Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rower


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Rower
Witam.
Ile może kosztować rowerek,taki do codziennej jazdy(raczej droga)?Na co zwracać uwagę przy wyborze?Może znacie jakieś tanie dobre marki?
poz.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower

Witam.
Ile może kosztować rowerek,taki do codziennej jazdy(raczej droga)?Na co zwracać uwagę przy wyborze?Może znacie jakieś tanie dobre marki?
poz.

dolanczam sie do pytania. Moj rower to juz grat, czas kupic nowy.
Mysle raczej o bardziej uniwersalnym rowerze.

moze jakeis namairy na dobre sklepy w wawie? ;)
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
a ile macie kasy i do czego konkretnie on ma być bo jak nie chcecie jeździć po górach to może byź rower crossowy
co do marki to unibike robi chyba dość tanie rowery poza tym marida kellys author odradzam gianta bo polski dystrybutor prawie nigdy nie uznaje gwarancji
myśle że za 1000zł można kupić już wmiare przyzwoity rower do jazdy po szosach jakichś szutrowych drogach i mieście dobre górale są troche droższe powiedzmy od 1600zł
w wawie słyszałem tylko o sklepie legion ale to dlatego że wielu ludzi z ich koszulkami jeździ na maratonie
jak sklep jest dobry tzn ma dużo różnych rowerów i osprzętu wysokiej jakości to nie znaczy że sprzedawca też jest dobry więc lepiej odwiedzić kilka sklepów żeby mieć porównanie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
kliknijcie sklepy i wasze miasto
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Też polecam Unibike, bardzo dobry stosunek cena/jakość.
W porównaniu do np. Gianta różnica w cenie przy tej samej klasie osprzętu to conajmniej 10%, często więcej.
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower

moze jakeis namairy na dobre sklepy w wawie? ;)


a czy to musi byc nowy rower? Moze istnieje rynek uzywanych rowerow? Ja swoj rower kupilem tanio od kolegi z ktorym trenuje i jestem BARDZO zadowolony. Dopiero teraz widze ze moj poprzedni rower byl powolny i marnowalem mnostwo sily, niepotrzebnie obciazajac kolana.
Jest to rower o waskich oponach, rama Reynoldsa ze stali cro-mo, przerzutka Shimano typu grip-shift.
Silvio
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
obadajcie te marki:
Merida
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Author
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

ja mam tego ostatniego model Basix SX. Bardzo dobry stosunek jakość/cena.

Acha ja zawsze bawiłem sie w górale czyli MTB. O innych typach moja wiedza jest znacznie skromniejsza :wink:

Multum wiedzy rowerowej to strona zbója ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].)podana juz przez scorpio i grupa dyskusyjna pl.rec.rowery czyli słynny "precel" :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Ja tam mam gianta za 1k. Aluminium. Uzywam go kompletnie niezgodnie z zastosowaniem [trial,DH i inne cuda] Nic sie jeszcze nei stalo oprocz rozwalonej totalnie jednej zebatki [udezenia w beton chyba nie ida na gwarancje :P ]. Mi tam odpowiada, caly czas lekko chodzi, 0 problemow. No moze oprocz tego ze sie sypnal wianek, ale to jest wina jezdzenia z niedokrecona piasta.
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Mam tanszy model wheeler'a i jest nie do zajechania, warto dac te pare zl wiecej za markowy rower niz kupic badziewie za 300 zl z marketu.

Pod tymi linkami znajdziesz chyba wszystko, nie bede sie powtarzac.
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower

warto dac te pare zl wiecej za markowy rower niz kupic badziewie za 300 zl z marketu


Pełna zgoda. Przez dwa poprzednie sezony jeździłem na Romecie za 300-400 zł z Geanta. Teraz na szczęście mam to już za sobą. Nikomu nie polecam, ale co przeżyłem (cudem ;) ) to moje.
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Jedno słowo. Kelly's. Dopiero wchodzi na polski rynek i w podobnych cenowo do innych firm modelach montuje lepszy osprzęt. A ramy są super. Ja mam co prawda trochę wyższy model ale te tańsze pewnie też są dobre. A meridy matts też są dobre ale mają trochę gorszy osprzęt. Chyba że ktoś ma 14 tys. na rowerek z mojego avatara to też gorąco polecam :D
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Oczywiscie najlepszą marka jest TREK. Kellys? Nie jestem przekonany, słysząłem, ze słabe ramy. Nie polecam rowerów górskich jak nie bedziesz jeździał po górach. Ciezko sie na nich jeździ. Kup sobie rower szosowy. Mój znajomy ma cudo (skaładaka z osprzetem SIS-a) za 1400 8O . Taki rower za taka cene to cud!!! Kup sobie rower aluminiowy... .

Dobry rower?

