Skocz do zawartości


Zdjęcie

modern aikido czy combat aikido


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Chciałem się zapytać o to, czy są dojo Aikikai gdzie wogóle nie ćwiczy się atemi przy technikach.

Sa.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Oczywiście że nie w każdej technice jest potrzebne atemi

A w jakiej na przyklad atemi nie jest potrzebne?
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Chciałem się zapytać o to, czy są dojo Aikikai gdzie wogóle nie ćwiczy się atemi przy technikach.

Sa.

dziękuje
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Oczywiście że nie w każdej technice jest potrzebne atemi

A w jakiej na przyklad atemi nie jest potrzebne?

Jutro postaram się coś wymyślić, teraz na autobus sie spiesze. :D

pozdrawiam
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Oczywiście że nie w każdej technice jest potrzebne atemi

A w jakiej na przyklad atemi nie jest potrzebne?

Teoretycznie atemi możesz zaaplikowac w każdej technice, ale pozostaje jeszcze pytanie, czy atemi w niej jest potrzebne, czy nie hamuje ruchu i czy nie jest w niej wręcz utrudnieniem, dużo również zależy od ataku, dlatego nie da się jednozancznie odpowiedzieć na to pytanie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Teoretycznie atemi możesz zaaplikowac w każdej technice, ale pozostaje jeszcze pytanie, czy atemi w niej jest potrzebne, czy nie hamuje ruchu i czy nie jest w niej wręcz utrudnieniem, dużo również zależy od ataku, dlatego nie da się jednozancznie odpowiedzieć na to pytanie.


Cos sie mocno zaplatales w swoich zeznaniach, Kiod. Powiedz jasno :

w ktorej technice atemi jest niepotrzebne?

jesli takiej nie mozesz znalesc, to napisz wyraznie ze udalo ci sie wysmazyc niebianska glupote :roll: :lol:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido


Teoretycznie atemi możesz zaaplikowac w każdej technice, ale pozostaje jeszcze pytanie, czy atemi w niej jest potrzebne, czy nie hamuje ruchu i czy nie jest w niej wręcz utrudnieniem, dużo również zależy od ataku, dlatego nie da się jednozancznie odpowiedzieć na to pytanie.


Cos sie mocno zaplatales w swoich zeznaniach

Nie zaplątałem się w zeznaniach tylko odpowiedziałem na pytanie.

Powiedz jasno :

w ktorej technice atemi jest niepotrzebne?

Yokomen uchi kokyu nage, shomen uchi sudori nage.W tych technikach atemi by hamowało ruch.W sumie nawet jeżeli napisze że przy ryo kata mochi ikkayo(ikkyo) atemi jest nie potrzebne, to wszystko będzie zależeć pod jakim względem będe rozpatrywał tą technike, czy będe myślał o technice egzaminacyjnej, czy będe brał pod uwage jej skuteczność w realnym starciu, albo może poprostu będe myślał o technice jaką zaprezentował mój sempai w formie henkawazy, jeżeli Ty napiszesz że przy niej atemi jest potrzebne, kłócenie się nie będzie miało sensu, bo może wtedy będziesz myślał w zupełnie innym kontekście wykonania tej techniki.
  • 0

budo_sigh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Kiod:: Yokomen uchi kokyu nage

Pomimo tego że używasz znaku Yoshinkanu to znajomość tego stylu jest raczej niewielka, ale to jest dla mnie zrozumiałe.

W technikach wykonywanych z ataku Yokomen uchi zawsze uzywane jest atemi (metsu-bush uderzenie z rozluznionej ręki spinające mięśnie w ostatniej fazie ruchu ... ) zarówno w technikach ichi jak i ni. Atemi w ataku Yokomen Uchi jest niezbędne aby wytrącić linię centalną uke, bez atemi jest to prawie niemożliwe do wykonania techniki z konfrontacji z profesjonalistą.

Proszę nie odbierz tego personalnie, tylko jako konstruktywną krytykę.

