Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ -reaktywacja judo kodokan?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

BJJ -reaktywacja judo kodokan?
witam! chcialbym podzielic sie reflekcją która mnie ogarnęla jako czlowieka od dawna zajmujacego sie judo:otóz zapoznając sie z dyscypliną zwaną brazylijskie jiu jitsu zauwazylem ze tak naprawde ten styl walki zawiera 99% technik starego judo kodokan(obecnie w wiekszosci juz nie stosowanych z uwagi na wymagania sportowe judo),w brazylijskim jiu jitsu nie ma specjalnie nieznanych wczesniej japońskich technik ,a są interpretacje starych technik judo z kodokanu .techniki zwane obecnie "mata leo","balacha","omoplata","trójkątne duszenie","balacha z trójkąta"i in. występowały od dawna w judo z Kodokanu.Zatem brazylijczycy nie stworzyli super-sztuki walki ,a jedynie reaktywowali techniki które coraz rzadziej stosowano w walce sportowej judo- w trakcie zmian w trendach judo sportowego i w jego przepisach
  • 0

budo_emde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
ale wymieniles z 5 technik ... do tego techniki caly czas sie rozwijaja ... mozesz ot zauwazyc walczac z ludzmi z roznych szkol z brazylij .. inne techniki robia ludzie z Nova uniao, inne z gracie barra, inne z allianca itd itp ... czesto maja te same zalozenia ale innaczej sie wykonuje ... to ze podstawy sa takie same to nic dziwnego .. sa najprostrze a co za tym idzie najbardziej efektywne ... bardzie skomplikowane ruchy jak x-garda, star guard passy i wiele wiele innych sa stosunkowo mlode i wymyslone przez brazylijczykow ... wiec w sumie odpowiedz na pytanie jest i "tak" i "nie"
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
http://www.forum-kul...showtopic=72662
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
wymienilem parę tylko technik ktorymi szczegolnie "szczycą" sie przedstawiciele bjj i najwyrazniej probują wmawiac innym ,ze jest to ich oryginalny wymysl!to co jest "wymyślane" przez brazylijczykow to modyfikacja starych technk i /lub ich interpretacja, jedyne co mozna stwiedzic odnoscie slynnej "gardy"lub innych popularniejszych technik bjj to to ,ze w bjj jest kladziony na nie szczegolny nacisk i sa modyfikowane bo szkoly bjj szukają kolejnych rozwiazan i interpretacji technik,ale caly czas oscyluja wokół starych technik japońskich.w brazylii istniala bardzo liczna spolecznosc imigrantow japonskich wsrod ktorych bylo wielu specjalistow od jujitsu i judo i nie wierze,ze tylko Maeda byl przekazicielem technik judo kodokan rodzinie Gracie.A tak defacto- z zapisow szkoly Kodokan wynika ,ze J.Kano wyslal Maedę do brazylii aby tam szerzyl sztuke judo,a w wyniku tego ze Maeda zlamal zakaz walki za pieniądze,Kano skreslil Maedę z listy instruktorow Kodokanu i zakazal nauczania judo i Maeda przyjal nazwe jiujitsu dla sztuki ktora uczyl Gracie
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Twoj tok myslenia winien pokazac ze Judo to nic innego jak reaktywowane szkoly Jiu Jitusu.
Bjj obecne rozni sie od Judo. Wspolne korzenie maja, i tylko tyle. To 2 rozne sztuki walki o wspolnych korzeniach.
Posuwajac sie do absurdu mozna by rzec ze Boks/Karate to nic innego jak reaktywowany Kodokan Judo, bo sa w nim techniki uderzania.....
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Temat ad pochodzenia BJJ od judo był już chyba kilkakrotnie przerabiany...
Ale obawiam się jednej rzeczy. Że z BJJ dzieje się ostatnio to samo, co stalo się z Kodokanem, mianowicie idzie coraz bardziej w kierunku sportu (patrz topic "there is no punches in BJJ" bodajże na forum MMA) i związanego z tym ograniczenia technicznego.
Więc BJJ może być z jednej strony reaktywacją Kodokanu. Ale Adepci BJJ powinni jaknajszybciej wyciągnąć wnioski z historii Kodokanu, bo inaczej będziemy mieli drugie judo... :(
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Twoj tok myslenia winien pokazac ze Judo to nic innego jak reaktywowane szkoly Jiu Jitusu.
Bjj obecne rozni sie od Judo. Wspolne korzenie maja, i tylko tyle. To 2 rozne sztuki walki o wspolnych korzeniach.
Posuwajac sie do absurdu mozna by rzec ze Boks/Karate to nic innego jak reaktywowany Kodokan Judo, bo sa w nim techniki uderzania.....