1000-1500 spokojnie sie zmieścisz. Osprzetem najlepiej SIS-a.
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Żartujesz czy mówisz poważnie? SIS to najniższa grupa osprzętu. Gorszej nie ma. Za tą kasę można bez problemu znaleźć coś na alivio które jest o niebo lepsze. Dobre treki zaczynają się od ok. 4 tys. Tak samo jak scotty. Tańszych nie opłaca się kupować chyba że ktoś nie zamierza na tym jeździć tylko szpanować naklejką na ramie. Kelly's ma słabe ramy? Jeździłeś? Ja jeżdżę codziennie. Coraz więcej zawodników wybiera tę firmę. Mistrz polski w maratonach jeździ na kelly'sie. A co cieawe wyższe modele ram dla kelly'sa, scotta i treka robione są przez tą samą firmę- kinesium.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower

Żartujesz czy mówisz poważnie? SIS to najniższa grupa osprzętu. Gorszej nie ma. Za tą kasę można bez problemu znaleźć coś na alivio które jest o niebo lepsze. Dobre treki zaczynają się od ok. 4 tys. Tak samo jak scotty. Tańszych nie opłaca się kupować chyba że ktoś nie zamierza na tym jeździć tylko szpanować naklejką na ramie. Kelly's ma słabe ramy? Jeździłeś? Ja jeżdżę codziennie. Coraz więcej zawodników wybiera tę firmę. Mistrz polski w maratonach jeździ na kelly'sie. A co cieawe wyższe modele ram dla kelly'sa, scotta i treka robione są przez tą samą firmę- kinesium.

WIdzisz mój stary ma scotta lat 8. Wiesz ile dał? 800zł. Przejeżdrza na nim rocznie 1500 tys.km . od nowosci ma ten sam osprzęt-SIS. To sa fakty... .

Ja jeżdrze na SIS od lat 4, dosć dużo bo jakies 800 km. rocznie, jeszcze mi sie nic nie zespuło... . Moi koledzy maja to samo zdanie na te,mat SIS, zreszta sprzedawcy w sklepach rowerowych tez... .

Fakt numer dwa:
Kolega wydał na są rame 1400 zł. pękła mu pod siodełkiem, i zgadnij jakiej firmy była, no zgadnij... . :?
  • 0

budo_fujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Na pewno nie pękł mu kelly's bo żaden model ramy nie kosztuje 1400 zł. Jak nie wierzysz to zajrzyj do katalogu. A jak ktoś jeździ tylko w idealnych warunkach po prostej drodze nie zmieniając przeżutek to rzeczywiście SIS jest wystarczający. 800 km rocznie? Ja jeżdżę więcej miesięcznie. Przy tym chodząc do szkoły. W wakacje więcej.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower

dosć dużo bo jakies 800 km. rocznie

:) :lol:

generalnie to o rower na sisach to troche sie zaczyna robić ciężko, bo tego sie już nie produkuje, chyba rzeczywiście jesteśmy skazani na alivio i inny syf.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Kompletny osprzet Sis'a ?
Mam pare ladnych kilometrow przejechanych. Jesli chodzi o osprzet to moim zdaniem jak dlugo bedzie nam sluzyl bedzie zalezec nie od tego jaki on bedzie ale jak bedziemy go urzytkowac.
Co to za filozofia rozjebac rame za 1400 pln ? znam takiego co cieszyl sie z tego ze jako pierwszy zlamal rame za 8 tysiecy i dostal nowa w ramach gwarancji producenta :roll:
Kazdy kupi sprzet za tyle na ile bedzie mia kasy.
Sa tacy co maja sprzet za 5 tysiecy a rower nie ma nawetr 1000 kilometrow zrobionych. Sa tacy co na rowerkach za 800 zloty kawal polski zjezdzili.
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Polecam rowerki Merida, jeszcze chyba można kupić modele z zeszłego roku o 30% taniej
Ja mam crosa 5800 /czyli koła 28/ na Altusie, rama alu i to całkiem fajny rowerek rama 20 choć teraz patrząc wolałbym troszeczkę większą 21 lub 22
Słyszałem pochlebne opinie o Kelly`s
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Jesli nie stac Cie na nowke to zajrzyj na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tam czasem mozna trafic na niezla okazje 8)
  • 0

budo_power-zone
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 416 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Ja mam wlasnie tanszy model Wheeler'a mam go ok. 8-9 lat. Opony nie zajechane, rama cala (dozywotnia gwarancja), przerzutki dzialaja bez zarzutu (lepszy sis) Nic sie przy nim nie zepsulo. Jezdze b. duzo i nieraz ostro. Zdecydowanie kup nowy markowy model za 1000-1500 zl kupisz juz extra cudo do rekreacyjnej, amatorskiej jazdy!

Polecam manetki Gripshift chyba tak to sie pisze :)
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rower
Fujin, jak iwdzisz we wcześnijeszych komentarzach innych uzytkowników forum SIS cieszy sie dobra marką.

alivio, to straszne badziwie. Juz są lepszy Shimano (oczywiscie nie wszystkie)

SIS RULEZ!!! 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024