Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_szames
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ajajaj, coś czuję przez skórę, że i nam małe co nieco z Mediolanu się dostanie na szkoleniu 17 i 18 maja :D . I my wówczas będziemy mieć swój hardcore :) .
Serdeczne pozdro dla ćwiczących u Maestro.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Wielkiemu Danowi aż się troi od wysiłku. podziwiam i zazdroszczę.
powodzenia

ha ! ha !
Tym razem to tylko elektronika... Jej nadmiar powoduje, że się gubię :?
Po raz pierwszy wysłałem newsa z telefonu komórkowego i do tego korzystałem z niezabezpieczonej sieci WIFI :oops:
Niestety na wyświetlaczu telefonu po przesłaniu wiadomości widniały tylko niektóre zdania, innych zaś brakowało... Więc spróbowałem po raz kolejny a potem jeszcze raz...
Po powrocie /dzisiaj/ okazało się, że na forum wszystko gra :D
Przepraszam wszystkich za ten "wyczyn" :?
Oss !

Dziękuję tym, którzy trzymali za nas kciuki. Wspomniany trening z Sensei Shirai trwał ok. 140 minut i w zdecydowanej większości czasu polegał na harcowaniu w kumite z włoskimi dryblasami i to na najrózniejsze sposoby. Maestro jak z rękawa sypał zadaniami taktycznymi do natychmiastowej realizacji. Nie było czasu na przygotowania. Komenda a potem jazda. Ci, z młokosów, którzy próbowali traktować nas jak makiwary szybko zostawali przywróceni do porządku, nastarsi uczniowie Maestro prezentowali z kolei znakomitą kontrolę w walce. Nie żebym narzekał, bo cała ekipa spisała się na medal i nie licząc kilku drobnych siniaków wróciliśmy z Mediolanu z tarczą.

:!: Co do szkolenia w Wałczu to w poniedziałek zostanie podjęta decyzja o jego ewentualnym przeniesieniu na lipiec bądź sierpień z powodu konieczności wyjazdu zawodników oraz instruktorów KKT Wałcz na Drużynowe Mistrzostwa Polski do Łodzi. Niestety musimy startować w takich zawodach aby otrzymywać dotację od władz samorządowych więc nie możemy nie pojechać... Jeśli szkolenie zostanie przeniesione serdecznie wszystkich przepraszam za zaistniałe zmiany. Niestety pozostałe terminy majowe są zajęte na wyjazdy szkoleniowe do Hamburga i Braunschweigu zaś w czerwcu rozpoczyna się Gasshuku. W tej sytuacji przeniesienie, o którym zadecydujemy w poniedziałek, jest chyba najlepszym rozwiązaniem. :!:
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No to szczęśliwie wrócilim z wojaży w stanie wskazującym na lekkie zużycie. Generalnie – przynajmniej w moim skromnym przypadku – substancja narodowa z deczka się zmniejszyła. Jakieś cztery kilogramy obywatela z wyższym wykształceniem mniej. Co więcej, nawet El Kommendante zmniejszył swoje gabaryty i to mimo hektolitrów wypijanych napojów mniej lub bardziej wyskokowych. Ale do rzeczy – tam i nazad pojechaliśmy w 6 osób, samochodem, którego zalety dane nam było poznać dopiero w Rzymie, gdy temperatura otoczenia zahaczyła o 30 stopni. Jakoś tak erkondyszyn nam sfiksował i postanowił lekko podgrzać – i tak już gorącą – atmosferę.
W Rzymie zdając się na opiekę boską, przy współudziale ziemskiego zastępcy Pana B., odwiedziliśmy w ciągu dwóch dni wszystkie gruzowiska warte i niewarte oglądania. Przy okazji zwiedzania Koloseum narodził się nawet pomysł by w ramach urealnienia i zapewnienia gawiedzi dodatkowej rozrywki wbić na pal Kaszpira (ew. miał on grać rolę lwa pożerającego niewinną ofiarę, ale na przeszkodzie stanął z jednej strony brak osoby niewinnej a drugiej skandaliczne braki w owłosieniu dyskwalifikujące Kaszpira z roli lwa), co zapewniłoby nam dodatkowy dochód, bo żądni krwi turyści nie poskąpiliby miedziaków. Niestety Kaszmir nie stanął na wysokości zadania i wykpił się z wbijania na pal pod byle pretekstem.
W niedzielę translokowaliśmy się z Rzymu do Mediolanu osiągając na autostradzie zawrotną średnią prędkość przejazdu 50 km/h. Kubica może nam buty czyścić. Całość zajęła nam jakieś 12 godzin. Zakwaterowaliśmy się w hoteliku sympatycznym prowadzonym przez małżeństwo grubasków w pokojach dwuosobowych. Baby w jednym, El Kommendante straszony w nocy przez Kaszpira w drugim, a ja dzieliłem pokój z Zielikiem, który okazał się współlokatorem bardzo niekłopotliwym bo albo spał albo jadł.
W poniedziałek dwa treningi – pierwszy z Małym Terrorystą, drugi popołudniowy z Maestro. Na tym treningu niekumactwo Kaszpira znowu wystawiło maestrową cierpliwość w dużą próbę, ale na szczęście dla nas i wszystkich pozostałych jakoś rozeszło się to po kościach a w dowód swoich „zasług” Kaszmir zyskał zaszczytny tytuł maestro heian godan.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty na niezbyt wielkim kawałku trawnika pod dachem. Generalnie nuda i dłużyzna, chociaż „aineken” był dobry w barze kibica. Wieczorkiem trening, lulu a rano pobudka bo na 6 rano trzeba było być na treningu w jakimś dziwnym zakątku Mediolanu. Wieczorkiem drugi trening, lulu, w czwartek trening rano z Małym Terrorystą a wieczorem z Maestro – mordobicia i oklepywani, ale dało się przeżyć i paru makaroniarzom co mieli z nas ubaw zmienić sposób postrzegania rzeczywistości. Później tradycyjnie... aczkolwiek tym razem jeszcze postanowiliśmy się wybrać na wieczorny makaronik. I tak niepostrzeżenie dla Zielika nadszedł piątek, gdzie po śniadaniu i spakowaniu swoich bambetli poćwiczyliśmy pod czujnym okiem Małego Mistrza i po uzupełnieniu płynów pojechaliśmy do domu, zahaczając po drodze o sklepik, po wizycie w którym jeden z naszych kolegów paradował z damską torebką. Tłinkiłinki?
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No to teraz jeszcze dobrych fotek brakuje :D

