Skocz do zawartości


Zdjęcie

modern aikido czy combat aikido


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Marudka nie obrażaj się!!!! Pewnie, że Ty wiesz najlepiej jak robiłaś tą technikę.
Zapytałem jednak o to Fiodora, ponieważ jego autorytatywna wypowiedź na ten temat nie jest poparta jego znajomością. Jak sama napewno wiesz "przekręcanie" uke na brzuch nie odbywa się poprzez działanie na jakikolwiek mięsień jego ręki, lecz za pomocą "sterowania jego zblokowaną ręką" środkiem masy jego ciała.
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido


tak to ja i wlasnie obracam mojego brata na plecy by zaloozyc mu dzwignie

to co ty robisz, to dokladnie to co robia w aikikai zeby przetoczyc uke na brzuch. Niestety jest to sposob kompletnie nieskuteczny. No, jesli inne techniki tez tak robicie, to nie widze specjalnej roznicy miedzy wami a aikikai....

Wypraszam sobie! :-)
Tak jak to widać na zdjęciu robi się u nas na szybkoi, często po wysokim padzie, kiedy istnieje ryzyko, że uke odbije się od maty (jak wiadomo istotą Aikido są wysokie pady ;) ). Oczywiście nie zmienia to faktu, że spora część ćwiczących tak właśnie to robi, a uke grzecznie się przewracają na brzuszek. Ale nie uogólniaj, pliz.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Boze ... przoczylem dyskusje miedzy aikidokami, ktore aikido jest skuteczniejsze ... ludzie Aikido to sztuka nie wazne czy Combat czy niekombat :D :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Zawsze w Aikido mnie irytowalo to ze jak czlowieczek zakladal mi kiedys dzwignie na nadgarstek to bez wyczucia i mimo klepania dalej sobie przeciagal nie zwazajac na moje jeki ... patrzac teraz z perspektywy czasu ... jak sobie radzicie z takimi miszczami ? Czy mozna zapytac sie "a w ryj mistrz przypadkiem nie chce ?" Czy sa jakies inne sposoby na to? Powiedzmy formalno prawne ... jeden z moich kolegow przerwal trenowanie wlasnie z powodu takich ludzi prowadzacych ... oczywiscie anonimowo poprosil mnie o rade. POwiedzcie jak sobie z takimi radzic ... oprocz dawania im w ryj ?


POZdrawiam
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Zawsze w Aikido mnie irytowalo to ze jak czlowieczek zakladal mi kiedys dzwignie na nadgarstek to bez wyczucia i mimo klepania dalej sobie przeciagal nie zwazajac na moje jeki ... patrzac teraz z perspektywy czasu ... jak sobie radzicie z takimi miszczami ? Czy mozna zapytac sie "a w ryj mistrz przypadkiem nie chce ?" Czy sa jakies inne sposoby na to? Powiedzmy formalno prawne ... jeden z moich kolegow przerwal trenowanie wlasnie z powodu takich ludzi prowadzacych ... oczywiscie anonimowo poprosil mnie o rade. POwiedzcie jak sobie z takimi radzic ... oprocz dawania im w ryj ?


POZdrawiam

poszukać normalnego klubu.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido


tak to ja i wlasnie obracam mojego brata na plecy by zaloozyc mu dzwignie

to co ty robisz, to dokladnie to co robia w aikikai zeby przetoczyc uke na brzuch. Niestety jest to sposob kompletnie nieskuteczny. No, jesli inne techniki tez tak robicie, to nie widze specjalnej roznicy miedzy wami a aikikai....

Wypraszam sobie! :-)
Tak jak to widać na zdjęciu robi się u nas na szybkoi, często po wysokim padzie, kiedy istnieje ryzyko, że uke odbije się od maty (jak wiadomo istotą Aikido są wysokie pady ;) ). Oczywiście nie zmienia to faktu, że spora część ćwiczących tak właśnie to robi, a uke grzecznie się przewracają na brzuszek. Ale nie uogólniaj, pliz.

