Skocz do zawartości


Zdjęcie

Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_nota-bene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Dziwne - wydaje mi się że był tu wątek o stażu z Fujimoto Sensei w Leginicy ale jakoś nie mogę się go doszukać... cenzura czy jak? ;-)

W każdym razie juz moge oficjalnie zaprezentować kilka fotek z tego stażu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i moje ulubione:

Dołączona grafika

Reszta (w sumie jest ich 37) znajduje się tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Miłego oglądania :-) .

Szymon
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
To ostatnie zdjęcie jest super :D
  • 0

budo_zirael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tak gdzieś pośrodku

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Wow!!! Ostatnie zdjęcie jest rzeczywiście ekstra. Jak i czym robi się takie zdjęcia ??
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Ktorego dana ma ten mistrz?
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Mogę się dowiedzieć o szczegóły techniczne? Na jakim sprzęcie było robione, jaki film? Głównie interesuje mnie obiektyw. Dla mnie to rewelaja.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia

Na jakim sprzęcie było robione

Photoshop :lol:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia

Na jakim sprzęcie było robione

Photoshop :lol:

:D :) hehehe....dobre....
Pozdro z Paryza.....
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia

Na jakim sprzęcie było robione

Photoshop :lol:

Jakby robił w szopie to by kontrast poprawił :P
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia

Dziwne - wydaje mi się że był tu wątek o stażu z Fujimoto Sensei w Leginicy ale jakoś nie mogę się go doszukać... cenzura czy jak? ;-)
Szymon

http://www.forum-kul...showtopic=65895
wystarczy troche poszukac...
:P
  • 0

budo_nota-bene
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia

http://www.forum-kul...showtopic=65895
wystarczy troche poszukac...
:P


No to kliknij na http://www.fabrykasily.pl/search.php , wpisz "legnic*" i co sie pokazuje? Wszystkie wątki z hasłem "legnic*" tylko nie te z działu AIKIDO. I tu dopiero czuję spisek... ;-)

Szymon
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Odpowiadam na pytania natury technicznej i nie tylko. Fotki na stazu z Fujimoto sensei byly robione Canonem 300D z obiektywem 18-55 o ile dobrze pamietam i Olympusem C-750 Ultrazoom. Oba cyfrowe.
Pragne nadmienic, ze nie aparat robi fotki tylko czlowiek. Trzeba patrzec i dobrze kadrowac, reszta sama sie udaje. A zdjecia az tak rewelacyjne nie sa. Ciagle szukam lepszych, jak ruchu w aikido...
Fotki robily dwie osoby.
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia

Oba cyfrowe.

i wszystko jasne :)
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
A tak swoja droga jest tutaj ktosik na forum z klubu Legnica? :-) Jesli tak to dajcie znac na prywatnym czy byliscie rok temu na Borowskim w Walbrzychu, bo jakies tam foteczki w sumie zrobilem grupowe :-)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Kolego Kyrielejson.
Mam zbior okolo 2tys. zdjec z ponad 30 stazy aikido w Polsce i czasem w Europie z okresu ostatniego 3,5 roku. Niemal wszystkie te fotki zrobione sa na czarno-bialych filmach, zatem aparatami tradycyjnymi (NIKONki moje kochane) :lol: . Jesli odwiedzisz nas kiedys w Poznaniu na jakims stazu, do czego zachecam, to serdecznie zapraszam do ogladania. Wybrane fotki z tej kolekcji znajdziesz na naszej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wraz z relacjami ze stazy.
Jesli chodzi o robienie fotek na cyfrowkach, to po prostu ekonomika mnie do tego zaczyna zmuszac :? , bo jeden film cz/b to z odbitkami itd. w sumie 50zl. Na razie jade na sprzecie pozyczonym, ale kto wie... Obrobki cyfrowej zero bo aikido jest tak piekne ze broni sie samo! :) No i samo sie fotografuje!
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Mozecie polecic cyfrowke, ktora poradzi sobie z fotkami w ruchu? Tylko w miare tania, zeby byla 8)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Hm... Problem polega na tym ze tanie cyfrowki maja spore opoznienie czasowe pomiedzy nacisnieciem spustu "migawki" a faktycznym zrobieniem zdjecia. To powoduje ze niestety, ale sie spozniamy z wlasciwym momentem. Rozwiazania dwa: szukac szybkiej cyfrowki (najlepiej cyfrowej lustrzanki: mniej niz 5tys nie da rady!), lub starac sie zgadnac co bedzie zaraz. Na szczescie na cyfrowce mozna napukac fot ile wlezie i wywalic badziewne. Ale czasem jest jeden moment na 10 stazy, ktory nalezalo uwiecznic, a tu aparacik zareagowal po 0,8 sek i na focie jest d..a blada, a nie piekno aikido... Niestety jak to w zyciu bywa: drogo i dobrze (co nie oznacza ze aparat zrobi zdjecia za ciebie) lub tanio i z kompromisami (co nie znaczy ze wszystkeei fotki beda do d.). Aparat jest narzedziem i jesli jestes dobrym fotografem to na pewno lepszy aparat lepiej wykorzystasz i bedzie po prostu latwiej pracowac, choc przy odrobinie doswiadczenia i z tanszym dasz sobie rade. Nic tylko szukac kompromisu. Powodzenia!
  • 0