Osu.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Kiod:: Yokomen uchi kokyu nage

Pomimo tego że używasz znaku Yoshinkanu to znajomość tego stylu jest raczej niewielka, ale to jest dla mnie zrozumiałe.


W technikach wykonywanych z ataku Yokomen uchi zawsze uzywane jest atemi (metsu-bush uderzenie z rozluznionej ręki spinające mięśnie w ostatniej fazie ruchu ... ) zarówno w technikach ichi jak i ni. Atemi w ataku Yokomen Uchi jest niezbędne aby wytrącić linię centalną uke, bez atemi jest to prawie niemożliwe do wykonania techniki z konfrontacji z profesjonalistą.


Mamy do wyboru trzy możliwości.1Albo nie przeczytałeś wcześniejszych postów, 2jeżeli je przeczytałeś, zrobiłeś to bez zrozumienia,3chciałeś coś udowodnić .Czy ja zaznaczyłem gdzieś że w tej chwili pisze o technice egzaminacyjnej???

Atemi w ataku Yokomen Uchi jest niezbędne aby wytrącić linię centalną uke, bez atemi jest to prawie niemożliwe do wykonania techniki z konfrontacji z profesjonalistą.


Sorry winetu ale, nie masz racji, co prawda atemi bardzo ułatwia życie w czasie wykonywania technik z ataku yokomen uchi, ale w niektórych przypadkach takich jak shomen ate, czy wymieniona już wyżej sudori nage, atemi hamuje ruch i jest poprost bez sensu.

Pomimo tego że używasz znaku Yoshinkanu

Jeżeli mi zadrościsz to moge Ci wysłać mailem informacje co zrobić żeby przy Twoich postach też się wyświetlał.

Pomimo tego że używasz znaku Yoshinkanu to znajomość tego stylu jest raczej niewielka, ale to jest dla mnie zrozumiałe.

Rozumię że to zdanie miało tak wyglądać:Pomimo tego że używasz znaku Yoshinkanu to twoja znajomość tego stylu jest raczej niewielka, ale to jest dla mnie zrozumiałe.
W moim odczuciu chciałeś mnie obrazić, ale moge sie mylić.Po głębszej analizie tedo tekstu moge stwierdzić że w naszym przypadku tzn. ludzi trenujących dopiero dwa i pół roku Yoshinkan, stwierdzenie "
znajomość tego stylu jest raczej niewielka, ale to jest dla mnie zrozumiałe", jest jak najbardziej prawidłowe.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Yokomen uchi kokyu nage, shomen uchi sudori nage.W tych technikach atemi by hamowało ruch.

ty, Kiod, ty nie masz tanczyc niepohamowanym ruchem na tatami. Ty masz pomoc atakujacemu sie zjadnoczyc z tatami.

W sumie nawet jeżeli napisze że przy ryo kata mochi ikkayo(ikkyo) atemi jest nie potrzebne, to wszystko będzie zależeć pod jakim względem będe rozpatrywał tą technike, czy będe myślał o technice egzaminacyjnej, czy będe brał pod uwage jej skuteczność w realnym starciu, albo może poprostu będe myślał o technice jaką zaprezentował mój sempai w formie henkawazy, jeżeli Ty napiszesz że przy niej atemi jest potrzebne, kłócenie się nie będzie miało sensu, bo może wtedy będziesz myślał w zupełnie innym kontekście wykonania tej techniki.

nie, Kiod, za duzo myslisz. Za duzo rozwazasz wzgledow :roll:
Aikido to prosta sprawa. Albo atakujacy cie dopadnie swoim atakiem, albo ty jego wbijesz pod mate. Azeby go wbic pod mate musisz uzyc atemi jak juz powyzej napisal Sigh. Jedna z przyczyn jest to, ze doswiadczeni atakujacy potrafia rozlozyc moc techniki praca swojego ciala. Innym powodem jest zachowanie odpowiedniego dystansu od atakujacego, zeby nie mogl wykonac kontrataku. Jeszcze innym powodem jest to, ze twoje wejscie musi sie odbyc pod odpowiednim katem do ataku, i bez atemi jest to nieslychanie trudne przez pierwsze powiedzmy 30 lat.
.........itd.............
.........itd........

