Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
187 odpowiedzi w tym temacie

budo_badger
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Ja zanim zacząłem zabawę w MA byłem po prostu gnojkiem (14 lat - zadziorny charakter, prowokujące teksty). Tyle dobrego, że zawsze stawiałem się za słabszymi, przez co sam zbierałem wciery od tych silniejszych. Dlatego zacząłem ćwiczyć. Dziś jestem dużo spokojniejszy, zrównoważony itd. Obrona słabszych mi do dziś została - tyle że z innym skutkiem... 8) Ale przeraża mnie jedna rzecz w tym topicu - kilka osób napisało coś w stylu "byłem zdrowy, nie łamało w kościach, nie było kontuzji". Ludzie! Co wy ćwiczycie?? U nas są średnio raz w tygodniu walki, nieraz ostre, ale kończy się najwyżej na siniakach itp.! Jaki ma sens ćwiczenie czegoś co Cię wykańcza?? Znam kilku ludzi, którzy skończyli w ogóle ćwiczenie właśnie przez kontuzje. Czy nieodpowiedni trening pozbawia instynktu samozachowawczego? Zawsze mi powtarzano, że sztuki walki są dla ludzi inteligentnych... Wiem, że czasami kontuzje po prostu zdarzają się bo ktoś miał pecha, ale wiem też, że są sekcje, gdzie kontuzje są wręcz nieodłącznym elementem treningu.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Eeee... długo ćwiczysz? A miałeś już jakieś dłuższe (kilkumiesięczne) przerwy?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk

zanim zaczalem trenowac znalem o wiele mniej przeklenstw.

Sprechts Du Deutsch?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk

Wiem, że czasami kontuzje po prostu zdarzają się bo ktoś miał pecha, ale wiem też, że są sekcje, gdzie kontuzje są wręcz nieodłącznym elementem treningu.

sa osoby, ktore trenuja 6-8x tyg. Wtedy bardzo latwo o kontuzje. Po prostu organizm nie ma dosc czasu na zregenerowanie sie. :|
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Są też osoby, trenujące kilkanaście lat. Wtedy póki mięsko trzyma wszystko w kupie, jest dobrze, ale jak się odpuści treningi na jakiś czas i mięsko sflaczeje ;) to wyłażą wszystkie mniejsze i większe kontuzje, o których się nawet nie wiedziało :?
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
a opuscic treningi wystarczy dwa tygodnie odrazu spostrzeszez ze a to cie lokcie bola a ty nie mozesz ich do konca wyprostowac bo wtedy zlowrogo strzelajac a to nadgarstki promieniuja bolem na cale przedramie, kolanka tez strzykaja ale spoko wrucisz na treningi i znowu wszyystko przestnie bolec i przypomni o sobie dopiero rzy nastepnej przerwie bac zmianie pogody :wink: :)
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
heh za bardzo nie pamietam jaki bylem przed rozpoczeciem treningow. napewno bylem abrdzo niesmialy - nadal ejstem ale znacznie mniej. zmienilo sie to ze na nic nie mam czasu bo jka tylko mam wolna chwile staram sei cwiczyc. niestety przez cwiczenie 7 razy w tygodniu po pare godzin stracilem grono znajomych (sa z treningow ale i tak nie ma czsu sie spotykac poza treningami) dziwczyny znalesc nie moge a jak juz znajde to trudno jest wytlumaczyc ze nie moge isc do kina bo... bo trening:/ niestety cwiczenie stalo sie dla mnie czyms w rodzaju mojego swiata w ktorym sie coraz bardizej zamykam... co dokontuzji:) oj sa i to nawet sporo i z kazdym rokiem coraz wiecej ale da sie z nimi zyci a nawet polubic coponiektore.

pozdrawiam jedrek
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Po prostu organizm poddany wieloletnim obciazeniom juz ich nie wytrzymuje.

Dlatego "bawia" mnie uwagi tzw. kibicow na temat formy A. Malysza. Wg mnie jest bowiem fizjologicznym fenomenem i trzeba mu postawic pomnik za te wyniki, ktore juz osiagnal w przeszlosci. Tylko osoby bowiem, ktore wiedza jak trudno utrzymac swoje cialo w ekstremalnej sprawnosci, nie "rozsypujac" sie przy tym przy okazji w danej dyscyplinie, moga to docenic.