zapominasz o jednym fakcie to są zdjęcia z pokazu a pokazy organizuje sie po to aby zachęcić nowych ponieważ bez tego nasza sekcja pewnie już by nie funkcjonowała przecież to normalne że na pokazach wszyscy staraja sie aby techniki wyszły jak najlepiej. założe sie że robicie tak samo bo nikt nie chce aby jego sekcja sie rozpadała
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Zawsze w Aikido mnie irytowalo to ze jak czlowieczek zakladal mi kiedys dzwignie na nadgarstek to bez wyczucia i mimo klepania dalej sobie przeciagal nie zwazajac na moje jeki ... patrzac teraz z perspektywy czasu ... jak sobie radzicie z takimi miszczami ? Czy mozna zapytac sie "a w ryj mistrz przypadkiem nie chce ?" Czy sa jakies inne sposoby na to? Powiedzmy formalno prawne ... jeden z moich kolegow przerwal trenowanie wlasnie z powodu takich ludzi prowadzacych ... oczywiscie anonimowo poprosil mnie o rade. POwiedzcie jak sobie z takimi radzic ... oprocz dawania im w ryj ?


POZdrawiam

poszukać normalnego klubu.



prawdopodobnie ten facet ma mial jakis kompleks.. pewnie dzieci nie chcialy sie z nim bawic w piaskownicy i tak juz mu zostalo ze lubi dominowac nad wszyskimi i udowadniac ze ON jest najwazniejszy ze jego trzeba sie bac itp.

wiec rada jest jedna: trzeba znalezc normalny klub :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Wypraszam sobie! :-)
Tak jak to widać na zdjęciu robi się u nas na szybkoi, często po wysokim padzie, kiedy istnieje ryzyko, że uke odbije się od maty (jak wiadomo istotą Aikido są wysokie pady ;) ). Oczywiście nie zmienia to faktu, że spora część ćwiczących tak właśnie to robi, a uke grzecznie się przewracają na brzuszek. Ale nie uogólniaj, pliz.

kyrielejson,
Wlasnie o to chodzi, ze podczas takiej "kontroli" uke moze w kazdej chwili podniesc sie i isc spoko do domu. Bo to nie jest zadna kontrola. Tylko fakt, ze cwiczy sie bez "ducha wojennego" pozwala na rozwiniecie takich dewiacji.
Nawet w momencie kiedy uke leci w dol, musi miec zalozona kontrole, w postaci dzwigni. Juz nie mowiac ze kiedy laduje. Juz nie mowiac o tym kiedy sie chce manipulowac jego cialem, w postaci przetaczania go czy cos...
Co do uogolniania ze tak cwiczycie w aikikai, to co, moze nie mam racji :roll: :wink: :lol: :lol: NIKOGO nie obchodzi prawdziwa kontrola atakujacego. zadowalacie sie pozorami :P
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Zawsze w Aikido mnie irytowalo to ze jak czlowieczek zakladal mi kiedys dzwignie na nadgarstek to bez wyczucia i mimo klepania dalej sobie przeciagal nie zwazajac na moje jeki ... patrzac teraz z perspektywy czasu ... jak sobie radzicie z takimi miszczami ?


A ja odpowiem Ci inaczej.
Nie zawsze jest tak że gdy odklepiesz kończy się technika...
Często ból ma Ci tylo pokazać w którym kierunku powinieneś podążać. Ty akceptujesz ten kierunek bądź nie. Często jest tak że początkujący nie znając tego kierunku próbuje przełamać ból i ucieć w tą stronę z której przyszedł. Ponieważ dźwignia jest już założona, poprzez tą próbę ucieczki zakłada się jeszcze bardziej i jeszcze bardziej boli. Wtedy Tori stoi przed dylematem. Jak Ci odpuści, to znaczy nie zrobił techniki. Początkujący pomyśli że technika jest nieskuteczna. Z realnego punktu widzenia nie może Ci odpuścić bo znajdujesz się w takim dystansie, który stanowi dla Tori zagrożenie. W drugim przypadku jeśli podążysz w kierunku założonej dźwigni Tori ma szansę doprowadzić do dźwigni kończącej. Która zgodnie z ideą aikido prowadzi do zwyciąstwa obu stron. Inaczej mówiąc jest formą PATu, który umożliwi nam dyskusję ;) Oczywiście na treningu jest inaczej, dzwignię kończącą też się zakłada mocno ale powoli, i mimo klepania nikt nie śpieszy się z odpuszczeniem. To dlatego że rolą dźwigni kończącej może być np. rozciąganie stawu barkowego. Czyli Tori będzie zakładał do momentu kiedy klepniesz, a następnie chwilę się w tym stanie zatrzyma, a potem powoli odpuści.
Wracając do początku odpowiedzi często jest tak że po jednej technicę robi się kolejną.
Np. wg. przekazu w którym się ucze, jest dosyć specyficzna technika o nazwie nikyo ura. Pierwsza dzwignia (nikyo) jest bardzo bolesna i wraz z innymi elementami (jak np. przemieszczenie) ma za zadanie doprowadzić do pozycji w której położysz się na brzuchu. By doprowadzić do dźwigni kończącej. Trzeba założyć po drodzę dźwignię o nazwie gokyo (również paskudna). Tak więc po drodze jest wiele miejsc do odklepania ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