budo_kyrielejson
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa (CAA)

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia

Kolego Kyrielejson.
Mam zbior okolo 2tys. zdjec z ponad 30 stazy aikido w Polsce i czasem w Europie z okresu ostatniego 3,5 roku. Niemal wszystkie te fotki zrobione sa na czarno-bialych filmach, zatem aparatami tradycyjnymi (NIKONki moje kochane) :lol: . Jesli odwiedzisz nas kiedys w Poznaniu na jakims stazu, do czego zachecam, to serdecznie zapraszam do ogladania. Wybrane fotki z tej kolekcji znajdziesz na naszej stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wraz z relacjami ze stazy.
Jesli chodzi o robienie fotek na cyfrowkach, to po prostu ekonomika mnie do tego zaczyna zmuszac :? , bo jeden film cz/b to z odbitkami itd. w sumie 50zl. Na razie jade na sprzecie pozyczonym, ale kto wie... Obrobki cyfrowej zero bo aikido jest tak piekne ze broni sie samo! :) No i samo sie fotografuje!

Nie no spoko. Ja masówki nie robie, więc mogę sobie pozwolić na trzaskanie na moim ulubionym Canonie A-1 ino obiektyw chciałem zanabyć specjalnie celem fotografowania treningów i nie wiem jaki, dlatego się rozpytuję na prawo i lewo :-)
  • 0

budo_joshin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
To nie zaden mistrz . To duszek Kacperek albo jego tata, są tacy podobni
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
Irimi dzieki za rade :-) Tak swoja droga 5 tys. napewno nie wybule teraz, co najwyzej poltora :? Kiedys robilem cyfrowka fotki na aikido, ale taka najgorsza z mozliwych i niestety wszystko bylo porozmywane, chociaz pare fotek wytrzymalo. Coz najwyzej poczekam jakis czas i dozbieram na lepszy sprzecior. Irimi mozesz polecic jakis model z tych lustrzanek? Chodzi mi glownie o b.dobry zoom i zeby za jednym razem duzo fotek mozna bylo zrobic.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Staż z Fujimoto Sensei - zdjęcia
No niestety lustrzanki cyfrowe kosztuja wlasnie od 5tys. w gore, wiec zapomnij na razie. Ale to ze fotki sa rozmazane nie jest wina aparatu cyfrowego. Czas naswietlania byl widocznie zbyt dlugi i dlatego zdjecie robione z reki wyszlo poruszone. Czas naswietlania powinie wynosic max. odwrotnosc ogniskowej by zdjecie bylo nieporuszone. Czyli jesli masz zoom 28-135mm np. to czas powinien wynosic 1/30sek dla 28mm i 1/125 lub 1/500 sek dla 135mm. Podaje czasy pelnych liczb przyslony, choc w cyfrowkach sa chyba czasy posrednie. Chyba ze ktos ma dobra reke, jak ja np. he kwestia wprawy. Zalezy to od ilosci swiatla i ustawionej czulosci (radze kozystac z ISO 400 lub jesli parat ma takie to ISO 800). Poza tym mozna uzyc lampy choc ja stosuje tylko jako dodatkowe swiatlo wspomagajace a nie glowne bo to splaszcza zdjecie, traci ono przestrzen.
Odsylam na polskie strony AGFY gdzie jest dosc rozbudowana szkola fotografowania i tego typu rzeczy znajdziesz.
Wiec nawet najdrozszy aparat bedzie robil poruszone fotki jesli nie bedziesz przestrzegal pewnych ogolnych zasad fotografii. Nawet cyfrowka za 1400zl zapewni przyzwoite zdjecia jak sie troche nad tym popracuje co z cyfrowka jest niemal darmowe, bo skaszanione foty nic nie kosztuja. Jesli chcesz podagac o fotografowaniu to daj znac na gg: 3180699.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024