Juz nie mowiac o tym ze Dziadek napisal ze aikido to 90% atemi i 10% irimi.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido


Yokomen uchi kokyu nage, shomen uchi sudori nage.W tych technikach atemi by hamowało ruch.

ty, Kiod, ty nie masz tanczyc niepohamowanym ruchem na tatami. Ty masz pomoc atakujacemu sie zjadnoczyc z tatami.

no baa.I tu się z Tobą zgadzam.

Aikido to prosta sprawa. Albo atakujacy cie dopadnie swoim atakiem, albo ty jego wbijesz pod mate. Azeby go wbic pod mate musisz uzyc atemi jak juz powyzej napisal Sigh. Jedna z przyczyn jest to, ze doswiadczeni atakujacy potrafia rozlozyc moc techniki praca swojego ciala. Innym powodem jest zachowanie odpowiedniego dystansu od atakujacego, zeby nie mogl wykonac kontrataku.


Ja nie pisze że atemi jest nie potrzebne!!!!!!!!!Sam je uwielbiam aplikować przy różnego rodzaju technikach.Piszę poprost że w niektórych przypadkach, jego stosowanie nie jest konieczne i biore tu pod uwage tylko mate, no bo jakby nie patrzeć zawsze można znależć wyjątki.

Juz nie mowiac o tym ze Dziadek napisal ze aikido to 90% atemi i 10% irimi.
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Juz nie mowiac o tym ze Dziadek napisal ze aikido to 90% atemi i 10% irimi.

A ile tenkana :?: :?: :?: :!: :!: :?: :!: 8O 8O :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido


Juz nie mowiac o tym ze Dziadek napisal ze aikido to 90% atemi i 10% irimi.

A ile tenkana :?: :?: :?: :!: :!: :?: :!: 8O 8O :) :) :) :) :) :)

Tenkanować zacząl dopiero po wojnie. To jeden z elementów ewolucji aikido w kierunku pacyfizmu, krainy lagodnosci, sztuki walki bez walki, dla dzentelmenow.
:roll: Oczywiscie Szczepan, jako sila reakcyjna, 8) :) unika tenkanow, jak diabel wody święconej. :twisted: :wink:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
"Każdy tenkan to irimi a każde irimi to tenkan...zadumał się mnich Godze
spoglądając na wirujący w powietrzu liść" :wink:

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Piszę poprost że w niektórych przypadkach, jego stosowanie nie jest konieczne i biore tu pod uwage tylko mate, no bo jakby nie patrzeć zawsze można znależć wyjątki.


Kiod, jedna z cech dyskusji jest to , ze nastepuje wymiana argumentow. Ja przedstawilem swoje. A ty, zamiast przedstawic swoje, jalowo powtarzasz swoja teze. Nie musisz jej powtarzac, ja ja dokladnie pamietam :roll: :lol: :lol: :lol:
Czekam na jakies konkretne argumenty odpowiadajace na pytanie DLACZEGO nie jest konieczne.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Piszę poprost że w niektórych przypadkach, jego stosowanie nie jest konieczne i biore tu pod uwage tylko mate, no bo jakby nie patrzeć zawsze można znależć wyjątki.


Kiod, jedna z cech dyskusji jest to , ze nastepuje wymiana argumentow. Ja przedstawilem swoje. A ty, zamiast przedstawic swoje, jalowo powtarzasz swoja teze. Nie musisz jej powtarzac, ja ja dokladnie pamietam :roll: :lol: :lol: :lol:
Czekam na jakies konkretne argumenty odpowiadajace na pytanie DLACZEGO nie jest konieczne.

