Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kręgosłup, a kopanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_logizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Kręgosłup, a kopanie.
Witam!

Ćwiczyłęm swego czasu przez ok 1,5 roku kickboxing. Wszystko było ok. Żaadnych kontuzji, etc. aż do czasu. Z treningu na trenig, coraz bardziej odczuwałem kręgosłup w częsci ledźwiowej, do tego stopnia, ze po trenignu nie potraifiłem tupnać nogą bo odbijało mi się to bólem w całych plecach. Przestałem trenowac, ponieważ po treningu ledwo chodziłem. Zgłosiłęm się do lekarza, poszedłem na żdjęcie etc. powiedziano mi ze mam wysunięcie/przesunięcie kręgu/dysku :roll: podobno częsty uraz/kontuzja ćwiczących sporty walki
mam wrażenie ze zaleczyłem kontuzję, mineło wsumie już ok 1,5 roku nic już mnie nie boli nawet po intensywnym treningu
czy mogę dalej powrócić do sportu? Na co powinienem zwracać szególną uwagę podczas trenigów/ rozgrzewki?

Pozdrawiam

Przemek
  • 0

budo_logizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
p.s

starałem się dość wzmocnić mięśnie w odcinku lędźwiowy, robiłem dużo ćwiczeń itp. :D
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
Powinieneś wzmacniać również mięśnie brzucha, zwłaszcza te głębokie, stanowiące tzw. gorset mięśniowy kręgosłupa. No i mimo wszystko uważać na siebie! :)
Pozdrowionka!
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
Przeciazyles kregoslup ... pewnie masz skolioze i nie robiles cwiczen rehabilitacyjnych ... Nie podales swojej wagi i wzrostu oraz wieku ... jak myslisz ze jestesmy wrozakmi to sie grubo mylisz uzupelnij dane i wtedy mozna cos wywnioskowac.

POzdrawiam
  • 0

budo_logizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.

Przeciazyles kregoslup ... pewnie masz skolioze i nie robiles cwiczen rehabilitacyjnych ... Nie podales swojej wagi i wzrostu oraz wieku ... jak myslisz ze jestesmy wrozakmi to sie grubo mylisz uzupelnij dane i wtedy mozna cos wywnioskowac.

POzdrawiam


ok sorry.. wiek 19 waga 83kg wzrost 186cm
kiedys jak byłem mały to miałęm problemy z kręgosłupem, ale przez pół podstawówki chodziłem na ćwiczenia korekcyjne (?) i basen. potym lekarz powiedział ze jestem już w 100% zdrowy 8)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
Wiec sam sobie udzieliles odpowiedzi ;) Jak jestes zdrowy to jestes zdrowy ... tylko uwazaj na kregoslup i kopniecia z wykorzystaniem skretu bioder ... na rozgrzewce dokladnie porozgrzewaj dolne kregi poprzez skrety i powinno byc ok ;) Nie zaszkodza tez cwiczenia na czesc ledzwiowa naszerszego na silowni ;)

POzdrawiam
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
Informacja dla Ciebie ... dysk jak raz wypadnie bedzie mial tendencje do cyklicznego odnawiania kontuzji po polskiemu bedzie Ci wypadal co jakis czas ... wiec ostroznosc na treningach mocno zalecana.
  • 0

budo_logizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
ok thx :-)
  • 0

budo_logizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.

Powinieneś wzmacniać również mięśnie brzucha, zwłaszcza te głębokie, stanowiące tzw. gorset mięśniowy kręgosłupa.


gorset kręgosłupa, jakie to mięśnie?

