Skocz do zawartości


Zdjęcie

sensei Jacek Wysocki 7 dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan
Ech, Fiod, ty znowu "ten tego" :?:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

pomijajac drażliwą kwestię skuteczności - dlaczgo nie da się ocenić techniki? tak z ciekawości pytam.....

No kto miałby to zrobić w przypadku wysockiego? jakaś chłopaczyna ze stażem 10 letnim? i druga sprawa: co miałby oceniać? przesunięcie stopy o 5 cm? czy płynność? to indywidualna sprawa wychodząca w skuteczności a tą jak wiemy w aikido zmierzyć się nie da.


ehe - pewnie się da zmierzyć, tylko się jeszcze taki nie urodził (albo juz umarł) co by to sprawdzać chciał :) :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

:lol: Ja się Broń Boże nie gniewam. Mamy teoretycznie demokrację i wolność słowa. Każdy mówi to co uważa byle by innych nie obrażał. Jeśli czujesz się urażona przepraszam. Chodziło mi tylko o stwierdzenie FAKTÓW.


demokracja i wolność słowa na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] buahahahahaha - koega nowy? :wink: :wink: :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

SZCZEPAN TO SZCZEGÓLNIE DO CIEBIE BO TWOJE KOMENTARZE SĄ POPROSTU PONIŻEJ PASA! CHOCIAŻBY ZE WZGLĘDU NA LATA PROKTYKI I STOPIEŃ MISTRZOWSKI NALEŻY SIĘ J.W. SZACUNEK

Doncam,
Ja nie komentuje jego umiejetnosci w aikido. Znam bardzo duzo ludzi majacych 5,6,7 dany i ZADEN (moze poza jednym, niechlubnym wyjatkiem) nie zachowuje sie tak jak Jacek.
Szacunek sie zdobywa, wlasnie dzieki m.inn. odpowiedniemu postepowaniu na macie i poza nia. Szacunek nie spada z nieba, ani nie jest przywiazany do stopni.

6 czy 7 dan, szczegolnie z tytulem shihana, to sa bardzo wysokie stopnie i taki gosciu w pewnym sensie reprezentuje juz nie siebie ale aikido w ogolnosci. Reprezentuje swoja osoba i swoim zachowaniem idee, ktore Dziadek nauczal. Do niego stosuje inne niz do normalnych aikidokow, bardzo surowe kryteria ocen.
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

demokracja i wolność słowa na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] buahahahahaha - koega nowy? :wink: :wink: :) :) :)

Czepiasz się chłopaka, może nie wiedział no 8)
i nie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] do kroćset :!:
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

Ech, Fiod, ty znowu "ten tego" :?:

a miałobyć tego ten? :wink:
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan
Chyba ma o co kruszyc kopii. Czy Wysocki ma dyplom 7 czy 6 dana to dla cwiczacych bez znaczenia. Ten dyplom ani nie podwyzszyl ani nie obnizyl nagle jego wiedzy. A przeciez chyba dla cwiczacych w jego klubie najwazniejsza jest wiedza, która im przekazuje.

Teraz zreszta będą musieli placic wiecej za treningi, bo przeciez cwicza już u 7 dana....
  • 0

budo_doncam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan
No cóż musimy mieć po prostu inne zdanie i nie zamierzam przekonywać Cię do zmiany twojego zdanie (Pewnie i tak byś się nie dał przekonać !). Jest osobą w pewnym stopniu kontrowersyjną, być może dlatego, że nie daje się zaszufladkować do którejś z federacji i działa sam na własne konto i nazwisko. Co do reprezentacji całego nurtu AIKIDO masz rację !
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan
Czy dany Wysockiego to sa amatorskie, czy zawodowe ?
Slyszalem bowiem, ze 7 dan amatorski = 1 dan zawodowy.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

demokracja i wolność słowa na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] buahahahahaha - koega nowy? :wink: :wink: :) :) :)

Czepiasz się chłopaka, może nie wiedział no 8)
i nie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tylko [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] do kroćset :!:


nie żebym polemizował, ale w okienku adresu mam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

......no ale ja to truskawki cukrem posypuje... :) :) :) 8)
  • 0

budo_doncam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

Czy dany Wysockiego to sa amatorskie, czy zawodowe ?
Slyszalem bowiem, ze 7 dan amatorski = 1 dan zawodowy.


Do opty..czegoś tam

Troszkę pokory chłopie. A najlepiej będzie jak się dobrze wyśpisz i przeczytasz jeszcze raz te bzdury które napisałeś. Pozdrowienia ze Szczecina. P.U.A. FOREVER
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

nie żebym polemizował, ale w okienku adresu mam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

......no ale ja to truskawki cukrem posypuje... :) :) :) 8)

gdzie mój socom?, zaraz ja tu...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

nie żebym polemizował, ale w okienku adresu mam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
......no ale ja to truskawki cukrem posypuje... :) :) :) 8)

gdzie mój socom?, zaraz ja tu...


nie wiem co to jest socom, ale na wszelki wypadek BARDZO PRZEPRASZAM ZA WSZYSTKO CO NAPISAŁEM DO 7 POKOLENIA WSTECZ. JEST MI NIEZMIERNIE PRZYKRO I OBIECUJĘ POPRAWĘ!!

no - już możesz schować tego socoma :) 8)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

Czy dany Wysockiego to sa amatorskie, czy zawodowe ?
Slyszalem bowiem, ze 7 dan amatorski = 1 dan zawodowy.