Chyb Szczepan nie czytasz dokładnie.

w niektórych przypadkach takich jak shomen ate, czy wymieniona już wyżej sudori nage, atemi hamuje ruch

ale pozostaje jeszcze pytanie, czy atemi w niej jest potrzebne, czy nie hamuje ruchu i czy nie jest w niej wręcz utrudnieniem


Czekam na jakies konkretne argumenty odpowiadajace na pytanie DLACZEGO nie jest konieczne.

Znowu chcesz mi przypisać coś czego nie powiedziałem.Nigdzie nie napisałem że atemi wogóle nie jest konieczne, tylko że w niektórych przypadkach:D

Szczepan jeżeli możesz to teraz Ty mi odpowiedz na pytania np. przy ataku ryote mochi(w Aikikai jest ten atak nazywany chyba ryote dori), w którym uke pcha, po co aplikować atemi , skoro można wykonać jakąś technike kokyu nage i poprostu przepuścić uke, przy technice yokomen uchi shomen ate, po co tracić czas na atemi kiedy można wejść w atak i odrazu już wykonać technike i jak byś widział atemi przy sudori nage???
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Szczepan jeżeli możesz to teraz Ty mi odpowiedz na pytania np. przy ataku ryote mochi(w Aikikai jest ten atak nazywany chyba ryote dori), w którym uke pcha, po co aplikować atemi , skoro można wykonać jakąś technike kokyu nage i poprostu przepuścić uke, przy technice yokomen uchi shomen ate, po co tracić czas na atemi kiedy można wejść w atak i odrazu już wykonać technike i jak byś widział atemi przy sudori nage???

Ciekawe ze u ciebie uke ma jakas role do odgrywania, zupelnie jak w teatrze(np musi pchac) 8O 8O 8O U mnie nie musi, robi co chce, a to juz moja spawa zeby wykonac technike :lol:
Oczywiscie, zarty zartami, ale zdziwiony jestem co niemiara.

Co to jest sudori nage?
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Teraz to ja jestem z kolei zdziwiony, Szczepan. W moim odczuciu, z zalozenia, w aikido obowiazuje pewna konwencja dotyczaca roli uke. Powinien on mianowicie, wykonywac jeden z atakow, sklasyfikowanych bodajze jeszcze przez O-Sensei. Czy jak w teatrze, czy tez nie, to juz nie wazne, ale na pewno nie robi tego co chce. Cala ta dyskusja dotyczaca atemi, tu i tam, jest moim zdaniem bezprzedmiotowa. Tyle tylko, ze nie mozna jej lekcewazyc, bo 'znakomici' nastepcy mistrza uwazaja, ze aikido bez atemi, to juz nie aikido. Pozwolilem sobie zabrac glos na temat co uwazam za aikido, a co nie, wiec sie nie bede powtarzal.

Juz na marginesie tej dyskusji, poszedlem za Twoja rada i kupilem kasete Technical Aikido Mitsunari Kanai i uwazam, ze sa to wyrzucone pieniadze. Prezentowane na niej akido przypomina judo, gdzie kladzie sie nacisk na moc wykonywanych rzutow. Wydaje mi sie, ze nie o to chodzilo tworcy aikido.

Pewnie na Twoje pytanie odpowiedzial by Ci Kiod, ale wyprzedzajac, zajrzyj na moja strone. Sudori Nage zawarl Koichi Tochei w Taigi nr 3.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Przepraszam za skandaliczny blad. Powinno byc: Koichi Tohei, a nie Koichi Tochei. Do Moderatora: Powinna byc jednak dana mozliwosc korygowania postu, zanim ktokolwiek do niego sie nie ustosunkuje.
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Do Moderatora: Powinna byc jednak dana mozliwosc korygowania postu, zanim ktokolwiek do niego sie nie ustosunkuje.


Popieram. Zwłaszcza BBCode lubią mi się chrzanić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024