Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kuźnia czy szlifierka ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
No dobra, ja tez bede chcial, ale mimo wszystko.........KUŹNIA CZY SZLIFIERKA :evil: :evil: :evil: ??
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
A masz dostęp do kuźni?

Jeżeli masz, spróbuj w kuźni. Jeżeli nie, spróbuj szlifierką.
  • 0

budo_obol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 703 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
najważniejsza tutaj chyba jest cena, bo o ile na płaskowniki o w.w. wymiarach znalazło by się "paru" chętnych to już na laserowe wycinanie za xxx PLN chyba tylu chętnych by się nie znalazło :( Pomysł z płaskownikami SUPER możliwość laserowego wycinania kształtu też SUPER więc Panowie liczymy na Was poklon . P.S. Bodo jak będziesz ta mało wybredny co do formy nadsyłanych ci projektów to czeka Cię masssa roboty :wink:
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Wycinanie laserem? Łeeee no Panowie, to mają być CUSTOMY!!!

Wycięcie - laser
Szlify - zakład z obrabiarkami CNC
Hartowanie - jakiś zakład co to robi
Polerowanie - też zakład
Okładziny - stolarz
Pochwa - rymarz

i ... CUSTOM??? 8O

Oczywiście z humorem proszę!!
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
laser to sugestia - cena ok 10zl za noz - tak mialem do tej pory , ale kolega z forum mial poszukac jeszcze lepiej i dalej wiec zobaczymy
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Heh....to nie tak dużo :) a ile pracy oszczędzi :P
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Dobra jeśli wymiary to 450x50x4 to ja się piszę jak najbardziej... a co do lasera to może być przydatny gdy będą jakieś wyszukany kształty customa... a co do tego czy TO custom... no cóż zawsze zostaje oryginalny projekt :) ....
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
NO ja bym byl chetny ale cos over 4mm tj. albo 5 albo 6.2mm :evil: pozostale wymiary to 320x55~60.... :evil: , mozecie dopisac do listy na 100 percent wezme taki ciuczek :) 8)
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
w takim razie wrzuce posta w temacie - zalup stali - chetni i tam bedziemy podrzucali zgloszenia. Jak sie uzbiera tego tyle zeby mozna bylo toto zamowic w "rozsadnych" kosztach to zrobimy zamowienie a potem juz tylko redystrybucja i gotowe..

co do laserów i customów... no Jumbo, w sumie masz racje ale tylko z jednej strony patrząc.. bo chyba nie myślisz, ze Ci wszyscy MISTRZOWIE zza wielkiej wody to zasuwają dzien i noc w kuźni albo na szlifierkach i kroja swoje CUSTOMY!?? :) :D
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Jasne że nie jadą ręcznie non stop, ale ja tam uznaję

CUSTOM 100% Jumbo Pokiereszowane Hand Made
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
no i masz bracie racje... ;-) )))

choć czasami... dla odpoczunku rąk,a ku uciesze serca - warto pójść na skróty i nie sikać pod wiatr... :)

powiem tylko, ze gdyby tak wszystko "hand made" to można by sie przyczepić - skąd ty właściwie bierzesz stal... wykopujesz.... :)
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Strasznie się cieszę widząć niesamowity rozwój tego działu :D 8O !!!

Mam pytanie odnośnie wycinania laserowo: składająć zamówienie, mogę dostarczyć rysunek mojego noża i dostane dokładnie taki kawałek stali już wycięty(tzn gotowy to wyszlifowania i wykończenia)??
  • 0

budo_czegevara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
No to się cholercia porobiło. Dział nam zapierdala jak perszing na wysokości lamperii :) Robi się apetycznie. Co do tego wycinania laserkiem to jest genialny pomyseł, bo ja custom rozumiem, ale taki nożyk duszę ma w szlifie i hartowaniu, a wycięcie kształtu laserkiem to chyba nie grzech, i tak bym musiał gdzieś ze 3 takie same sobie wyciąć, bo prawie bankowo pierwszy przy szlifowaniu spierniczę... Tak czy owak się piszę na D2, co do wymiarów to się dostosuję a jak jeszcze możliwość będzie to i na wycięcie też się piszę, pomóc mogę nawet jak będzie trzeba jpegi czy inne dziwy przerabiać na dwg... No i dla porządku jak już będzie coś wiadomo, załóżcie posta na zamówienia... Trza by warunki wysyłki jeszcze ustalić
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
dokladnie - mysle ze jutro skrobne posta w tym temacie i zaczniemy sie wpisywac, a jak zobaczymy ile sie ludzisk bedzie chcialo zalapac na zamowienie to wyliczyy ile trzeba zamowic towaru :)

pomysly na sfinalizowanie calej transakcji pomiedzy ladnych pare zainteresowanych osob? :)

mi przychodzi jako posrednik - ktos z ogolnym powazaniem i reputacja...nie bede jednak pierwszy podawal kogo mam na mysli... ;) ))
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Ja bym się też pisał, nawet na 2 płaskowniczki z d2
-wój-
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
To mi temat zrobiliscie :P :P:P
No ale przynajmniej sie przydal :)
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
:) kuznia i szlifierka - to jest odpowiedz sama kuznia to tylko oklepana stal i z grubsza uformowana - ale i tak czeka cie szlifierka -idealem jest polaczenie ale skoro nie dasz rady , to bez kuzni sie obejdziesz , bez szlifierki nie
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
No tyle to wiem, ale wlasnie o to mi chodzi bo jezeli mam plaskownik ktoremu w sumie do noza juz nie jest az tak daleko. To czy lepiej podkuc go na ksztalt noza, czy olac to i jechac szlifiera. Kuzni jeszcze nie mam, ale generalnie mam warunki odpowiednie zeby ja zrobic. Zastanawam sie czy jest sens. Chociaz jestem bardziej na plus - zawsze mnie krecil rozgrzany metal, kowadla, mloty :) :):)
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
no to nie ma watpliwosci :) - w kuzni najlepszy wlasnie jest ten klimat i chocbys gwozdzie robil to kuznia jest najlepsza :) ale na kowadle bez przygotowania i zestawu nadstawek i podstawek i pomocy drogiej osoby nie zrobisz zwezajacego sie ostrza - przynajmniej nie na poczatku - to jz wymaga sporego doswiadczenia - ale jesli tylko masz mozliwosci - kuznia zapewnia najwiecej przyjemnosci
  • 0

budo_martinator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kuźnia czy szlifierka ?
Ja mam pytanie odnosnie tasaczka, tj. w jaki sposob go rozhartowac cobysobie zycie ulatwic :roll: Wystarczy wsadzic w ognisko, wyjac i pozostawic do ostygniecia ?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024