Bardzo ładne choć naiwne pytanie!
Na przykład w grze GO są rzeczywiście dany amatorskie i zawodowe.
Bardzo różniące się siłą.

Ale wracając do aikido warto sie zastanowić czy stopnie nadawane przez różne osoby i organizacje są sobie równe.

Moim zdaniem 7 dan Wysockiego to mniej więcej tyle samo co 5 dan Hoffmanna. A dla przykładu 8 dan Cognarda to niej więcej tyle co 6 dan Bonemaison.
Ale to tylko moja prywatna opinia na podstawie obserwacji bardzo wielu osób z wysokimi stopniami w aikido.
Stopnie są zawsze rzeczą umowną, a ich główny cel to zaznaczenie hierarchii wewnątrz grupy która je uznaje, dlatego np. panowie Murat i Kondratowicz mają po 10 danie.


  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan
Ja jestem zdania, ze idzie porownac umiejetnosci i technike dwoch mistrzow aikido. Przyklad: siedzisz sobie spokojnie na krzeselku ogladajac staz z siakims japonskim maczo, ktory przyjechal do naszego kochanego kraju....I zalozmy szanowny sihanek zaprasza dwoch polskich mistrzow z dwoch odmiennych federacji na pokaz randori i roznych technik....Obaj musza rownie zaciekle atakowac sihanka, ktory jednoczesnie broni sie przed obydwoma...Moral z tego taki, ze ludzik, ktory obserwuje te cale wydarzenie siedzac spokojnie na krzeselku z dala od tej zadymy :-) jest wstanie wskazac, ktory z dwoch polskich maczo reprezentuje leszpy styl, umiejetnosci, dynamike, technike, szybkosc i ogolnie lepiej sie porusza i bardziej przekonujaco atakuje japonskiego miszczunia. Takie jest moje indywidualne zdanie i ja tak to widze. Wiec taki jest moj punkt widzenia na drazliwy temat zwiazany ze skutecznoscia aikido :wink:
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan


Moim zdaniem 7 dan Wysockiego to mniej więcej tyle samo co 5 dan Hoffmanna.

Uprasza się o niewkłądanie kija w mrowisko. :-)
  • 0

budo_doncam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan

Czy dany Wysockiego to sa amatorskie, czy zawodowe ?
Slyszalem bowiem, ze 7 dan amatorski = 1 dan zawodowy.


Bardzo ładne choć naiwne pytanie!
Na przykład w grze GO są rzeczywiście dany amatorskie i zawodowe.
Bardzo różniące się siłą.

Ale wracając do aikido warto sie zastanowić czy stopnie nadawane przez różne osoby i organizacje są sobie równe.

Moim zdaniem 7 dan Wysockiego to mniej więcej tyle samo co 5 dan Hoffmanna. A dla przykładu 8 dan Cognarda to niej więcej tyle co 6 dan Bonemaison.
Ale to tylko moja prywatna opinia na podstawie obserwacji bardzo wielu osób z wysokimi stopniami w aikido.
Stopnie są zawsze rzeczą umowną, a ich główny cel to zaznaczenie hierarchii wewnątrz grupy która je uznaje, dlatego np. panowie Murat i Kondratowicz mają po 10 danie.


Widzę jednak, że nie wszyscy mogą się pogodzić z tym, że sensei Wysocki otrzymał z rąk senseia Savegnago 7 DAN. Z Waszych rozwarzań wynika, że skoro Ueshiba nadał 8 DAN H.Kobayashi'emu a ten 8 DAN Savegnago a ten z kolei 7 DAN Wysockiemu to gdzie tutaj widzicie jakieś DAN'y amatorskie i zawodowe ! Chyba za dużo w gierki gracie ! A co to znaczy że ten DAN to mniej więcej ten DAN ? Pogódzicie się z tym, że ma 7 DAN i tyle. Jeżeli dla Was to nic nie znaczy Wasza sprawa fakt pozostaje faktem i nic tego nie zmieni.
  • 0

budo_optymista
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan
Może ktos mi powie, dlaczego tych swoich danow nie eksponuja tak chorobliwie jak aikidowcy, np. mistrzowie judo ????
  • 0

budo_doncam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan
A kto powiedział, że J.W. chorobliwie go eksponuje ? Dostał i to jest fakt z którym nie każdy na tym forum może się pogodzić.
  • 0

budo_akira bayushi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń/ Hull Uk
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: sensei Jacek Wysocki 7 dan
Optymista w judo sa sparingi i zawody weryfikacja jest więc ułatwiona i lepiej się nie chwalić że 1 dan zglebił grand master z 7 danem ;)
W aikido nie ma zawodów jak to wspomniał Fiodor trudno porównywać różne organizacje nadają różne stopnie podnoszac min prestiż swoich klubów na danym terenie. Jak dla mnie stopień nie ma takiego znaczenia jak umiejętnosć przekazywania wiedzy a jeżeli już chodzi o stopnie to nadane przez obecnego doshu albo przez niego uznane
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024