Judo to kompilacja technik jujitsu i ich przetransformowanie przez J.Kano,a zatem judo nie jest reaktywacją jujitsu.Tzw.brazylijskie jiujitsu to reaktywcja judo kodokan bo brazylijskie jiujitsu to niemal w calosci judo kodokan ,jedynie z modyfikacjami starych technik judo .Zgadzam,sie ze bjj obecnie rozni sie od judo,ale dlatego ze w judo odchodzi sie od wielu technik,ktore obecnie nie sa przydatne dla potrzeb sportu.Natomiast szkoly brzylijskiego jiujitsu tworza modyfikacje starych,znanych technik -jak sadze z dwoch powodow:po pierwsze-aby odróżniac sie od innych i specjalizowac sie w konkretnych kombinacjach,a po drugie -aby na tym zarabiać-poniewaz im wiecej nowych mutacji technik tym wiecej materialu do przyswojenia dla nowych adeptów danych szkól bjj,a co za tym idzie -dluzszy czas nauki -co oczywiscie wiąże sie z wiekszym zarabianiem pieniędzy przez szkoly i instruktorow
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

,a po drugie -aby na tym zarabiać-poniewaz im wiecej nowych mutacji technik tym wiecej materialu do przyswojenia dla nowych adeptów danych szkól bjj,a co za tym idzie -dluzszy czas nauki -co oczywiscie wiąże sie z wiekszym zarabianiem pieniędzy przez szkoly i instruktorow

lol
no tak. normalnie to kazdy idzie, pol roku cwiczyc, poznaje techniki i *cap* nastepna sztuka walki. dlatego piekne sa np tradycyjne style, nie nastawione na zarobek. zmniejszaja liczbe technik do minimum, by kazdy mogl po pol raku wszystkie opanowac i isc do innego klubu.

hmm popatrzmy.. judo przerabia ju jistu - ale nie jest ju jitsu.
bjj przerabia judo - ciagle jest judo.
taa..
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
jak widzę-niewiele zrozumiales
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Judo to kompilacja technik jujitsu i ich przetransformowanie przez J.Kano,a zatem judo nie jest reaktywacją jujitsu.Tzw.brazylijskie jiujitsu to reaktywcja judo kodokan bo .......


Cieszy mnie to co powiedziales na poczatku. Zajmujesz sie Judo i duzo o nim wiesz (cokolwiek by to nie bylo). Ze o Bjj nie masz bladego pojecia to sie wlasnie dowiedzialem.
Korzenie Bjj sa wszystkim znane, nikt nie robi z tego tajemnicy. Nie jest tajemnica ze zarowno Judo jak i Bjj nie przypominaja tego czym byly w czasach gdy powstawaly.
Sugeruje udac sie na seminarium Bjj (Niedlugo bedzie w Polsce 4 dan) i isc sie pokulac. Nawet z Niebieskim paskiem....
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Temat ad pochodzenia BJJ od judo był już chyba kilkakrotnie przerabiany...
Ale obawiam się jednej rzeczy. Że z BJJ dzieje się ostatnio to samo, co stalo się z Kodokanem,... :(


Bjj rozwija sie w wielu kierunkach. Jest to jedna z zalet tego ze nikt nie sprawuje pieczy nad CALYM Bjj. Czesc skupia sie aby sport stal sie dyscyplina Olimpijska, czesc prowadzi treningi pod katem MMA, inna czesc pod katem samoobrony, itd itp.
Udoskonalanie techniki - to jest kierunek z ktorego Bjj nie zejdzie.
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

Judo to kompilacja technik jujitsu i ich przetransformowanie przez J.Kano,a zatem judo nie jest reaktywacją jujitsu.Tzw.brazylijskie jiujitsu to reaktywcja judo kodokan bo .......