zapominasz o jednym fakcie to są zdjęcia z pokazu a pokazy organizuje sie po to aby zachęcić nowych ponieważ bez tego nasza sekcja pewnie już by nie funkcjonowała przecież to normalne że na pokazach wszyscy staraja sie aby techniki wyszły jak najlepiej. założe sie że robicie tak samo bo nikt nie chce aby jego sekcja sie rozpadała


ty nic nie zrozumiales, Kita. To co Marudka pokazuje na pokazie to udawanie techniki a nie technika(sorry Marudka, nie bierz tego osobiscie, to tylko przyklad :wink: ).

Pokazuje sie technike z jak najlepszej strony, a to nie oznacza wspolnego oszukiwania widowni przez tori i uke. To oznacza pokazywanie FAKTYCZNEJ kontroli nad atakujacym, zeby zrobic mu jak najmniej krzywdy. Tak jak jest to napisane w "teorii aikido". Bez tego, to moze byc klub socjalny, taniec, uklad choreograficzny.

Ale to na pewno nie jest aikido.

Szczegolnie mnie to dziwi u was, ktorzy pretendujecie do robienia czegos superskutecznego, dodajac slowo Combat. A nawet nie uzywacie dzwigni do kontrolowania uke. Wiec moze napisz co uzywacie? moze energii KI ? :wink: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
A mi się fotka podoba. Bardzo ciekawy wystrój dojo. Zdjęcie sugeruje ze jest to trening dla dzieci. A myślę że na takim treningu dźwignie powinny być bardziej luźne. Osobiście mogę wytkąć parę błędów, ale raczej w formie prywatnych uwag dla marudki, a nie jechania po ich szkole. W kocu wszyscy dopiero się uczymy.
Każdy wchłonie tyle wiedzy ile może, różne mają ludzie predyspozycje i możliwości. Z pare lat marudka pewnie robiła aikido jeszcze lepiej. A gdy będzie miała trzeciego dana, na śniadanie zje szczepana :)
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Widzisz Marudka jaką dyskusję wywołało Twoje zdjęcie ( w stroju treningowym ) podczas wykonywania techniki.
Co to będzie jak zamieścisz fotkę z gołymi nogami......
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

A mi się fotka podoba. Bardzo ciekawy wystrój dojo.

Ciekawe kto namalowal to graffiti. I czy to bardziej w stylu modern, czy kombat.
  • 0

budo_marcelino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Ta cała dyskusja przypomina mi spory w stylu : - Ty jesteś głupi ! - Nie, to Ty jesteś głupi ! - A właśnie, że Ty ! - Zajebać Ci ? itd. Masa sporów aktywnie prowadzonych tutaj dotyczy między innymi tego, czy na ulicę bardziej nadaje się BJJ, czy aikido, a może krav maga ? Wszystkie dyskusje są równie jałowe, nie wnoszą do tematu absolutnie NIC. Rozumiem, że forum jest medium stworzonym do wymiany poglądów, ale czy musi się to przeradzać w arcybeznadziejne i całkowicie bezsensowne spory ? Oczywiście, nie muszę tego forum czytać, nie muszę się udzielać, ale moglibyście poświęcić swoją energię na coś bardziej kreatywnego. Nie będę wyjaśniał swojego stanowiska, bo będzie to kolejny kij w mrowisko. Pozdrawiam i proszę o nie traktowanie mojego postu jako osobistej docinki do kogokolwiek :)
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Marcelino, może Ty napiszesz coś bardziej kreatywnego na ten temat!!!
Jesteś z Jarosławia, może nawet ćwiczyłeś to combat aikido i znasz jego twórców. Może dzięki Twoim informacjom dyskusja stanie się bardziej rzeczowa.....
Co do samej dyskusji, jest taka jak i jej temat!!! Spory wynikają z tego,że nikt nie lubi być krytykowanym, a szczególnie jeżeli ocenia się jego nastoletni dorobek!!!! Temat rozpoczął Kita, który jak wynika z jego wypowiedzi, jest zagorzałym fanem combat aikido, mającym jednak "mało uporządkowaną" wiedzę o tym co robi.
Nie sądzę, żeby ktoś liczył na to, że dyskusja zakończy się zgodnością poglądów, co nie znaczy, że nie należy ich wymieniać!!!!
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

