Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ -reaktywacja judo kodokan?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Mam pytanie czy w judo kadokan była praca w gardzie :?:
  • 0

budo_taeyang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Moje 3 grosze :

Nikt nie zrywa z tradycją, bo chyba sama nazwa odwołuje się właśnie do korzeni. No chyba, żeby wierzyć w to, że Brazylijczykom brakowało inwencji odnośnie nazwy. Natomiast sama nazwa pokazuje też oprócz tradycji i rodowodu pewien postęp albo zmiany. Czasem się tak dzieje, że ktoś rewiduje pewne techniki cos dodaje, coś usprawnia. To naturalne ewolucja. Czasem ją blokują inni, np. w ramach jakiejś organizacji, wtedy delikwent decyduje się na własną drogę i powstają różne nowe style, udane lub zupełne dziadostwo, będące tylko komercją w świecie sztuk walki. Zresztą podobnych historii jak z bjj było wiele i pewnie się powtórzą.

Najważniejsze, co dało bjj, to nowe spojrzenie na element walki, który był wcześniej pomijany. Co jednak nie znaczy, że wszystko sprowadza się do tego, że walka w parterze i tylko w parterze to esencja sztuk walki. Niektórzy ludzie tak gadają i dobra, niech sobie gadają, to na pewno nie są żadne autorytety. Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś poważny z BJJ obrażał innych i mówił, że ich styl jest najlepszy z wszystkich. A Ci mali krzykacze, jak tylko pojawi się coś nowego, spluną na swoje dawne ideały.

Odnośnie "czy to kiedyś już nie było??" Pewnie i było. Ludzkie pomysły nieraz wracają na przestrzeni wielu lat i niekoniecznie musza być kopią. Wystarczy obejrzeć Discovery.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Mam pytanie czy w judo kadokan była praca w gardzie :?:


Co masz na mysli ?
Czy bylo cos co chociaz przypominalo garde Bjj ? Nie.
  • 0

budo_kajtek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Byłem jakiś czas temu na treningu BJJ w klubie Mirka Oknińskiego i wypytywałem go o różne sprawy związane z treningami BJJ i innych systemów walki,które również mnie interesują i Okniński,który z tego co wiem jest szanowanym trenerem BJJ w tych kręgach- bardzo delikatnie to określając-w niezbyt tolerancyjnym tonie wyrażał się o innych systemach walki,twierdząc,że są one niewiele warte i sugerując,że tylko BJJ I VALE TUDO przedstawiają tak naprawdę odpowiednią wartość,a instruktorzy innych systemów-"nic nie wiedzą".Przyznam,że takie szowinistyczne podejście nie wywarło na mnie zbyt miłego wrażenia-zwłaszcza,że wypowiedzi innych trenujących były utrzymane w podobnym tonie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Poza tym z tego co wiem Gracie cwiczyli min. zapasy, box i inne.
Tak OT ( nie do konca ;) )
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Mam pytanie czy w judo kadokan była praca w gardzie :?:


Co masz na mysli ?
Czy bylo cos co chociaz przypominalo garde Bjj ? Nie.

racja, jak ktos zapiol garde to od razu odklepywal z tej niemocy. o_O

moze mi ktos wytlumaczyc co to jest ta cala walka garda, czy moze jest to cos tak b-o-s-k-i-e-g-o ze sie slowami opisac tego nie da ?
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

moze mi ktos wytlumaczyc co to jest ta cala walka garda, czy moze jest to cos tak b-o-s-k-i-e-g-o ze sie slowami opisac tego nie da ?


Oj nie da sie opisac slowami, w dodatku dziwie sie co poniektorym ze pisza "Garda" przez male G :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ten na plecach zapial Garde [;)] a ten na gorze probuje ja przejsc :)

Polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] oraz http://www.forum-kul...showtopic=72687
wtedy szybko dowiesz sie o nurtujacych Cie kwestiach ;)
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
tzn jak ten na dole sie podniesie, zlapie drugiego za reke i zapnie ude garami to bedzie tylko ude garami,
ale jak ten na dole sie podniesie, zlapie drugiego za reke i zapnie kimure to to bedzie Boska Walka Garda jakiej jeszcze swiat nie widzial - istna rewolucja w sztukach walki, dowod tego ze bjj jest najlepsze ?
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Napisz jeszcze raz bo sie chyba gdzie pomyliles, bo wychodzi na to ze sa dwa doly :)
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
po pierwsze skoro tak polecasz googlowanie to sprawdz sobie co to jest ude garami, moze sie domyslisz o co chodzilo w tamtym poscie. jesli nie to trudno - wiem z jest niedziela, mozna miec kaca po sobocie i nie trybic najlepiej, ale w takim wypadku nie rob osla ze mnie..
po drugie pytalem co to jest walka garda, a nie co to jest garda (nie znalazlem w googlach)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Spoko ja wiem co to jest ude garami :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Sory faktycznie nie doczytalem pytania, walka garda a garda to roznica, jeszcze raz sory :)

