Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odżywki w sportach walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Odżywki w sportach walki
Większość z Was na pewno startuje w zawodach. Wiadomo ze przed nimi trzeba sie długo przygotowywać, solidnie trenować. Podczas takich ostrych treningów można zauważyć, np. odbarwianie ciuchów spowodowane niedoborem białka, bóle stawów, czy zamiast poprawienia kondycji jej znaczy spadek, długi okres regeneracji sił itd. Podczas przygotowań do ważnych zawodów rangi, np. MP czy ME, używacie jakiś odżywek? Jesli tak to jakich?
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Jak dla mnie to zły dział na ten topic - zapytaj w "sport i odżywianie" (a najlepiej to niech mod przeniesie topic)
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Zajebistym suplementem jest "Life Energgy". Jeśli nie masz siły na trening czy coś, wrzucasz 3 tablety i masz power jak **** :twisted: To działa na każdego. Jest o wiele mocniejsze od Red Bulla. 120 tab. - 44zł, 60 tab. - 25zł. Jak kupisz 120 tab. to na dość dłuuuuuugo Ci to starczy. Naprawde polecam, bo jest godne wypróbowania.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Aaaaa. I jakbyś się zdecydował, to bierz to najpóźniej 4-5h przed snem, bo inaczej całą noc będziesz lukał w sufit :)
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Aha. No to niezle :D nie słyszalem o tym. Ja narazie raczej standardowo: kreatyna, węglowodany lub HMB, jakies napoje izotoniczne. Ale trzeba bedzie spróbować:D
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Jak węglowodany to tylko BCAA. Zamiast kreatyny wolałbym ZMA lub Tribulus Terrestris. Kreatyna jedynie nawadnia mięśnie. Zanim zaczęłem zajmować się walkami, trenowałem rok czasu na siłowni. Chciałem być kulturystą, ale jakoś walki mnie zafascynowały. Dla mnie kreatyna nie była najlepszym suplementem...
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
W sumie to miesiąc przed zawodami zrobiłbym tak: białko serwatkowe, BCAA, ZMA, Life Energgy i ewentualnie można dorzucić tą kreatynę.
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Aha. Nad BCAA sie zastanawialem. Jelsi chodzi o białko to by mi sie przydało, bo przy intensywnych, ciezkich treningach odbarwiaja mi ciuchy jest to spowodowane niedoborem białka, ale nie chcialbym zyskać na masie. Chcialbym zrzucic kilka kg, zyskać na znacznym przyroscie siły dynamicznej i szybkości. Tak wogole to wybieralem miedzy: Carbo, ALC, BCAA, Protein 65, Glucosamine, D-Ribose, HMB, Kreatyna. Najlepiej jest samemu przetestowac co najbardziej pomaga, jaka odżywka, jakiej firmy i w jakiej postaci. Bo jedni mowia ze kreatyna OLIMPA jest do dupy inny ze dobra, jedni ze w proszku drudzy ze w kapsułkach i chyba tak troche ciezko okreslic co dla kogo bedzie najlepsze. Trzeba samemu do tego dojsc. A Ty do tych zawodów teraz cos jesz?
  • 0

budo_gen. bułeczka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
A czy z moralnego punktu widzenia to nie jest doping :wink: :lol:
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Jeśli chodzi o kreatyne, to wiadomo że najlepsza jest w proszku, ponieważ wchłanialność przez komórki jest niemal, że natychmiastowa. Jeśli chcesz brać kreatynę to bierz ją z D-Ribose. Wchanialność jest chyba 3 lepsza niż z Dextrozą. Jeśli chcesz zyskać na sile, szybkości i zrzucić nieco kg to bierz ALC, Tribulus Terrestris i Life Energgy i na intensywny trening wytrzymałościowo szybkościowy. Na siłowni nie trenuj częściej niż 2x w tygodniu, ponieważ mięśnie barków i ramion będą potem za bardzo spięte, a efekty tego wyjdą w późniejszych treningach. Wiem coś o tym... trenowałem rok. Miałem ładne mięśnie, siłe dużą, ale wole być fighterem. Teraz ze siłą też nie jest źle. Przy 165cm, 62kg potrafię jeszcze podnieść te 115kg. "Nie trenuj zbyt intensywnie na siłowni". Wykonuj ćwiczenia przedewszystkim na triceps i klatkę przy użyciu wolnych ciężąrów. Po 3 ćwiczenia na każdą z grup. Zaczynaj od ćwiczeń wielostawowych a kończ na jednostawowych. W każdym ćwiczeniu po 3-4 serie, tak żeby nie przekroczyć 16 serii na partię mięśni. Najlepiej po 14-15 serii. W seri po 12-10-10-8 powtórzeń. Szybkość wykonywania ćwiczeń w średnim tempie. Mógłbym rozpisać typowy trening na siłę, ale jest Ci to niepotrzebne.

