Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ -reaktywacja judo kodokan?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
....takze dlatego nie napawalo mnie to zadna dumą i nie napawa-poniewaz to byli o wiele młodsi ode mnie zawodnicy z o wiele mniejszym stażem treningowym
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

henryk: Najbliższe seminarium w Warszawie będzie kosztowało 40 zł, co możesz przeczytać w tym temacie więc myślę, że nie jest specjalnie wygórowana cena. Z tego, co się orientuje seminaria te będą się również odbywały w innych miastach i w nich cena również nie powinna przekroczyć 50 zł. Mam nadzieje, że przekonasz się do bjj.
Pozdrawiam jerz.

z tego co sie orientowalem to "seminaria"kosztowaly o wiele wiecej.Nie chę być źle zrozumiany:ja nie krytykuję brazylijskiego jiujitsu! twierdze wręcz,że chwala brazylijczykom ,bo tak naprawde to dzieki nim mogly przetrwac i są reaktywowane stare techniki judo-ktore są zawarte w brazylijskim jiujitsu wraz z ich modyfikacjami i licznymi interpretacjami zwlaszcza w sferze wypracowania dojść do pozycji .nowym technik stworzonych w brazylii tak naprawde nie ma,wszystkie mutacje techniczne bazują na starych wzorcach...z prostego powodu-bo wiecej wymyslec sie nie da! bo ile moze byc dźwigni?ile duszeń? wszystko juz dawno zostalo stworzone(potem odeszlo w niepamięć),a teraz jest przypominane.oczywiscie dla ludzi ktorzy na ten temat nie maja wiedzy -jest to nowość czy wręcz objawienie!
mam materialy filmowe(zakupione we Francji) z treningow i sparringow japonskich judokow z lat 30-tych i nawet 20-tych.oczywiscie jest wiele roznic ale takze wiele podobienstw do sparringu jaki jest w brazylijskim jiujitsu.brazylijczycy odcinają sie od korzeni swej sztuki w celach marketingowych-aby przedstawiac swoje jiujitsu w najbardziej oryginalny sposób i na tym zarabiać. Brazylijczycy przez propagowanie bjj sprawili ,ze zaczęto ponownie wracac w Japonii do starych technik judo (zwlaszcza kosen judo), a w poblizu gmachu Kodokanu powstala nawet szkola brazylijskiego jiujitsu!I CENIĘ ICH ZA TO!jednak tez z propagowaniem bjj pojawily sie tez niekorzystne trendy takie jak czynników wychowawczych,trening w duchu nietolerancji,pogardy dla inności(inne sztuki walki),kult siły i zwycięstwa za wszelką cenę.glównie brazylijskie slogany reklamowe i hasła głoszące pochwałę przemocy- trafiając na podatny ,prymitywny grunt-są w stanie wpływac na nieukształtowaną osobowość młodych adeptów brazylijskiego jiujitsu i
przyczyniać się do powstawania patologii w społeczeństwie młodych ludzi, co niestety jest zauważalne!


Z tego, co wiem największy nacisk bjj kładzie się na przejścia i dojścia do pozycji ogólnie na poruszanie się w parterze i myślę, że właśnie pod tym względem bjj ( i pokrewne) różnią się od judo. Po za tym cały czas nie przekonuje mnie twoja argumentacja, że judo jest czymś zupełnie odmiennym od jj natomiast bjj nie można już oddzielić od judo przecież nie jesteś wstanie stwierdzić czy judo też nie przypomniało technik, które powstały dawniej i nie zmodyfikowało tylko paru szczegółów.
Pozdrawiam jerz.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
To henryk: Nic dodać nic ująć.

