Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy Wam przeszło?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Kiedy Wam przeszło?
Jak w temacie :)
A tak konkretniej, to ciekawi mnie, ile czasu zajęło Wam dojscie do wniosku, że:
-bez zmiany koloru pasa co pół roku da się jednak przeżyć
-lepiej umieć za dużo na swój stopień, niż za mało i sie potem :oops:
-to w sumie całkiem fajne jest, jak cie biorą za 'poczatkujacego', a ty sie całkiem ładnie odwinąć potrafisz :twisted:
Tak mnie naszło, bo dowiedziałam sie, że w lutym w mojej sekcji jest egzamin. Teoretycznie mogę zdawać. Teoretycznie materiał znam. Ale uważam, że mogę go znać lepiej, podciagnąć sobie kondycję, doszlifować kata... I czuje się taka. wolna :) (wiem, wiem, dziwnie brzmi)
To, ze do zdania egzaminu nic mnie nie zmusza, że to nie klasówka, że mogę go sobie zdać jak bede chciała, juz bez błedów - dotarło do mnie zaraz po ostatnim, na obozie. Zdałam z 2 błedami :oops: i doszłam do wniosku, że tak to mnie nie bawi. Dopiero od niedawna, po poprawieniu pewnych rzeczy, czuję się z niego naprawde dumna.

Ogólnie, zarzucenie pogoni za kolorkiem zajęło mi równo 10 miesięcy :D
A jak to się u Was działo?
  • 0

budo_jerryisback
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kosh/wwa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
ja nigdy nie probowalem zdawac na kolorki w tkd. potem byl kb - zadnych pasow, teraz mt - zadnych pasow z zalozenia. nie lubie pajacowania z kolorami. szacunek lub jego brak wspolcwiczacy zdobywaja swoimi umiejetnosciami. to chyba o to chodzi....
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
jak mawiał śp. Bruce Lee: pas jest po to aby spodnie nie opadały
się z nim zgadzam
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
ja zdawalem na tkd ( ale i tak nosilem zawsze bialy, za co dostawalem opierdol od trenera :-) ).
na bjj to dostane wyzszy jak przyjdzie czas :-)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
ja w ogole nie dbam o to i nie podchodze do egzaminow
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Nie chce zadnych paskow. Zdawalem jak juz mnie przycisneli. Pozniej zalowalem i zazdroscilem tym moim kolegom, ktorzy cale zycie przeszli z... bialym, a ja zostalem tak jakos w rozkroku.
W bjj zaintresowalo mnie m.in. tym, ze jest tylko cztery. Wg mnie umiem tak malo, ze na nic nie zasluguje w tej materii. Poza tym pasek zobowiazuje. A ja juz nie mam sily i ochoty sparowac z kazdym chetnym mlodym, czy mlodym koksem.
Paek zobowiazuje takze m.in. do pozostania i wspinania sie w jakims stylu, a ja jestem zawsze troche obok tego. Nie na sile. Nie dla oryginalnosci. Ale bierze mi sie tak samo z siebie.
K_P
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?

Jak w temacie :)
A tak konkretniej, to ciekawi mnie, ile czasu zajęło Wam dojscie do wniosku, że:
-bez zmiany koloru pasa co pół roku da się jednak przeżyć

Na drugim czy trzecim treningu.

-lepiej umieć za dużo na swój stopień, niż za mało i sie potem :oops:

Bez znaczenia dla mnie.

