Skocz do zawartości


Zdjęcie

modern aikido czy combat aikido


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

modern aikido czy combat aikido
chciałbym sprawdzić co waszym zdaniem jest lepsze
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
W owym czasie ludzie będą mówić,że rzeczy poczęły się gubić...
i nastanie wielka niepewność co do tego, gdzie się podziały...
i nikt nie będzie wiedział, gdzie są te małe przedmioty...
na takiej solidnej podstawce, ze sznureczkiem.
W owym czasie przyjaciel zgubi młotek przyjaciela...
a dzieci nie będą wiedzieć...
gdzie są rzeczy ich ojców...
które ci położyli tam około ósmej wieczorem poprzedniego dnia.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Kita, a moze najpierw bys sprawdzil co bylo do tej pory na ten temat napisane? Do tego sluzy funkcja pt: Szukaj :roll: :balisong:
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Saku: Napoczatku niebardzo zrozumialem sens Twojej wypowiedzi, jednakze, kiedy sprawdzilem godzine kiedy takowy tekst napisales i juz wszystko bylo jasne :D
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

W owym czasie ludzie będą mówić,że rzeczy poczęły się gubić...
i nastanie wielka niepewność co do tego, gdzie się podziały...
i nikt nie będzie wiedział, gdzie są te małe przedmioty...
na takiej solidnej podstawce, ze sznureczkiem.
W owym czasie przyjaciel zgubi młotek przyjaciela...
a dzieci nie będą wiedzieć...
gdzie są rzeczy ich ojców...
które ci położyli tam około ósmej wieczorem poprzedniego dnia.

poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon poklon

kto nie zna MP niech zaluje
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Szczepan pisze:
Kita, a moze najpierw bys sprawdzil co bylo do tej pory na ten temat napisane? Do tego sluzy funkcja pt: Szukaj

tak sie skałda że czytałem co wcześniej pisaliście na ten temat:>
zauważyłem takze że nielubicie takich 2 wyrazówszczególnie jak są razem (mianowicie Cobat Aikido) w tym teamcie staram sie zrozumieć dlaczego chciałem także w późniejszym czasie wytlumaczyć wam różnice no ale jak widactaka osoba jak ja to odrazu musi być niekompetentna nie???
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

chciałbym sprawdzić co waszym zdaniem jest lepsze


Dołączona grafika
  • 0

budo_reaver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk / Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
@up

Dokładnie,powinieneś ćwiczyć to, co sprawia Ci największą przyjemność a nie to co jest "lepsze".

Pozdrawiam
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

W owym czasie ludzie będą mówić,że rzeczy poczęły się gubić...
i nastanie wielka niepewność co do tego, gdzie się podziały...
i nikt nie będzie wiedział, gdzie są te małe przedmioty...
na takiej solidnej podstawce, ze sznureczkiem.
W owym czasie przyjaciel zgubi młotek przyjaciela...
a dzieci nie będą wiedzieć...
gdzie są rzeczy ich ojców...
które ci położyli tam około ósmej wieczorem poprzedniego dnia.


:) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

kto nie zna MP niech zaluje

Co to jest MP?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

wytlumaczyć wam różnice no ale jak widactaka osoba jak ja to odrazu musi być niekompetentna nie???

no dobra, to juz wytlumacz i bedziemy to mieli z glowy :wink: :lol:
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Reaver :
Dokładnie,powinieneś ćwiczyć to, co sprawia Ci największą przyjemność a nie to co jest "lepsze".

przykro mi ze nie zrozumiałeś o co chodzi a to pewnie przez to że pisze 'niewyraźnie" :P (bez obrazy) rozchodziło mi sie o to że chciałem poznać wasze opinie na ten temat nigdy na treningu modern aikido nie byłem wiec może ktoś sie trafi kto mi wyjaśni co tam sie dzieje
ja ćwicze od 10 lat mam stopień 2 kyu teraz przekształcamy sie na Combat Aikido a pytam bo chciałem zobaczyć co ludzie myslą o tego typu zmianach
mojej decyzji nic nie zmieni ale chce sie dowiedzieć jak ćwiczą ludzie na Modern Aikido. Na czym sie skupiają itp.
ale niektórzy to poprostu chcą mnie pojechać i tyle. Prawda Gambit?? ja też mam kilka fajnych obrazków:] a takie rzeczy spłyawją po mnie bo uważam to za ludzką głupote
ps nie obrażajcie sie za pisownie jestem dysortografem :P
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
no wiec o dziwo w combat aikido szanuje sie tradycje my nie rezygnujemy z noszenia hakamy, machania jo i boken'em wykonujemy podobne techniki jak w aikikai tylko że z ataków bardziej nowoczesnych typu kopnięcie , prosty, hak itp ataki nożem np przy ścianie nóż do szyji do każdej techniki staramy sie robić kontre i najważniejsze staramy sie żeby odruchy były zawsze podobne. Uczymy sie tam tradycji i nauki obrony na ulicy. staramy sie aby robic wszystko najrealniej jak tylko mozna

