Skocz do zawartości


Zdjęcie

modern aikido czy combat aikido


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
476 odpowiedzi w tym temacie

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido


Szczepan jeżeli możesz to teraz Ty mi odpowiedz na pytania np. przy ataku ryote mochi(w Aikikai jest ten atak nazywany chyba ryote dori), w którym uke pcha, po co aplikować atemi , skoro można wykonać jakąś technike kokyu nage i poprostu przepuścić uke, przy technice yokomen uchi shomen ate, po co tracić czas na atemi kiedy można wejść w atak i odrazu już wykonać technike i jak byś widział atemi przy sudori nage???

Ciekawe ze u ciebie uke ma jakas role do odgrywania, zupelnie jak w teatrze(np musi pchac) 8O 8O 8O U mnie nie musi, robi co chce, a to juz moja spawa zeby wykonac technike :lol:
Oczywiscie, zarty zartami, ale zdziwiony jestem co niemiara.

Co to jest sudori nage?

Hehe, Szczepan i znowu mi przypisujesz coś czego nie powiedziałem!!!
No bo niby gdzie ja napisałem że uke musi pchać???Podałem tylko przykład techniki w której uke pcha!!!
A apropo odgrywania roli przez uke,www.forum-kulturystyka.pl/index.php?showtopic=63517&start=0 to na drugim filmiku jakoś nie widać żeby uke atakował Cie jak chciał, chyba że to tak specjalnie było, Ty myślisz że zaatakuje Cie czymś innym a on się akurat na shomen tsuki uparł, jasne 8) .Z tego co napisałeś wyżej wynika że jednak uke u Ciebie też odgrywa jakąś role, jak w teatrze(np.musi atakować shomen tsuki). 8O 8O 8O .
Oczywiscie, zarty zartami, ale zdziwiony jestem co niemiara.

Zeby w ogole kokyunage wyszla, to naprawde trzeba rozwinac w sobie wewnetrzne uczucie "bycia razem z atakiem" a nie myslec i robic technike "przeciwko" atakowi. I nie chodzi tu w ogole o jakies zewnetrzne atrybuty estetyczno-harmonijne. To sie dzieje na poziomie wszystkich zmyslow na raz, czuje sie nimi atakujacego w calosci, nie tylko widzi sie go wzrokiem.
To bardzo intymne uczucie wtedy nie ma czegos takiego w mozgu jak "przeciwstawianie" sie.
Czasem uda sie tak wejsc w atak, ze tworzy sie swego rodzaju "proznie" w miejscu gdzie mial byc decydujacy kontakt i atakujacy wpada w to miejsce. Czasem to uda sie zrobic kiedy uke uderza i wtedy kontakt jest niezwykle nikly ale uke i tak leci...to oczywiscie w sytuacji idealnej.

Cytat ze stronyhttp://www.budo.net....yu nage&start=0
Tam też gdzieś byś widział atemi???
I podkreślam jeszcze raz, sam uwielbiam atemi i uważam je za jedną z lepszych rzeczy w Aikido!!!
A odnośnie sudori nage to postaram się jakieś zdjęcie wkleić.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Co to jest sudori nage?

W moim emblemacie jest pokazana technika sudori nage.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Co to jest sudori nage?

W moim emblemacie jest pokazana technika sudori nage.


Mozna się uprzeć że jest to atemi bokiem w kolano :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Co to jest sudori nage?

W moim emblemacie jest pokazana technika sudori nage.


