Skocz do zawartości


Zdjęcie

Katana vs. długi miecz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

To On ćwiczył w kimonie ?? :roll: a przecież wiele podstawowych technik BJJ opiera się na kimonie (np. Garda). Nie mówię że BJJ jest nieskuteczne bez kimona.. bo daleki jestem od takiego stwierdzenia... ale jednak w wielu technikach to kimonko się przydaje. No i jednak zdaje mi się że ta zacytowana wypowiedź jest przekoloryzowana.


oszsz ty 8O nowa definicja, skad wacpan takie bzdury wytrzasnal.

garda to pozycja w której jeden z zawodników leży na plecach oplatając partnera nogami wokół pasa ze skrzyżowanymi stopami za nim. Przeciwnik natomiast na ogól klęczy.


gdzie ci do tego szmata potrzebna?
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Wbrew pozorom potrzebna. Mozna zlapac sie za wlasne kimono uniemozliwiajac tym silniejszemu przeciwnikowi zalozenie dzwigni na twoja reke. Jest to takze garda moze ne w klasycznym tego slowa znaczeniu ale tez zaslaniasz sie przed atakiem.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Graf, co innego jest platanie, blokowanie przeciwnika gi, do zapiecia gardy nie potrzeba szmaty, mozna jej uzyc, ale nie trzeba, ladnie robi to Yoshida.
Nie robmy off top :wink:
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
przepraszam, wcialem sie bez sensu.
  • 0

budo_płazik
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Moja wypowieć jest przerysowana- nawet bardzo :) chodzi poprostu o to że człowiek co jakiś czas wpada na pomysły w stylu MMA i rózne podobne, i nie idzie tu o szczeguły techniczne tylko sam pomysł na zapasy. Wymusza to raz budowa ciała dwa koniecznośc realnego uszkadzania przeciwnika. I to zasadniczo odróżnia te systemy od wcześniejszych bardzo sformalizowanych i opatrzonych jak najwieksza ilością przepisów sportowych. Walki bronia też to dotyczy- stad np. niesmiertelny ju ż problem czy da się walczyć bez klasycznych zasłon :? Ano da się- tak jak można walczyć bez klasycznych bloków z karate.
A w traktatach pokazuja zapasy w takim stroju w jakim walczą mieczem- czyli w dublecie i nogawicach najczęściej (ew. w zbroi) różnice miedzy dubletem a gi są bez wątpienia- ale czy aż takie kolosalne??
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

przepraszam, wcialem sie bez sensu.


mam nadzieje ze cie nie urazilem.

Pozdrawiam MH
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
nie :)
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

oszsz ty nowa definicja, skad wacpan takie bzdury wytrzasnal.


Wszystko jasne... nogi to fakt, ale się już do podtrzymywania Gi czepiłem ;) . Mi przedstawiono w ten sposób pełną garde, nogi i ręka na Gi... prawa na krzyż do prawego "kołnieża" gi przeciwnika, plus oczywiście nogi.

W każdym razie ostatnio byłem świadkiem 14 duszeń podkoszólką wykonywanych przez ludzi z BJJ, no i wiem że do wielu rzeczy niepotrzebne jest kimono...

No to z drugiej strony .. ciekaw jestem jak Pan Otto w swoich zapasach opisuje balache :>
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz
Akurat nie Otto, ale współczesny mu mniej więcej Martin Hundfeld: trzymając go za nadgarstek/przedramię połóż się nogami w poprzek niego i ułóż sobie jego rękę między nogi (bez skojarzeń, zboczeńcy!), a potem wypchnij ją biodrami w górę i złam mu rękę. Mniej więcej tak to opisuje. Pozdrawiam
Gwyn
  • 0

budo_yagyu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Katana vs. długi miecz

mniej więcej Martin Hundfeld: trzymając go za nadgarstek/przedramię połóż się nogami w poprzek niego i ułóż sobie jego rękę między nogi (bez skojarzeń, zboczeńcy!), a potem wypchnij ją biodrami w górę i złam mu rękę. Mniej więcej tak to opisuje


8O "cudze chwalicie a swojego nie znacie" :roll:

Nieźle, nieźle.. fajnie by to musiało wyglądać na pokazie bractwa rycerskiego :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

9 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024