Skocz do zawartości


Zdjęcie

gabaryty:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

gabaryty:)
Witam,
Mam takie pytanko....Mianowicie w niektorych sw wzrost i waga to zaleta osoby trenujacej. Jak to sie ima w Aikido? Mam 198 cm i 105 kg :D Tak sobie mysle, ze ta moja figurka jest raczej w treningu Aikido wada, a nie zaleta...Wkoncu nie liczy sie moja sila i wielkosc, tylko zdolnosc do przejecia sily uke. Nie jestem dosc szybki z wiadomego wzgledu :-) wiec nie wszystko wychodzi, a raczej wychodzilo tak jak powinno, nie mowiac juz o wysokich padach itp :oops: Najgorszym koszmarem bylo suwari waza, bo jak ja mam sie wybic do gory i zrobic jakis konkretny przewrot, przeciez nie bede ciagle inwestowal w red bulla :lol:
A wiec jak to jest z tymi gabarytami? :?
Pozdrowionka
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Dear Feniks : popatrz sobie na Stefana... malutki to on nie jest a w Aikido trochę "wymiatał" :) . Czyli "dla chcącego nic trudnego" :wink: :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
gabaryty pierwszorzedne, taz bym tak chcial,

pytanie: jest ktos u ciebie w dojo kto zrobi na tobie technike bez twojej pomocy?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Powiem tak....Nie trenuje juz Aikido, mozliwe, ze znowu wroce...
Jak chodzilem na treningi to napoczatku bardzo sie stawialem, bo ja z natury nie lubie sie podkladac :twisted: Skonczylo sie na tym, ze trener nie mogl zalozyc mi dzwigni :? Postapilem zle, bo sporo ludzi to widzialo i bylo mi glupio z tego wzgledu. Jednak trenerow jest dwoch, a drugi nie dosc, ze jest malutki to potrafi klasc takich duzych bez problemu, a jak sie stawialem to niestety bardziej cierpialem :D Sporo ludzi denerwowalo to, ze jestem duzy i techniki im nie wychodza, chociaz trenowali dosc dlugo. Denerwowalo mnie to, ze czasem nie mialem z kim cwiczyc, bo ludzie woleli wybierac lagodniejsze okazy :? Jednak z czasem Ci bardziej ambitni z checia ze mna trenowali, bo wkoncu sporo mozna sie nauczyc trenujac z taka godzilla :lol: Dla mnie wyzwaniem byly cwiczenia z tycimi i delikatnymi kobietami 8) Co byla czysta przyjemnosc, szczegolnie, kiedy dla rozgrzewki urzadzane byly zapasy :roll:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Mhm, też sie zapisze do grupy zazdrośników :wink:
No przy szefie PAA Sensei Darku Bieńkowskim zbytnio byś sie nie wyróżniał gabarytami :wink: :) :)
Co do przydatności gabarytów i masy to każdym typie sylwetki możemy znaleźć pozytywne i negatywne strony. Ważne jest by pozytywy wzmacniać, a negatywy usuwać.... :wink: :)
Szybki być nie musisz - rób tylko w dobrym momencie i będzie OK.
Widać to szczególnie podczas praktyki z bronią gdzie specyfika pracy wyrównuje raczej wszystkim szanse bez względu na masę i wzrost, i tu też podam Darka za przykład godny naśladowania.