Mozna się uprzeć że jest to atemi bokiem w kolano :)

W sumie to można stwierdzić że ten pan który jest na czworaka, szuka pieniędzy, albo szkieł kontaktowych, a ten który go atakuje przez przypadek się o niego potknie :)
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Mysle Kiod, ze pomyliles technike o nazwie Sudori (patrz Taigi nr 4) z technika o nazwie Sudori Nage (Taigi nr 3). Coz, zdarza sie w najlepszej rodzinie. W doslownym tlumaczeniu, slowo 'sudori' jest synonimem czegos, co latwo zrobic. Na angielski, tlumaczy sie to jako 'setting hen'. Moze z filmow (np. The Fugitive z H. Fordem i T. Lee Jones) jest znane powiedzenie, w okolicznosciach, gdy bohater wlasnie celuje w faceta, ktory zaslania sie kims, bardzo istotnym dla naszego bohatera. Po zastrzeleniu napastnika mowi do tej osoby: Nastepnym razem, to zrob 'kaczke'.
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Mysle Kiod, ze pomyliles technike o nazwie Sudori (patrz Taigi nr 4) z technika o nazwie Sudori Nage (Taigi nr 3). Coz, zdarza sie w najlepszej rodzinie. W doslownym tlumaczeniu, slowo 'sudori' jest synonimem czegos, co latwo zrobic. Na angielski, tlumaczy sie to jako 'setting hen'. Moze z filmow (np. The Fugitive z H. Fordem i T. Lee Jones) jest znane powiedzenie, w okolicznosciach, gdy bohater wlasnie celuje w faceta, ktory zaslania sie kims, bardzo istotnym dla naszego bohatera. Po zastrzeleniu napastnika mowi do tej osoby: Nastepnym razem, to zrob 'kaczke'.

Niestety nie mam żadnego Taigi :cry: .Czyli ta technika jaką mam w emblemacie nazywa się poprostu Sudori, tak??Mam prośbe, byłbyś tak dobry i opisał mi jak wygląda technika Sudori nage??W czasie tłumaczenia możesz użyć przykładów z filmów jak przy sudroi, jakoś wtedy lepiej mi się przyswaja te nazwy :) :D :)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Poszukałem i znalazłem, oto tłumaczenie nazwy sudori:

Sudori - atakujący upada w efekcie użycia nadmiaru siły;

sudori --- minąć, przejść pod
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Sciagnij sobie Taigi #3 i #4 ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Slowa nie oddadza tego co zobaczysz. A oto lista kolejnych sekwencji:

Taigi #3 - Yokomenuchi - 49 seconds

Kokyunage (Sudori)
Kokyunage (Bow)
Koyunage Irimi
1 through 3 are done continuously on both sides

Shihonage
Kokyunage (Sudorinage)
Kokyunage (Hachinoji - figure eight)

Taigi #4 - Ryokatatori - 60 seconds

Kokyunage (bow)
Kokyunage (kirikaeshi - bow)
Kokyunage (bow twice)
Sudori
Nikyo
Kokyunage (Zenponage)
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Sciagnij sobie Taigi #3 i #4 ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Slowa nie oddadza tego co zobaczysz. A oto lista kolejnych sekwencji:

Taigi #3 - Yokomenuchi - 49 seconds

Kokyunage (Sudori)
Kokyunage (Bow)
Koyunage Irimi
1 through 3 are done continuously on both sides

Shihonage
Kokyunage (Sudorinage)
Kokyunage (Hachinoji - figure eight)

Taigi #4 - Ryokatatori - 60 seconds

Kokyunage (bow)
Kokyunage (kirikaeshi - bow)
Kokyunage (bow twice)
Sudori
Nikyo
Kokyunage (Zenponage)

dzięki, w sumie to fajny link.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
juz same nazwy modern aikido lub combat aikido zakrawaja na humoreske roku. Kiedys napicalem debilny troche prowokujacy tekst o Capoeirze w wersji Combat ale widze ze Combat Aikido jest co najmniej rownie glupie o ile nie glupsze. Chyba bierze sie to z nudy lub oszolomstwa. Jak dla mnie Combat Aikido to jest po prostu smieszne
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

juz same nazwy modern aikido lub combat aikido zakrawaja na humoreske roku. Kiedys napicalem debilny troche prowokujacy tekst o Capoeirze w wersji Combat ale widze ze Combat Aikido jest co najmniej rownie glupie o ile nie glupsze. Chyba bierze sie to z nudy lub oszolomstwa. Jak dla mnie Combat Aikido to jest po prostu smieszne

