Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katana vs. długi miecz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

Co ty piszesz! Jak Musashi mugl zobaczyc szermierke u Hiszpanuw!!!! 16w gdzie w japonii Hiszpanie??

A to ja wiem kiedy on żył... :oops:
To i podkreślam, że ploty... :roll: :-)
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
....pierwsi Europejczycy (Portugalczycy) postawili stope na japonskiej ziemi wlasnie w polowie XVI wieku....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Czyli możliwe - lecz nie koniecznie prawda
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

Musashi to właśnie przypadek ekstremalny, jako że o kontynuatorach jego tradycji ucho moje nie słyszało..


Hyoho Niten Ichiryu - Kageryu

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tak to jest, jak amatorzy zabieraja sie do dyskusji nad Musashim :wink: :roll:
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

Hyoho Niten Ichiryu - Kageryu

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tak to jest, jak amatorzy zabieraja sie do dyskusji nad Musashim :wink: :roll:

Nigdy nie twierdziłem, że się na tym znam. :wink:

It is fundamentally a “one sword style” requiring many years of fundamental practice. When we have truly learned the basics we can hopefully go on to Okuden Waza. This starts with the well known Nito Seiho with two weapons.

Wytłumacz jeszcze Szczepanie, czy tam praktykuje się walkę dwoma katanami czy jedną i tym mniejszym... no... wakizashi. :-)
Wchodzi tu jeszcze kwestia braku tarczy w szermierce japońskiej (chyba, że znów się mylę :roll: ). Owa zaś jest, jak na mój gust, elementem dużo skuteczniejszym niż wydumany drugi miecz.
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Co do tarczy to racja .

Ciekawe czemu kolega Słoniak nie przyłączył sie do tematu
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
moze uznal nas za idiotow i stwierdzil ze nie warto sie wlaczac do tak kretynskiej rozmowy? ;)
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
A szkoda :evil:
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

Co ty piszesz! Jak Musashi mugl zobaczyc szermierke u Hiszpanuw!!!! 16w gdzie w japonii Hiszpanie??

Miyamoto Musashi 1584? - 1645

In 1542 the first Portuguese traders and Jesuit missionaries arrived in Kyushu, and introduced firearms and christianity to Japan. The Jesuit Francis Xavier undertook a mission to Kyoto in 1549-50.

Portugalczycy jednak... Ale teoria pozostaje możliwa, szczególnie, że to chyba jednak była katana i wakizashi. Ale jeszcze sprawdzę. :wink:
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Polecam poczytac sobie o musashim tu. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Tobie tesz szczepan napewno jeszcze wszystkiego niewiesz.
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Widzicie-jak cos powiem to roztropnie... :)
Musashi byl zyjacym dowodem ze mozna nakopac kazdemu jak sie ma 2 miecze i umie sie nimi poslugiwac...

Tarcza moze i jest skuteczniejsza w obronie ale jak masz 2 majchry to zawsze mozesz jednym oddac cios...A jesli zablokujesz sie mieczem w rugiej lapie trzymajac tarcze to nie mozesz oddac.
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

A jesli zablokujesz sie mieczem w rugiej lapie trzymajac tarcze to nie mozesz oddac.



Nie przerabiałem tego jeszcze, ale po to była tarcza by na nią ściągać ataki i odpychać przeciwnika. Tak przynajmniej walczyli na turnieju w Opolu i chyba skutkowało bo zawodnik z tarczą i jedynką pozamiatał i przeszedł po kolesiu który walczył dwoma jedynkami .
Ściągał jego ataki na tarcze po skosie do góry jednocześnie idąc w jego stronę co sprawiało że ten miał odkryty brzuch i plecy.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

Widzicie-jak cos powiem to roztropnie... :)
Musashi byl zyjacym dowodem ze mozna nakopac kazdemu jak sie ma 2 miecze i umie sie nimi poslugiwac...

Wedlug przekazów wyróżnial się silą, wzrostem i sprytem w stosowaniu brudnych sztuczek. Po prostu urodzony morderca. Można się nim pozachwycać, ale wzorem do naśladowania nie byl.
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

Widzicie-jak cos powiem to roztropnie... :)
Musashi byl zyjacym dowodem ze mozna nakopac kazdemu jak sie ma 2 miecze i umie sie nimi poslugiwac...

Musashi był żyjącym dowodem, że Musashi umiał walczyć dwoma brońmi. Bo ja wciąż chciałbym sie dowiedzieć, czy to były dwie katany... :roll:

Tarcza moze i jest skuteczniejsza w obronie ale jak masz 2 majchry to zawsze mozesz jednym oddac cios...A jesli zablokujesz sie mieczem w rugiej lapie trzymajac tarcze to nie mozesz oddac.

Próbowałeś?
Mieczem się nic nie blokuje.
Nie znasz podstawowych zasad fechtunku. Wybacz, ale pewnych ograniczeń nie przeskoczę. Tłumaczenie dzikusowi, czemu samolot ma dwa skrzydła a nie dwanaście wymaga więcej czasu i uwagi, niż gotów jestem ci poświęcić.
Jeśli kiedyś będziesz miał ochotę sprawdzić swoje teorie, to chętnie pomogę, o ile bedziesz w pobliżu. Jeśli tysiące lat udokumentowanej historii walki bronią białą Cię nie przekonują, to może to uczynić chyba tylko rozwalony łeb.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Proponuje uklad - ty dwie jedynki, ja jedna +tarcza, Asaroth. Jak dostaniesz w twarz kantem obitej metalem tarczy to ci sie odechce zabaw na dwa baty...ee, na dwie jedynki ;)
Pozdrawiam
  • 0

budo_lokee
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Garwolin

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

Tarcza moze i jest skuteczniejsza w obronie ale jak masz 2 majchry to zawsze mozesz jednym oddac cios...A jesli zablokujesz sie mieczem w rugiej lapie trzymajac tarcze to nie mozesz oddac.