Co do walki garda dobrze by bylo zeby napisal ktos dluzej trenujacy bjj niz ja ;)
Walczac garda mozesz przejsc do innej pozycji, zalozyc duszenie, dzwgnie, kontrolowac przeciwnika... napisane po amatorsku wiec prosilbym kogos z wyzszej polki o opisanie koledze profesjonalniej na czym polega walka garda ;]

Pozdro dla judokow, bjjokow i calej reszty ! :)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Jak nie chcesz urazić takich osób to, po co piszesz takie brednie. W każdej sztuce walki znajdziesz takich ludzi, o jakich pisałeś i nie wydaje mi się żeby było to zależne od tego, co trenują a raczej od ich dojrzałości. Nie odpowiedziałeś na moją propozycję dotyczącą seminarium.

nie obraź sie Jerzu ale wydaje mi sie ,że jestes jeszcze zbyt mlodym chlopcem abym chcial z tobą dyskutować


8O :roll: :? :lol:
Nie obrażam się gdyż wydaję mi się, że jesteś już zbyt starym bucem na to, aby móc się silić na jakąkolwiek dyskusję w związku z tym używasz tego jakże mądrego i trafionego w 10 argumentu....

P.S. Jak przekroczę 30 będę mógł się do Ciebie zgłosić po poradę czy dopiero po 40 ?? :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

tzn jak ten na dole sie podniesie, zlapie drugiego za reke i ......


Na to pytanie uzyskasz odpowiedz na najblizszym seminarium Bjj (linki w dziale Bjj) tudziesz na treningu Bjj.
Owocnego treningu zycze.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
tak sobie czytam i czytam i czytam i sie zastanawiam o co sie kłócicie?
Do pierwszego UFC (jak i do kolejnych) Royce wyszedł jako zawodnik JJ, a nie BJJ. BJJ jest tylko odmianą JJ - ale jakie to kurwa ma znaczenie?
Jeśli o mnie chodzi BJJ może byc reaktywacja judo-kodokanu, czy zapomnianego chińskiego stylu pełzającej ośmiornicy - nie ziębi mnie to ani nie grzeje. Jeżeli od jutra BJJ bedzie się nazywało "srutututu kłębek drutu" - i tak będe je trenował.
henryk ma rację - tylko co z tego?
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Do pierwszego UFC (jak i do kolejnych) Royce wyszedł jako zawodnik JJ, a nie BJJ.


Podpisali go jako jiu jitsu ale on mowil sam mowil:
-I'm teach jiu jitsu, gracie jiu jitsu.

Na jego gi pisalo nawet Gracie Jiu Jitsu :) ....

Ale dyskusja zaczyna zmierzac nie w ta strone co powinna sugerowalbym skonczyc temat.
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Na to pytanie uzyskasz odpowiedz na najblizszym seminarium Bjj

tzn nie ma na tym forum nikogo kto by mogl w prostych zolnierskich slowach napisac co to jest walka garda ?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Na to pytanie uzyskasz odpowiedz na najblizszym seminarium Bjj

tzn nie ma na tym forum nikogo kto by mogl w prostych zolnierskich slowach napisac co to jest walka garda ?


może ktoś to poprawi: walka gardą polega na sprowadzeniu przeciwnika do gardy (zapiecia mu nóg na plecach leżąc) i wyprowadzania z tej pozycji technik kończących. Ogólnie rzecz biorąc adepci bjj w przypadku przewagi siły, masy itp. przeciwnika strają się złapać go w gardę, gdyz ta pozycja bardzo dobrze pozwala na kontrolowanie oponenta i neutralizowanie jego przewagi.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Warto wspomniec, ze jest killka odmian gardy:

- zamknieta
- otwarta
- polgarda
- motyla
- pajecza.

Ale glowna idea polega mniej wiecej na tym, ze sa techniki z tych rodzajow gardy, ktore pozwalaja:

- zneutralizowac przeciwnika
- zmienic niekorzystna pozycje na dominujaca
- zalozyc technike konczaca.

K_P
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Czy: zneutralizowac przeciwnika nie jest tym samym co: zalozyc technike konczaca. a jak nie to czym się różni??
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Czy: zneutralizowac przeciwnika nie jest tym samym co: zalozyc technike konczaca. a jak nie to czym się różni??


"zneutralizować przewagę" a dopiero potem "zneutralizować przeciwnika"
o to chyba mi chodziło
a może nie? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024