-to w sumie całkiem fajne jest, jak cie biorą za 'poczatkujacego', a ty sie całkiem ładnie odwinąć potrafisz :twisted:

Absolutnie nie mam takich intencji czy zamiarów.
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
no i pieknie..
przez Was czuje sie niedojrzała :oops: :)
a taka byłam z siebie dumna, kiedy doszłam do tego odkrywczego wniosku :cry: no i wszystko popsuliscie :evil: :wink: (na swoje usprawiedliwienie musze dodać, że nam na żywo sporo osób, którym jeszcze nie przeszło)
Ale, swoja drogą, na obronę pasków w moim swiecie muszę coś zauważyć. W zasadzie, to paski wymyslili dla tych 'niedojrzałych emocjonalnie' europejczyków, którzy lubia byc oceniani i doceniani. I ja, jako zdecydowanie nie-skosna i nie-żółta europejka, też mam takie skłonnosci, w rożnych dziedzinach. W sw tez. Dlatego nie zamierzam sie przenicowywac na siłe, i egzaminy sobie zdawać zamierzam. Ale - powolutku, bez stresów, żeby mówić idąc na egzamin 'idę zdać', a nie 'zdawać' :)

Aha, Gambit..


-lepiej umieć za dużo na swój stopień, niż za mało i sie potem

Bez znaczenia dla mnie.

tego nie rozumiem - czemu bez znaczenia? Jesli juz zdajesz, to, jak napisał K_P, do czegos zobowiazuje. Jeśli najpierw zdasz, a potem wychodzi ci to ledwo-ledwo, albo wcale, to cos tu jest nie tak..

to w sumie całkiem fajne jest, jak cie biorą za 'poczatkujacego', a ty sie całkiem ładnie odwinąć potrafisz

Absolutnie nie mam takich intencji czy zamiarów.
intencji i zamiarów tez nie, ale jest to korzystniejsza sytuacja od odwrotnej. No i przyjemniejsza :twisted:
  • 0

budo_alamakota
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 68 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice W-wy

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
nie wszedzie sie tak da ...
w czasie mojego 'karatowania' egzaminy/paski byly potrzebne.
sporo ludu w sekcji prowadzilo do tego, ze trener nie pamietal wszystkich i na zajeciach czesto padalo haslo
'... a teraz paski X i Y (wyzsze) robia cos innego... '.
to 'cos innego' w zaden sposob mnie nie motywowalo do zdawania... wiec kilka egzaminow sobie odpuscilem. zostalem ze swoim x kyu i cwiczylem to samo z kolegami (z ktorymi zaczynalem moje 'karatowanie') ze stopniami np. x-2 kyu ;-)

teraz cwicze jj. sekcja nie za duza (w sam raz) ale trener ma czas dla kazdego i doskonale wie co kto umie lub NIE umie :-D .
koledzy w sekcji tez wiedza co kto reprezentuje wiec obnoszenie sie z kolorami przy portkach mija sie z celem.
w koncu nowy pas kosztuje pewnie ze 20 pln.
toz to prawie pol skrzynki piwa ! :)
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
mnie jakoś ominęła przyjemność zdawania na pas ... na zapasach, kb, km, vt i mt nie ma tego typu sprawdzianów ... ufff , specjalnie tak dobierałem dyscypliny :lol:
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Olaff.. to juz mi pachnie fobią :)
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Ja zdaje tylko do zielonego pasa ( w kyokushin trzeba mieć co najmnie j 3 kyu żeby na zawody jeździć)i mam zamiar na nim zostac może nawet kilka lat . A doszedłem do wnoiosku że paski nic nie znacza po jakimś 1 miesiącu treningu i nie zdawałem przez ponad 2 lata żadnego egzaminu
  • 0

budo_mika'
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?

bez zmiany koloru pasa co pół roku da się jednak przeżyć

Ja doszłam do tego wniosku kiedy pierwszy raz nie zdałam (na 6 kyu) młoda wtedy byłam- 9 lat :-)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
:) Mi przeszło to dokładnie po 3 miesiącach ćwiczenia kickboxingu... kiedy zdawałem na 8 kyu ( przygotowując się dodatkowo w domu ) i nie płacąc za dyplom. Poprostu doszedłem do tego, że jeżeli chce sam dla siebie to osiągne to i że wcale koledzy nie muszą patrzeć na dyplom na ścianie... robie to wyłącznie dla siebie :wink:
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Aha i lubie chodzić sobie na egzaminy bo podczas nich jest się maxymalnie skupionym a przez to umiejętności się szlifuje i utrwala.

