skacze do gory pewnosc siebie, ze chodzi tylko po ulicy i ma ochote komus wpierdolic. Taka prawda, niestety.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie

bardziej ucza kontrolowac swoja agraesja, samego siebie :wink:

Smieszny jestes. Sztuki walki (te bardziej agresywne jak box, thai, kick) powinly byc od 18 roku zycia. Jak taki cwok - 16 latek zapisze sie na thaia, to w 95% przypadkow tak mu skacze do gory pewnosc siebie, ze chodzi tylko po ulicy i ma ochote komus wpierdolic. Taka prawda, niestety.


ja tam z 2 kumplami chodzilem na zwykle jiu jitsu a potem z jednym z nich na bjj i jakos zaden z nas agresywny na ulicy nie jest chociaz masz racje ze jets duzo takich przypadkow.

wydaje mi sie raczej ze te procenty dotycza raczej chlopaczkow w moim wieku ktorzy ida na silke zeby miec w c**uj grube szyje i łapy jak u drwala zeby ludzie respect okazywali i zeby bujana byla efektywniejsza
  • 0

budo_lava
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
60 pompek zwykłych
  • 0

budo_stivenos
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie

Cytat:
sztuki walki nie ucza agresji
a wlasnie ze ucza bez agresji na sapringach i w walkach mozesz sobie cmoknac....


a co ma piernik do wiatraka :?:
panowanie nad soba i swoim cialem to wazny element kazdej sztuki walki
realia ulicy nijak maja sie do odpowiednio prowadzonego treningu
jak ktos napastuje Twoja dziewczyne to broniac jej mozesz a nawet powinienes zrobic to agresywanie bo takie sa realia ulicy ale w normalnych warunkach powinienes byc trudniejszy do sprowokowania niz przecietny szczeniak z ulicy
wiec twierdzenie ze sztuki walki ucza agresji jest zupelnie bledne (chyba ze trenujesz tylko po to zeby dokopac komus na ulicy :?: :!: :?: )

nie myl odwagi z porywczoscia
bo to dwie rozne cechy :!:

pozdro 8)


w pełni sie z toba zgadzam, sztuki walki nie ucza agresji, tego sie nie da nauczyc to juz trzeba mieć we krwi




a takich co pochodza kilka tygodni na sztiki walki/silke i odrazu bujaka to tylko napie*dalac i patrzyc czy zyja :twisted: żartuje, z takich to trzeba poprostu sie smiac i to w zywe oczy
  • 0

budo_volt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 405 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
Agresje kazdy ma we krwi, taka ludzka natura, a sztuki walki wzbudzaja agresje i nie pierdolcie mi, ze jest inaczej, bo widze co sie dzieje wokol mnie. Jest jeszcze sprawa, ze jak sobie taki frajer pochodzi ze 2 lata na box, potem wypije 2 piwka, cos mu sie nie spodoba i zajebie inna osobe, zadajac jej obrazenia 2 razy wieksze niz gdyby nie cwiczyl.
Sam cwicze i lubie to wiec sie juz zamykam. :)
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
hmm.. badania wskazują, że rację ma Volt. Jak mi się zechce to wstawie konkretne źródła.
Agresja przypadkowych ludzi, wybranych do eksperymentu z łapanki, a wiec losowo wyraźnie rosła po treningu na który byli zaproszeni. Nie można wic stwierdzić, że zostali wyłącznie zdemaskowani jako agresywniejsi od reszzty populacji. W dodatku bezpodstawne są twierdzenia jakoby trening SW umożliwiał skuteczne "wyżycie się", co miałoby wpływać na spokojniejsze zachowanie poza matą/ringiem/dojo.
Mirko i R. Gracie nie są agresywni? Są zjebiście agresywni, inaczej byliby znanymi aikidokami, tylko przy okazji niesamowicie się kontrtolują (a nie jak ten gamoń Sapp :wink: ).
Nie napierdalacie sie na ulicach? No wspaniale, świadczy to o waszym zrównoważeniu i wyposarzeniu w odpowiednie wewnętrzne mechanizmy kontroli.