Bardzo szanuję sztukę walki, którą jest brazylijskie jujutsu. Uważam ją za jedną z najbardziej interesujących sztuk walki. Ale rozmowa z młodymi adeptami BJJ często nie jest przyjacielską wymianą poglądów, ale dyskusją typu "mój styl jest najskuteczniejszy na ulicę i jedyny słuszny do uprawiania, a jak ćwiczysz co innego to jesteś głupi". Oczywiście, tacy ludzie trafiają się w każdym stylu, ale zauważyłem, że w BJJ ta tendencja objawia się nieco częściej. Może należałoby się zastanowić, dlaczego tak jest? Czy trenerzy BJJ motywują uprawianie tego stylu argumentem o wygranych w Pride'ach, UFC i innych turniejach? Nikt nie neguje tych zwycięstw, ale takie nastawienie nie jest zbyt wychowawcze. A w końcu zachowanie uczniów świadczy o nauczycielu, nieprawdaż?
A jeśli chodzi o odcinanie się od tradycji... no cóż, jest wiele odmian jujutsu (modern jujutsu, aikido, aiki jujutsu, judo), które różnią się od siebie diametralnie i jakoś nikt nie uważa, że "jest to zupełnie co innego niż jujutsu i broń Boże nie należy tego ze sobą mylić". Brazylijczycy rozwinęli pewne rzeczy, znaleźli dla starych technik nowe zastosowanie, ale nie wymyśleli tych technik sami. Gdyby Maeda nie nauczył Gracie jujutsu, to ci nie stworzyliby BJJ, bo z czego? Chyba z capoiery...

Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony. Bardzo cenię BJJ, a ten post miał tylko sprowokować refleksje na pewne tematy.

Pozdrawiam
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

jedną z cech osob zajmujacych sie trenowaniem bjj jest talze szerzenie oszczerstw i kłamliwych insynuacji,co ma miejsce w przypadki Dilsverna

Przynajmniej nie nazwalem zawodnikow bjj, ani judo "zadufanymi w sobie, cierpiącymi na manie wielkości, pogardliwymi prymitywami".
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
henryk, a ja uwazam, ze bjj jest calkiem niezle, skoro moi koledzy po dwoch latach treningu i roznicy wagi na ich niekorzysc jakis 25-30 kg (nasi 70-75 kg), judocy 90-100 g (jaki oni to robia? Po 10 i wiecej lat na macie), daja sobie jakos z nimi rade w walce.
Czyli wychodzi na to, ze bjj to nie jest tylko "odswiezone", czy "odkurzone" judo.
Ja mam wielki szacunek do judo, ale judo ma swoja specjalizacje, w celu robienia punktow za rzucanie kogos na plecy, bjj - w poddawaniu innych. Bez obrazy, ale widzialem nie raz walki i techniki uzywane w parterze przez judokow - sa szczerze mowiac nieco prymitywne (glownie oparte na sile), chodz nie twierdze, ze nieskuteczne.
Jestem przekonany, ze juz nawet teraz znajdzie sie dla Ciebie (w takiej samej wadze), godny przeciwnik cwiczacy najwycej 2-3 lata bjj.
K_P
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Hast-to czym sie charakteryzuja przedstawiciele bjj,do ktorych-jak rozumiem i Ty sie zaliczasz .....


Ekhm,
Trenuje na biezaco Judo. Mam kontakt z Judo na codzien. W parterze zaden gosc o moim stazu nie ma co probowac sie bic, w obu regulaminach. Kubus Puchatek dobre podsumowal roznice ktore mialem okazje zaobserowac takze, jest jak mowi.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Jestem przekonany, ze juz nawet teraz znajdzie sie dla Ciebie (w takiej samej wadze), godny przeciwnik cwiczacy najwycej 2-3 lata bjj.


Oj, bardzo optymistyczne prognozy, jednak zupelnie nierealne jesli henryk jest faktycznie bylym zawodnikiem judo trenujacym wyczynowo.
Mam wrazenie ze wlasnie z takimi "hurra opiniami" chcial walczyc Henryk swoim postem o "zarozumialosci i pyszalkowatosci" zawodnikow bjj.
2-3 lata przeciwko 10 i wiecej... nie ma mowy, przy dwoch rownie utalentowanych osobach.
Bjj to nie gwiezdne wojny, nie daja cudownej mocy...
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Panowie, panowie zaczynacie mieszac judo wspolczesne z judem dawnym ;)
W judo trojkat, balacha i wiele przetoczen istnialo, obecnie to nawet balachy mnie na judo porzadnie nie nauczyli robic, parter trener pokazywal raz przed egzaminami :)

Tak wogule warto wspomniec ze ostatni przedstawiciel kodokanu umarl pare lat temu...

I polecam szkoleniowke judowa Mike Swaina, bardzo ciekawie pokazuje parter :)
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Chyba kwestia sekcji... My non stop tłuczemy balachę, a parteru to mamy aż nadto... Myślę, że to w dużej mierze kwestia specjalizacji... Judo musi jakoś czasowo rozłożyć ten parter i stójkę. No a pod zawody to faktycznie stójka...
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Myślę, że to w dużej mierze kwestia specjalizacji...