Cieszy mnie to co powiedziales na poczatku. Zajmujesz sie Judo i duzo o nim wiesz (cokolwiek by to nie bylo). Ze o Bjj nie masz bladego pojecia to sie wlasnie dowiedzialem.
Korzenie Bjj sa wszystkim znane, nikt nie robi z tego tajemnicy. Nie jest tajemnica ze zarowno Judo jak i Bjj nie przypominaja tego czym byly w czasach gdy powstawaly.
Sugeruje udac sie na seminarium Bjj (Niedlugo bedzie w Polsce 4 dan) i isc sie pokulac. Nawet z Niebieskim paskiem....

Hast-to czym sie charakteryzuja przedstawiciele bjj,do ktorych-jak rozumiem i Ty sie zaliczasz to z reguły zarozumialosc i pyszałkowatosc .ludzie ci-często szukający szansy dlasiebie aby podbudowac sie w grupie osobników podobnie myslących i są stosunkowo prymitywni w swym zaślepieniu w przeświadczenie o własnej sile i nadludzkich mozliwościach bo trenują tzw.brazylijskie jiujitsu i szczegolnie lubujący sie w pouczaniu innych co jest dobre , a co złe.Mialem kontakt z zawodnikami bjj i to co mogę stwierdzic to to,ze w stojce są bardzo słabi,natomiast w parterze akurat tak sie zdarzalo ze wszyscy odklepywali(niebieskie paski -rowniez , a to chyba dlatego niebieskie bo w polsce jest chyba niewielu ktorzy maja wyzsze stopnie).moze nie mialem przyjemnosci sparowac(bo kulanie kojarzy mi sie z kulaniem czyli jakimś upośledzeniem czy kalectwem i sądzę ze w przypadkow niektorych zawodnikow brazylijskiego jiujitsu jest to uposledzenie na punkcie wlasnej manii wielkosci)w dobrymi zawodnikami tylko w miare z przecietnymi i dlatego nie mialem z nimi wiekszego problemu.z tego co sie orientuje to rozne seminaria z"mistrzami"z brazylii sa byt kosztowne jak na szkolenia ktore sa w stanie zaoferowac.no,ale moze dla wierzących w niepokonane techniki bjj-zadna cena nie jest wygórowana
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Henryk:
Masz duzo racji, w zasadzie to calkowita racje :D Tylko zauwaz ze ta zarozumialosc i pyszalkowatosc dotyczy zwykle osob poczatkujacych, ktore zachlystuja sie nadludzka skutecznoscia i efektywnoscia bjj. Jakby wlasnie odkryly ameryke... tyle ze kilkaset lat pozniej :wink:
Ci co to wszystkich pouczaja co jest dobre a co zle to zazwyczaj osoby z malym stazem treningowym, nie warto oceniac calego bjj i ludzi uczciwie i po cichu trenujacych przez takie krzywe zwierciadlo.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

(...)i bjj-zadna cena nie jest wygórowana

Wystartuj w zawodach. Zapraszam. Pokaz, ze jestes lepszy. Bo narazie napisales temat, w ktorym piszesz, ze bjj jest zerzniete z jakiegos judo costam. Gdzie masz to judo? Wymien zawodnikow, ktorzy to reprezentuja.
Juz mnie takie glupie gadanie zaczyna denerwowac.
Judo jest sciagniete z jjitsu. Bjj jest tez sciagniete z jiu jitsu, wiec judo jest sciagniete z bjj ( idac Twoim tokiem rozumowania ;) ).