głębokie mieśnie brzucha, jak je ćwiczyć? (czyt. które to ;) )

p.s

yyyy gdzie jest edycja :roll:
  • 0

budo_nekochian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
Poprzeczny brzucha- jest taki jeden, głęboko schowany.
Oto ćwiczonko- kładziesz się na brzuchu, przedramiona ustawiasz na szerokość barków (łokcie masz pod barkami), napinając brzuch unosisz tułowie do góry w ten sposób, żeby tworzyło jedną linie (tzn. odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest "wypłaszczony", robisz to napinając brzuch tak jakbyś chciał przykleić pępek do kręgosłupa). Na początku opierasz się na kolanach, potem możesz spróbować na palcach stóp. Masz czuć tylko brzuch, a nie plecy czy pośladki (tzn. nie powinieneś odczuwać przy tym ćwiczeniu bólu lędźwi, stanie się tak, jeżeli nie napniesz brzuchola :wink: ). Gdy wykonasz to ćwiczenie Twoje ciało powinno stanowić jedną linie. (czyli żadnego garba na pleach, bioder powyżej linii ciała lub tuż nad podłogą) Spróbuj przyzyczaić sie do tej pozycji, oddychac spokojnie ale tak by nie rozluźniać brzucha.
Czy to wszystko jest w miarę jasne? :? I hope so... Dodam, że to jest jedno z ćwiczeń pilatesa.
Pozdrawiam :lol:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
Naturalne metody pomocne w bólach kręgosłupa
W dolegliwościach kręgosłupa pomocne są masaże, akupunktura i akupresura, a przede wszystkim ćwiczenia wykonywane codziennie. Można ponad to stosować kąpiele, wcierania i doraźnie środki przeciwbólowe.
Kąpiele
Kąpiele ziołowo-lecznicze mają za zadanie uśmierzyć, a nawet zniwelować ból, zrelaksować zbyt napięte i przeciążone mięśnie ora zapewnić większą ruchomość kręgosłupa.
- Kąpiel przy wypadnięciu dysku. 100g ziela skrzypu zalać 5 litrami wody i pozostawić pod przykryciem na około 12 godzin, po czym podgrzać i macerat wlać do wanny z ciepłą wodą. Woda powinna sięgać na wysokość serca chorego. Czas kąpieli około 20 minut. Po kąpieli należy zaplanować godzinny wypoczynek.
- Kąpiel przy dolegliwościach kręgosłupowych. Zioła (garść liści pokrzywy, garść liści rozmarynu, garść kwiatów rumianku, garść kłączy tataraku) zalać wodą i ogrzewać pod przykryciem na małym ogniu przez 10 minut (nie dopuszczać do wrzenia). pozostawić pod przykryciem na 20 minut, przecedzić, uzyskany odwar wlać do wanny z ciepłą wodą. Kąpiel powinna trwać krótko - 5-10 minut. Po kąpieli zapewnić godzinny wypoczynek.
- Kąpiel przy sztywności kręgosłupa. Pól kilograma igliwia świerkowego ogrzewać na małym ogniu pod przykryciem (nie dopuścić do wrzenia) przez 15 minut, po czym odwar przecedzić i wlać do wanny z ciepłą wodą. Kąpiel powinna trwać do 30 minut. Po kąpieli godzinny wypoczynek.
Wcierania
- Wziąć zebrane w słoneczny dzień kwiaty dziurawca, napełnić luźno niewielką butelkę (po szyjkę) i zalać oliwą z oliwek. Szczelnie zamknąć i odstawić na 2-3 tygodnie w ciepłe miejsce. Następnie płyn przecedzić (olej będzie miał czerwonawą barwę) i przechowywać w butelce z ciemnego szkła, szczelnie zamknięty.
- 5 kiści kwiatów kasztanowca zalać 250 ml spirytusu salicylowego i macerować przez 2-3 tygodnie, codziennie wstrząsając. Uzyskany płyn przecedzić do butelki z ciemnego szkła i szczelnie zamknąć. Płyn wcierać, jednocześnie masując kręgosłup i przylegające mięśnie.
- 2 łyżki stołowe korzenia arcydzięgla zalać 500 ml spirytusu rektyfikowanego i odstawić na 7 dni. Przecedzić, dodać taką samą ilość octu i dobrze wstrząsnąć. Na każdy kieliszek nalewki dodać pół łyżeczki oliwy. Nacierać rano i wieczorem bolące miejsca kręgosłupa.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_logizz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kręgosłup, a kopanie.
Dzięki dzięki :) z kompielami to jeszzcze zobacze, natomiast ćwicznia na brzuch zaczynam od dziś 8)

Pozdrawiam

Przemek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024