no ale teraz mnie zbluzgacie że to juz nie jest aikido nie????
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Fiodor powiedz coś bo mnie normalnie zaraz wyniesie z tej sali dwóch panów w białych kitlach :)
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

no ale teraz mnie zbluzgacie że to juz nie jest aikido nie????

A tak wogóle, to co to jest to 'aikido'? :)
  • 0

budo_kether
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Kita, odpusc sobie, bo niczego sie tu nie dowiesz. Szanowni Panowie wyszystkie rozumy pozjadali i w swym zadufaniu trwac beda po kres swych dni na tym padole. Ja mam podobne doświadczenia do Twoich (początek "tradycyjne aikido" , ze stopniową ewolucją w kierunku jak największej realności) i muszę powiedzieć, że nie potrafię się już odnależć na treningach prowadzonych przez takich napuszonych bufonów, jak tu, którzy nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że aikido może być realne (i kwiczą tylko przy każdej mocniejszej technice lub gdy oporuję, i po chwili już nie mam z kim ćwiczyć). Nie chce mi się pisać nic więcej, bo to i tak nie ma sensu (zaraz wytoczą te same argumenty co zwykle), tylko wkurw mnie bierze, jak po raz setny zaczyna się po kimś jechać bez powodu. Żeby uprzedzić wszelkie głupie zarzuty: ćwiczymy z bokserami, bronimy się przed serią i co tylko jesteście sobie w stanie wymyślić.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

przykro mi ze nie zrozumiałeś o co chodzi a to pewnie przez to że pisze 'niewyraźnie" :P (bez obrazy) rozchodziło mi sie o to że chciałem poznać wasze opinie na ten temat

Kita, jeden czlowiek lubi boczek, drugi slonine. Co jest lepsze, boczek czy slonina?

Juz rozumiesz jaki ty jestes naiwny? :roll:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Kita, odpusc sobie, bo niczego sie tu nie dowiesz. Szanowni Panowie wyszystkie rozumy pozjadali i w swym zadufaniu trwac beda po kres swych dni na tym padole. Ja mam podobne doświadczenia do Twoich (początek "tradycyjne aikido" , ze stopniową ewolucją w kierunku jak największej realności) i muszę powiedzieć, że nie potrafię się już odnależć na treningach prowadzonych przez takich napuszonych bufonów, jak tu, którzy nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że aikido może być realne

Kether, po prostu mnie nie rozsmieszaj. Co to znaczy realne?
sam jestes napuszonym bufonem, streetfighing to powazna dziedzina studiow, a nie taka amatorszczyzna jak wy robicie. Mam nadzieje ze kiedy zwerifikujesz te fantazje w prawdziwej bojce, nie skonczy sie to dla ciebie tragicznie.

Myslisz ze Dziadek stworzyl aikido do nawalanki na ulicy? Albo do walk miedzystylowych? Jesli odpowiadasz twierdzaco na oba pytania, to wykazujesz znaczna ignoracje jesli chodzi o geneze powstania i o cele aikido.

Żeby uprzedzić wszelkie głupie zarzuty: ćwiczymy z bokserami, bronimy się przed serią i co tylko jesteście sobie w stanie wymyślić.

Tak jest Kether, bo po ulicach chodza ludzie co beda was atakowac wg zasad bokserkich pojedynkow. :roll: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Realnosc uliczna mozesz osiagnac bijac sie regularnie na ulicy z innymi ulicznikami. Ale w dojo???? Co za nonsens.
  • 0

