Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie kupić stal na custom-a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Gdzie kupić stal na custom-a
Jako, że często padają pytania - gdzie kupić stal? Za ile? Itd... uważam, że post w tym temacie odpowie na wiele pytań :)

Ja osobiście polecam firmę:

Inter-Stal Centrum Sp.z o.o.
ul Kolejowa 291, 05-092 Łomianki lub
ul. Owsiana 60 A, 40-780 Katowice

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Opis:
- Mieszczą się pod Warszawą i w Katowicach.
- Bardzo profesjonalna obsługa i nie robią problemu jak usłyszą że chce się kupić 2kg stali a nie 2 wywrotki (co niestety czasami już słyszałem...)
- Stal można kupować w różnych kształtach od prętów, poprzez płaskowniki a na arkuszach blachy kończąc
- Stal można także przy osobistej wizycie wybrać sobie ze ścinek (szczególnie z obróbki arkuszy blach). Najmniejszy arkusz jaki jest sprzedawany to bodajże 2x4m, więc trochę tego będzie, ale ścinki są często naprawdę dobrej jakości i w zupełności wystarczają do zrobienia nawet duuużych noży, a przy tym są relatywnie tanie
- Cena - niestety stal poszła w górę, więc tanio nie jest. Za 1kg stali D2 trzeba zapłacić w okolicach 38zł.

przykład zakupów:
Za 3 kawałki ścinków - waga łączna 2,6kg - o takich wymiarach:24x5x5 ; 14x29x4; 13x12x3 zapłaciłem w sumie 27,30zł, co nie jest chyba porażającą sumą jak za ewentualne piękne 3 noże :)
Dostałem także (po krótkich negocjacjach) adresy firm (wraz z namiarami na osoby i telefonami), które pracują na stali z tej firmy cieplnie (hartowanie) i bez problemu mogą zahartować dowolną stal - co nie ukrywam, że baaardzo pozytywnie wpłynęło na ogólne wrażenia z obsługi klienta! :)
Na koniec, pomimo zakupu takiej niewielkiej ilości stali dostałem od pana handlowca, wydruk mówiący o tym czym jest stal D2 (K110), oraz pełną broszurę o całej szczegółowej ofercie firmy!
Pytałem o K190 - czyli stal dość egzotyczną i składem przypominającą CPM-a, ale niestety ta stal sprzedawana jest na razie jedynie w postaci prętów, więc trzeba ją obrabiać jedynie na gorąco, no chyba, że ktoś chce z pręta zeszlifować płaskownik... ;-)

Podsumowanie:
Naprawde bardzo solidna firma, z podejściem pierwsza klasa do klienta, traktowaniem poważnie nawet detalistę i obsługą na 6!
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Yeah! Oni są z Katowic! :)
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Oni są z okolic Bytomia :D :D WIELKIE DZIĘKI :D no i hartowanie z głowy... masz u mnie piwo... jak będzie kiedyś jakaś okazja :D
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Owsiana to jest w Bytomiu??
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
nie ma sprawy panowie :) - a teraz tylko do sklepu od poniedzialku i do roboty, a w przyszly weekend - nowe customy...

a dokladnie czy to Katowice czy Bytom nie wiem, ale wystarczy zadzwonic - telefony sa na stronie www.

seeya
  • 0

budo_tlim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Wielkie dzięki!! :)
  • 0

budo_jani
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 609 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom 7

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Nie no jak Katowice to Katowice... ale i tak z Bytomia do Katowic to tylko pół godziny tramwajem więc i tak jest zajebiście....
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Sabertooth, chyba będę Cię prosił o zakup jakiegoś kawałka D2, bo w moi mieście każdy na mnie patrzy jak na idiotę, gdy chcę kupić kawałek, a nie wagon....

:X :(
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
no wiesz Jumbo...jezeli wszystko pojdzie dobrze, to pewnie bede skladal zamowienie w niedlugim czasie - na scinki z blach wlasnie ok.4mm ze stali M2 albo D2. Mysle tez ze mozna by sprobowac z O1, wiec jezeli bedziesz dalej zainteresowany - to nie widze problemu, aby zrobic "wieksze" :) zamowienie - moze nie bedzie to pół wywrotki, ale zawsze cos :D :) !!!
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
To i ja bede sie dolaczal do zamowienia jak cos wiec fajnie by bylo jak bys poinformowal odpowiednio wczesniej tu na forum coby moc sie zgadac co z przelewem pieniazkow itp/itd ... Aha ja bym chyba byl bardziej za O1 lub O2 jezeli O1 nie bedzie na stanie ... Duzo latwiejsze w obrobce no i hartowac mozna samemu bez wiekszego problemu :]

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
no wiecie - im wiecej ...tym PROŚCIEJ coś kupić a i potargować sie można, więc jeżeli zbierze się parę osób chętnych to można się dogadywać! :) Co do O1 czy O2 - to także chyba się skuszę na kolejny noż, na razie jednak "dłubię" sobie w D2... a co! :) :) !!
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
No ja jak najbardziej się piszę. Jak będziesz miał w planach wybranie się po stal, daj proszę cynk, to się zgadamy!!

Dziękuję!
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
nie ma problemu - jak sie "zbiorę" to rzucę posta i sie dogadamy na priva czy mailem :)
  • 0

budo_jumbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2040 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a

nie ma problemu - jak sie "zbiorę" to rzucę posta i sie dogadamy na priva czy mailem :)


Po prostu: poklon
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Co do D2 to chwetnie bym cos zrobil w tym ... Jest to niby lepsza stal niz O2, ale jest trudniejsze w obrobce no i z tym hartowaniem ... Coz jezeli nie bedzie wyboru to D2 tez mozna podlubac :) Tylko jak z hartowaniem tego ? Robicie to samemu czy raczej przez kogos ? A jak przez kogos to jak ksztaltuja sie ceny ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_sulej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:DG | Katowice
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
A ja sie do nich przejdę na Owsianą :P
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Aha taka mala propozycja ... Niech Piter przylepi nowy temat "Dostawcy" Albo cos podobnego (ewentualnie podzielic na stal, rekojesci itp) i tam beda tylko i wylacznie dane firm ... Tutaj mozna sobie gadac o pierdolach :D Tyle ze tak czy siak przydal by sie dzial gdzie by bylo wszystko w kupie zebrane coby nie przebijac sie przez 100 stron dyskusji o kupnie wiekszej ilosci stali ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Nie wiecie gdzie mozna poczytac (w sieci) o wadach i zaletach roznych stali pod katem wyrobu nozy ? Jaka jest najlepsza na nozyki hard-corowe, ktorych nie trzeba oszczedzac, czy bac sie, ze czubek sie zlamie, itp.
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
Chętnie dołącze się do wspólnego zamówienia na D2 lub O1 :D
  • 0

budo_sabertooth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie kupić stal na custom-a
nie... za hartowanie to sie jeszcze nie biorę, a poza tym wychodzę z założenia, że póki co zajmuję się tym na czym sie znam, albo przynajmniej mam "możliwości" się poznać... a u mnie w domu to ani pieca, ani innych narzędzi na razie nie ma :) a szkoda, bo pewnie bym postawil sobie na balkonie :D :) !

Oczywiście zakłady - tak jak pisałem - podczas kupna stali goście polecili mi zakłady w Wawie, które pracują z ich stalami, i ręczyli głowami, że hartują idealnie - pytanie za ile, bo jeszcze ich nie odwiedziłem - ale jak to zrobię - z pewnością napiszę co i jak...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024