Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
I przepraszam za podwojny post :wink:
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A mi sie wydaje ze to dobrze ze tak jest.Kazdy moze pojechac tam gdzie ma ochote.W jednym miejscu seminarium ma Marchini w innym Nishiyama, w innym Shirai a w jeszcze innym np Fugazza(nie wiem czy tak sie pisze a nie chce mi sie sprawdzac bo juz pozana pora :-P ).Dla kazdego cos dobrego:)

Pozdrowienia dla @ll

O juz po 0.00 wiec juz jutro wyjazd:D Jupiii :D
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Vodniak
Oczywiście sytuacja jaka panuje w karate na poziomie orgzanizacyjnym jest zła, ale to że akurat w tym samym terminie i sensei Nishiyama i sensei Marchini prowadzą seminarium nie ma żadnego związku ani nie świadczy to o powyższej diagnozie.
W Niemczech każdego weekendu odbywa się ogromna liczba różnych szkoleń i być na wszystkich jest nie możliwym tak samo jak nie jest możliwa ich koordynacja. Poza tym sensei Nishiyama /poza swoją niezaprzeczalną wielkością jako instruktor karate/ nie jest powszechnie uznawany za "tego jedynego". Co innego w polskim karate tradycyjnym, ale to już inna sprawa. Tak jak napisał ziellik: jeden pojedzie na Nishiyamę, jeden na Marchiniego a kto innymi np. na szkolenie z jakimś lokalnym instruktorem. Każdy ma wolny wybór i swoje preferencje. Ja mimo, że szanuję sensei Nisshiyamę mając do wyboru jego i sensei Shirai wybiorę napewno tego drugiego. Ty zaś prawdopodobnie tego pierwszego. Każdy z nas ma swoją drogę, swoje "do"... Najważniejsze aby szanować tę odmienność bo może stanowić ona o naszym bogactwie a niekoniecznie o naszym zacietrzewieniu jak niestety często się zdarza.
Pozdrawiam serdecznie
dan
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Witam!
Zgadzam sie w 100%. Chodzilo mi raczej o to , ze o wiele ciekawiej byloby moc pojechac do kazdego sensei, ktory ma cos ciekawego do zaprezentowania. Ja oczywiscie wybralbym Sensei NIshiyama... :-) Nie oznacza to jednak, ze nie szanuje Sensei Shiraia itd. itp :) A sytuacja organizacyjna, hmm... Pozwole sobie pozostawic to bez komentarza, poniewaz jak powszechnie wiadomo w tej sferze nie wiedzie sie Karate najlepiej. Dlaczego wybralbym sensei NIshiyame? Chociazby z sentymentu- pamietam jak kazdy z ze mna zaczynajacych, w tym rowniez ja, otrzymal od Sensei czasopismo- nie pamietam jaki tytul.Wiem tylko, ze w srodku byl calkiem sporych rozmiarow plakat z sensei NIshiyama wykonujacym Gyaku-Zuki. Ten plakat wisial u mnie przez ladnych pare lat... Do tego dostzedlby rowniez fakt, ze ide droga Karate, ktora jest koncepcja wlasnie sensei Nishiyamy. Pewnie znalazloby sie jeszcze kilka powodow. Wiem, ze moim marzeniem bylo zawsze, a przynajmniej od kiedy jestem tego swiadomy, dobrze zorganizowane srodowisko Karate i Karate samo w sobie. Nie tylko w Polsce, ale na calym swiecie. Coz Marks i Engel mieli tez swoje marzenia lub, jak kto woli, wyobrazenia...
Wiem jedno- byloby cudownie moc zorganizowac Lige Karate dla WSZYSTKICH klubow z WSZYSTKICH regionow Polski.... Jednak zwykle tak bywa, ze im wieksza roznorodnosc i ilosc ludzi, tym wieksza odmiennosc przekonan, koncepcji i wyobrazen.
I dlatego pewnie ten swiat jest taki ciekawy i w pewnym sensie piekny. Jak zwykle kazdy osad moze byc bardzo selektywnie dopasowany do juz zaistnialej sytuacji. Punkt widzenia zalezy od puntku siedzenia-stara, dobra prawda.
I jak cudownie jest moc pomarzyc czasem o Utopii... I czy na pewno sensei Funakoshi miala racje mawiajac: "Karate jest tylko jedno..."??
Serdecznie podzrawiam
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No i jesteśmy po seminarium w Karlsruhe.
Mam nadzieję, że mimo kłopotów wszyscy już powrócili szczęśliwie do domu.
Moje wrażenia są takie: grupa sensei Marchiniego /Kokkoro Intenational/ jest niesamowicie zdyscyplinowana w swoim karate, posiadająca wysoki poziom treningowy i przede wszystkim jest mocno oddana swojemu sensejowi. Wykonana na tym szkoleniu praca jest jeszcze większa niż na szkoleniu z Maestro Shirai. jako ciekawostkę podam fakt, iż w jednej grupie skupionej wokół sensei Marchini i sensei Restelli ćwiczą obok siebie Mistrzowie Świata i Europy ESKA, Mistrzowie Świata i Europy ITKF oraz utytułowani na poziomie narodowym karatecy z WKF oraz JKA.
Komentując tę informację mogę tylko zauważyć, że karate jeśli jest dobre obroni się samo, niezależnie od federacji...
Co do naszego sobotniego popisu wokalnego wypadliśmy nieźle więc chyba nasz udział w szkoleniu /a przynajmniej jego rozrywkowej części/ zaznaczył się pozytywnie...
Co do "humoru" sensei Marchiniego na treningu niedzielnym, to wiem już z całą pewnością, że był spowodowany przedłużeniem się sobotniej imprezy w hotelu, w którym mieszkali Włosi... Niestety wszyscy to odczuliśmy na treningu...
Przepracowany program na 3 Dan należy sobie ugruntować bo będzie obowiązywał na szkoleniu w Wałczu. Takie polecenie wydał sensei Marchini. Więc bierzmy się do roboty kochani. Oss !
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Szkolenie bylo calkiem udane, sensei marchini pokazal wiele ciekawych rzeczy.

