Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido Pijanego Mistrza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Aikido Pijanego Mistrza
Ponieważ podobno jest nudno, podrzucam nowy temacik. W załączonym linku obejżycie sobie parę filmików, czegoś co nazywa się Sistema

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Moim zdaniem wygląda to bardzo Aikidowato. Może narodziło się nowe zmodyfikowane Aikido??? (o co niektórzy tak bardzo zabiegają) :lol: :lol: :lol:

Niejaki Vasiliev naucza tego pono w Canadowie, więc czekam oczywiście na wieści z nad krawędzi :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
Juz kiedys topik na ten temat byl na budo.
Dla mnie to wyglada tak badziewiersko, ze nawet mi sie nie che probowac. trza jechac 600 km, koszta..itd...
zasada u nich jest jedna, jak nie chodzisz jako uke tak jak oni sobie zycza, to cie leja w morde --- dla mnie to smiesznostka.
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
Hmmmm czy ja wiem czy to Aikidowate, jakieś to powyginane gość czasami sprawia wrażenie jak by go połamało, ale to tylko oczywiście odczucie czysto estetyczne. Natomiast czy to Aikidowate to jak dla mnie nie , ale mogę się mylić niedługo trenuję.

Ale może nasz wielce szanowny moderator przybliży nam to coś w końcu jest u źródła :D
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza

Dla mnie to wyglada tak badziewiersko (...)
zasada u nich jest jedna, jak nie chodzisz jako uke tak jak oni sobie zycza, to cie leja w morde


No to akurat jest bardzo charakterystyczne dla wielu szkół aikido :lol: :lol: :lol:
Ten argument mnie nie przekonuje

Podaje jeszcze link do innej strony z filmikami

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (trzeba wejśc w link "video clips")

Na jednym wideo nawet widać wiszący na ścianie napis AIKIDO :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza

Na jednym wideo nawet widać wiszący na ścianie napis AIKIDO :)


To PROWOKACJA :!: :!: :!: :wink: Stanowczo dementuję pogłoski, jakoby niejaki Wasiljew był kolejnym wcieleniem Dziadka :P :) 8) :wink:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
Generalnie jest pare osób na tym forum, które zetkneły się z tym systemem. I dosyc pozytywnie się o nim wypowiadały. O ile mnie pamięć nie myli, wśró nich był Wosiu, a takżw WAR.
Ja mam osobiscie stosunek do Sistemy obojętny. Nie miałem przyjemnosci z nimi cwiczyc - więc nie oceniam :)
Z tego co na forum ludzie mowili. Podobno co innego robią na treningach, a co innego pokazują na filmikach, któe są robione pod amerykańską publiczkę.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza

Generalnie jest pare osób na tym forum, które zetkneły się z tym systemem. I dosyc pozytywnie się o nim wypowiadały. O ile mnie pamięć nie myli, wśró nich był Wosiu, a takżw WAR.


No właśnie, może się wypowiedzą :-)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
Vasliejewa znam ze slyszenia, z rozmow z jego uczniami..(kilku ircuje). Fakt, ze jak komus zeby na trenigu wybije to normalka.
Z tego co wiem to uczyl sie m.in u S.Seagal sensej :). On tez mu cos wybił:).
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
obejrzałem sobie wreszcie (w robocie mam szlaban :( ) kilka filmików z Vasilievem i jego Sistiema i znajduje sporo podobieństw miedzy tym a aikido. Dla mnie wygląda bardzo ciekawie choć potwierdzam, że to co widac na filmie to wygląda jeszcze bardziej baletowo niż aikido :wink: Ale sporo zasad jest łudząco podobnych. Czy ktos to może ćwiczył w praktyce u kogoś kto ma na ten temat pojecie? Sa w ogóle jakieś szkoły tego w Polsce? NIe to żebym chciał sie przechrzcic zaraz ale to mnie zainteresowało i chetnie dowiem sie więcej
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
Jeden amerykanin który zna się na rzeczy powiedział:
"Vassiliev wie co robi i jest w stanie to praktycznie udowodnić,
natomiast przeciętny uczestnik zajęć nie wynosi z nich nic poza wrażeniami, brak metody i celu szkoleniowego. W rezultacie nikt nie uczy się niczego, jak ktoś jest dobry to jest, a jak jest słaby to jest."