Zatem... Sypia sie lokcie, barki, kregoslupy i kolana. Nagle odzywa sie kontuzja, ktorej dorobilismy sie 10 lat temu i mimo leczenia caly czas powraca. Po ciezkim treningu po ktorym odpoczywalismy dwie godziny i bylismy jeszcze pare lat temu gotowi na nastepny, teraz potrzeba nam dwa dni.

Dochoda do nas wciaz tego typu informacje - "Umarl Stasiu. Pamietasz? Mistrz Polski z tego i tego roku..." Stasiu, tytan sparwnosci, ktory potrafil zabiegac kazdego na smierc. Stasiu, ktory cale zycie prowadzil sportowy tryb zycia i cwiczyl do konca.
Wiec trening nie chroni przed zawalami, przed wylewami etc.? To prawda, ktorej nie znalem 20 lat temu, wowczas myslem, ze na takie rzeczy umiera sie z zaniedbania (alkoholizm, fajki etc.).

Zabrzmi to pesymistycznie. Ale... Nie znam nikogo z moich przyjaciol, uprawiajajcych sport w przeszlosci (a niektorzy z nich to byli olimpijczycy), ktory bylby teraz zdrowy. Sport na poziomie profesjonalnym - trzeba zdac sobie z tego sprawe - zbiera swoja danine.

Acha... Kiedys myslalem, ze jak cwicze tylko raz dziennie, ale przez caly tydzien, to uprawiam sport rekreacyjnie, bo moi koledzy olimpijczycy cwiczyli np. dwa razy dziennie.
Dopiero niedawno jeden z moich kolegow lekarzy uswiadomil, ze jesli ktos cwiczy wiecej niz po 1 godz. dwa razy w tygodniu, to juz nie cwiczy rekreacyjnie.

Acha... Uswiadomil mi, ze odpoczynek jest wazniejszy od trenigu, a supelementacja jak te rzeczy obydwie na raz. Uswiadomil mi to zdaje sie za pozno.

Wiec... Jak zaczynalem bylem zdrowy (powiedzialbym nawet szczegolny okaz zdrowia), w sensie psychologicznym mimo, ze minelo ponad 20 lat jak cwicze, nadal jestem... niesmialy, sklonny do kompromisow, bardzo rzadko agresywny (chyba, ze ktos mnie juz tak bardzo przycisnie, albo przestraszy, to potrafie stac sie takim, ale pozniej mam z tego tytulu niezmiennie dyskomfort). Nadal jestem gleboko przekonany, ze kazdy jest lepszy w walce ode mnie i zawsze niezmiernie zdziwiony jesli... wygram.
W zasadzie nie interesuje mnie (i chyba nie interesowalo), zeby byc lepszym od X, czy Y. Czyzbym zawsze scigal sie tylko ze samym soba i nikim innym?

Wiem, tez ze sztuki walki nie maja przelozenia na uliczne zwyczaje. Ulica ma swoje wlasne prawa i dynamike i ma to nikly zwiazek z umiejetnosciami walki.
K_P
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
JAk tak sobie czytam to dochodze do wniosku ze sztuki walk zrobily z was cos w rodzaju Od zera do Bohatera... To spoko liczy sie smaoocena i pewnosc.
Ja nigdy nie kozczylem i nie kozaczcze....wiec jest ok :) A teraz jest sie gdzie po kulac wczesniej bylo to zadkoscią
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Przeciez napisalem, ze nie mialy szczegolnego wplywu na "wzmacnianie" mojej psychiki. :roll:
K_P
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
alez sie mylice, psychike wzmacnia tylko sie o tym nie wie... :roll: :wink:
bo nie sztuka jest byc agresywnym i rzucac sie to wszystkich i do wszystkiego, sztuka jest wlasnie schodzenie na kompromis, brak strachu przed walka jednak pragnienie jej unikniecia.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Eeee... fajny jest ten internet 8) Lubię jak człowiek tłumaczy coś drugiemu na temat MA, a potem się okazuje że ten drugi ma staż treningowy dłuższy niż ten pierwszy w ogóle żyje 8)
  • 0

budo_kyan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
"Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk"