Teraz tylko cwiczyc cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc, i tak wydaje mi sie oceniajac to seminarium i seminarium u nas w marcu, to zrobilismy wszyscy duze postepy przez ten czas.

Jeszcze troche czasu i sensei marchini bedzie bral nas do demonstracji hehehe :) :) :) :) :)

poziom ludzi z kokoro jest faktycznie wysoki, ale nie ma sie co przejmowac, oni w ten sposob trenuja wiele lat wiec nie ma sie co dziwic, a my tylko od marca. Jednak jak sie tak dokladnie czlowiek przyjrzal to mozna bylo zauwazyc ze u nich nie wszyscy byli doskonali jak sie zachwycamy...... wiec nie jest tak zle z nami, poprostu trzeba pracowac dalej..
  • 0

budo_bax bunny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Super seminarium !!

Teraz trzeba ciężko pracować, aby opanować kihon na sandana...

Chcieć to móc, a więc do roboty...
  • 0

budo_rohu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Witam wszystkich na forum, chciałbym krótko opisać swoje wrażenia po wyjeździe do Karlsruhe. Treningi były ok. można było całkiem dobrze poćwiczyć no i oczywiście wynieść coś nowego. Natomiast wydaje mi się, że sensei Martini w pewnym sensie zrobił sobie poligon ćwiczebny dla swoich zawodników przygotowujących się na mistrzostwa świata. Bardzo dużo czasu poświęcał właśnie im, a szkoda ponieważ my nie możemy zbyt wiele skorzystać z jego bogatego doświadczenia w karate, mam nadzieję, że w Wałczu sie to zmieni i poświeci więcej uwagi ludziom, którzy go w tym celu zapraszają. :-)
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
A może najpierw przedstawisz się skoro to Twój pierwszy post na forum ?

