Skocz do zawartości


Zdjęcie

CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!
od dziecinstwa zbieralem rozne nozyki/scyzoryki/finki itp rzeczy...
na forum wszyscy opisuja swoje noze ktore kosztuja po 300$..
pojawil sie nowy pokoik.. poczytalem sobie.. chcialbym tez cos stworzyc.

do hartowania nie mam dostepu. z zciezszych nanzedzi to bylejaka szlifierka.. lepsze to niz nic :) jakis pilnik tez sie znajdzie, wiertarka - tez.. wszystko to "domowe" - nic profesjonalnego typu: tytanowe wiertla itp..

pomyslaelm sobie o kupnie noza kuchennego za kilka zlotych (z grubym - nieelastycznym ostrzem), rozwaleniu jego rekojesci i dorobieniu wlasnej.. tylko jak ja zrobic ?
oplot - jest ok, ale to zadne wyzwanie..
wystrugac ja z drewna i przykleic/przykrecic..
fajny patent jest z klejem i sznurkiem - tylko trzeba miec pomysl na ksztalt rekojesci.. (ta kchyba zrobie)
potem mozna pochwe uszyc..

na poczatek chcialbym maly nozyk o ostrzu okolo 10cm... nawet nie mam jakiegos pomyslu - do czego mialby mi sluzyc.. na dzialke bym go wzial..
w majsterkowaniu najbardziej lubie majsterkowac.. a potem dopiero uzywac tego co zrobilem.
doradzcie cos.. podajcie jakie sa mozliwosci.. jest pewnie wielu ktorzy chcieli by zaczac w domowym zaciszu, a nie wiedza jak.. no to STARE WYGI..
ZDOPINGUJCIE !
pozdro

ps
co do kleju na rekojesc - "zwykly" distal.. albo to juz w nowym topicu dam.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!
http://budo.net.pl/v...1121&highlight= <--- mały opis, wg. mnie spoko
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!
pewnie ze spoko!

tylo, ze ja nie mam pod reka huty.. ani jakiegos marketu stalowego..

moze byc normalny kawal jakeigos plaskownika? potem zaostrzyc to na szlifierce.. liche by to bylo..ale liczy sie zabawa przy robocie..

mysle o przerobieniu malego noza kuchennego..
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!
pewnie że można spróbować od byle czego... a co do tych elementów jaki piszesz "profesjonalnych" - to lekka przesada, bo wiertła tytanowe czy kobaltowe można kupić już za 13zł. A wierz mi, że takie wiertło radzi sobie spokojnie z np. D2. Natomiast lepszym sposobem jest zakup jakiegoś taniego noża albo od sąsiadów ze wschodu, albo w jedynm ze sklepów ze wszystkim - za kilkanaście złotych i zabawa z takim czymś..

Market stalowy..? bylo wiele postów wcześniej na temat miejsce gdzie można kupić stal, myślę, że warto to opisać w oddzielnym poście, co spróbuje dzisiaj wieczorem uczynić.

a potem - faktycznie, to co prezentowałem sam lub masa innych tutoriali w sieci (na budo też już były bardzo ciekawe linki) i .. jedyne trzy rzeczy, które faktycznie mogą sprawiać duuuży problem - to wytrwałość, cierpliwość i zapał, ktróre niestety trzeba utrzymywać przy takiej improwizacji jaką jest uprawianie nożorobnictwa w Polsce - niestety :(

Swoją drogą przypomina mi to czasy, kiedy to jeszcze na Polibudzie zaliczało się programowanie na ...kartkach papieru... to były czasy :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!
Panowie, prosze... Tutaj
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!

Swoją drogą przypomina mi to czasy, kiedy to jeszcze na Polibudzie zaliczało się programowanie na ...kartkach papieru... to były czasy


Spokojnie, na polibudzie krakowskiej jeszcze sie zdarza..
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!
Mieszko z kuchennych nozy mozna cuda robic-nie mam teraz aparatu:( ale moze w najblizszym czasie pokaże - w zyciu nie poznacie że to były kuchenne noze (noo może ciut przesadziłem
:wink: )
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!
kooniu:
czekam na fotki. bardzo chetnie zobacze.

na forum ktos pisal o robieniu Custom'ów z tasakow.. rozbraja sie tasaka i wycina ostrze? normalna pilka do metalu da sie to zrobic? jak wyglada potem ostrzenie takiego cuda? to Jumbo chyba pisal.. ale pewny nie jestem.
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CHCE ZACZAC !!! TYLKO JAK ?!
Mieszko, a zamiast pytać, poryj trochę po starszych postach. Wszystko jest opisane i wyjaśnione. Nie ma sensu, żeby w sumie powielać to, co już się napisało.

Znajdziesz mój custom z tasaka, a i custom z noża kuchennego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024