Skocz do zawartości


Zdjęcie

znów kark,tym razem uszkodzony.........


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

znów kark,tym razem uszkodzony.........
wiatam pionownie
Kilka dni temu pytałem o wzmacnianie mięsni karku;przestraszyłem się trochę po opisie Słoniaka i naszła mnie obawa o podobny uraz.Mhm..na ironię losu wczoraj na treningu kolega przytulił mnie zbyt mocno i usłyszałem tylko w karku trrzask...poźniej bolało,w domu okazało się,ze dwa kręgi szyjne(zdaje sie,ze 2i 3)zapadły się.Uciska mi na nerw,bo łeb mnie boli(chociaż przezibiony troche jestem więc moze tez od tego).
Moje pytanie brzmi:Czy samo wróci to do normy,czy iśc do lekarza
i jakiego?(sportowy,rodzinny,zeby na RTg,czy od razu ortopeda)Jakie moga być skutki tego i wogóle wszytko co wiecie:)
pozdr. i przyznam,ze sie trochę niepokoje.



zaniepokojony Charlie
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
Zapiepszaj w tej chwili do lekarza ... jakiegokolwiek .... jak sa za duze kolejki ... idz na ostry dyzur ... 2 kregi zapadniete :roll: a Ty sie jeszcze zastanawiasz ... dawno nikt Ci kopa nie zasunal ? W tej chwili do przychodni marsz.


POzdrawiam
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
Taa... 2 kręgi szyjne same sobie wsokczą na miejsce... 8O
Skąd w ludziach taka obawa przed wizyta u lekarza? Przeciez on ma pomóc!!! Przecież tu chodzi o zdrowie!!!
NATYCHMIAST IDŹ DO LEKARZA!!!!!!!! SAMO SIĘ NIE NAPRAWI!!!!
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
idz do lekarza to ci nastawia. Mialem to samo...Proponowalbym isc na silownie i wzmocnic kark( pozatym rehabilitant da ci jakies cwiczenia-to nie jest takie nic jak myslisz!~!!!!!), bo bedzie ci sie to paprac tak samo jak mi(czyt. niedaleko do paralizu)
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
nieświadom waszych rad zawiatałem do bram lekarzy.od godziny 11 do teraz czyli około 6 giodzin...w końcu jednak dowiediząłem się co mi jest.....otóż mam skręcony kark(nie zartuje tak powiedziął lekarz i to powaznie)czyli zerwanie wiązadeł krzyżowuych czy jakos tak......mam na miesiąc kołniezyk plus jakaś tableta i masć....zadnego seksu i alkoholu...cudownie po prostu. :X :? na szczęscie nie musze rezygnowac z MMA(tzn. przez 1,5 miesiąca musze,ale tylko tyle:)bałem się,ze gorzej będzie,choc nie jest dobrze.........łeb mnie boli, nie jestem pewien co do tego wyroku....
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
I bardzo dobrze, ze sie udales do lekarza ...

Kurde to niekiedy jest absurdalne, sory ale klopoty z kregoslupem i pytac sie o rade na forum ? Brr troche wyobrazni, a kolege powinienes nauczyc coby zrozumial, ze to tylko trening ... Coponiektorzy sie za bardzo napalaja przy cwiczeniach a potem takie cos :/

Na twoim miejscu juz po treningu bym jechal do szpitala, a raczej tuz po tym chrupnieciu. Z kregoslupem nei ma zartow ... Jak z reszta sam sie przekonales :/

Pozdrawiam.
  • 0

budo_grieg
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........

na szczęscie nie musze rezygnowac z MMA(tzn. przez 1,5 miesiąca musze,ale tylko tyle:)


hmm... mam nadzieje ze nie strzeli Ci glupi pomysl zaczynanie treningow zanim Ci "pozwola" i zanim nie wmocnisz sobie lepetynki ^^^ i nie szalej na poczatku za bardzo...

dobra rada kogos kto to przezyl... tylko ze ja zalatwilem sobie bark... :( w ten sposob... jak tylko moglem po gipsie zaczolem szalec i wybilem znow... i mam teraz nawykowe zwichniecie stawu ramiennego :| mowiac na prosty jezyk za szybki ruch, czy zle ulozenie miesni i mam wizyte w szpitalu na nastawianiu :|

Jak Cie zobacze za szybko na treningu to taki dostaniesz ze popamietasz... i coz tego ze nawet Cie nie znam :P lepiej troche przystopowac i odczekac by moc trenowac niz szalec i potem nie moc juz nigdy...
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
nie no,aż tak głupi to nie j4estem.na ironię tydzień wcześniej zacząłęm wzmacniać mięsnie karku,aby uniknąć takiego czegos :D

