Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
W ostatnim temcie o kenjutsu ustalono, że we wrocku nie ma sekcji kenjutsu. A więc proponuje taką stworzyć. Będzie to raczej klub niż sekcja, ale wszystko musi mieć swój początek! Wysłałem listy e-mailem bądź pocztą [tą część wyśle jutro, bo dziś poczta zmknięta] do 12 dojo na całym świecie które uczą kenjutsu z prośbą o jakieś materiały do nauki [takie na papierze], które by umożliwiły mi [i ludzom zainteresowanym] naukę podstaw kenjutsu. Otrzymałem już naweć jedną odpowiedź [z Wielkiej Brytani] więc może coś z tego będzie. Osoby zainteresowane niech się zgłaszają [PW albo na e-mail], a tu jakieś ogólne pomysły jak by to można zorganizowć. Jak by się troche osób uzbierało to można by sale wynająć albo się podpiąć jako sekcja aikido lub kendo wrocławskiego.

Oto dojo do których wysłałem/wyślę listy:
1. Gorin-no-Dojo
2. Sandia Budokan Dojo
3. Itten Dojo
4. Reira Dojo
5. Moving East Dojo
6. Ryu Sei Ken Florida dojo
7. Sei Do Kai Iaido Dojo
8. Tachikaze Kenjutsu Dojo
9. Noble House Kenjutsu Dojo
10. Niten Dojo
11. Heiwa Dojo
12. Dojo of the Four Winds

Ponadto polecam odwiedzenie stronki [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i oglądnięcie jak miszcz James Williams wywija kataną :) [/code]
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Byłem na poczcie i wysłałem reszte listów... teraz pozostaje tylko czekać na odpowiedzi :)
Jak już pisałem, osoby z wrocka zaineteresowane nauką kenjutsu niech sie zglaszaja do mnie na priva lub email. Ja ze swoich marzen tak łatwo nie zrezygnuje, a jak są jakieś osoby które również marzą o kenjutsu to zapraszam... pomarzymy razem i może coś z tego wyjdzie :)
A na forum wszelkie uwagi i pomysły, najlepiej od osób które uczą się samodzilenie sztuk walk. Wszelkie pomysły które mogły by pomóc mi / nam nauczyć się kenjutsu mile widziane :)
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Update:
Na poczatek postanowilismy sprobowac okliec bokkeny otolina, zeby sie nie pozabijac do czasu az nauczymy sie kontrolowac i odpowiednio wykonywac ciecia. Pomysl przetestujemy niedluga, a ja mam pytanie czy ktos tego juz morze probowal? Jesli tak to jakies uwagi na temat efektywnosci?
A ludzie zainteresowani nauka kenjutsu nadal proszeni sa o zglaszanie sie :) [na priva albo [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]] na poczatek dobrze by bylo zebrac grupe ok 10 osob...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
chcialbym najpierw spytac czy to powazna sprawa z tymi marzeniami czy jakis zart?
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Gdyby powarzna nie byla tobym sie nie wydurnial... Ale zmierziło mnie machanie mieczem samemu i bez żadnyuch wytycznych jak to robić - dlatego postanowiłem zebrać jakie materiały o kenjutsu [dlategóź porozsyłałem te wiadomosci do tych dojo] i znaleźć ludzi którzy mogli by trenować ze mną. Także jest to jak najbardziej na poważnie, żarty tu nie wchodzą w gre.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
No to przyjdz do mnie na zajecia aikido to pogadamy co da sie zrobic i czy bede wstanie ci pomoc.

zielinskiego 61 wtor i czwart 20
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Na poczatku chcialbym publicznie podziekowac Aikiemu i Mr. Smailowi za okazana pomoc - chlopaki jestescie wspaniali!!!!!!! Dzieki!!!!!!! :) :) :)

Co do kenjutsu, to nadal poszukuje wroclawiakow zainteresowanych - zglaszajcie sie priva lub e-mail. Trzeba stworzyc jaks sesowna grupe, zeby byc ropaoznanym jako sekcja kenjutsu.
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Troche przespalem ten temat, ale nic straconego. :D Ja jestem zainteresowany podjeciem jakichs krokow w celu otwarcia takiego dojo we Wroclawiu. Mazy mi sie jeszcze kyudo, ale na razie trzeba sie skupic na jednym. Gdybym mogl jakos pomoc to wal do mnie jak w dym. Mam nadzieje, ze cos sie uda zorganizowac, choc poczatki sa zawsze trudne. Zapraszam tez na moja stronke o Japonii i samurajach: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