A w ramach wspominków włoskich, kawał włoskiego dziwactwa i RutaMarcial programa: karate ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
bez "[/b]" na końcu oczywiście - świństwo się władowało i nie ma możliwości edycji posta :D
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

No to teraz jeszcze dobrych fotek brakuje :D


Niestety w czasie treningów z Maestro nie można robić zdjęć, podobnie zresztą jak w czasie lekcji z sensei Marchinim (chociaż dla nas zrobił mały wyjatek)
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Witam,
Czas się podzielić wrażeniami z wyjazdu do Mediolanu.
1 Dzień - Cisza przed burzą
No i stało się zlądowaliśmy w Mediolanie. Pierwszy dzień. Zakwaterowaliśmy się w hotelu, który jest rodzinnym interesem o niezbyt wygórowanych warunkach ale nic więcej do szczęścia nie trzeba (przecież hotel służył nam tylko do tego aby coś zjeść i się przespać :) ) Po zakwaterowaniu nastał czas odliczania do pierwszego treningu. Następnego dnia miałem po raz pierwszy wejść do słynnego Dojo Maestro. Nastąpiła cisza przed burzą.

2 Dzień - Pierwszy trening, pierwsze zaskoczenie. pierwsze korekty Maestro
No i nastał ranek a wraz z nim pierwsze treningi. Tego dnia mieliśmy zaplanowane dwa spotkania jedno z Mistrzem Mniejszym oraz drugie, popołudniowe z mistrzem większym. Zaczęło się spokojnie od godzinnego treningu z Sensei Marchinim. Wstęp do serii Bunkaiów, które mieliśmy poznać podczas całego pobytu w Mediolanie. Popołudnie już dużo ciekawsze mocny trening pod okiem Maestro. Dużo kumite, na rozgrzewkę Shodanowych kombinacji trochę no i kata Sochin.

3 Dzień - San Siro
Dzień trzeci i tylko jeden trening w godzinach popołudniowych z Senseiem mniejszym. A do południa ruszyliśmy na miasto :) Najpierw mieliśmy zobaczyć jakiś obraz jak jakiś koleś je kolacje z kilkoma kumplami ale nie udało nam się wejść bo okazało się że chętnych jest więcej i trzeba było się zapisać w kolejkę kilka tygodni wcześniej. Następnie udało nam się namówić wyraźnie zdegustowanego Dana na wyprawę w stronę Stadionu San Siro :D No i wreszcie coś ciekawego do zobaczenia a nie tylko jakieś kościoły ruiny i inne takie :P
Po zwiedzaniu przyszedł czas na pracę. Trening z Marchinim i nasze próby zapamiętania kolejnych bunkai omote.