kyrielejson,
Wlasnie o to chodzi, ze podczas takiej "kontroli" uke moze w kazdej chwili podniesc sie i isc spoko do domu. Bo to nie jest zadna kontrola. Tylko fakt, ze cwiczy sie bez "ducha wojennego" pozwala na rozwiniecie takich dewiacji.
Nawet w momencie kiedy uke leci w dol, musi miec zalozona kontrole, w postaci dzwigni. Juz nie mowiac ze kiedy laduje. Juz nie mowiac o tym kiedy sie chce manipulowac jego cialem, w postaci przetaczania go czy cos...

Sory, ale nie czuję się na siłach opisywać jak rączki układam coby uke odwrócić, a z twoimi uprzedzeniami dyskutować mi się nie chcę. :P
Mam nadzieję, że kiedyś sobie wyjaśnimy na macie tę i inne kwestie. :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

[Sory, ale nie czuję się na siłach opisywać jak rączki układam coby uke odwrócić

a szkoda, zaprawde powiadam wam, szkoda!!! :)
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

A mi się fotka podoba. Bardzo ciekawy wystrój dojo.

Ciekawe kto namalowal to graffiti. I czy to bardziej w stylu modern, czy kombat.



to nie nasze dojo
pokaz byl organizowany na rzecz jakiejs miejskiej imprezy i mielismy go miec w plenerze ale deszcz zacza padac i przeniesli nas do jakis starych magazynow :]
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

[Sory, ale nie czuję się na siłach opisywać jak rączki układam coby uke odwrócić

a szkoda, zaprawde powiadam wam, szkoda!!! :)

No dobra. No więc ręka uke pod kątem +/- prostym, tak żeby paluchy miał wycelowane w swoje oczy, trzymam za łokieć i sobię idę, a uke się sam na brzuch kładzie. Czasem wychodzi. :-) Tylko problem jest, gdy uke jest za szybki i chce się przekręcić i wstać. Wtedy jedynie słuszną taktyką jest trzymać jego rękę prostą i w stosownym momencie wbić mu bark w glebę. Ale słusznie się czepiasz. U nas w tym temacie są spore braki, często udaje mi się wstać spod sporo bardziej zaawansowanych. Inna sprawa, że jak zaczynam wstawać to klient ciągle trzyma mnie za rękę i może zrobić shihonage, albo cokolwiek, zamiast się głupio gapić. Jak będę na emeryturze, to własne dojo otworzę i wam wszystkim pokażę... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

No dobra. No więc ręka uke pod kątem +/- prostym, tak żeby paluchy miał wycelowane w swoje oczy, trzymam za łokieć i sobię idę, a uke się sam na brzuch kładzie. Czasem wychodzi. :-)

A jakbys uzywal jego stawu lokciowego(zamiast tylko go trzymac) do przekrecenia go z jednoczesna kontrola,to moze czesciej by wychodzilo? :wink: :lol:

Inna sprawa, że jak zaczynam wstawać to klient ciągle trzyma mnie za rękę i może zrobić shihonage, albo cokolwiek, zamiast się głupio gapić.

To nie wstawaj za wysoko, tylko tak do wysokosci kolan a potem to mu tylko migiem wjedz w nogi i zaloz male duszenie. Od razu mu sie odechce robic jakies wraze shihonagi 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024