Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

theflog
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego
Witam wszystkich! W styczniu miałem operacje na wiązadło krzyżowe przednie, a teraz od miesiąca ćwicze na siłowni(robię wszystkie ćwiczenia na urządzeniach które są na siłowni oraz rowerek i bieżnia). Tu mam kilka pytań jak ćwiczyć i ile aby wrócić do pełni zdrowia? Po za tym przy okazji chciał bym stracić pare kilo(brzuch trochę urósł), jakie ćwiczenia wykonywać i jaką diete stosować, może jakies suplementy? Proszę o pomoc
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego
Z racji tego że raczej maleńki % społęczności naszego forum lub w ogóle nikt nie słyszał o czymś takim jak wiązadło krzyżowe przednie radziłbym udać się z tym problemem do lekarza bo nikt tutaj nie chciałby zepsuć tobie zdrowia.
  • 0
Dołączona grafika

theflog
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego
Normalnie nie moge w to uwierzyć to jest typowa kontuzja sportowa( narciarze, piłkarze, siatkarze itd). Może zle sie wyraziłem, ja jest już po rehabilitacji itp, i kazano mi już w maju zacząć trening na siłowni ale nie dało się wczesniej niestety :) a teraz potrzebuje jakiegs dobrej porady jak najlepiej ćwiczyć na miesnie nog a przy okazji schudnać.
  • 0

neymeg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Lokalizacja:Silesia Superior
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:kmwtw. ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego

Normalnie nie moge w to uwierzyć to jest typowa kontuzja sportowa( narciarze, piłkarze, siatkarze itd). Może zle sie wyraziłem, ja jest już po rehabilitacji itp, i kazano mi już w maju zacząć trening na siłowni ale nie dało się wczesniej niestety :) a teraz potrzebuje jakiegs dobrej porady jak najlepiej ćwiczyć na miesnie nog a przy okazji schudnać.


dobry trening miesni nog? to m.in. przysiady ze sztanga, prostowanie nog w siadzie (na atlasie), wspiecia na palce itd.

ogolnie to w atlasie cwiczen masz kilkanascie cwiczen na nogi.

co do planu, ty go uloz my go poprawimy ;)
  • 0
' im wiecej kropli potu na treningu, tym mniej kropli potu podczas walki '

Hustler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
9
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego
idź na basen - nie obciąża stawów, pomaga w rehabilitacji,zyskujesz kondycję, chudniesz i pracują wszystkie mięśnie, naprawdę warto

co do siłówki to zacznij od metody stopniowego przeciążania, na początku to większość ćwiczeń izolowanych, z najmniejszym obciążeniem, (suwnica będzie dobra),i stopniowo dodawaj ćwiczenia wielostawne, ale z ciężarem nie przesadzaj, ćwicz raczj technicznie z małym ciężarem, a na początku bez ciężaru, zawsze rób serie ćwiczenia rozgrzewkową , ćwicz powoli, żeby stawy i ścięgna się wzmocniły. Pamiętaj o rozgrzewce, i to bardzo solidnej szczególnie na nogi. Zacznij też powoli się rozciagać, ale to bardzo lajtowo żeby nie przeciążać się. Nogom daj dłuższy czas na regeneracje niż innym partiom. Co jakiś czas konsultuj się z lekarzem, i zażywaj witaminy i minerały (najlepiej żeby źródłem były warzywa i zdrowe jedzenie)
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego
A jeśli to zwykła kontuzja i już wszystko ok to trzeba było tak odrazu :) Jeśli wcześniej nie ćwiczyłeś to zacznij od ogólnorozwojówki i potem możesz zacząć redukcję.
  • 0
Dołączona grafika

theflog
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego
Własnie dziś mija miesiąc ogolnorozwojowki, prawde mowiąc czytam forum i z kazdym tematem jestem coraz bardziej wiem ze nic nie wiem:). Zrobilem tes na zapotrzebowanie kaloryczne wyszlo 2149,50, ale dieta i cwiczenia to czarna magia. Patrzac na diety to mi sie slabo robi bo tylko mleko, jogurty i jajka. Nie lubie mleka a jajek ile mozna jesc. Prosze o pomoc
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening po operacji wiązadła krzyżowego przedniego
Jajka wystarczą ze 2-3 dziennie, mleka nie musisz pić
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024