Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pompki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_murky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Św.

Napisano Ponad rok temu

Pompki
Witam

Jak według was powinno się je robić? Na karate jak chodziłem uczyli mnie aby robić je na 2 pierwszych kostkach pięści (od palca wskazującego i serdecznego), na taekwondo widze, ze wszyscy robią na 3 pozostałych a trener ma nawet taką łape że wydaje mi się jakby robił na wszystkich naraz.

Pozdro
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
TYLKO NA 2 PIERWSZYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to ze inni robia na innych to nie znaczy ze robia dobrze. Robisz na tych ktorymi uderzasz czyli 2 pierwsze kostki.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
jak to jest z pompkami? Znam ludzi,ktorzy wyciskaja spore ciezary,ale kiedy przychodzi robic pompki,to wymiekaja.z olei czesto niepozorni goscie potrafia machnac taka liczbe pompek,ze az sie serce"dziwuje".co decyduje o "sile pompowania"?
mi pompeczki sprawaja duzy problem-staram sie cwiczyc regularnie a i tak sukces,to 30 pod rzad :?
  • 0

budo_akurat
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lca

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
tak włansnie, bezwątpienia pompki robi sie na dwóch pierwszych kościach(tymi sie uderza) dziwi mnie dlaczego w teakwon do robią inaczej??

pompki bardzo dobre cwiczenie na siłe ciosu 8)
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Pompki robi sie i tak i tak. Obydwie wersje sa prawidlowe. Wszystko zalezy od tego jak sie uderza. Jesli piesc jest ustawiona poziomo, to dwoma pierwszymi koscmi, a jak piesc jest pionowo to uderza sie trzema ostatnimi. Dlatego mozna robic pompki na obydwa sposoby.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Jurek a mnie zawsze uczyli ze 2 przednimi(i na boksie i na km i na kicku). Jak walisz od dolu na korpus to nie ma wiekszego znaczenia ale jak podbrodkowy to cios 2 przednimi jest duzo sielniejszy(ogolnie jest silniejszy)i mniejsze ryzyko polamania palcow. Z sierpem jest to samo chociaz reka jest skrecona.
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Ja mam na mysli uderzenie proste, w ktorym piesc jest ustawiona pionowo.
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
A ja robie pompki na stołkach :) A co do kości to żeczywiście też mnie dobrzy ludzie zawsze uświadamiali by pompowaćna 2 pierwszych... ale w sumie nikt nie uczył mnie uderzać 3 ostatnimi więc pewnie i tak można
  • 0

budo_murky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Św.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

tak włansnie, bezwątpienia pompki robi sie na dwóch pierwszych kościach(tymi sie uderza) dziwi mnie dlaczego w teakwon do robią inaczej??


Pewnie dlatego, że jest to początkująca grupa i sporo osób ledwo co na 3 kostkach więc nawet o 2 ni chce myśleć, trener jak już mówiłem miałem wrażenie jakby miał tak dłoń zbudowaną jakby 2 kosta wcale nie wystawała i mógł robić na 4, musze się jeszcze przyjrzeć temu... Nie wiem czy coś wcześniej na ten temat było mówione bo dołączyłem dopiero po paru tygodniach do sekcji.

Osobiście staram się robić na dwóch kostkach, ale gdy te zaczynają odmawiać posłuszeństwa bo akurat robimy dużo pompek to przechodze na 3 kostki.
  • 0

budo_murky
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrowiec Św.

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Sorry za troche niespójną treść posta powyższego ale jakiś rozkojarzony jestem :oops: a poprawić nie mam możliwości
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

jak to jest z pompkami? Znam ludzi,ktorzy wyciskaja spore ciezary,ale kiedy przychodzi robic pompki,to wymiekaja.z olei czesto niepozorni goscie potrafia machnac taka liczbe pompek,ze az sie serce"dziwuje".co decyduje o "sile pompowania"?
mi pompeczki sprawaja duzy problem-staram sie cwiczyc regularnie a i tak sukces,to 30 pod rzad :?

