Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kuźnia czy szlifierka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Kuźnia czy szlifierka ?
Co lepsze?
W tej chwili stal jest w miare latwo dostepna. Nie ma wiekszego problemu z dostaniem jakiegos fajnego plaskownika. W takim razie czy lepiej mimo wszystko go przekuc czy poprostu zaczac szlifowac?
Wiadomo ze jakis resor albo lozysko raczej nie ma ksztaltu podatnego na szlifowanie :) :):) Ale taki plaskownik sama forma do noza nie ma juz daleko. Co lepsze?
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Ojjjj, ja nie wiem jak z tym łatwym dostępem do stali, zwłaszcza płaskowników. Dziś dzwoniłem do Inter-Stal Centrum zarówno do Katowic jak i do Warszawy, pytałem się o D2 no i okazało się że nie ma płaskowników cieńszych niż 10mm, a co do ścinków to też gościu nic nie znalazł w magazynie gdy zadzwoniłem po 2h :nie: :cry:
Więc jak z tą dostępnością :?:
Bo dziś byłem na złomowcu szukać noży tokarskich by przekuć u kowala bo oto już łatwiej a może i na jakąś M2 się trafi.
Za wszelką pomoc będę wdzięczny :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
tlim - pisalem w moim poscie - niestety aby moc swobodnie "pogrzebac" w magazynie, to trzeba niestety pojawic sie tam osobiscie, co sam sprawdzilem w swoim przypadku i... po 30 minutach poszukiwan udalo mi sie wybrac pare kawalkow... oczywiscie wiem, ze jest to dosc uciazliwe, ale jak chyba wczoraj o tym rozmawialismy - jak sie dobrze zgramy to zloze jedno zamowienie na wieksza ilosc "scinkow" - i albo osobiscie sie tam przejade i wybiore albo dogadam sie z poznanym niedawno handlowcem z tejze firmy... :) jakos trzeba sobie radzic...

A gdy bedzie wiecej chetnych to moze uda sie NAM zamowic jeden arkusz blachy 2x3m, ktory nam w Inter-Stali potna na plaskowniki o wymiarach np. 45x50x4mm i po sprawie :) takich plaskownikow wyszloby pewnie duuuzo, wiec trzeba chetnych zebrac, po ile kto chce itd.. moze mala ankietke i jedziemy! ;)
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
mam nadzieje, że chodziło ci o 450 x 50 x 4 mm :) no i jeśli można to na takie "coś" jeden chętny już jest - JA
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Ja jestem zainteresowany jakimiś 10-20kg D2 - 3-6mm grubości, tu u mnie w Gdańsku kąpletnie brak narzędziówek :(

sabertooth - używasz może jakiegoś komunikatora? gg, tlen? bo coś na forum nie działa i nie mogę słać PW :(
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
nie jestes jeszcze uzytkownikiem - to czesta przypadlosc. ;) tez jestem zainteresowany d2 :) pogadamy?
pozdrawiam
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
przyznam ze jestem czestym odbiorca stali bohlera w interstalu, jesliby chetnych bylo wiecej moge wziasc duzy arkusz i podzielic , ale trzeba zamowic jeden gatunek - najlepiej k110 czyli d2
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
nie... ale pisz śmiało na: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
sorry sabertooth - nie przeczytalem wczesniej twojego postu - nie chce wyskakiwac przed ciebie :)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
O właśnie! Bodo - skoro często tam bywasz, to byłby to świetny pomysł. Każdy by wrzucił - ILE potrzebuje, tylko żeby prościej było dzielić taki arkusz, to trzeba by ustanowić jeden "wzór" - tak jak pisałem, proponuje (oczywiscie była moja pomyłka) - 450x50x4mm takie "paski" i teraz niech każdy powie - ile takich pasków chce. Pytanie tylko jeszcze ile taki pasek będzie ważył, bo cena stali to podawana jest za kg.

I wtedy było by prościej!

Ja jestem zdecydowanie za!
Bodo odbierasz od nich stal w Wawie, czy w Katowicach?
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
biore kurierem , przy takiej okazji mozna wziasc na laser od razu i wyciac ksztalty dla kazdego chetnego - tylko przyslac mi dwg cadowskie albo jpg - te bede musial przerysowac w cadzie
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Hej stary! Daj spokój - przecież ja nie chcę na tym zarabiać! :( Cieszę się jak mogę pomóc innym ludziom, szczególnie jeżeli podzielają moją pasję! :) Bynajmniej nie bierzcie mnie za naiwniaka - wszystko ma swoje granice! :D

Pytanie w takim razie - komu będzie prościej - i lepiej to załatwić.
Podałem swój adres email - bodo jeżeli możesz napisz do mnie - to pogadamy na "prive" przez maila i możemy zawsze uzgodnić szczegóły, jakoś może się uda podzielić itd...a w rezultacie okaże się że wszyscy bedą tylko zadowoleni.

Co myślisz o mojej propozycji z jednym kształtem standardowym, aby łatwiej to docinać?
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Bodo - to może zmontujmy mały team i zróbmy forumowiczom "dobrze"... :) wszystko to kwestia chęci, organizacji i zapału - a jak widać po postach od piątku - to tego nam nie brakuje :) ;)

pomysł z wycinką laserową jest idealny a przy większej ilości będzie można pogadać o cenach itd... ja też u nich już kupowałem stal i mam jednego gościa z którym myślę że można próbować się dogadać, więc...?

Myślę, że trzeba by było tylko jeszcze parę osób "uświadomić" jak trzeba przygotować matriał do wycinarki i go! :)
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
z mojego doswiadczenia z interstalem - jesli sie chce roznych grubosci to lepiej kupic od nich blok i kupic z cieciem na plaskowniki bo blachy produkuja austriacy bardzo roznie i czasem trudno trafic w konkretna grubosc - z tego co widze masz wlasnie ciete k110 :) wyglada znajomo
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
material do wycinarki - albo plaskie rysunki z acada , albo normalnie zeskanowane olowkowe rysunki z podanym wymiarem dlugosci i odkad dlugosc ta jest mierzona , albo jakies corele czy inne wynalazki i wszystkie jpg i tak musze przerysowac w acadzie - tylko narysowac kawalek linijki na obrazku albo podac dlugosc
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
To ja bym reklektował na taki kawałek! Postaram sie zeskanować mój projekt i ci podeśle ok??
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
bodo - jak moge sie mozna z toba skontaktowac na priva ?! moze mail?
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
moj mail [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
dzieki - odpisze szerzej na maila.

a mozesz mi na forum odpowidziec - czy da radę wesprzeć się Tobą i Twoim doświadczeniem w zamawianiu stali?

Może po krótce objaśnisz jak najlepiej (najtaniej) jest zamówić stal w przedstawionych rozmiarach i czy wykonują wycinanie ksztaltów laserowo dla detalistów? Oraz koszt...? myślę, że wiele osób by to zainteresowało...
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
wycinanie to zupelnie inna historia niz kupno i musze to zrobic w innej firmie - ale oszczednosci materialu sa wtedy znaczne, samo ciecie stali podraza 0 20% zakup u behlera
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024