dużo jest jeszcze takich przypałów jak ty na tym forum no bo nie chce mi sie tłumaczyćnastęopnej osobie więc może poczytaj to co napisaliśmy do tej pory :>??????
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
wiesz co osobniku o niku kita dam ci rade rozpedz sie a sciana sie sama znajdzie. Jak zaznaczylem wczesniej nazywanie czegos Combat Aikido to zenada. Nie chce mie sie tego komentowac bo jak jeszcze raz powtarzam jest to smieszne.
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
śmioeszne to są twoje wypowiedzi nic dodać nic ującchcesz potanczyć ćwicz aikikai i dołącz do Szczepana (nie mam nic przeciwko tobie Szczepan) i ludzi tego typu, ja wole czasem pocwiczyć więc wybrałem Combat Aikido wybur nalezy do ciebie a muwiąc takie bzdury

rozpedz sie a sciana sie sama znajdzie. Jak zaznaczylem wczesniej nazywanie czegos Combat Aikido to zenada.

świadczysz o swojej inteligencji nie obrażając cie na poziomie dośc nikłym ponieważ człowiek inteligentny potrafi przedstawic dowody swojej racji
pozdro
MOD[/b]
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Ludzie, a nie mozna by mniej wiecej w ten sposob:
Niech kazdy cwiczy sobie co mu sie zywnie podoba, byleby to robil z sercem.
Wychodzi z tego dyskusja typu: a ja ladniej rysuje, a ty to masz brzydkie kredki, dlatego jestes kiepski... Dajcie spokoj, chyba jestescie na tyle powaznie, co?
pozdrawiam
blackgirl
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

Ludzie, a nie mozna by mniej wiecej w ten sposob:
Niech kazdy cwiczy sobie co mu sie zywnie podoba, byleby to robil z sercem.
Wychodzi z tego dyskusja typu: a ja ladniej rysuje, a ty to masz brzydkie kredki, dlatego jestes kiepski... Dajcie spokoj, chyba jestescie na tyle powaznie, co?
pozdrawiam
blackgirl

nie mniej do mnie pretensji bo to nie ja zaczołem ta idotyczną dyskusje
  • 0

budo_blackgirl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 456 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ankh-Morpork

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Nie mam do nikogo pretensji, bo o co niby? A dyskusje zaczales jednak poniekad Ty Kita, zakladajac ten temat. No offence oczywiscie ;)
pozdrawiam goraco
blackgirl
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido

nie mniej do mnie pretensji bo to nie ja zaczołem ta idotyczną dyskusje

albo ja jestem analfabeta albo ty jak mnie wzrok nie myli ty zaczales ten temat a co za tym idzie cala ta dyskusje. Jak dla mnie to mozesz sobie cwiczyc co chcesz. z tym ze mowienie o czyms Combat Aikido jest po prostu smieszne wrecz tragiczne. Proponuje abys zaczal sie zastanawiac nad geneza tych slow co to znaczy Aikido i z czym laczyc slowo Combat. Co ci z tego wyjdzie ? Przemysl to sobie. Moim zdaniem to co uprawiasz to jest tylko jakis mix z zastosowaniem kilku technik Aikido. A to nie zobowiazuje nikogo aby profanowac cos nazywajac to Combatem Aikido. Teraz taka moda aby stwarzac roznego rodzaju "superskuteczne" metody walki a ze laik sie moze nie polapac o co chodzi dodale sie slowo Aikido bo to jest bardziej znane. Mowisz bzdety o ulicznym aikido nastawionym na walke a o ile sie nie myle Aikida jest "sztuka walki bez walki" tzn unikania walki. Wiec to co uprawiasz juz z gruntu jest w sprzecznosi do idei. Takie cos to robienie wody z mozgu ludziom. Jesli ktos naprawde chce cwiczyc aikido w jego tradycyjnej formie i zacznie od tzw. "ulicznego" aikido to moze sobie tylko wyrobic o tym zle zdanie. Powinno sie lepiej zostac przy pierwotnym pozadku Aikido to Aikodo a rozne mixy czy Combaty nazywac po prostu inaczej. Moze zamiast Combat Aikido nazwij to Kita Combat i wtedy bedziesz mniej smieszny i bedziesz sobie robil co bedziesz chcial i nawet na bazie Aikido. Wiecej szacunku dla SW jaka jest Aikido i nie staraj sie poprawiac Ueshiby bo na to za cienki jestes koles. Tyle w temacie.
  • 0