wytrzymalosc vs sila
i tyle

2 pierwsze :P

na stolkach rzadza :wink:
  • 0

budo_ko-hoshi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PO

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Ja optuję za robieniem na seiken czyli 2 pierwszych kostkach, po takiej serii człowiek ma mieć zbielałe kości :twisted:
A co do robienia pompek i wytrzymałości to polecam postać w podporze parę minut i dopiero robić serię, a i potem jeszcze postać, dopóki łydki, brzuch i ręce nie zaczną drżeć, a z czoła pot nie zacznie kapać na podłogę :)
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
no chyba,ze ma się kostki "spłaszczone" tak,ze pięści są płaskie.....ja sierpy i proste uderzam pięsicią pionową.haki normalnie...taka siła jest większa........
pozdr.
:)
  • 0

budo_czasami
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
nie wiem na jakim i u kogo byles na treningu Taekwon-do bo u nas sie robi na 2 pierwszych kosciach wiesz jak dalej chodzisz na te taekwon-do to zmien trenera bo jak robi taki blad to sie boje pomyslec jakie jeszce robi
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
Tak jest! Mam wrażenie, że na świecie istnieje tylko jeden słuszny sposób robienia pompek, tak jak jest tylko jeden słuszny sposób robienia kupy. Koniecznie rano zaraz po kawie. Wszystkie inne sposoby są błędne i nieuchronnie prowadzą do poważnych zaburzeń osobowości. A gdyby tak zastanowić się nad wpływem układu rąk na zmianę obciążenia poszczególnych mięśni i więzadeł stawowych? Mogłoby wyjść na to, że coś wtym jednak jest. Ale po co ryzykować utratę przekonania, że wiem już wszystko.



Sorki za sarkazm, ale "coś takiego dziwnego od lat we mnie siedzi, że wkurze mnie arbitralność postaw i wypowiedzi".
  • 0

budo_saszak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

Tak jest! Mam wrażenie, że na świecie istnieje tylko jeden słuszny sposób robienia pompek, tak jak jest tylko jeden słuszny sposób robienia kupy. Koniecznie rano zaraz po kawie. Wszystkie inne sposoby są błędne i nieuchronnie prowadzą do poważnych zaburzeń osobowości. A gdyby tak zastanowić się nad wpływem układu rąk na zmianę obciążenia poszczególnych mięśni i więzadeł stawowych? Mogłoby wyjść na to, że coś wtym jednak jest. Ale po co ryzykować utratę przekonania, że wiem już wszystko.


Hehe Sloniak :-)
Otoz to, Ross Enamait w swoich [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (szukajta na DC) opisuje 30 rodzajow pompek, zaleznie od zadanego celu.
Ale swoja droga, Sloniak powiedz, to prawda co mi do glowy kladli, ze dwie pierwsze kostki sa mocniejsze, a pozostale sa bardziej podatne na kontuzje podczas uderzenia?
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
POmpek jest kilkanascie rodzajow ... czy to na utwardzanie czy na trening poszczegolnych grup miesniowych ... co do pompek na kosciach ... utarlo sie w dawnych czasach ze jedynym slusznym sposobem sa pompki na 2 pierwszych kosciach a to dlatego ze poczatkujacy utwardzacze nie radzili sobie z trzymaniem nieruchomo piesci podczas ruchu pompki na 3 kosciach i robili sobie powazne obtarcia ...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

Ale swoja droga, Sloniak powiedz, to prawda co mi do glowy kladli, ze dwie pierwsze kostki sa mocniejsze, a pozostale sa bardziej podatne na kontuzje podczas uderzenia?



Prawda, ale to nie tylko z powodu ich mocy, co raczej z fizjologicznego ich ustawienia w osi kości przedramienia. Nie zwalnia nas to jednak od obowiązku względem siebie samych, by obciążać nadgarstek i pozostałe kości śródręcza. Typowe seiken ma nie tyle umacniać co utrwalać ustawienie ręki w fizjologicznym ustawieniu i wzmacniać właśnie nadgarstek.
  • 0

budo_stu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki
a ja bym was zapytal o inny aspekt pompek. czy robic pompki majac dłonie blisko tułowia czy szeroko??
  • 0

budo_jurek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolyca, panie

Napisano Ponad rok temu

Re: Pompki

a ja bym was zapytal o inny aspekt pompek. czy robic pompki majac dłonie blisko tułowia czy szeroko??


To zalezy od miesni, ktore chcesz cwiczyc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024