Dokladnie, nam to tylko rzucac kazal, ale sparingi na ziemi robil tylko po co jak technik znalismy na lekarstwo :)
Teoretycznie w judo powinni uczyc trojkata i uderzen ale trenerom coraz czescie zalezy tylko na zawodach...
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Myślę, że to w dużej mierze kwestia specjalizacji...


Dokladnie, nam to tylko rzucac kazal, ale sparingi na ziemi robil tylko po co jak technik znalismy na lekarstwo :)
Teoretycznie w judo powinni uczyc trojkata i uderzen ale trenerom coraz czescie zalezy tylko na zawodach...


A propos mały off topic. Jak w BJJ naucza się uderzeń w parterze? Naucza się tego tylko pod kątem MMA? Moi koledzy z BJJ mówią, że mają np raz w tygodniu oddzielny trening "pod ulicę" z uderzeniami. Ale wtedy chyba jest głównie stójka...

jak widać, większość i tak ćwiczy przekrojowo... ;-)
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Jak nie chcesz urazić takich osób to, po co piszesz takie brednie. W każdej sztuce walki znajdziesz takich ludzi, o jakich pisałeś i nie wydaje mi się żeby było to zależne od tego, co trenują a raczej od ich dojrzałości. Nie odpowiedziałeś na moją propozycję dotyczącą seminarium.

nie obraź sie Jerzu ale wydaje mi sie ,że jestes jeszcze zbyt mlodym chlopcem abym chcial z tobą dyskutować
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

jedną z cech osob zajmujacych sie trenowaniem bjj jest talze szerzenie oszczerstw i kłamliwych insynuacji,co ma miejsce w przypadki Dilsverna

Przynajmniej nie nazwalem zawodnikow bjj, ani judo "zadufanymi w sobie, cierpiącymi na manie wielkości, pogardliwymi prymitywami".

skoro próbujesz wmawiać to czego nie napisałem to jestes zwykłym KŁAMCĄ -ponieważ nie nazwałem zawodników bjj-"pogardliwymi prymitywami"
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
nie jestes klamca. jestes trolem.to taka osoba co wchodzi na forum i rzuca jakims haslem ( zazwyczaj nie za madrym ) i ze wszystkimi sie kluci, ze to jednak on ma racje. Moze tak jest w co ja watpie.

Odpowiedz na pytanie, gdzie ci zawodnicy walczacy technikami, ktore bjj od nich z kserowalo? Gdzie to wszystko jest usystematyzowane.

Ja moge zalozyc temat: Judo reaktywacja zapasow greckich w GI.

I po co?

Po co zalozyles ten temat?
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

henryk, a ja uwazam, ze bjj jest calkiem niezle, skoro moi koledzy po dwoch latach treningu i roznicy wagi na ich niekorzysc jakis 25-30 kg (nasi 70-75 kg), judocy 90-100 g (jaki oni to robia? Po 10 i wiecej lat na macie), daja sobie jakos z nimi rade w walce.
Czyli wychodzi na to, ze bjj to nie jest tylko "odswiezone", czy "odkurzone" judo.
Ja mam wielki szacunek do judo, ale judo ma swoja specjalizacje, w celu robienia punktow za rzucanie kogos na plecy, bjj - w poddawaniu innych. Bez obrazy, ale widzialem nie raz walki i techniki uzywane w parterze przez judokow - sa szczerze mowiac nieco prymitywne (glownie oparte na sile), chodz nie twierdze, ze nieskuteczne.
Jestem przekonany, ze juz nawet teraz znajdzie sie dla Ciebie (w takiej samej wadze), godny przeciwnik cwiczacy najwycej 2-3 lata bjj.
K_P