Poza tym Twój pogląd jest trochę błędny. Właśnie poprzez pracę z najlepszymi i pokazy najlepszych zawodniczek i zawodników sensei Marchini /a ni Martini bo to raczej smaczny rodzaj szlachetnego trunku... / wskazywał nam owoce, a więc punkt do którego zmierzamy. Pokaz zawsze musi być demonstrowany w najlepszym wykonaniu. Jak mielibyśmy coś wynieść ze szkolenia jeśli sensei poprawiałby najsłabszych lub kazał np. naszej grupie wykonywac demonstracje kihonu na 3 Dan ? Wtedy nauczyłbyś się coś więcej ?!
To właśnie podglądanie najlepszych, ćwiczenie z nimi daje nam szansę na poprawienie naszych umiejętności. Oczekiwanie, że sensei będzie Ciebie poprawiał jest o tyle sensowne o ile jesteś początkującym lub średniozaawansowanym karateką. Zaawansowani poprawiają się sami, widząc demonstracje sensei oraz jego asystentów. Karate jest indywidualnym poprawianiem siebie. Oczekiwanie, że ktoś poprawi Twoja technikę za ciebie jest nieco chybione... Poza tym jedna uwaga: jak prowadzący zajęcia ma poprawić bezpośrednio wszystkich ćwiczących /a tam było ok. 120 osób/ ?
  • 0

budo_ziellik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 353 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice/Człuchów
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Zgadzam sie z Danem.Pokazy najlepszych umozliwiaja korygowanie soich bledow.My musimy rownac do tych najlepszych:)
Heh przypomniala mi sie tak sytuacja z seminarium,Sensei Marchini ("Martini" :P dobre) wzial swoja grupe Kokoro na srodek i kazal im wykonywac jedna z kombinacji.Przed rozpoczeciem pokazu powiedzial ze wykonujacy ja karatecy maja zwrocic baczna uwage na trzy aspekty: nie jestem pewny ale chodzilo o : sile, dlugosc technik i o zdobywanie odlegolsci.W pewnym momencie podszedl do swojej uczennicy i zaczal ja ganic za to ze nie zdobywa odleglosci .Jako przyklad jak ma to robic wskazal na jej kolege ktory wykonywal z nia ten pokaz.Stal jakies 1,5 metra dalej.Problem (dal niej) tkwil w tym ze on mial jakies 190cm wzrostu i normalne ze taki karateka ma wiekszy zasieg.Hehe ale senseia Marchiniego to nie interesowalo, jej podopieczna(trzeba dodac ze ow Wloszka zrobila chyba na mnie najwieksze wrazenie z karatekow uczestniczacych w pokazach w Karlsruhe) miala rownac do kolegi obok. Podobnie jest z naszym karate.Musimy rownac do najlepszych ale to predzej my dorownamy im niz wspomniana wloszka dorowna zasiegiem swojemu koledze :P Ale aby tak sie stalo trzeba jeszcze wiele czasu i wiele hektolitrow potu.

Pozdrowienia dla @ll
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Tak...niemożliwe uczynić możliwym...

Sam w duchu też się wściekałem, że zaledwie po prezentacji skomplikowanych kombinacji sensei kazał nam wykonywac je na pełny gaz i to wszystkie na raz... ale to jest metoda... Przypomina mi się tutaj to co sensei Marchni powiedział mi w Wałczu na ostatnim szkoleniu: ..."zadaniem senseia jest zniszczyć umysł swego ucznia"... Oczywiście nie chodzi tutaj o destrukcję, ale o pewien konstruktywny proces. Burzymy stare kamienice aby wybudowac na to miejsce nowe apartamentowce...
Najpierw sensei niszczy nasze wyobrażenie o karate i naszą wiedzę o nim po to abyśmy wznieśli się na wyższy poziom, kiedy już nam się wydaje, że rozumiemy więcej i umiemy więcej sytuacja się powtarza i znowu sensei niszczy nasze wyobrażenia...takie jest zadanie sensei. Myślę, że dokładnie taką lekcję otrzymaliśmy w Karlsruhe...
Oczywiście takie są moje odczucia. Inne osoby mogły odebrać to co się działo na treningach w zupełnie inny zindywidualizowany sposób.

