Skocz do zawartości


Zdjęcie

rozstepy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

rozstepy!!
nie wiem czy temat byl czy nie ale...
znacie jakies dobre sposoby pozbywania sie rozstepow?jak znam zycie tu juz nic sie nie da zrobic tylko zalagodzic rane etc.co byscie polecili?masci?kremy?ratujcie!!!! :)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!

nie wiem czy temat byl czy nie ale...
znacie jakies dobre sposoby pozbywania sie rozstepow?jak znam zycie tu juz nic sie nie da zrobic tylko zalagodzic rane etc.co byscie polecili?masci?kremy?ratujcie!!!! :)


Rozstepy?
Spytaj swojej mamy jak sobie z tym radzi (powaznie).
O ile sie orientuje nie ma taniej i powszechnej metody na usuwanie rozstepow. O ile pamietam jest to forma blizny a takowa jest nieusuwalna.
Jedyne co mozna to zapobiegac. Dbac o nawilzenie i elastycznosc skory w rejonach wystepowania rozstepow. Na to jest wiele sposobow lecz to juz pytanie do kosmetyczki ...
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
Rozstępy zmniejszymy regularnie masując miejsca, w których się pojawiły, preparatem przygotowanym z 10 kropli olejku z neroli, 20 kropli olejku lawendowego oraz 50ml oliwki z oliwek.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
aha i nie kupuj zadnych masci typu mustela bo skoro juz sie pojawił rozstęp to nie zniknie, mozna smarować zeby ewentualnie nie powstawały nowe.
czemu nie ma edycji postów? :?
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
mi lekarz swojego czasu polecil masc na blizny "Cepan", koleżanka stosowala rowniez na rozstepy i utrzymywala ze sie zmniejszyly (co jest prawdopodobne, poniewaz moja blizna rowniez ulegla zmniejszeniu)...
pozdrawiam
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
uhmm wspomne tylko ze jest tu mowa o ochydnej czerwonej ranie a nie zwyklych bialych paseczkach.jeszcze jedno czy jest mozliwe ze nadal sie bedzie powiekszal?czy np.wyrosnie drugi oboke tego? 8O 8O 8O
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!

uhmm wspomne tylko ze jest tu mowa o ochydnej czerwonej ranie a nie zwyklych bialych paseczkach.jeszcze jedno czy jest mozliwe ze nadal sie bedzie powiekszal?czy np.wyrosnie drugi oboke tego?


Ta ochydna czerwona rana po jakims czasie wyblaknie i kolorem bedzie wygladala tak jak normalna skora, mozna temu procesowi sprzyjac stosujac specjalistyczne kremy, jakie ? Nie wiem, przy moich 75kg jakos specjalnie nigdy nie narzekalem na gwaltowny rozrost miesni wiec nie wiem.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
kolega byl u lekarza i przypisali mu jakies pigulki. Pomoglo.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!

uhmm wspomne tylko ze jest tu mowa o ochydnej czerwonej ranie a nie zwyklych bialych paseczkach.jeszcze jedno czy jest mozliwe ze nadal sie bedzie powiekszal?czy np.wyrosnie drugi oboke tego? 8O 8O 8O


Jak bedziesz nadal stymulowal skore to rozciagania to licz na kolejne "tygryski"
  • 0

budo_sad72
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
masci jakie uzywaja kobiety w ciazy + masaz .np; glaskanie wokol blizny, glaskanie z obwodu do blizny, rozcieranie spiralne wokol blizny, glaskanie, rozcieranie spiralne z obwodu do blizny. po kilku zabiegach dodajemy; "uruchamianie" blizny - rozcieranie okrezne palcami ulozonymi na bliznie,glaskanie, rolowanie blizny we wszystkich kierunkach, glaskanie wokol blizny.pozdrawiam i milej zabawy!!!!
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
Z suplementacji warto uzupelniac stale witamine C (bierze udzial w syntezie kolagenu i ma wiele innych cennych wlasciwosci) + hydrolizat kolagenu.

Jezeli chodzi o smarowanie to zalezy juz od skory, ale pozadnych rozstepow raczej nie zlikwidujesz co najwyzej mozesz je rozjasnic i zrobic je plytsze nieco. Bardzo malemu % udaje sie pozbyc ich w 100% :(

Mozesz rowniez sprobowac masci z mocznikiem (robiona na zamowienie w aptece), popros o przepis z recepta swojego dermatologa, moze Ci pomoze, czego Ci zycze!
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
Pytanko z mojej branży. No to tak po kolei:
Rozstępy skórne to uszkodzenia elastycznych, bądź kolagenowych włókien skóry z rozstępami tkanki łącznej przy nienaruszonym naskórku.
Przyczyn jest kilka; genetyka, hormony, przytycie, schudnięcie, intensywny trening, leki sterydowe (nie tylko koks, sterydy są składnikiem leków dermatologicznych na przykład).
Nie piszesz dlaczego masz rozstępy, ani gdzie. Najlepsza byłaby wizyta u dermatologa. Domowymi metodami możesz raczej zapobiegać niż leczyć. Na profilaktykę składają się:
1. preparaty kosmetyczne (pamiętaj, że cudu nie uczynią, wybór jest spory, ale i ceny spore, by nie czynić kryptoreklamy - szczegóły, jeśli ktoś chce, na privie), wcieranie ich to przy okazji masaż, co zwiększa skuteczność kuracji,
2. systematyczność i cierpliwość, wybielanie blizn to długie miesiące,
3. prawidłowa dieta,
4. odpowiednie ćwiczenia, serio, strony dla kobiet obfitują w antyrozstępowe zestawy ćwiczeń, zresztą jeśli uprawiasz sport, to nie musisz robić nic więcej.
Poza tym są zabiegi chirurgii kosmetycznej; można rozstęp wyciąć, zostanie blizna, ale "ładniejsza", można rozjaśniać laserem (skuteczność nie do końca potwierdzona) oraz endermologie - metoda bezinwazyjna polegająca na masażu podciśnieniem, co mobilizuje tkankę łączną, poprawia wymianę komórkową, uaktywnia układ żylny i limfatyczny.
Możesz wybrać się do gabinetu kosmetycznego, a tam masz do wyboru sporo preparatów i kilka rodzajów zabiegów, które wygładzą blizny, rozjaśnią je, poprawią stan i wygląd skóry. Oczywiście jednorazowa wizyta nie wystarczy, a i pracę domową dostaniesz :) .
I jeszcze jedno. Mężczyźni 2 razy rzadziej mają rozstępy niż kobiety. Jeszcze rzadziej się nimi przejmują, więc zanim zdecydujesz się wydać kasę na zabieg dowiedz się, czy lekarz/kosmetyczka miał doczynienia z rozstępami u mężczyzn i jak mu szło ich usuwanie...
W razie pytan - jestem.
Pozdr
Art 3ule
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: rozstepy!!
rosztepy zaczynaja mi sie pojawiac pod pacha spowodowane jest to silownia,troche mnie to martwi bo rozstepy sa ostatnia rzecza jaka bym sobie wymarzyl :cry: chyba czekam mnie wizyta u dermatologa no coz jak trza to trza
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024