Jki byłem: młody i niewinny :) teraz trochę się postarzałem:)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
AdamD ja tez to lubie. Lubie tez sluchac, ktorzy maja staz o wile, wiele krotszy. W sumie bowiem mozna od kazdego cos sie nauczyc.
Jeszcze jedno mnie bawi i zajmuje zarazem - wiara tych z malym stazem -ze umiejetnosci i formy przybywa linearnie.... Gdy tym czasem ja po 20 latach kopania lowkicka, zczalme uczyc sie tego w zasadzie od nowa. :wink:
Ale za to front kick mam troche lepszy. Mniej wicej taki znowu jak 15 lat temu. :lol:
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
A Ty Paweł18 - mylisz sie i zarazem masz racje! Ale taki jest przywilej mlodosci.
Masz racje co do tego, ze mocna psychika sie sama wylania w ogniu trudow, choc latwo pojsc na manowce, bowiem jka mawia Desiderata "latwo spotkac gorszych i lepszych od siebie" reszte sobie znajdzcie.
A jak powiedzial jeden z mistrzow buddyzmu tybetanskiego - czysty umysl pod wplywem medytacji wylania sie jak biel z pranych skarpetek. I to jest (dodatek ode mnie) niezalezne od spekulacji skarpetek, wody i mydla takze.
Mylisz sie co do strachu. Jak przestaniesz sie bac, to bedzie nie za dobrze. I zycze Ci tego strachu jak najdluzej.
K_P
PS. Zeby nie bylo, ze ja to chce robic za jakiegos dziadka forumowego, to powiem szczerze, ze w zasadzie nie pamietam o swoim wieku, nawet na treningach nie jestem jeszcze najgorszy.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
chcialbym byc kiedys taki stary i dlugowieczny...

Adam nie postarzaj sie:) z wiekim to moze ci zaczac zle robic:) :wink:
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
K_P biorąc pod uwage ze próbuje Cie porobić kolejny rok i ciągle mi sie to nie udaje to faktycznie jestes ciągle nienajgorszy :)
"dziadek internetowy" ale sie uśmiałem :)

A zgodnie z tematem to zanim zacząłem trenować byłem mniej ostrożny i myślałem ze coś tam sie orientuje w walce. Myliłem sie... :)
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk

Eeee... fajny jest ten internet 8) Lubię jak człowiek tłumaczy coś drugiemu na temat MA, a potem się okazuje że ten drugi ma staż treningowy dłuższy niż ten pierwszy w ogóle żyje 8)

Adam dobrze wiesz ze nie o to mi chodzilo zeby pouczac kogos lepszego o demnie>Chodzi mi tylko o to ze psychika tez sie rozwija i nie powiesz mi ze nie....a strach faktycznie bedzie zawsze ( zle to ujolem) tylko po treningach latwiej go opanowac, to wiem napewno a skoro latwiej opanowac strach to na to wplyw ma wlasnie psychika...
  • 0

budo_cinot
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
Duzo w tym racje. Ja tez jestemj teraz spokojniejszy.
trenuje 7 rok box, czuje sie swietnie , wygladam swietnie i ...
i wlasnie, nauczylem sie szcunku dla zdrowia swego i innych, rękami naprawdęmożna zrobićsporo krzywdy
Treningi nauczyły mnie, że nie warto obijaćleszczy, po co?
czase 1 sztuka ystarczy bu oponenta zniechęcić.
ja nigdy nikogo nie zaczepiłem, nie wszczynam bójek.
Trochęsięjednak potrafi, ale treningi rozpoczynalem z zamierzeniem takim, by nie wykorzystywac umiejętnoścui bez p-owodu
Jak mnie ktos zaczepi-oka- moge waalczyc.
Mowie wam- czlowiek sie uspokaja
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jacy byliscie przed zaczeciem trenowania jakiegos stylu walk
E tam Gonzo.... jestes bardzo blisko... tylko ja w ostatnich pieciu miesiacach jakos malo walcze i miales malo okazji.

Ale wczoraj na sparingach zadaniowych stwierdzilem, ze jeszcze mlodzi oprocz Ciebie i ze dwoch jeszcze - to musza jeszcze sporo popracowac, zeby nas poddawac. Ale im tego bardzo zycze. Bo najlepsze dla nas wszystkich i rozwoju bedzie jak wynik walki bedzie zawsze niewiadoma, w mysl na zasadzie na dwoje babka wrozyla. Ucierpi mzoe ego, ale podskoczy poziom.
Pozdrawiam
Zobaczymy sie dzis na treningu.
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024