Skocz do zawartości


Zdjęcie

SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Czesc jest to mój pierwszy post :)
Mam 18 lat, waga 62 kg, wzrost 173 cm. Mam dietke, juz przybrałem w pasie 3 cm :) Dieta pomaga. Teraz mam zamiar iść na siłownie. Czy już powinienem? Czy jeszcze przybrać troche wagi? Czy może siłownia i odpowiednia dieta na raz :) ?
Jestem chudy..i to mi sie nie podoba - zamierzam , to zmienić.:)
Mam zamiar ćwiczyć na siłowni 4 razy w tyg. poniedziałek, środa, piątek i sobota. Tylko do tego dochodzi trening SW - teoretycznie 5 razy w tygodniu, ale chodze 4. Czy tak można?
Czy wogole, takie przeciązenie może być? Głównie mi chodzi o siłownie... tego tłuszczyku jeszcze tak dużo nie ma....moge juz zacząś siłke? A wogóle szczupły chłopak może chodzić na siłownie?
heh ale tych pytań nawaliłem ;] Miłego cvzytania
Pozdrawiam Szymon :)
  • 0

budo_ksiq
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
oczywiscie ze nie moze byc
max raz w tygodniu silka bedzie wystarczajaca do tego.. za 2-3 miesiace dolozysz sobie drugi dzien.. lepiej rzadziej chodzic ale dawac z siebie max niz codziennie zapieprzac i byc jeszcze slabszym niz bez tej silki
  • 0

budo_zapas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1015 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
optymalnie 3 razy w tygodniu ja tak cwicze juz 5lat i jestem zadowolony tylko ze mi nie zalezy na masie a na sile :twisted: a wielki nie jestem :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Jeżeli wcześniej nie ćwiczyłeś siłowo, zacznij od jednego treningu w tygodniu robiąc ćwiczenia przeglądowo, po jednym na każdą grupę (klatka, grzbiet, barki, prostowniki nóg, zginacze nóg, triceps i biceps). Brzuch możesz katować częściej, co pewnie robisz, jeśli trenujesz MA. Jedz i rośnij. Nie masz się dokąd spieszyć, ale zwlekać też nie ma po co.
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
ZAPAS
ja teraz bede robić na mase - chodzi mi żeby troszke sie lepiej czuć :) A dopiero później, jak troche tej masy sie narobi, ale nie zadużo....
Może jeszcze wytłumacze:
miałem do wyboru albo kickboxing (5 razy we tyg.) albo streetfighting (2 razy w tyg. - to jest na kase nastawione...)....No ale poznałem super kolesia i zaproponował mi wspólny trening...on sie przygotowuje do Mistrzostw Polski i bedzie mnie trenować. I wybrałem to ponieważ całą swoją uwage skupi na mnie, a nie na grupie. Później mam zamiara połączyć to z kickboxingiem....dlatego później ćwiczonka na siłe i szybkość.
A wogóle można tak - 3 miechy będe na mase brać, a później już tylko siła??

KSIQ
to się tez wszystko wiąże z kasą...

Dzięki za odpowiedzi i piszcie dalej :)

Pozdrawiam Szymon

heh jak się patrze o której niektórzy odpisywali....to się zastanawiam co Wy w nocy robicie ;)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
A gdzie jest napisane, że noc służy do spania :) ?

Pomysł z trzema miesiącami nie jest głupi, ale później spróbuj zwiększyć ilość dni do dwóch (dzieląc ćwiczenia pomiędzy te dwa dni i dokładając po jeszcze jednym ćwiczeniu na każdą grupę) i zrobić "trójpolówkę": pierwszy miesiąc - duże ciężary, drugi miesiąc jeszcze większe, trzeci mniejsze w bardzo długich seriach. Unikniesz skracania mięśni i ich "sztywnienia", oraz dasz im dodatkowy bodziec rozrostowy poprzez zmienność obciążenia.
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Słoniak
do tego napewno się zastosuje :)

Co jeszcze poradzicie??

