Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
151 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Mnie może nawet powiedzieć, że mam go pocałować w końcówkę siusiaka. Z uśmiechem spytam go czy jest dobrze umyty, bo ja się boję bakterii.

Tyle, że ja chyba jestem jakiś za spokojny jednak. Ze dwa czy trzy razy co miałem ochotę komuś przypierdolić, to byłem po prostu podkurwiony od rana, i ktoś na końcu zaczynał przebierać miarę ... a i tak udawało mi się w wytłumaczyć samemu sobie że nie warto.

Raz się nawet zdarzyło, że gość wyciągnął do mnie łapy, i też się skończyło bez bicia. Akcja była mniej więcej taka: podszedłem do dwóch kolesi, których znajomy (pijany trochę) latał i kogoś straszył, i powiedziałem im żeby zabrali kolegę, bo zaraz ktoś zadzwoni po Policję i będą mieli kłopoty. I zanim skończyłem, to ten latający wokół kolo podleciał do mnie, i mnie chwycił za szmaty. Z krótkiej analizy sytuacji mi wyszło że w ryj nie warto :wink: więc też gościa złapałem za fraki, adrenalinka dodała trochę kopa, więc jak nim telepnąłem trochę tak tył-przód-tył to to mu prawie dłowa odpadła. I nastąpiła chwila ciszy, po czym powiedziałem do dwóch stojących obok gości tak grzecznie jak potrafiłem: "proszę, zabierzcie kolegę, zanim go połamię". I oni go zabrali i poszli 8O

Nie trzeba zaraz w mordę lać. Kulturalnie i grzecznie sporo się daje załatwić :rofl:

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Przecież o czym tu mowa kolo rzucil mu tekstem spierdalaj calujac laske to az sie poprosil o ten strzał. Po prostu nie miales wyboru trzeba to trzeba lać.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Albo ja jestem jakiś inny, albo ekhm, się powstrzymam.

Smooku, on miał wybór. Mógł gościa pierdolnąć, albo nie. Wybrał, i pierdolnął, ale z całym szacunkiem, wybór miał. Mógł jeszcze np. odwrócić się na pięcie i odejść, powiedzieć "miłego życzę", pocałować tamtego gościa, nasikać na nich, kurwa, milion rzeczy można. Część bez sensu, ale jaki sens ma lanie w pysk?

Co nie zmienia koniec końców faktu że wybór był

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?

Albo ja jestem jakiś inny


Pewnie jesteś stary, prawd życiowych z hip-hopu nie czerpiesz i truskawki cukrem posypujesz :wink:
Nie przejmuj się, ja też tak mam.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
[quote name="AdamD"]Albo ja jestem jakiś inny, albo ekhm, się powstrzymam.

Smooku, on miał wybór. Mógł gościa pierdolnąć, albo nie. Wybrał, i pierdolnął, ale z całym szacunkiem, wybór miał. Mógł jeszcze np. odwrócić się na pięcie i odejść, powiedzieć "miłego życzę", pocałować tamtego gościa, nasikać na nich, kurwa, milion rzeczy można. Część bez sensu, ale jaki sens ma lanie w pysk?

Co nie zmienia koniec końców faktu że wybór był

To kwestia różnych czynników, różnie pojmowanych: osobowości,temperamentu,honoru(tu raczej w szerokim znaczeniu,zalezy od czlowieka),opanowania.
Wiesz ktos mógłby uderzyc amanta w nerwach ktos inny zrobic to na zimno ze spokojem, jeszcze inny olac caly system, inny podejsc i pogratulowac a nawet spytac czy panna fajnie loda robi. Kwestia wyboru i osobowosci.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Nie, wybór był bezwzględnie. Mógł coś zrobić albo nie. To naprawdę nie było jedyne możliwe rozwiązanie.
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?

Nie, wybór był bezwzględnie. Mógł coś zrobić albo nie. To naprawdę nie było jedyne możliwe rozwiązanie.