budo_smook
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
aikido x X = combat aikdo
karate x X = karate tsunami (muratowskie)

rozwiązanie równania: X = pedington :rofl:
  • 0

budo_kita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów / Jarosław
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
[quote name="budo_spajk"]
nie mniej do mnie pretensji bo to nie ja zaczołem ta idotyczną dyskusje[/quote]
albo ja jestem analfabeta albo ty jak mnie wzrok nie myli ty zaczales ten temat a co za tym idzie cala ta dyskusje. Jak dla mnie to mozesz sobie cwiczyc co chcesz. z tym ze mowienie o czyms Combat Aikido jest po prostu smieszne wrecz tragiczne. Proponuje abys zaczal sie zastanawiac nad geneza tych slow co to znaczy Aikido i z czym laczyc slowo Combat. Co ci z tego wyjdzie ? Przemysl to sobie. Moim zdaniem to co uprawiasz to jest tylko jakis mix z zastosowaniem kilku technik Aikido. A to nie zobowiazuje nikogo aby profanowac cos nazywajac to Combatem Aikido. Teraz taka moda aby stwarzac roznego rodzaju "superskuteczne" metody walki a ze laik sie moze nie polapac o co chodzi dodale sie slowo Aikido bo to jest bardziej znane. Mowisz bzdety o ulicznym aikido nastawionym na walke a o ile sie nie myle Aikida jest "sztuka walki bez walki" tzn unikania walki. Wiec to co uprawiasz juz z gruntu jest w sprzecznosi do idei. Takie cos to robienie wody z mozgu ludziom. Jesli ktos naprawde chce cwiczyc aikido w jego tradycyjnej formie i zacznie od tzw. "ulicznego" aikido to moze sobie tylko wyrobic o tym zle zdanie. Powinno sie lepiej zostac przy pierwotnym pozadku Aikido to Aikodo a rozne mixy czy Combaty nazywac po prostu inaczej. Moze zamiast Combat Aikido nazwij to Kita Combat i wtedy bedziesz mniej smieszny i bedziesz sobie robil co bedziesz chcial i nawet na bazie Aikido. Wiecej szacunku dla SW jaka jest Aikido i nie staraj sie poprawiac Ueshiby bo na to za cienki jestes koles. Tyle w temacie.[/quote]
znajdz mi jednego mistrza który wykonuje techniki dokładnie powtarzam dokładnie tak samojak M Ueshiba to jest po piewrsze
po drugie M Ueshiba żył w innych czsach a my w innych jakoś mozna było zmienić karate to dlaczego do jasnej cholery nie mozna Aikido dlaczego do koncażycia mam ćwiczyćcoś co nie ma sensu bo jest nie skuteczne dlaczego nie można tego zmienić ??? czy uważasz że ja , mój sensei czy ktokolwiek z moich kolegów chce obrazić Ueshibe??? do tego człowieka mam większy szacunek niz do siebiewięc mnie nie denerwój
ps do Blackgirl
dobrze wiesz że ten temat założyłem z innego powodu niż gadanie o takich głupotach jak te o których piszecie
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: modern aikido czy combat aikido
Kita, wróćmy więc może do początku i zakończmy bezowocną dyskusję!!!!
Powiedz z jakiego powodu założyłeś ten temat???????? Czego chciałeś się dowiedzieć??????
Myślę, że po tych wyjaśnieniach WSZYSTKO BĘDZIE JASNE!!!!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024