Pozdrawiam Szymon :)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Z doswiadczenia moich kumpli, ktorzy uprawiaja inne sporty procz trenowania na silce, ciezko im jest zlapac mase miesniowa, za to charakteryzuja sie nie naganna rzezba tzw. "lep na baby" :)

Sadze, ze silka bedzie dobra ale max 1-2 razy w tyg. Musisz odpowiednioo sie odzywiac, dobrze ze juz to robisz. Pamiataj tylko, zebys wraz z dodaniem treningow na silce dorzucil wiecej cennych kalorii!
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
nie będe nowego tematu tworzyć...
mam jeszcze takie pytanko : czy znacie jakieś stronki, gdzie jest pokazane, jak ćwiczyć na poszczególnych 'przyrządach' na siłowni? Bo w sumie, to jest tam taki koleś co tłumaczy...ale jestem zielony...i niechciałbym go za bardzo wkurzać moją niewiedzą...są jakieś stronki? na ten temat?
kumpel mi mówił, ze chodzenie samemu raczej sie mija z celem... nie wiem o co mu chodziło.

Piszcie dalej :)

Pozdrawiam Szymon
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Zajrzyj tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jak chcesz bardziej zaawansowany poradnik mozesz u nas zamowic sobie atlas cwiczen na cd, gdzie masz filmik, opisy itp.

Co mijania sie z celem kumplowi chodzilo zapewne o partnera treningowego i ma poniekad racje, gdyz dobry i kumaty partner treningowy jest nieoceniony wtedy mozna cwiczyc naprawde na maxa!
Jednak jezeli sie zawiezmiesz, zmobilizujesz to tez sam daz rade, ale z kims doswiadczonym zawsze lepiej przynjamniej na poczatek...
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Thanx :) link sie przydał - duzo ciekwaych rzeczy się dowiedziałem :) :)

Piszcie dalej :)

I chyba jest mała zmiana planów... bo jednak trening SW będe mieć tak na oko 3 razy na tydz...

Pozdro Szymon
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
jeszcze mnie nurtuje takie pytanko :
Czy, zeby chodzić na silke, to trzeba mieć troszeczke zbędnego tłuszczyku? Czy taka szczuplutka osoba może iść? Oczywiście zakładam, że jak się zacznie chodzić, to od razu odpowiednia dieta....

Piszcie dalej

Pozdrawiam Szymon
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Oczywiscie, ze kazdy moze isc. Tylko w zaleznosci od typu sylwetki trzeba odpowiednio ulozyc, diete, trening, suplementacje.
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
:)

dobra a co z odżywkami?
Oglądałem te odżywki :) wszystko fajnie ładnie...ale te ceny... po prostu nie chce wywalić kasy w brud...więc też prosze oo porade co i jak?

POWER-ZONE
moge się mylić, lae zapewne jesteś przedstawicielem tego sklepu...jeśli się myle , to przepraszam. Ja pisałem maila z zapytaniem o koszty przesyłki i takie tam bajery...ale jakoś nikt od tygodnia mi nie odpisuje... może Ty?

mój mail [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozdrawaiam Szymon
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Tak jestem przedstawicielem tego sklepu. Pisales na adres ekspert(a)power-zone.pl ? Jak tak to niestety nie dostalem zadnej wiadomosci, a poczte sprawdzam kilka razy na dzien, moze antyspam mi ja odrzucil, ciezko powiedziec co nawalilo...

Pisales, ze chcesz robic mase. Pisales, ze masz diete wiec mozesz dorzucic troche szybkich kcal w postaci odzywki typu gainer wyzsza polka to Universal Gain Fast 3100 (rosnie sie po niej w oczach), z tanszych moge polecic Nutrend Whey Gainer. Po treningach mozesz rowniez stosowac Carbo (bardzo tania i wartosciowa odzywka), ktore wydatnie poprawi Twoja regeneracje.
Po jakims czasie mozesz pomyslec nad zastosowaniem keatyny od razu na poczatek nie ma sensu.
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
to napewno wina serwera....
nie ma sprawy :)

takie pytanka :
Czym się różni HMB od tych gainerów? Bo chyba (nie jestem pewien) to i to idzie na mase. Któreś z tych jest lepsze?