Tu i ówdzie pojawiły się jednak opinie, że osoby prezentujące techniki w najlepszym wykonaniu nie były wcale takie dobre, bo czegoś tam nie robiły, lub czegoś tam im brakowało. O.K. Też widziałem, że wykonując kombinacje na pełnym gazie nie wszyscy i nie zawsze przy uraken-uchi i innych technikach pracowali biodrami tak jak się powinno to robić, ale przecież oni także się uczą, są tylko "trochę" przed nami na drodze. Przestrzegam przed zwykłym krytykanctwem, które niczemu nie służy. Jeśli ktoś aby podreperować swoją kondycje psychiczną mówi: "eee tam, wcale nie byli tacy super" to ja mu odpowiadam: zrób te kombinacje tak jak oni lub zrób je lepiej... wtedy porozmawiamy.

Jeszcze raz podkreślę: dla mnie osobiście było to szkolenie o najwyższym poziomie technicznym jaki kiedykolwiek widziałem na jakimkolwiek szkoleniu. Jest oczywistym, że w czasie mojej dotychczasowej praktyki widziałem już sporo, jednak szkolenie w Karlsruhe będzie od tej pory dla mnie punktem odniesienia tego dokąd zmierzamy z naszym karate...

Jeśli kogoś to przeraża niech czym prędzej zmyka !
Jeśli kogoś to fascynuje niech mocno ćwiczy !
Jeśli ktoś tam nie był i nie wie o czym piszę niech po prostu żałuje !

Proszę o inne wypowiedzi uczestników wyjazdu - także te polemiczne.
Pozdrawiam
DAN
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Zagadzam sie z Danem, szkolenie bylo na naprawde wysokim poziomie.


Tu i ówdzie pojawiły się jednak opinie, że osoby prezentujące techniki w najlepszym wykonaniu nie były wcale takie dobre, bo czegoś tam nie robiły, lub czegoś tam im brakowało. O.K. Też widziałem, że wykonując kombinacje na pełnym gazie nie wszyscy i nie zawsze przy uraken-uchi i innych technikach pracowali biodrami tak jak się powinno to robić, ale przecież oni także się uczą, są tylko "trochę" przed nami na drodze. Przestrzegam przed zwykłym krytykanctwem, które niczemu nie służy. Jeśli ktoś aby podreperować swoją kondycje psychiczną mówi: "eee tam, wcale nie byli tacy super" to ja mu odpowiadam: zrób te kombinacje tak jak oni lub zrób je lepiej... wtedy porozmawiamy.
DAN


Wydaje mi sie ze nie chodzi tu o podreperowywanie swojej kondycji, tylko ze nie nalezy popadac w skrajnosci i w klapkach na oczach patrzec ze sa oni niedoscignionym idealem.... takie jest moje zdaniem.

Jak juz pisalem wszyscy zrobilismy juz jakis postepy od marca, jeszcze troche nas pracy czeka, ale damy rade :) :)
:) :)
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
No w mimice twarzy to raczej nikt im nie dorówna.

Shuto też było piękne, ale czy taką technikę da się wykonać na makiwarze?

Poza tym w porządku, aczkolwiek zdaję sobie sprawę, ze dla większości fruwające dookoła głowy nogi są nieosiągalne. Z drugiej strony - żeby narzędzie dobrze pracowało trzeba poznać jego ograniczenia, a nie da się ukryć, ze w naszym przypadku to z naszymi cielskami mamy największe problemy.
  • 0