Pewnie ze nie jedyne, jednakze on dokonal wyboru akurat takiego aby ocenic obiektywnie jego czyn nalezy brac pod uwage wszystkie czynniki.
Nie zawsze z boku cos wyglda tak samo, nie zawsze wybory sa akurat dobre. Jak dla mnie i mojego skrzywionego kregoslupa moralnego (mentalnosc dresiarza-zakrzyknie ktos:) chlopak moze nie postapil rozwaznie bo mogl narobic sobie problemow a komus krzywde, ale rozgrzeszam go bo czasem sa sytuacje kiedy pewne rzeczy maja inny charakter inny odcien. Co innego lac kazdego za byle co lub po prostu nyc chuliganem a co innego dzialac w "afekcie";), uczucia to nie zarty, czasem mozna zadzialac w sposob zadziwaiajacy samego siebie. Aczkolwiek wystepuja osoby mogace obserwowac nawet jak ktos posuwa ich zone bez mrugniecia okiem. Tyle dróg co ludzi, kazdy ma swoje poglady,zasady,uczucia i inensywnosc przezywania.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
I się okazuje, że "kłócimy się" stojąc po tej samej stronie ;) Rozumiem to, że gość mógł mieć przyćmiony umysł, a może (bez urazy, teoretyzuję!) jest po prostu ograniczonym tłukiem, i to jedyne rozwiązanie jakie zna, a może przemyślał sprawę i doszedł do wniosku że to najlepsze rozwiązanie. Jak by nie było, to waląc gościa w pysk dokonał swojego wyboru, i poniesie jego konsekwencje. Być może bolesne. Ale, podkreślam, to był jego wybór, i mógł wybrać inaczej.

I krew mnie trochę zalewa, jak tu włazi Smook i pisze że "nie miał wyjścia". Jak nie miał, jak miał?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Nie no sorry oczywiście że Gameness sam podjął swoją decyzję i może i są okoliczności łagodzące ale wszyscy zapominają że takie pobicie to JEST PRESTĘPSTWO i powinniśmy je piętnować. Równie dobrze ktoś mógł go inaczej zdenerwować nabluzgać i też by było "No tak ja go rozumiem bo też bym komuś dowalił za to że na mnie nabluzgał"? TO BYŁO PRZESTĘPSTWO. A propos w poniedziałek zdałem egzamin z psychiatrii>> Gameness na 100% był poczytalny w świetle prawa
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
A i zapomniałem dodać jeszcze raz:
GAMENESS ZLE ZROBIŁEŚ!!!!!!!! ZLE ZLE ZLE I JESZCZE RAZA ZLE!

Ps. Cholera ziet mi się popsuło... :cry:
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
[

I krew mnie trochę zalewa, jak tu włazi Smook i pisze że "nie miał wyjścia". Jak nie miał, jak miał?

Aż chce mi sie rzucić eloziomalskie: "a jak nie jak tak" :)
Ja go rozumiem bo sam w takich sytuacjach dostaje bialej goraczki a pozniej na spokojnie dochodze do innych wnioskow, ale jest jeden warunek zeby w takich sprawach trafil mnie szlag, musi mi zalezec.
"Gorące głowy" sa wsrod nas a i mlodziencza fantazja, ktora nie zawsze musi byc cecha (choc granica jest cienka) charakterystyczna dla połmózga, który toleruje tylko kult siły.
Pozdrawiam i wcale sie nie klocimy tylko sobie YntelYgentnie konwersujemy uprawiajac ekwilibrystyke slowna :)
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
[quote name="Sawosz"]A i zapomniałem dodać jeszcze raz:
GAMENESS ZLE ZROBIŁEŚ!!!!!!!! ZLE ZLE ZLE I JESZCZE RAZA ZLE!