Własnego poglądu na sprawę nie mam ale powyższy może być bliski prawdy.

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
ze brak metody i celu treningowego to sie w pelni zgadzam. Dodam jeszcze ze kompletny brak sensu :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza

ze brak metody i celu treningowego to sie w pelni zgadzam. Dodam jeszcze ze kompletny brak sensu :lol: :lol: :lol:

Szczepan,
dla wielu postronnych obserwatorów także ta opinia mogłaby być wspólna dla systemu Vasilieva i aikido :D :D . A mnie sie wydaje, ze cos musi byc na rzeczy skoro gość zaistniał nie tylko w Ameryce pół. - tam każde badziewie kupią, ale u ruskich myślę, ze kota w worku raczej nie kupują. Nie padam na kolana z powodu wdrażania ponoć tego systemu w wojsku i słuzbach ( wszak aikido też uczą w policji w Tokio - jeszcze jedno podobieństwo :wink: ) ale daje mi to do myślenia :?: :idea: :?
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
Łabądku,w aikido jest metoda i cel, porównanie nie jest trafne.
A u Ruskich nie kot w worku ale selekcja.
Wrzucasz do worka 10 tys. zdrowego chłopa mocno zamieszasz i wyciągniesz jednego lub dwóch Vassilievow czy Ryabkovow.
Przyroda ma nieograniczone możliwości kreacji różnych dziwolągów
.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
Ludzie! Przeciez to jest badziew
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
To ściema. Już było o tym dużo.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza

To ściema. Już było o tym dużo.


Jeszcze jedna wspólna cecha aikido i Sistiemy - Fiodor jest przekonany, ze obie to ściemy :wink: :) :D A tak serio - korzystałem z forumowej wielce niedoskonałej przeglądarki i nie natrafiłem na jakieś dyskusje o ściemniactwie Vasiliewa. Możesz mnie oświecić w tej materii? Szczegóły please :idea:
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza

A tak serio - korzystałem z forumowej wielce niedoskonałej przeglądarki i nie natrafiłem na jakieś dyskusje o ściemniactwie Vasiliewa. Możesz mnie oświecić w tej materii? Szczegóły please :idea:


No właśnie, może ktoś z naszych z nim ćwiczył i opiszę (opisuje) wrażenia?
  • 0

budo_ender
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
ćwiczył napewno Seiken, myśle ze tez Syrin- obaj wypowiadali sie bardzo pozytywnie, a z tego co pamietam to znaja sistieme nie tylko ze smiesznych video.
oprocz tego Wosiu i WAR tez siedza w tym temacie, choćby pośrednio.
udezyjcie do nich na priv moze przylacza sie do dyskusji

pozdr.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza

Możesz mnie oświecić w tej materii? Szczegóły please :idea:

Seiken to ćwiczył i przyznał mi rację.
btw. przecież to co pokazuje ryabko to tandetne aikido
  • 0

budo_plu3zowy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pomorze

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Pijanego Mistrza
Aby dopełnić temat ,ostatnio obejżałem na Discovery program o sztukach walki(taki tam gościu jezdzi po świecie i ćwiczy różne systemy)i ten pan był ostatnio na Kubaniu skąd wywodzą się jak wiadomo Kozacy Kubańscy(to trochę dziwnie brzmi ale jest taka kraina w byłym Związku Radzieckim, a teraz bodajże na Ukrainie) i tenże pan ćwiczył z tymi kozakami właśnie "sistieme", podobnież jest to jakaś ich tradycyjna sztuka walki, którą ćwiczą od pokoleń, a co więcej ten pan wypowiadał się że sistieme ćwiczy się w Specnazie (ale w to nie chce mi się wieżyć), w każdym bądz razie można by chyba uznać ten system za jakiś tam tradycyjny system wywodzący się z określonego rejonu (jak naprzykład Savate z francji)i i nie należy z niego żartować bo to czyjaś tradycja(o skuteczności się nie wypowiadam bo wiadomo o co chodzi).Trochę zaskoczyły mnie posty ,że to odmiana Aikido, GRATULUJĘ HUMORU !!!!!!! 8O 8O 8O 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024