budo_rohu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dan po co się od razu denerwować, każdy przecież ma prawo do swojej opini i nie trzeba od razu jej krytykować. Ja szanuje Twoje poglądy. Przepraszam za błąd literowy.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ależ rohu ja sie nie denerwuję, staram sie tylko rzeczowo wyjasnić błędy Twojego rozumowania. Poza tym nawet jeśli krytykuje czyjąś wypowiedź staram się to robić kulturalnie przy zachowaniu szacunku dla odmienności poglądów interlokutora.
Jeśli moim zdaniem nie masz racji, napewno ci to wytknę, ale jeśli moja wypowiedź cię nie przekonała do zmiany poglądów i nadal trwasz przy nich, no cóż, masz do tego pełne prawo a ja z pewnością je uszanuję.
Rohu błąd literowy nie jest tu ważny. Każdemu kto często "klika" zdarza się to zrobić wiele razy. Uważam, że ważniejsze jest co się mówi /pisze/ od tego jak się mówi/pisze/. Oczywiście nalepiej jest mówić /pisać/ ładnie i mądrze ale na forum przynajmniej starajmy się nie mówić /pisać/ rzeczy niemądrych. Mam nadzieję, że cię nie uraziłem.
Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
W dniach 20-22.10.2006 w Wałczu odbędzie się II Seminarium Szkoleniowe Karate Shotokan W.S.I., które poprowadzi sensei Dario Marchini /6 Dan/ - trener włoskiej kadry narodowej i sensei Cristina Restelli /6 Dan/, wielokrotni Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy w kata indywidualnym i kata drużynowym.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Szczegółowe informacje o szkoleniu znajdziecie na naszej stronie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Tym razem dla karateków z klubów członkowskich W.S.I.Poland uczestniczcych w całym szkoleniu przygotowaliśmy możliwość nieodpłatnego noclegu w dojo. Prosimy o zabranie karimat i śpiworów.
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Witam wszystkich. Ja również jestem bardzo zadowolona z seminarium z Mistrzami włoskimi. Poziom był wysoki. Można było obserwować znakomitość technik wielu uczestników seminarium, którzy zapewne już od 12. lat przyjeżdżają do Karlsruhe z Sensei Marchinim.

Treningi były ciekawe, ogrom przekazywanej wiedzy w tak krótkim czasie był wrecz niemożliwy do wchłonięcia. Trzeba to wszystko teraz stale ćwiczyć, by nie dać "plamy" na seminarium w październiku.

Różne narodowości pokazały, że umieją się świetnie bawić. Szczególnie podobało mi się zgadywanie okrzyków KIAI :)

Piosenka do porannych przebieżek Klubu KOKORO była również imponująca. Uważam całe seminarium (treningi + karate party) za bardzo udane. Ten kto nie pojechał przegapił naprawde coś ważnego.

P.S. /W języku japońskim KOKORO oznacza serce lub duszę. Napisałam, gdyby kogoś z uczestników seminarium również zainteresowało znaczenie tego słowa./

Pozdrawiam @ll 8)
  • 0

budo_macp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
XIII Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym - KANADA 2006

* KATA IND. KOBIET
1. PELLEGRINELLI SIMONA - WŁOCHY
2. RESTELLI CRISTINA - WŁOCHY
3. CRITCH MICHELLE - KANADA
4. KUCHERENKO VERA - UKRAINA

Pięknie sensei Cristina!!!
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Macp skąd masz takie informacje?? fajnie jeszcze by było gdybyś znalazł filmik z wykonaniem kata, które sensei Cristina robiła na tych zawodach!!

Kto z was wybiera sie na seminarium w Wałczu?
  • 0

budo_vodniak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:vienna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] -> Mistress, tam znajdziesz krotki opis kto co zdobyl. Swoja droga Polacy calkiem niezle wypadli i przede wszystkim BRAWO dla Marty Niewczas!!-> 2x zloto!!!
A ja dzisiaj uczestniczylem w 2 rundzie Austriackiej Ligi Karate Tradycyjnego- 3 msc kata i 4 kumite :D Co prawda na razie lekko prowizoryczna organizacja, ale walczy sie milo 8) Jestem przez caly dzien szczesliwy, po tym jak znowu moglem stanac na macie i troszke sie "potrzaskac"... :) Nieziemskie uczucie :) :) :)
A za tydzien Mlodziezowe Mistrzostwa Polski- Janow Lubelski 2006 8O
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024