Zle w swietle prawa, czy zle z poziomu etyki, czlowieczenstwa ?
Wiesz jezeli mordercy, gwalciciele, mafiozi itp. maja swoich obronców i w sadach analizuje sie ich czyny (takie cięzkie dzieciństwo mial biedaczek i ten czerwony kolor koszulki tak go wnerwił) to szczerze mi blizsza jest osoba takiego gamenessa i wlaśnie zorpatrujac go z płaszczyzny "człowieczeństwa" (nic co ludzkie nie jest mi obce lub kto bez winy niech pierwszy kamieniem rzuci) rozumiem jego czyn. Przestepstwo tak oczywiscie w swietle prawa ale w moim ludzkim odczuciu, powiedzmy, że jestesmy z gamenessem kumplami, nie oceniam go az tak surowo. Moglo sie zdarzyc i wcale nie zaluje tego uderzonego- a ze tak wyszlo? No coz załowac mozna by jezeli naprawde stalaby mu sie krzywda. Ja na przyklad znajac sie z tej zlej strony rowniez, przyznaje ze postabilbym pewnie tak samo o ile nie gorzej. Takie zycie-czarne:biale nieee raczej szare.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Nie porównujmy wagi czynu i nie jestem za prawem w stylu obojętnie jakie przestępstwo to karą powinno być ucięcie ręki, i oczywiście dostrzegam wiele okoliczności łagodzących m. in.: to że Gameness ma moralniaka itd. Tym niemniej:
1. Złam sobie żuchwę pogadamy czy jest to nic...
2. Rozumieć to jedno a potępiać to drugie. Ja go rozumiem ale jego czyn dla mnie zasługuje tylko na potępienie. Sorry tak uważam pod tym względem świat jest dla mnie czarno- biały, przestępstwo- praworządność pozniej można się zastanawiać jaka kara itd.
3. Człowieczeństwo ma się opierać na biciu? Dla mnie nigdy.

kto bez winy niech pierwszy kamieniem rzuci


Nigdy nikogo nie pobiłem chyba że się broniłem a to i może z 2 razy było nie więcej. Wg mnie zle interpretujesz te słowa>> czy kma z nich wynikać że nigdy nikogo nie można karać bo nie jest się samemu bez winy?
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
nie bulwersuj sie tak moze ty mialbys wybór ale np. ja nie wyobrażam dac z siebie zrobic smiecia a chyba musisz przyznac ze jak śmiecia go potraktował i nie zareagowac " sa takie chwile w zyciu ze trzeba dac w morde"czy jakos tak ktos tam kiedys powiedzial. Wydaje mi sie ze taki momentem byl wlasnie ten owszem nie dla wszystkich dla takich jak ty nie był.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Nie bulwersuję się.

Prawda jest taka jedna o życiu, że to czy ktoś z Ciebie robi śmiecia czy nie, to zależy od tego, co TY masz w głowie, i jakim torem idą Twoje myśli. Jeśli ktoś Ci mówi "spierdalaj", a Ty uważasz, że robi z Ciebie śmiecia - najwidoczniej tak jest. I serdecznie Ci tego współczuję, bo najwyraźniej masz niską i/lub chwiejną samoocenę. Albo rozbuchane ego. Też nie do pozazdroszczenia.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Nie bulweruje się. Co więcej powiem Ci że są bardziej wyrafinowane sposoby żeby nie dać z siebie śmiecia zrobić niż lanie po mordzie...
Ja gamenessa rozumiem sam nie wiem jak sam bym postąpił ale postąpił zle. Gdybym ja tak zrobił też bym postąpił zle i musiałbym ponieść konsekwencje mojego czynu.
Tyle...
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
YYY to nie do mnie było :oops: He he. Ale zgadzam się z przedmówcą (AdamD jakby ktoś nie wiedział). Dorzuce swoje 3 grosze a mianowicie powiem iż wybór to istnieje niemal w każdej sytuacji!
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Mam inne poglady na ten temat a czy mam chwiejna samoocene chyba nie po prostu nie jestem w stu procentach tolerancyjny na zachowania w stosunku do mojej osoby a wyrafinowane sposoby bym zachowal dla niej.
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Mam pytanie do wszystkich którzy uważają zę to jest Ok żeby lać ludzi za coś takiego? Jak wy byście autentycznie komuś podpadli i sami dostali w tubę porządnie, złamana żuchwa szpital to byście uważali że to Ok?
  • 0

budo_sawosz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o pomoc , czy dobrze postąpiłem bo nie wiem ... ?
Bo wybaczcie ale mam niemiłe wrażenie że połowa z was by z matkami do sądu leciała.

Ps. Sorry że rozbiłem to na dwa posty
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024