obecne judo jest ogołocone z wielu technik na potrzeby zawodów i NIKT tego nawet nie ukrywa i zupelnie nie ma co porównywac obecnegojudo do obecnego brazylijskiego jiujitsu!PISAŁEM O STARYM JUDO KODOKAN !czy to tak trudno zrozumieć?! to ze zawodnicy judo wagi cięzkiej mogą przegrac z o wiele lżejszymi przedstawicielami brazylijskiego jiujitsu nie jest żadną argumentacją na jakąkolwiek korzysc czy niekorzysc .obecnie zawodnicy judo minimalną wagę przykladają do walki w parterze-a zatem nie ma najmniejszego sensu eksponowanie takich ich porażek,a brazylijskie jiujitsu trenuje sie niemal calkowicie w parterze i to daje wąską i skuteczna specjalizację.judo trenuje sie teraz glownie w stojce i to daje judokom tą wąska i skuteczną specjalizację. nic zatem dziwnego ze w parterze judoka moze przegrac z wycwiczonym zawodnikiem brazylijskiego jiujitsu,natomiast judoka moze bez problemu wygrac taka konfrontacje z stojce.ja mialem to szczescie ze moi trenerzy byli starej daty i przywiązywali wagę do absolutnej wszechstronnosci -czego juz dzisiaj sie raczej nie spotyka -ale to zrozumiale bo liczy sie to co przydaje sie na zawodach i nie ma po co tracic czasu treningowego na "niepotrzebne"techniki.kolejna argumentacja ze wygrywali lżejsi również nic nie daje poniewaz jesli zawodnik ma dobre techniki w parterze to cięższego ale słabszego technicznie może pokonać.a zatem ten argument moze mieć znaczenie jedynie reklamowo-marketingowe ,co tak często sie spotyka i co tak bardzo działa na osoby niezorientowane w tematyce.
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
[quote name="Niedziel"]nie jestes klamca. jestes trolem.to taka osoba co wchodzi na forum i rzuca jakims haslem ( zazwyczaj nie za madrym ) i ze wszystkimi sie kluci, ze to jednak on ma racje. Moze tak jest w co ja watpie.

Odpowiedz na pytanie, gdzie ci zawodnicy walczacy technikami, ktore bjj od nich z kserowalo? Gdzie to wszystko jest usystematyzowane.

Ja moge zalozyc temat: Judo reaktywacja zapasow greckich w GI.

I po co?

OBECNIE NIKT NIE UŻYWA TECHNIK JUDO KODOKAN I ICH MODYFIKACJI -OPRÓCZ ZAWODNIKÓW BRAZ.JIUJITSU
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
henryk: A może w takim razie napiszesz o rektywacji judo jako starego jujutsu ... może aikijutsu.... może ...
pewnie karate do reaktywacja chińskiego boksu ....
nie no idąc tym torem dojdziemy do tego, że mma to reaktywacja starych szkół koryu ....
Dalej bez komentarza

Nie karmić TROLA !!!!
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
wybacz, ale pozostawię to co napisales bez komentarza
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
No i zrobił się jednostronny (prawie) najazd, a czytając posty henryka, jako osoba patrząca z boku, którą BJJ ani to ziębi, ani grzeje, mam wrażenie, że ma sporo racji.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że BJJ to sztuka walki (czy też raczej system - dlaczego, o tym za chwilę), która jest niesamowicie skuteczna i święci w dzisiesjzych czasach triumfy. Tylko z drugiej strony BJJ to również niesamowicie sprawnie wypromowany marketingowo produkt, o czym niektórzy zdają się zapominać. Dlaczego mówię o systemie? Bo IMO BJJ to techniki + metodologia nauczania. To właśnie ta nowoczesna metodologia powoduje, że BJJ w zawodach typu MMA góruje nad judo czy klasycznym ju-jitsu. Właściwie to BJJ zostało stworzone jako sztuka walki pod zawody, i to zawody w formule najbardziej chyba zbliżonej do "realnej walki" na tyle, na ile pozwala zdrowy rozsądek.

Problem jest w tym, że BJJ niejako "zmonopolizowało" rynek "skutecznych, chwytanych sztuk walki". Jeśli ktoś chce się nauczyć grapplingu pod zawody MMA, to nie idzie na judo czy zapasy (krępowane zasadami własnych zawodów), tylko właśnie na BJJ. I śmiem twierdzić, że głównym powodem różnic jest tu właśnie typ zawodów, pod jaki dobierane są techniki. I chyba o to chodzi Henrykowi - że faktyczna rewolucja, którą dokonało BJJ, to nie rewolucja w kwestii techniki, tylko metodologii nauczania. A problemem jest właśnie ten syndrom "BJJ jest najlepsze". I nie oszukujmy się, możemy mówić, że "w każdej sztuce walki są ludzie przekonani o jej wyższości nad innymi", ale jakoś to BJJowcy najczęściej kojarzeni są z postawą "moje ju-jitsu jest lepsze niż twoje ju-jitsu". Żeby daleko nie szukać, wystarczy spojrzeć na komentarze dot. ostatniej konfrontacji sztuk walki i wszechobecną tezę, że "co by nie wygrało, i tak wygra BJJ".