Co do wystąpienia w zawodach trener mówi że jeżeli osoba ma umiejętności to egzaminy nie są problemem. Góra zawsze przeegzaminuje ucznia gdy zależy jej aby walczył.
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
To ja może coś od siebie w obronie pasków :-)

Ja wiem, słaby ze mnie człek, ale ja potrzebuję egzaminów i co za tym idzie kolorków na pasie, bo to pomaga mi się rozwijać. Nic mnie tak nie motywuje, jak dobrze zdany egzamin. Tak jak pisał trik: "podczas nich jest się maxymalnie skupionym a przez to umiejętności się szlifuje i utrwala". Dla mnie egzamin, to jak kilka(naście) solidnych treningów. Porównując się z innymi, którzy też zdają, więc też ćwiczą na najwyższych obrotach, wiem co powinnam poprawić, nad czym popracować. A po naprawdę dobrze zdanym egzaminie, dostaję na najbliższe miesiące takiego spida, jakbym przez jakiś czas na jakiś drugach była ;-) . No a czas przed egzaminem? To same przygotowania, szlifowanie formy, technik. Czyli solidnie przećwiczone treningi. A posiadanie wyższego stopnia wiąże się z wyższymi wymaganiami. Wiesz, że ci z niższymi stopniami patrzą na ciebie krytycznie, więc nie można pozwolić już sobie na trywialne błędy, czy brak wiedzy. A mi się najlepiej ćwiczy jak nademną ktoś "stoi z kijem bejsbolowym". Im więcej się ode mnie wymaga tym więcej z siebię daję.

Ja do każdej rzeczy, którą chcę osiągnąć podążam małymi kroczkami. Tak w życiu, w pracy, czy swojej SW. Kolorki na pasie wyznaczają mi cele do których dążę. Kolejne stopnie, to dla mnie tylko symbol, to tak jak dzielimy tarczę zegara na 12 części. Wyznaczamy godziny, bo prościej nam mierzyć czas. Mi prościej się według tych "godzin" rozwijać. Jeśli nie widzę na horyzoncie jasno postawionego celu, to trudno mi narzucić sobie jakikolwiek reżim. Moim celem nie jest osiągnięcie mistrzostwa, bo nie wiem co to jest.

Tak to wygląda w moim przypadku. Ja wiem, że jest masa ludzi, którzy potrafią narzucić sobie dyscyplinę i nawet rozwijać się samotnie, iść swoją drogą, bez wyznaczania sobie "sztucznych celów"....ja tak nie potrafię :-(
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
A ma ktos cos do Bialego Pasa Niedziel ???? Biale pasy niedosc ze wymiatają to jeszcze ich najwiecje zalewają swiat !!!!!!!! To oni rządzą budo !
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?

Aha, Gambit..


-lepiej umieć za dużo na swój stopień, niż za mało i sie potem

Bez znaczenia dla mnie.

tego nie rozumiem - czemu bez znaczenia? Jesli juz zdajesz, to, jak napisał K_P, do czegos zobowiazuje. Jeśli najpierw zdasz, a potem wychodzi ci to ledwo-ledwo, albo wcale, to cos tu jest nie tak..



No tak nie zaznaczyłem że nie zdawałem do tej pory żadnych egzaminów. Więc dla mnie jest to bez znaczenia.
  • 0

budo_redeax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Jak cos cwicze to po to zeby sie nauczyc i mimo, ze wlasciwie egzamin jest pewnego rodzaju sprawdzianem swoich umiejetnosci to jakos nigdy mnie na taki nie ciagnelo. :wink:
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Gabit - ok, teraz to ma sens

Ronja - nie martw sie, widocznie my, kobiety, tak mamy :) Rozumiem Cie doskonale, prwaie to samo chciałam powiedzieć we wczesniejszym poście, na poprzedniej stronie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024