Ja jeszcze nic nie jem. Z pewnością będę brał serwatkę i Life ... Mi to wystarczy. Znam swoje możliwości :wink:
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Gen. Bułeczka to nie jest doping. Odżywki to odżywki, sterydy,srodki dopingujące to co innego.
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Mam rozpisany bardzo dokladny plan treningowy. Największą wage przywiążuje do klatki piersiowej, tricepsa, pleców i nóg. Chcialem jesc kreatyne z D-Ribosa, ale fundusze sie juz wyczerpaly, jakby nie patrzec jest to droga odżywka i jedno opakowanie nie wystarcza na zbyt dlugo. Nie chodze na silownie po to by dobrze wygladac, tylko zeby dobrze smigac w walce. Robie duzo cwiczen w których ruchy podobne sa do uderzen, mam na mysli np. wyciskanie sztangi na lawce poziomej przy niezbyt szerokim rozstawie dloni, czy zaprawa bokserska z lekkimi ciezarkami. Akcentuje szybki start podczas wykonywania cwiczenia konczac go wolnym powrotem i tak całą serię. Dobrze sie rozciągam i duzo pracuje na silowni na workach, zarówno małych jak i dużych.
  • 0

budo_deriusuzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
No tak... D-Ribose to dość droga odźywka zwłaszcza z kreatyną. Proponuję, żebyś zainwestował sobie w Tribulus Terrestris i Life Energgy.
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Trzeba bedzie sprobowac:D Dzieki za rade.
  • 0

budo_adrx6
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki

Większość z Was na pewno startuje w zawodach. Wiadomo ze przed nimi trzeba sie długo przygotowywać, solidnie trenować. Podczas takich ostrych treningów można zauważyć, np. odbarwianie ciuchów spowodowane niedoborem białka, bóle stawów, czy zamiast poprawienia kondycji jej znaczy spadek, długi okres regeneracji sił itd. Podczas przygotowań do ważnych zawodów rangi, np. MP czy ME, używacie jakiś odżywek? Jesli tak to jakich?


Witam

No właśnie qrcze bo się właśnie dziwiłem czemu mi kolory puszczają na ubraniach.
Nowiutki podkoszulek, mi się odbarwił i nie wiedziałem co to, myślałem że to przez proszek czy coś, a tu proszę .
Może powiecie coś więcej na temat tych niedoborów, jak temu zapobiegać, co jeść, czy to niebezpieczne, szkodliwe, do czego prowadzi itp.?

Pozdro
  • 0

budo_jojas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Deriuszu napisal:

Jak węglowodany to tylko BCAA. Zamiast kreatyny wolałbym ZMA lub Tribulus Terrestris. Kreatyna jedynie nawadnia mięśnie. Zanim zaczęłem zajmować się walkami, trenowałem rok czasu na siłowni. Chciałem być kulturystą, ale jakoś walki mnie zafascynowały. Dla mnie kreatyna nie była najlepszym suplementem...

BCAA to sa aminokwasy a nie weglowodany to dobrze ze zajoles sie walkami bo kulturysta byl by z ciebie marny ScoTT trzeba zastosowac jeszcze diete same suplementy nie wystarcza
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Wiesz co, ja duzo na ten temat nie wiem. Tyle co slyszalem to to ze: gdy ćwiczysz bardzo intensywnie to zapotrzebowanie na białko jest większe. Mysle ze nie jest to bardzo niebezpieczne, ale mi wlasnie odbarwiają ciuchy, chyba z potem wtedy sie wydzielają jakies kwasy i powoduje to odbarwienie ciuchów. Mi głownie koszulki zmienily kolor w miejscach gdzie sie najbardziej poce. Wejdz sobie na strone Olimp Nutrition i tam mozesz sobie sprawdzic jakies jest Twoje zapotrzebowanie na białko. Niestety ciezko jest aby w zwyklym codziennym odzywianiu znajdowało sie az tyle białka. Mozesz sobie kupic odżywke np. Olimp System Protein 65 czy jakas inna która zawiera duzo białka. Nic wiecej na ten temat nie wiem. Jesli trenuje sporty walki to owinienes utrzymywac, wysoki poziom kreatyny w organizmie, nie doprowadzic do niedoboru białka w organizmie, pic napoje weglowodanowe np Carbo, oraz izotoniczne. A teraz jedno podstawowe pytanie skad na to wszystko wziasc tyle kasy?:) Pozdro.
  • 0

budo_archi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 466 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:ABADA Białystok/Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Ech ScoTT, ciągle zapominasz o najwazniejszym :lol:
Jojas ujął to w jednyym zdaniu, ale nie zauwazyłes albo nie załapałes :wink:

Więc powiem inaczej. Na gówno Ci wszystkie suplementy jak będziesz wpieprzał chipsy i jakieś tłuste mięso, pił za mało wody, za mało spał itp...
Nie można czerpać białka i węglowodanów z samych suplementów. Mimo wszystko to jest sztuczne i nie będzie miało takiej jakości jak naturalne.
Jedz duzo mięsa drobiowego , ryzu , unikaj tłustych shitów :lol: pij dużo wody, soków i tak dalej.

Przy dobrej, wysokobiałkowej diecie używanie suplementów jest najwłaściwsze i daje najlepsze efekty 8)

pozdrawiam
  • 0

budo_jojas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Copacabana

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Archi ujoles to bardzo dobrze :) a ty ScoTT jesli masz taki problem z bialkiem to zacznij porzdnie jesc 5 posilkow dziennie o wyznaczonych godzinach wogole niech ktos ci diete rozpisze bo jeslij przesadzisz z bialkiem to tez za dobrze nie bedzie 8)


pozdro
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Odżywki w sportach walki
Ja sie z tym wszystkim zgadzam. Wiem ze trzeba jesc duzo nabiału, mięsa, jajek, ryb, ryżu, mało tłustych rzeczy, smażonych itd. Ale wiesz nie kazdy wszystko lubi, nie kazdy wszystko zje. Mozna miec jakies uczulenie czy inne pierdoły i jeszcze do tego mocno trenowac dlatego niedobór czegos w organizmie jest murowany. Ja sie teraz zaczalem dobrze odzywiac, wysypiam sie, pije duzo soków, mleka i oprócz tego jem tez odzywki. Juz mi sie ciuchy nie odbarwiaja. Pozdrawiam i dzieki za rady:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024