przestraszony
Asaroth, ty chyba nigdy tarczy w reku nie miales... i pewnie nawet nie widziales nikogo kto potrafi sie nia poslugiwac... uwierz, ze tarcza sluzy nie tylko do "blokowania" ciosow - z bliskiej odleglosci mozna tarcza niezle komus przywalic cala powierzchnia tarczy (naprawde boli, szczegolnie jak sie w twarz dostanie) czasem nawet przewracajac przeciwnika, ew. uderzyc obitym metalem kantem w udo - tez nie stoi sie po czyms takim najlepiej... (dla wszystkich "czepialskich" - zakladamy, ze przeciwnik nie ma ochraniaczy na udach i naprawde, wcale nie potrzeba do takiego uderzenia bardzo wysoko tarczy podnosic - wystarczy oposcic ja z cala sila z wyskosci 20cm o czym sie w nieprzyjemny sposob sam przekonalem). Gosc z 2 jedynkami musialby byc nabrawde bardzo dobry i trafic na kiepskiego oponenta z tarcza zeby miec jakies szanse...
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Nie ma sprawy chlopaki...ja tez se potrenuje kilka miechow-lat (czy ile wy tam trenujecie te swoje rycerskie badziewie) walke dwoma mieczami, wy se wezmiecie swoje tarcze i najprawdopodobiej pojedynek skonczy sie takim sapaniem z waszej strony:
>Takiego ciosu nie mogles wykonac!Jest "nie traktatowy"!To nie przepisowe pchniecie! Pierdolu Pierdolu!<
Walczacy na dwa micze musi byc "nielegalny",dla tego tez musashi kopal wszystkim dupe...

Co do tej tarczy wiem ze mozna nia komus przywalic -to w koncu ciezki kawal drewna-zelaza,ale zastanowmy sie czym by bardziej bolalo tarcza czy mieczem :wink:

Desperacko sie trzymacie sie "tysiący lat udokumentowanej historii walki bronią białą" ktora sprowadza sie do pizgania mieczem az przeciwnikowi garda pusci i macie klapki na oczach na co bardziej finezyjne tachniki... :)

Mozesz tlumaczyc dzikusowi czemu samolot ma 2 skrzydla a nie 12 a on ci i tak powie ze jakby mial 4 to by lepiej latal...potem bycie potraktowal maczugom przez baniak,wsadzil do kotla i zjadl...
  • 0

budo_marecki-san
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Breslau inaczej Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
.........Możliwe :wink:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

Nie ma sprawy chlopaki...ja tez se potrenuje kilka miechow-lat (czy ile wy tam trenujecie te swoje rycerskie badziewie) walke dwoma mieczami, wy se wezmiecie swoje tarcze i najprawdopodobiej pojedynek skonczy sie takim sapaniem z waszej strony:
>Takiego ciosu nie mogles wykonac!Jest "nie traktatowy"!To nie przepisowe pchniecie! Pierdolu Pierdolu!<
Walczacy na dwa micze musi byc "nielegalny",dla tego tez musashi kopal wszystkim dupe...

Co do tej tarczy wiem ze mozna nia komus przywalic -to w koncu ciezki kawal drewna-zelaza,ale zastanowmy sie czym by bardziej bolalo tarcza czy mieczem :wink:

Desperacko sie trzymacie sie "tysiący lat udokumentowanej historii walki bronią białą" ktora sprowadza sie do pizgania mieczem az przeciwnikowi garda pusci i macie klapki na oczach na co bardziej finezyjne tachniki... :)

Mozesz tlumaczyc dzikusowi czemu samolot ma 2 skrzydla a nie 12 a on ci i tak powie ze jakby mial 4 to by lepiej latal...potem bycie potraktowal maczugom przez baniak,wsadzil do kotla i zjadl...

ja widze chlopczyku ze ty w reku nigdy traktatu nie miales. Wiekszosc tych rzeczy konczy sie ucieciem glowy/reki/nogi/wypatroszniem i nie ma czegos takiego jak niedozwolone czy cus. Dzgniecia w oczy w gardlo we wszystko uderzenia tam gdzie sie da. Nie znasz sie na tym pyszczku zloty a starasz sie uchodzic za znawce. I recze ci ze dostanie w ryj miazdzacym kosci kawalkiem zelaza jakim jest tarcza jest duzo grozniejsze niz dostanie tepym mieczem jakie sa dostepne dzisiaj.
Pozdrawiam
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Mradu nasapal

Nie znasz sie na tym pyszczku zloty...

:) :) :) :) :) :) Skad ty masz ten slang-tak gadacie na turniejach?
"Pokonal mnie -ale z niego szczurek garbaty" :)

Nigdy nie twierdzilem ze jestem znawca-ale znam podstawowe prawa
fizyki-udezenie tarcza(czy jak ktos woli "miazdzacym kosci kawalkiem zelaza" :wink: )to obrazenia obuchowe-czyli najwyzej zlamanie,lekki krwotok no jak przywali ci tarcza nosorozec to moze nawet byc gorzej;miecz-obrazenia ciete,klute-czyli rany,masywne uszkodzenia narzadow wewnetrznych czy nawet dekapitacja..proste nie?Jesli tego mradu nie czaisz to lepiej idz wytlumacz dzikusowi to z samolotem :)

A skoro dzisiejsze miecze sa takie tepe i tarcza bardziej boli to czemu wy rycerzyki tylko na tarcze nie walczycie?
Traktatu rzeczywiscie nie mialem w reku-nawet niewiem co to w slangu rycerskim znaczy i nie chce wiedziec...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

9 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024