budo_marcelino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
AFAIK - Combat aikido praktykowane przez kitę nie jest combat aikido opartym na jakichś konkretnych założeniach, ot takie aikido do walki ulicznej, które zostało opracowane przez jedną osobę. Tą osobą jest sensei WP, posiadacz nidana w aikido. Teraz zasadnicza kwestia - jakie efekty daje modyfikowanie aikido przez posiadacza nidana ( wraz z drugim posiadaczem nidana w postaci PW ), który nie wie o aikido tyle, "ile wiedzieć należy" ( nidan to dość "niski" stopień i stosunkowo mała wiedza ). Nie jestem jakimś zagorzałym fanem aikikai, tym bardziej p. Wysockiego, ale sądzę, że combat aikido jest wymysłem ludzi niekompetentnych, którzy nie mają pojęcia o aikido ( a czy ktoś je ma poza ś.p. Dziadkiem ? ). Nie mówię, że combat aikido jest złe, ale na pewno nie powinno zawierać w swojej nazwie "aikido".
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Kether :
Kita, odpusc sobie, bo niczego sie tu nie dowiesz. Szanowni Panowie wyszystkie rozumy pozjadali i w swym zadufaniu trwac beda po kres swych dni na tym padole. Ja mam podobne doświadczenia do Twoich (początek "tradycyjne aikido" , ze stopniową ewolucją w kierunku jak największej realności) i muszę powiedzieć, że nie potrafię się już odnależć na treningach prowadzonych przez takich napuszonych bufonów, jak tu, którzy nie są w stanie przyjąć do wiadomości, że aikido może być realne (i kwiczą tylko przy każdej mocniejszej technice lub gdy oporuję, i po chwili już nie mam z kim ćwiczyć). Nie chce mi się pisać nic więcej, bo to i tak nie ma sensu (zaraz wytoczą te same argumenty co zwykle), tylko wkurw mnie bierze, jak po raz setny zaczyna się po kimś jechać bez powodu. Żeby uprzedzić wszelkie głupie zarzuty: ćwiczymy z bokserami, bronimy się przed serią i co tylko jesteście sobie w stanie wymyślić.
____________________________________________________________
dzieki stary myslałem ze bede sam ale widze że jednak nie. co do odpuszczenia sobie to nie zamieżam, ponieważ nie po to zaczynałem ten temat (mam nadzieję że mi pomożesz wytłumaczyć tym panom że to nie do końca tak jest)
mysle że skuteczniość technik zależy od tego jak je ćwiczymy i z kim jeżeli ćwiczymy z osoba ktora nie oporuje to nic nam to nie da ponieważ nic sie nie nauczymy (oprucz ruchu oczywiście). Myśle że każda technike należy zriobić na luźnym i sztywnym uke. jęzeli i na tym i na tym wyjdzeie tzn że technika jest wykonana dobrze. no ale ja sie nieznam więc mnie nie słuchajcie bo trzeba ślepo patrzeć na to co każe nam zrobić sensei nie??
____________________


Szczepan:
Myslisz ze Dziadek stworzyl aikido do nawalanki na ulicy? Albo do walk miedzystylowych? Jesli odpowiadasz twierdzaco na oba pytania, to wykazujesz znaczna ignoracje jesli chodzi o geneze powstania i o cele aikido.

powiem tak M ueshiba stowrzył sztkue walkiczy religie???? coś mi tu nie gra rozumie o co ci chodzi ale... no nie pomyśl przecież z tego co czytałem na necie to główni uczniowie dziadka wcale lekko na treningach nie mieli nie muwie o tych do których jeździł tylko o tych z jego dojo
ja rozumie ze niektórzy lubią balet ale... są też ludzie którzy chcą kombinować i nie ćwiczą technik które nie mają zastosowania w realnej walce czytałęm jakiegoś posta że nieda sie tego stosować kiedyś uczestniczyłem w bójce i nieszczęśnikowi załozyłem SANKYO no jakimś sposobem mi sie udło więc czego nie prubować z innymi technikami ????
Szczepan jak znasz odpowiedz to prosze...
_____________________________________________________________

Szczepan:
Kether, po prostu mnie nie rozsmieszaj. Co to znaczy realne?
sam jestes napuszonym bufonem, streetfighing to powazna dziedzina studiow, a nie taka amatorszczyzna jak wy robicie. Mam nadzieje ze kiedy zwerifikujesz te fantazje w prawdziwej bojce, nie skonczy sie to dla ciebie tragicznie

hmm z tym to sie nie zgodze byłem kiedyś na stażu z panem R. Królem i on powiedział całkowicie coś innego. faktycznie pokazał z czy mielibysmy duże kłopoty ale pokazał nam tez jak z takich opresji wyjść więc akuratnie w tym sie mylisz :] (dla niewtajemniczonych R. Król - były pulkownik Gromu:]) no ale Szczepan wie lepiej poklon poklon poklon poklon
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024