Skocz do zawartości


Zdjęcie

krzywy kręgosłup a parter


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

krzywy kręgosłup a parter
Zakładam ten temat, bo podobnego nie mogłem znaleźć :-) . No to jadymy.
Chciałem trenować parter niestety mam dosyć krzywy kręgosłup....Ciągle walcze z krzywizną, chodze na rehabilitacje, jak moge to pływam, zalecam się do porad ortopedy. Chciałem tylko wiedzieć czy moge z krzywym kręgosłupem trenować parter? Chodze na różnego typu masaże, lecze kręgosłup niekonwencjonalnymi metodami tylko po to, żebym mógł zacząć trenować... Napiszcie jakie są konsekwencje trenowania parteru z krzywym kręgosłupem.



pozdrawiam
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
Wydaje mi sie, ze spokojnie mozesz cwiczyc. Najlepiej pojdz na trening, pocwicz i zobaczysz jak twoje zdrowko - czy cos cie boli, czy sie pogarsza stan twojego skrzywienia. Ogolnie to malym dzieciom poleca sie gimastyke korekcyjna czy sporty walki... wiec ? :-)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
No musze powiedzieć, że to naprawde miła wiadomośc dla mnie :D . Dzięki, ale niech sie jeszcze pare osób wypowie jak to z tym obciążeniem na krzywy kręgosłup jest?
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
Mi skolioza w niczym nie przeszkadza. Jednak najlepiej poradzić się ortopedy.
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
Ortopeda mu powie zeby nie cwiczyl, jak chcesz pytac lekarza to najlepiej sportowego.
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
Mi ortopeda niczego nie zabraniał. Zachęcał mnie do dużej aktywności fizycznej: "Masz chodzić, biegać maszerować. I masz wyrobić sobie mięśnie pleców." Ja tam się specjalistów słucham. :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
Xiosan rozumiem, że przy skoliozie zajmujesz się walką w parterze tak?
  • 0

budo_xiosan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 311 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza pleców / Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
Zajmowałem. Przez pół roku chodziłem na rechabilitację, ćwiczyłem to, czego uczyłem się pod opieką rechabilitantki, także w domu i teraz moja skolioza jest niemal niezauważalna. Skierowanie na rechabilitację dostałem od ortopedy, podczas treningów poznałem mnóstwo fajnych ludzi, poprawiłem kondycję i zmniejszyłem wadę kręgosłupa. Było warto :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
Pojęcie krzywy kręgosłup, że mieści się w nim zarówno mało istotna wada kosmetyczna, jak i ciężkie kalectwo. Dawanie jakichkolwiek rad co do trenowania, nawet przez fachowe osoby, bez znajomości Twojego właśnie kręgosłupa, to skrajny idiotyzm. Ponieważ nie chcę zachowywać się idiotycznie, to zaproponuję Ci tylko, żebyś zdecydował się, czy ktoś Twój kręgosłup leczy (i wtedy on udziela porad dotyczących postępowania), albo leczysz go na forum i wtedy nie zawracaj dupy temu lekarzowi, bo nie ma to sensu.
  • 0

budo_hmjf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
Wlasnie, sluchaj sie Sloniaka. W takich sprawach jak zdrowie to lepiej sluchaj sie lekarza i pamietaj, ze to Ty podejmujesz decyzje. Tu na forum ktos Ci powie: "tak mozesz spokojnie trenowac". Posluchasz sie i pojdziesz. Konstrukcja Ci sie jebnie i wtedy bedzie lipa. Ale wina Twoja, bo posluchales rady anonimowego i nieznanego Tobie kolesia. Wiec rady najlepiej selekcjonowac :) a i samemu bezmyslnie tez rad nie dawac. Raz jak kumpla (i to naprawde spox typol) bym posluchal, to pewnie dzis bym zbieral forse na operacje renowacje kolana. Zdrowia i kregoslupa jak zelbeton.
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: krzywy kręgosłup a parter
OK, rozumiem o co chodzi. Będe musiał się przejść do MOSiR'u i zrobić dokładne badania albo znajde jakiegoś dobrego lekarza sportowego/ortopede.

dzięki za odpowiedzi
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024