PS. 54 pompki. Czemu tak słabo? :oops:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
kuwa sam koles w TV w czasie transmisji boksu mowil ze oni musza byc agresywni bo inaczej dostana wpiernicz i tak jest nikt mi nie powie ze recytujac piekny wiersz o milosci z usmiechemm na twarzy bedzie wallczyl w full kontakcie ...
  • 0

budo_schtruntz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 909 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie
ok, są argesywni z natury, ale trening dodatkowo to wzmacnia.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: ile pompek robicie

Jest jeszcze sprawa, ze jak sobie taki frajer pochodzi ze 2 lata na box, potem wypije 2 piwka, cos mu sie nie spodoba i zajebie inna osobe, zadajac jej obrazenia 2 razy wieksze niz gdyby nie cwiczyl.


sztuki walki od zawsze przyciagaly psycholi ale to wcale nie oznacza ze metodyka treningowa martial artów jest nastawiona na wzrost agresji u adepta

sztuki walki wzbudzaja agresje i nie pierdolcie mi, ze jest inaczej, bo widze co sie dzieje wokol mnie.


a co sie wokol Ciebie dzieje :?:
otwarli w Twoim miescie nowe koloseum z walkami gladiatorow z pobliskich sekcji aikido i capo :?:
czy moze masz na mysli nasterydowanych agresywnych dresow :?:
pytanie co oni maja wspolnego ze sztukami walki :?:

powtarzam: dobry trener nauczy Cie walczyc zarowno w ciemnej uliczce jak i na oswietlonej sali sportowej bez wzbudzania w Tobie instynktu berserkera :!:

badania wskazują, że rację ma Volt

jakie badania i kto je prowadzil
tylko nie pisz ze nijaki ojciec dyrektor ok :)

Mirko i R. Gracie nie są agresywni? Są zjebiście agresywni, inaczej byliby znanymi aikidokami, tylko przy okazji niesamowicie się kontrtolują


dawno nie slyszalem takiej bredni :lol:
oni sa profesjonalistami jesli chodzi o radzaj walk w jakich biora udzial
musza uderzac silnie i szybko na knockout ale nie sa agresywni
zaden z nich nie chce skrzywdzic przeciwnika nie chce mu zrobic trwalej szkody
przeciez to widac na gole oko
czy CroCop'owi cieknie slina, czy drze sie jak dzikie zwierze, czy w oczach ma mord w momencie jak wykonuje kopniecie na knockout????
oczywiscie ze nie
jezeli Ty nazywasz w walce fullcontact silne kopniecie zadane z kamienna twarza (a taka ma CroCop) za przejaw agresji to nie wiesz co to jest agresja
to po pierwsze
a po drugie z wypowiedzi w/w fajterow wynika ze na codzien spoko z nich kolesie
czy gryzli i kopali dziennikarzy podczas wywiadow
czy skakal im agresor o byle pytanie????
oczywiscie ze nie
wiec twierzdenie ze sa agresywni tylko na podstawie ringu ktory wymusza walke na 100% jest bzdura

kuwa sam koles w TV w czasie transmisji boksu mowil ze oni musza byc agresywni bo inaczej dostana wpiernicz


jaki koles????
szaranowicz????
nie badz smieszny
a poza tym boxerzy w zawodowym boksie sa nadzgani koksem ale czy oznacza to ze np. trener boksu w moim miescie uczy agresji mlodych ludzi

powtarzam: co ma piernik do wiatraka
co ma metodyka treningowa do walk pelnokontaktowych na ringu gdzie widzowie placa miliony po to zeby zobaczyc bol, pot, krew i grymasy wscieklosci na twarzach zawodnikow
panowie to jest biznes :!: :idea: :!:
nie oceniajcie wplywu sztuk walki na agresje przez pryzmat np. K-1

zreszta wcale bym sie nie zdziwil jezeli okazaloby sie ze np. zwyciestwa w K-1 sa ustawiane

tak jest nikt mi nie powie ze recytujac piekny wiersz o milosci z usmiechemm na twarzy bedzie wallczyl w full kontakcie


oczywiscie ze nie ale czy to ze np. Sapp pokazuje (za kupe kasy) calemu swiatu ze jest agresywny oznacza ze taki jest naprawde i to przez trening sztuk walki a nie np. przez te wiadra koksu ktore zre codziennie????


sztuki walki nie ucza agresji :!: :!: :!:

pzdr 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024