Troche dystansu i bedzie dobrze :-)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
henryk: Najbliższe seminarium w Warszawie będzie kosztowało 40 zł, co możesz przeczytać w tym temacie więc myślę, że nie jest specjalnie wygórowana cena. Z tego, co się orientuje seminaria te będą się również odbywały w innych miastach i w nich cena również nie powinna przekroczyć 50 zł. Mam nadzieje, że przekonasz się do bjj.
Pozdrawiam jerz.
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

(...)i bjj-zadna cena nie jest wygórowana

Wystartuj w zawodach. Zapraszam. Pokaz, ze jestes lepszy. Bo narazie napisales temat, w ktorym piszesz, ze bjj jest zerzniete z jakiegos judo costam. Gdzie masz to judo? Wymien zawodnikow, ktorzy to reprezentuja.
Juz mnie takie glupie gadanie zaczyna denerwowac.
Judo jest sciagniete z jjitsu. Bjj jest tez sciagniete z jiu jitsu, wiec judo jest sciagniete z bjj ( idac Twoim tokiem rozumowania ;) ).

Troche dystansu i bedzie dobrze :-)

przede wszystkim,w odroznieniu od was- zadufanych w sobie i cierpiących na manię wielkosci-zawodnikow brazylijskiego jiujitsu ,mnie nie zalezymi na pokazywaniu wszystkim wokół ze jestem lepszy od kogokolwiek.dawno wyroslem z takiego prymitywnego podejscia do zycia i do innych ludzi. karierę zawodnika wyczynowego mam juz za soba i obecnie trenuje z zawodnikami judo jedynie dla formy i umiejetnosci, a nie dla wyczynu,ale byc moze wystartowalbym?kwestia tylko co z tego bym mial?jesli chodzi o samą satysfakcje wzięcia udzialu w zawodach i ewentualniu wygraniu ich ...za uscisk dloni od organizatora i okolicznosciowy dyplom oraz satysfakcje z wygranej-to dziekuje bardzo.mam dobrze platna i satysfakcjonujacą mnie prace i nie liczylbym takze na gratyfikacje finansowa z zawodow.a zatem dalej pozostaje pytanie po co mialbym brac udzial w tym zawodach?medale ktore zdobywalem w judo wystarczająco podkreslaja moje umiejetnosci bylego zawodnika,a teraz juz nikt nie wymaga abym zwyciezal i je zdobywal.podkreslam-nie wykluczam wziecia udzialu w zawodach brazylijskiego jiujitsu(o ile moga tam startowac byli judocy)-tylko w jakim celu?i co mialbym z tego?moje sparringi z zawodnikami bjj nie mialy na celu udowodnienie im ze jestem ja lepszy od nich ,czy judo jest lepsze od brazylijskiego jiujitsu.powtarzam -trenuje nadal bo judo to moja pasja od bardzo wielu lat.A poza tym-wziecie udzialu w zawodach z ludźmi dla ktorych myslą przewodnią trenowania sztuki BJJ jest głownie udowadnianie swej niesamowitej skutecznosci, pogardzanie innymi sportami czy sztukami walki,obnoszenie i eksponowanie swej pogardy dla innych, prymitywne wywyższanie się i próby"udowadniania" i przekonywania innych,ze mają "wyłącznosc na najlepszy i najskuteczniejszy system walki" na swiecie-jest ponizej poziomu do ktorego moze sie zniżyć czlowiek szanujący siebie i innych.nie chce urazic ludzi prwdziwie zafascynowanych brazylijskim jiujitsu i trenujących dla samej pasji trenowania(bo takie osoby bardzo szanuję bez wzgledu na to jaką sztuką walki sie zajmują)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?
Jak nie chcesz urazić takich osób to, po co piszesz takie brednie. W każdej sztuce walki znajdziesz takich ludzi, o jakich pisałeś i nie wydaje mi się żeby było to zależne od tego, co trenują a raczej od ich dojrzałości. Nie odpowiedziałeś na moją propozycję dotyczącą seminarium.
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

przede wszystkim,w odroznieniu od was- zadufanych w sobie i cierpiących na manię wielkosci-zawodnikow brazylijskiego jiujitsu ,mnie nie zalezymi na pokazywaniu wszystkim wokół ze jestem lepszy od kogokolwiek.dawno wyroslem z takiego prymitywnego podejscia do zycia i do innych ludzi.