4 Dzień - Sory, ale co my tu robimy
Kolejny dzień rozpoczął się bardzo wcześnie bo już o 6 rano ruszyliśmy na trening mistrzowski. Minimum 4 Dan. Wchodząc tam zastanawiałem się co ja tam robie, ale nie było tak źle. Fajnie było popatrześ jak prezentują poszczególne techniki Sensei Fugazza oraz Contarelli. Masakra ogólnie :D

Trening popołudniowy to dalsza dawka Bunkai w sumie mieliśmy tego ... tyle że nie chce mi sie pisać :)

5 Dzień - Ostre pranie
Ten dzień chyba był najciekawszym. Zgadnijcie co było na treningu do południa, który prowadził Mistrz mniejszy ... bunkai 8O
A to co się działo na drugim treningu to ... ach. Jednym słowem ostra nawalanka. Kumite z grupą Maestro. Początkowo myślałem "boże oni mnie zniszczą", ale co się okazało to nie jest z nami tak źle :D Nie raz udanymi akcjami zaskakiwaliśmy Włochów i nie raz słyszeliśmy jakże budujące dwa słowa z ust Maestro "very good". Rewelacyjny trening w rewelacyjnym tempie i atmosferze.

6 Dzień - Myślami już w Polsce
Ostatni dzień ostatni trening. Nauka kata Nijushiho :) Troche sie motałem ale spoko :D
A po treningu prysznic i wyjazd do Polski. Do kraju schabowego ziemniaków i kiszonej kapusty mniem mniem.

Podsumowanie
No co tu podsumowywać. Niesamowite treningi. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie zajęcia prowadzone przez Maestro. Super podejście do naszej grupy starał się nas korygować i poprawiać z większym lub mniejszym skutkiem.

Chciałbym bardzo podziękować Danowi za umożliwienie mi tego wyjazdu oraz całej ekipie za niezapomniane chwile na Dojo.

Pozdrowienia dla @ll

PS Sory za orty literówki i takie tam ale nie chce mi sie tego jeszcze raz czytać i poprawiać[/b]
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Koźlak, za to RutaMarcial to sobie nagrabiłeś :) :) :)
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
W zasadzie to -łaś, ale nie będę się czepiać :D
Grunt, że facet wygląda na dodatek prawie jak "stary", dobry Dan :)
To idę teraz zasieki stawiać 8)
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

W zasadzie to -łaś, ale nie będę się czepiać :D
Grunt, że facet wygląda na dodatek prawie jak "stary", dobry Dan :)
To idę teraz zasieki stawiać 8)



Toś sobie dziewczyno nieźle nagrzebała w papierach!! Zasieki nic tu nie pomogą - jeno błagaj o litość tudzież łagodniejszy wymiar kary! :P :)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Eee tam, tak źle nie będzie...damy Koźlakowi jeszcze pożyć 8)
Z innej beczki:
Nie wiem czy dotarła do was wiadomość, napewno szkolenie planowane na najbliższy weekend zostało przeniesione na 16-17.08.2008 roku. Wiem, że niektórzy zapewne będa zawiedzeni, ale trudno było znaleść lepszy termin. A tak spotkamy się wszyscy w wakacje i damy czadu ;-)
  • 0

budo_yoshisz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
no ja już jestem zawiedziony :cry: od sierpnia pracuje jako wychowawca nad morzem ...
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Nie mart się - opieka nad stadem rozkrzyczanych małych Tanatosów to lepsze niż ciężki trening karate :) :) :)
  • 0

budo_koźlak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 709 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Nie mart się - opieka nad stadem rozkrzyczanych małych Tanatosów to lepsze niż ciężki trening karate :) :) :)


taaa, jasne 8) No, ale jak to tak - w wakacje?! :D
  • 0

budo_yoshisz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
:cry: :cry: :cry:
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Nie mart się - opieka nad stadem rozkrzyczanych małych Tanatosów to lepsze niż ciężki trening karate :) :) :)


taaa, jasne 8) No, ale jak to tak - w wakacje?! :D


No pewnie :D Hehe będzie jazda. Człowiek będzie poza sezonem treningowym a Dan pewnie ani troche nie odpuści :P

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_badysław
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Bo trenować trza 365 dni w roku a nie z przerwą wakacyjną!!!
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
I kto to mówi (pisze) :) :) :)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Kto wybiera się w ten weekend do Hamburga na szkolenie z H.Shirai a kto w przyszłym tygodniu jedzie do Braunschweigu na szkolenie z Marchini/Restelli ?
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Postaram sie pojechać do Braunschweigu. Szkoda że i tam nie ma Maestro :(

Pozdrowienia dla @ll
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024