Pancer (wzrostowo w lidze średniej ale wagowo - :nie: )
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Witam
Czy gabaryt są aż tak ważne?, moim zdaniem nie dlatego że wśród ludzi uznawanych za autorytety w tej dziedzinie jest cały przekrój od ludzi niskich i wysokich , bądź obszernych. Dwa przeciwległe przykłady to np.Andre Congard i np. sam Dziadek.
Więc same rozmiary nie są ważne

Liczy się jakość a nie wielkość :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Fakt, ale wiekszy czlek ma problemy z szybkoscia i zrecznoscia a tego w aikido jest cala masa wkoncu pady i przewroty sa co chwila :-)
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Ja tam wzrostu średniego jestem, ale jak obserwuję dużych to przede wszystkim są oni wyjątkowo cennymi uke. :-)
U nas jest paru dużych i wydaję mi się, że najlepsze co mogą zrobić to zadbać o porozciągane nogi, coby można było łatwo postawę obniżyć, bo inaczej mają tendencję do garbienia się przy technikach typu shiho nage. A poza tym nie wnikaj tylko ćwicz. No i na kolana uważaj.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
no nie Feniks, najgorsze te przewroty :wink: :lol: ...............hmhm sa federacja co prawie je wyeliminowaly, takze stoja sobie i tak dyskutuja jeden przez drugiego. ale nie wiadomo kto ma racje bo przewrotow niet. :?

Kazdy gabaryt ma swoje dobre strony. U nas jest jeden gosciu, 190 cm wzrostu, ale NIESLYCHANIE rozciagniety i miekki, wszystko matka Natura mu dala w prezencie. Super sie z nim cwiczy, choc zadufany w sobie niezmiernie. Ale jest kilku rownie wysokich, ale sztywniactwo nie przecietne. Tych wszyscy unikaja. A nie maja racji 8)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Prawde powiedziawszy sztywny nie jestem i jakbym sie postaral to moze za rok szpagacik bym trachnol, ale kosztowalo by mnie to sporo pracy :-)
Jesli chodzi o sam trening Aikido to jak jeszcze trenowalem to zastanawiala mnie jedna sprawa....Mianowicie trening w parkach. Ja osobiscie lubie zmieniac partnerow, a w szczegolnosci partnerki (na tatami ma sie rozumiec :lol: ), jednak zauwazylem, ze ludzie lubia cwiczyc w stalych parach i tylko nieliczny ich odsetek zmienia sie w czasie zajec. Denerwowalo mnie to, bo dopiero jak sensej krzyknol "zmiana" to dochodzilo do tego, a tak to prawie nikomu na tym nie zalezalo. Dla mnie to niezla nauka byla, kiedy cwiczylem z jakims szybkim i zwinnym malutkim skubancem, albo sztywnym miesniakiem :D Niestety zmiany w parach sa sporadyczne i tym samym prowadza do zbyt prostolinijnego treningu.
Jak to jest u was?
Pozdrowionka
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
U nas praktycznie "każdy z każdym" to robi :wink: :) ale to już taka grupa 8) :wink: :) :lol:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
witam wszystkich

tak troszkę OT

nie bardzo rozumiem opory ludzików, przed trenowaniem z uke, który z jakichś względów nie odpowiada. to za duży, to za mały, to za gruby (to o mnie :) ) to za chudy, to za sztywny.... itd.
przecież to SW jest chyba to alkaido ..... czy może się mylę? walczy się (ups - przepraszam - jednoczy się) z tym kto się nawinie a nie z tym na kim wszystko łatwo wychodzi.

nic dziwnego, że później nieuświadomiona część społeczeństwa opowiada, że aikido to balet.

wiem wiem - grząski grunt. już kończę

pozdrawiam

p.s.

ostatnio mój teść tłumacząc swojemu koledze co to jest aikido określił to bardzo precyzyjnie jako: "....taki rodzaj kung-fu" :) :) :) :)
  • 0

budo_jirzynek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
To tak wlasciwie jaki powinien byc idealny uke? ile powinien wazyc ? jaki powinien miec wzrost? i jakie dodatkowe predyspozycje? :) )
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)

To tak wlasciwie jaki powinien byc idealny uke? ile powinien wazyc ? jaki powinien miec wzrost? i jakie dodatkowe predyspozycje? :) )


Idealnu uke to : 180-190 cm wzrostu, około 90 kg wagi, nienagannie zbudowana sylwetka i ładny uśmiech. No i oczywiście powinien być brunetem lub szatynem i mieć durze poczucie humoru :wink: :wink: :wink: :) :) :) :lol: :lol: :lol:

Oj Jirzinek, Jirzinek co ty za pytania zadajesz 8O 8O 8O ??? :lol: :lol: :lol:
Ktoś taki jak idealny uke nie istnieje. Uke powinien przede wszystkim chcieć ćwiczyć a nie markować ćwiczenie :twisted: Rozmiary nie mają tu żadnego znaczenia .... wróć Mają znaczenie ale tylko w ten sposób, że trening z różnymi pod względem wielkości uke pozwala przećwiczyć różne sposoby wykonania tej samej techniki. Howgh! :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Oz cholera tak niewiele mi zabraklo do Twojego idealu :lol:
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Nie bądźmy małostkowi :wink: :) . Jak napisałam liczy się chęć "solidnego" ćwiczenia :) :) :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)

To tak wlasciwie jaki powinien byc idealny uke? ile powinien wazyc ? jaki powinien miec wzrost? i jakie dodatkowe predyspozycje? :) )

Idealnu uke to : 180-190 cm wzrostu, około 90 kg wagi, nienagannie zbudowana sylwetka i ładny uśmiech. No i oczywiście powinien być brunetem lub szatynem i mieć durze poczucie humoru :wink: :wink: :wink: :) :) :) :lol: :lol: :lol:

Oj Jirzinek, Jirzinek co ty za pytania zadajesz 8O 8O 8O ??? :lol: :lol: :lol:


oj zirael - coś mi się wydaje, że nie do końca zrozumialeś co Jirzynek miał na myśli :wink: .... albo u Ciebie emotikony nie działają i na końcu uśmiechu nie widziałeś. :) :)
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)
Zrozumiałam, zrozumiałam ( emotikonki też działają) i podałam też :wink: jaki powinien być według mnie idealny uke:

Idealnu uke to : 180-190 cm wzrostu, około 90 kg wagi, nienagannie zbudowana sylwetka i ładny uśmiech. No i oczywiście powinien być brunetem lub szatynem i mieć durze poczucie humoru :wink: :wink: :wink: :) :) :) :lol: :lol: :lol:


  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)

Zrozumiałam, zrozumiałam ( emotikonki też działają) i podałam też :wink: jaki powinien być według mnie idealny uke:


Idealnu uke to : 180-190 cm wzrostu, około 90 kg wagi, nienagannie zbudowana sylwetka i ładny uśmiech. No i oczywiście powinien być brunetem lub szatynem i mieć durze poczucie humoru :wink: :wink: :wink: :) :) :) :lol: :lol: :lol:


eeeeeee - kurteczka - to chyba ja nie zrozumiałem :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: gabaryty:)

Jesli chodzi o sam trening Aikido to jak jeszcze trenowalem to zastanawiala mnie jedna sprawa....Mianowicie trening w parkach. Ja osobiscie lubie zmieniac partnerow, a w szczegolnosci partnerki (na tatami ma sie rozumiec :lol: ), jednak zauwazylem, ze ludzie lubia cwiczyc w stalych parach i tylko nieliczny ich odsetek zmienia sie w czasie zajec. Denerwowalo mnie to, bo dopiero jak sensej krzyknol "zmiana" to dochodzilo do tego, a tak to prawie nikomu na tym nie zalezalo. Dla mnie to niezla nauka byla, kiedy cwiczylem z jakims szybkim i zwinnym malutkim skubancem, albo sztywnym miesniakiem :D Niestety zmiany w parach sa sporadyczne i tym samym prowadza do zbyt prostolinijnego treningu.
Jak to jest u was?
Pozdrowionka

No wiesz, tu trzeba strategii. Należy się zbliżyć do osoby z którą chcesz ćwiczyć, usiąść z pół metra przed nią, jak Sansei skończy pokazywać technikę to szybki zwrot, ukłon i jest twoja :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024