Prymitywne jest uogólnianie i segregowanie mentalności ludzkiej według trenowanego sportu walki.
Jak narazie tylko Ty wykazujesz sie pychą i chwalisz się, że niejednokrotnie pokonywałeś zawodników BJJ.
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

henryk: Najbliższe seminarium w Warszawie będzie kosztowało 40 zł, co możesz przeczytać w tym temacie więc myślę, że nie jest specjalnie wygórowana cena. Z tego, co się orientuje seminaria te będą się również odbywały w innych miastach i w nich cena również nie powinna przekroczyć 50 zł. Mam nadzieje, że przekonasz się do bjj.
Pozdrawiam jerz.

z tego co sie orientowalem to "seminaria"kosztowaly o wiele wiecej.Nie chę być źle zrozumiany:ja nie krytykuję brazylijskiego jiujitsu! twierdze wręcz,że chwala brazylijczykom ,bo tak naprawde to dzieki nim mogly przetrwac i są reaktywowane stare techniki judo-ktore są zawarte w brazylijskim jiujitsu wraz z ich modyfikacjami i licznymi interpretacjami zwlaszcza w sferze wypracowania dojść do pozycji .nowym technik stworzonych w brazylii tak naprawde nie ma,wszystkie mutacje techniczne bazują na starych wzorcach...z prostego powodu-bo wiecej wymyslec sie nie da! bo ile moze byc dźwigni?ile duszeń? wszystko juz dawno zostalo stworzone(potem odeszlo w niepamięć),a teraz jest przypominane.oczywiscie dla ludzi ktorzy na ten temat nie maja wiedzy -jest to nowość czy wręcz objawienie!
mam materialy filmowe(zakupione we Francji) z treningow i sparringow japonskich judokow z lat 30-tych i nawet 20-tych.oczywiscie jest wiele roznic ale takze wiele podobienstw do sparringu jaki jest w brazylijskim jiujitsu.brazylijczycy odcinają sie od korzeni swej sztuki w celach marketingowych-aby przedstawiac swoje jiujitsu w najbardziej oryginalny sposób i na tym zarabiać. Brazylijczycy przez propagowanie bjj sprawili ,ze zaczęto ponownie wracac w Japonii do starych technik judo (zwlaszcza kosen judo), a w poblizu gmachu Kodokanu powstala nawet szkola brazylijskiego jiujitsu!I CENIĘ ICH ZA TO!jednak tez z propagowaniem bjj pojawily sie tez niekorzystne trendy takie jak czynników wychowawczych,trening w duchu nietolerancji,pogardy dla inności(inne sztuki walki),kult siły i zwycięstwa za wszelką cenę.glównie brazylijskie slogany reklamowe i hasła głoszące pochwałę przemocy- trafiając na podatny ,prymitywny grunt-są w stanie wpływac na nieukształtowaną osobowość młodych adeptów brazylijskiego jiujitsu i
przyczyniać się do powstawania patologii w społeczeństwie młodych ludzi, co niestety jest zauważalne!
  • 0

budo_henryk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ -reaktywacja judo kodokan?

przede wszystkim,w odroznieniu od was- zadufanych w sobie i cierpiących na manię wielkosci-zawodnikow brazylijskiego jiujitsu ,mnie nie zalezymi na pokazywaniu wszystkim wokół ze jestem lepszy od kogokolwiek.dawno wyroslem z takiego prymitywnego podejscia do zycia i do innych ludzi.

Prymitywne jest uogólnianie i segregowanie mentalności ludzkiej według trenowanego sportu walki.
Jak narazie tylko Ty wykazujesz sie pychą i chwalisz się, że niejednokrotnie pokonywałeś zawodników BJJ.

jak juz zauwazylem -jedną z cech osob zajmujacych sie trenowaniem bjj jest talze szerzenie oszczerstw i kłamliwych insynuacji,co ma miejsce w przypadki Dilsverna-poniewaz nie chwalilem sie "zwyciestwami"-jak to czynią z reguly przedstawiciele bjj,a zrelacjonowalem moje spostrzezenia ze sparringow.a to ze akurat zawodnicy brazylijskiego jiujitsu odklepywali -ani WTEDY ANI TERAZ NIE NAPAWA MNIE ZADNĄ DUMĄ
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024