Tymczasem jak dla mnie sprawa jest prosta. Do zwycięstwa w zawodach MMA potrzebne są: stójka + parter. O ile SW nauczających skutecznej walki w stójce nie brakuje i tak naprawdę żadna z nich nie stoi na straconej pozycji, o tyle w przypadku parteru liczy się w tym momencie tak naprawdę tylko BJJ ze względu na prosty fakt, że dwóch najistotniejszych konkurentów (judo i zapasy) posiada swoje zawody jako dyscypliny olimpijskie i siłą rzeczy metodologia nauczania kładzie nacisk raczej na techniki przydatne na tych zawodach, a nie na zawodach MMA które są względną nowością. Zaraz ktoś pewnie powie, że "no dobra, ale MMA jest najbliższe realnej walce, w MMA najczęściej walki kończą się w parterze, w parterze króluje BJJ, ergo BJJ jest najlepsze". Problem w tym, że ten łańcuch rozumowań ma sporo luk. Przede wszystkim, nikt mnie nie przekona, że walka na płaskiej, ograniczonej, pustej przestrzeni najbardziej przypomina "realną walkę". To tylko zawody - pewnie bardziej atrakcyjne od zwykłych zawodów Judo, ale dalej zawody.

To, co natomiast boli, to ściśle konfrontacyjna natura samego BJJ. Gracie nigdy nie ukrywali, że dążą do konfrontacji swojego stylu ze wszystkimi innymi, natomiast "inni" nie zawsze są do tego chętni. I to niekoniecznie dlatego, że się boją. Czasem dlatego, że naprawdę uważają, że konfrontacja w imię konfrontacji po prostu nie ma sensu. Tymczasem ja zauważam właśnie to, na co zwrócił uwagę Henryk - pogardę dla tych, którzy wyznają taką zasadę. Nie chcecie walczyć na MMA? Proszę bardzo, ale to znaczy, że wasza sztuka walki jest już na straconej pozycji. Jest gorsza. A jak chcesz się kłócić, to wystawcie kogoś w zawodach MMA. I co odpowiedzieć na taką argumentację? Ano nie da się...

Najbardziej boli to, że BJJ, co by niektórzy nie mówili, wywodzi się w prostej linii od japońskiego ju-jitsu. Nikt nie wątpi, że Gracie byli wybitnymi talentami w dziedzinie sztuk walki i dokonali gruntownego przeglądu technik JJ. Ale dostali niejako "za darmo" kilkusetletnią spuściznę. Spuściznę, która obecnie jest lekceważona i traktowana jako coś "nic nie wartego" w stosunku do tego, co sami wymyślili. Jakby to było coś, na co i tak by wpadli bez pomocy ju-jitsu. [/list]
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Najbardziej boli to, że BJJ, co by niektórzy nie mówili, wywodzi się w prostej linii od japońskiego ju-jitsu. Nikt nie wątpi, że Gracie byli wybitnymi talentami w dziedzinie sztuk walki i dokonali gruntownego przeglądu technik JJ. Ale dostali niejako "za darmo" kilkusetletnią spuściznę. Spuściznę, która obecnie jest lekceważona i traktowana jako coś "nic nie wartego" w stosunku do tego, co sami wymyślili. Jakby to było coś, na co i tak by wpadli bez pomocy ju-jitsu. [/list]


Ile Maeda uczyl Gracie ? ile ? miesiac ? rok ? dwa?
Smiesz twierdzic ze w 2 lata staniesz sie ekspertem w JJ? Kpisz albo z JJ albo czegos nie wiesz. Cokolwiek sie nauczyli, i tak we wlasnym zakresie rozwijali, kontakt z japonskimi szkolami JJ nie byl ciagly ale jednorazowy ... i krotkotrwaly.
Henryk nie patrzy z boku, jest judoka.
Sadzisz ze nie znam zdania judokow ze Bjj to w zasadzie to co Judo tyle ze.. dluzej w parterze siedza na treningach? Szanuje to zdanie o tyle ze ci ludzie nigdy nie pofatygowali sie aby cwiczyc bjj (jak henryk). Nie wiedza zatem co mowia.
Roznica miedzy JJ a Bjj jest widoczna golym okiem, wklad rodziny Gracie ( i wszystkich rozwijajacych Bjj) jest nieoceniony.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024