Gubrin:masz rację winą jest jednoznacznie po stronie mojego partnera..pokazywaliśmy jeszcze raz noemu chłpoakowi na czym ma to polegac.ja odklepuje w partnera a on dalej ciągnie.i tekst:ale ja delikatnie orbiłem.i ch.z tego skoro przy dzwigni na kolano ja mu delikatnie nóżkę przekręce a on bedżie miał 2 treningów z głowy?Jezu no to po porstu litośc i trwoga............

zły na goscia troche jestem.....a właśnie słuchajcie obiło mi się o ucho,ze mogę siestarac o jakieś odszkodowanie.szczerze mówiąc nie mam pojęcia o co z tym chodzi i gdzie się udac czy do kogo zażalenie skłądac(acha w deklaracj klubu jest,iż treningi są na własnąodpoiwedzialnośc.)

pozdr.
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
jezu zapomniałem,przepraszam za dubla..... czy są jakies odżywki czy inne specyfiki,które pomoga mi w zapobieganiu itd.?oczwyiscie pomijam cwiczenia..........

przepraszam za błedy skłądniowe i ort.,ale troche dochodze do siebie jeszcze.....głowa i kark mnie bolą cholernie.......dowiedziałem się też,ze mam lekkie wstrząsnienie mózgu co wiele wyjaśnia.....ale oprócz leku na rozluznienie mięsni(Mylasten)i masci traumon(?)i kołnierzyka nic.nawet wizyty kontrolniej.dziwne?

pozdr.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
jestes moze z warszawy? SLuchaj u mnie to wygladalo tak( a z opisu mialem to samo): przerwa z trenigami na 2 miesiace(glupi zaczalem trenowac wczeeeesniej) i rehabilitacja 3 razy w tygodniu...Widac nie wystarczylo bo rowno rok po tym tak mi trzasnelo ze...pewnie jedyne co moglbym robic to gapic sie w monitor i czytac budo. pozdro
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
nie strasz mnie..........
ja chyba za 1,5 miesiac,2 wrócić.mam taką nadzieję.......nic mi lekarz nie mówił.......
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
moze jak nie mowil to tak powinno byc. Na wszelki wypadek poszedlbym do jakiegos innego dla skonfrontowania decyzji.
  • 0

budo_grieg
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
odszkodowanie :D ^^^ oczywiscie :P

albo jesli Twoj klub Cie ubezpieczyl /ubezpieczenie sportowe czy jakos tak to z klubu :)

a jesli nie to ubezpieczenie szkolne to obejmuje :) wiec lec do sekretariatu i bierz druczek :) jedynie Ci powiedza ze nie :) ale jak nie to kasiora bedzie ^^^
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
z tego co słyszałem to za uraz karu i wstrząs mózgu(lekki co prawda,ale zawsze)to miłą sumka się ukazuje....ciekawe czy dostane.czasem ponoic nie przyznają,mam nadzieje,ze czegośnie schrzanię,bo nie znam sięna tych paiperach,a lekarz raczej ni nalezy do pomocnych....
pozdr.
  • 0

budo_grieg
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........

z tego co słyszałem to za uraz karu i wstrząs mózgu(lekki co prawda,ale zawsze)to miłą sumka się ukazuje....ciekawe czy dostane.czasem ponoic nie przyznają,mam nadzieje,ze czegośnie schrzanię,bo nie znam sięna tych paiperach,a lekarz raczej ni nalezy do pomocnych....
pozdr.



no to kilka rad :P pisne tutaj jakby ktos 3 tez mial do tego pytanie :)

*sekretariat - prosisz o karte na odszkodowanie

* wypelniasz ja ^^^

*oddajesz do sekretariatu

* u mnie po jakims czasie przychodzilo wezwanie na komisa :] idziesz oglondaja Cie i daja kase :]

* nie zapomnij ze musisz miec historie choroby :) czyli ksero kartoteki :) u mnie w przychodniach robia ja za zlotowke :) ile u Ciebie wezma nie mam pojecia

u mnie to tak wyglondalo jak dostawalem na skrecony staw skokowy :)

jesli kcesz wiedziec ile dostaniesz zorientuj sie na ile jestes ubezpieczony i ile % ma to Twoje cos no i wyciagnij

cala operacja: "wyludzam kase" trwa z kilka minut :)

tego sie nie da spieprzyc :P

Powodzenia w wyludzaniu
Mag Grieg
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
co do rehabilitacji to jak masz 3xtyg za free to jak cie na to stac to pochodz na basen jeszcze 2/3 razy tyg, mozesz pobiegac itd. Trenowac mozna byle z glowa ( bez podtekstow ;) )
  • 0

budo_charlie novak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemna strona księzyca

Napisano Ponad rok temu

Re: znów kark,tym razem uszkodzony.........
rehabilitacja ma polegac na tym,ze mam sobie przerwę jeszcze zrobicczyli tak jak by jej nie było :)

z basenem to pomyslę.....dzięki za odp.
co dwie głowy to nie jedna :wink:
pozdr.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024