Jeśli chodzi o ten Nutrend Whey Gainer, to czy można go stosować po treningu w ilości np. 60 g i przed snem w ilości np. 30g , a przyjmuje, że posiłki mam odpowiednio dobrane.? Czyli chodzi mi o to - czy moge opuścić stosowanie tego gainera podczas posiłków (w celu podniesieniach ich kaloryczności)? A jak nie trenuje, bo np. trenuje 2 razy w tyg., to go trzeba brać codziennie?


Dręczy mnie również pytanie:
czemu kreatyny nie stosować na początek? Czemu to nie ma sensu?
hmmm nie iwem:D zapewne chodzi o to że mięsnie nie są przystosowane do takiego przeciążenia.... itp.

Pozdrawiam Szymon:)
  • 0

budo_szymon123
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
:) :) Zapomniałem się spytać :
jak długo należy takie cosik brać np. te gainery?
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
HMB to antykatabolik (chroni przed katabolizmem - czyli spalaniem bialek) ma rowniez lekkie dzialania anaboliczne (budowa bialek).
Warto kupowac tylko wtedy jak juz ma sie dopracowana diete, jezeli jej nie masz to lepiej wydac kase na jedzonko i odzywki niz na HMB (suplement). Po HMB nie osiagniesz spektakularnej masy - gwarantuje!

Gainer'a bierzesz codziennie, przy zalozeniu jesz tyle samo kalorii na dzien zarowno jak trenujesz jak i nie, mozna manipulowac porcjami np. w dzien treningu 2 porcje, a bez treningu 1 porcja.
Gainer'a po treningu bierz w ilosci 70 g na 400 ml mleka. Mozesz rowniez nim popijac posilki w celu podniesienia ich kalorycznosci.
Co do picia go na noc to zalezy od Twojego typu sylwetki, jezeli masz juz nieco tluszczyku to sobie odpusc i sproboj zjesc posilek wysokobialkowy, jednak jezeli jestes b. szczuply to mozesz wypic sobie przed snem ok. 40 g (wlasnie wiele szczuplych osob stosuje ta metode na przytycie), jednak musisz caly czas patrzec w lustro, jezeli zobaczysz niepokojace zmiany (otluszczanie sie) sugeruje zrezygnowac z tej porcji.

Kreatyny nie stosuje sie dlatego na poczatek, ze wraz z rozpoczeciem treningow organizm bardzo dobrze na niego reaguje (szybsze przyrosty), dopiero po paru miesiacach zaczynaja sie schody, pierwsze zalamania formy itp. wtedy warto sie wspomoc kreatyna by z powrotem trening nabral blasku i wyjsc z lekkiego zastoju.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
Szymon, przede wszstkim luzik. Masz dopiero 18 lat. Niektórzy w tymwieku są jużwielcy ale inni jeszcez rosną. Masa przyjdzie z wiekiem. Niepakuj w siebie teraz żadnych swiństw. Odżywka, jasne czemu nie ale nic innego. Daj organizmowi czasu. Ja też byłem chudy w wieku 18 lat (190/75 :) ) a teraz jest 100 i jest ok. Choć niepowiem żebym miał kulturystyczną budowę ciała :-D
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: SW i silka....trening.....zakwasy....czy tak można??
no musze ci powiedziec ze raczej predyspozyjci do bycia napakowanym nie masz ale warto sprobowac . Pamiętaj zeby jesc proporcjonalnie do wysiłku bo tak to krucho z tobą bedzie. Z tymi predyspozycjami to trochu przesadzilem (chociaz nie do konca) bo znam pewnego 15 latka ktory w ciągu 4 miesięcy z samych treningów i odpowiedniego zarcia przytyl od 57kg do 65 kg przy wzroście 180 :) (nie jest to spuer wynik ale jak na mnie zadowalający) :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024