"Najlepszą nagrodą za dobrze wykonaną prace jest dobrze wykonana praca"
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Juz mialem do Ciebie pisac, Nembutsu, ale pomyslem ze poczekam moze sam sie zglosisz :)
No to mamy 3 osoby... to juz jest cos, ale czekam na dalszych chetnych :)
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Co trzy glowy to nie jedna - zawsze to powtarzam :)
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Dostalem kolejna odpowiedz!!!!
Tym razem od rosyjskiego dojo "Reira". Jak zobzczylem maila to o malo nie zemdlalem - pol bylo napisane po japonsku a pol cycrlica :)
Dano nam tam bardzo konkretne propozycje - maja nam przyslac krazek z filmem instruktazowym [podstawy kenjutsu, Kashima shin ryu] a takze zaprpopnowano nam w przyszlosci zorganizowanie stazy dla nas [u nas], ale najpierw naturalnie trzeba stworzyc liczniejsza grupe kenjutsu we wroclawiu i opanowac podstawy :) .
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Update:
Rozmawiałem dziś z Mr. Smailem, i przedtawił on nam następujące propozucje:
Od stycznia Mr. Smail będzie prowadził treningi walki bronia [styl "cichego miecza"]. Nam może i niezupełnie o to chodzi, ale podstawy są podobne, więc możemy od tego zacząć. Mr. Smail powiedział, że później [tj. jak opnaujemy już podstawy] i uda nam się zgromadzić odpowiednie materiały to będzie się z nami uczył kenjutsu [np jednego z Kashima ryu-ów]. Ze względu na jego doświedczenie łatwiej mu będzie to opanować i nam to później objaśnić :) . W ten oto sposób pozyskaliśmy sobie pierwszego opiekuna naszej grupy [mam nadzieje że w przyszłości i senseia], choć jest ona na razie mała. Zapraszam wszystkich chętnych.
Tak więc, w końcu zaczyna być widoczne jakieś światełko w tym długim i cholernie ciemnym tunelu wielkich planów :)
P.S
No i naturalnie podziękowania dla Mr. Smaila :)
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
To taka moja mała uwaga. W Polsce wiele osób zajmuje się kenjutsu. Oprócz pomocy Smile'a moglibyście po prostu pojechać na kilka staży z kenjutsu, i do Rosji, bo niedaleko. W końcu dziś łatwiej o naukę machania mieczem :D niż było 25 lat temu o naukę aikido. A co nauczyciel, to nauczyciel. Żadne materiały Wam go nie zastąpią.

Życzę sukcesów i wytrwałości.
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Zwracamy sie rowniez z prosba o pomoc w zdobyciu materialow instruktarzowych. Jesli ktos ma jakies filmy z pokazami kenjutsu, lub wie gdzie je zdobyc to prosimy o kontakt. :wink:
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
a ja tam się już stycznia z Mr Smail'em :D poklon :wink: nie mogę doczekać, choć jeszcze nie wiem z czym to się je :!: :)
  • 0

budo_sakaboto
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin / Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
mko_san:

calkiem ciekawy pomysl - nie powiem :-) plulem sobie w brode ze sam na to nie wpadlem :oops: jesli nie masz nic przeciwko to wykorzystam twojom metode i sporoboje wystartowac z sekcjom kenjutsu w Lublinie :twisted: Jesli wszystko dojdzie do skutku to mam nadzieje na wspolprace :D Pozdro.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
do wszystkich zainteresowanych ken jutsu i iaido we wroclawiu

ruszyly zajecia iaido ktore prowadze
narazie trening raz w tygodniu
czwartek 17:30 - 19:00
zielinskiego 38 szkola podstawowa ATUT - taka nowa i ekstra wykonczona (prywatna)

w ramach tych zajec mozecie uczestniczyc jako zainteresowani ken-jutsu

wszystkich prosze o kontakt pod nr tel 0601 56 54 52
lub na maila lub przez mko_san'a
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
jak będziemy jechać do Opola to się zjawimy - ekipa ze Szczecina :) :D :-)
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Yatta! NARESZCZIE!!!!!!!!!!!

No i wokoncu chyba cos z tego bedzie : ) : ) : )
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?

jak będziemy jechać do Opola to się zjawimy - ekipa ze Szczecina :) :D :-)


a zapraszam - wyrzne w pien!
;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024