Skocz do zawartości


Zdjęcie

formy stylu/systemu wing/weng chun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
Ad. MGW WCh - dodatkowe info na temat możliwości doskonalenia swojego WCKF bezpośrednio u źródeł. Dopuszczana jest możliwość indywidualnych zajęć poza oficjalnym programem przy ponadstandardowych umiejetnościach chetnej duszyczki.
Szkoła Mai Gei Wong w swej chińskiej lokalizacji prowadzi krótkie kursy doskonalące tradycyjnego wing chun kung fu.
Program leci następująco :
1 etap.
Yee Ji Kim Yeung Ma (bazowa pozycja WCh)
Zhan Zhuang (postawa statyczna)
Sun Hei Gui Yuen Gong (chi kung, jako ćwiczenia oddechowe, zdrowotne, gibkościowe plus trening siłowy - izometryczny
2 etap
San Sik (oddzielne sekwencje)
Jip Sao (dwuosobowe ćwiczenia doskonalące)
Podstawowe trechniki samoobrony
3 etap
Siu Nim Tao
doskonalenie poruszania i przemieszczania
Dan Chi Sao
Fai Jee Gong (ćwiczenia z pałkami)
Teng Heun Sao (ćwiczenia z ratanową obręczą)
4 etap
Chum Kiu
Seung Chi Sao
sparring
5 etap
Biu Tze
żwignie i trzymania
rzuty i podcięcia
zaawansowane techniki samoobrony
6 etap
Mok Yan Jong
7 etap
Lok Dim Bun Guen
sparring z tyczką
8 etap
Yee Ji Seung Do (podwójne maczety)
sparring maczety kontra inna broń
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
Uzupełnienie uprzedniego postu VingDragona na temat ścieżki stylowej pochodzącej od Chan Yu Min (czesc spekulacji mówi iż w nowym rozszerzonym programie nauczania tej szkoły przekazywane są techniki pochodzące wprost od Leung Jan, natomiast inne wskazują, że te elementy są spadkobierstwem pochodzącym od żony CYM, która przed zamążpójściem posiadała juz umiejetności kung fu a ich doszlifowaniem zajął się teść (Chan Wah Shun).
Poniżej program szkoleniowy propagowany przez Tam Biu, ucznia Chan Kaa Lim (trzeciego syna CYM) na terenie Shunde, Guangdong pod hasłem Weng Chun San Joang.
1. formy bez broni :
- Siu Nian - wstępny trening
- Hung Sha Sao - dłoń czerwonego piasku
- Fook Fu - ujarzmiony tygrys
- Chum Kiu - wyszukiwanie mostu
- Biu Jee - dźgające palce
- Fut Jeung - dłoń Buddy
- Fa Kuen - kwiecista pięść
- Huen Sao - krażące ręce (wydzielone sekwencje ala san sik)
- Chi Sao - zlepione ręce (wydzielone sekwencje ala san sik)
2. formy z tradycyjną bronią :
- długa ławka
- włócznia
- miecz
- podwójne noże
- podwojne pałki
- tyczka
3. formy z tradycyjnymi przyrządami :
- drewniany manekin
- taniec lwa
4. formy izometryczno-oddechowe nie są trenowane
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
good job, Guardian poklon
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
:paker:
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
kolejna porcja infos na temat wietnamskiej ścieżki i pokłosia vinh xuan quyen wywodzącego się z aktywności Yuen Chai Wana.

Akcent polski

Szkoła Systemu Czerwonego Feniksa z Warszawy propagująca Shaolin Wing Chun z linii przekazu : Nguyen Te Cong - Luc Vinh Khai - Nguyen Dang Quang - Jarosław Duczmalewski (częściowo także Piotr Chmielewski, Józef Szargut, inni Polacy ???) .

W szkole oprócz vinh xuan propagowane jest także JKD oraz elementy tai chi i pakua. Nastawienie szkoły ma charakter bardziej prozdrowotny niż fighterski, nacisk kładzony jest na kierunek polepszania samopoczucia, ogólnej zdrowotności (w ramach szkoły działa Akademia Zdrowia zajmująca się naturalna medycyną i zabiegami wokół niej egzystującymi - typu żywienie wg 5 elementów, akupresura, joga, itp.)

Program nauczania prowadzony jest wg kryteriów International Mekong-Do Centre i obejmuje :
formy bez broni :
- Thieu Hinh Dieu (forma tylko technik ręcznych)
- Sa Haa (forma tylko technik nożnych)
- Thieu Mai Hua (mały kwiat śliwy)
- Dhai Mai Hua (duzy kwiat śliwy)
formy z bronią :
- Lieu Diep Kiem (miecz)
- Tam Cham Dao (bliźniacze miecze)
- Luc Diem Ban Cong (tyczka mnicha)
formy na przyrządach :
- drewniany manekin
formy izometryczno-oddechowe :
- formy energetyczne wraz z ćwiczeniami oddechowymi
- ćwiczenie "przywoływania osobistego anioła kung fu"
Zainteresowanych odsyłam do linku :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
i Wietnam dalej ...
Sukcesorzy Nguyen Te Conga (Yuen Chai Wan) wykreowali na terenie Wietnamu dwa kierunki dalszego rozwoju przekazanych nauk.
Generalnie można mówić o podziale na szkołę hanojską (północną) i sajgońską (południową), które docierają w świat - pierwsza via Rosja i diaspory wietnamskie z tego kierunku, druga - via Francja/Kanada i diaspory wietnamskie z tego kierunku.
Pojawiają się także spekulacje specjalistów, co do wyodrębnienia "trzeciej drogi", w postaci szkóły mekongskiej, stanowiącej kompilację dwóch poprzednich.
Niżej ukraińska szkoła Ving Xuan Quyen Phai Igora Astasheva z Połtawy.
Przekaz w linii : Nguyen Te Cong (Yuen Chai Wan)>Nguyen Zui Hai (Ho Hai Long)>Huyngh Ngoc An (Ho Phi Ho)>Igor Astashev.
Program szkoleniowy na każdym etapie nauki obejmuje zagadnienia medytacyjne (zen), gibkościowe (gimnastyka ścięgien i stawów), chikung (ćwiczenia oddechowo-izometryczne), sekwencje ćwiczebne technik walki bez broni i z bronią tradycyjną oraz formy.
Generalnie podział przebiega następująco :
formy bez broni :
- Ba Thu Phap
- Tieu Luin Dau
- Tieu Mai Hua
- Mai Hua Bo
- Khac Khin Ty Bo
- Tieu Hin Yi
formy z bronią :
- Luc Diem Bhan Cong
- Tham Cham Dao
formy przyrządowe :
- drewniany manekin
formy izometryczno-oddechowe :
- Ngu Khin Khi Cong
  • 0

budo_irzounek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun

...Wong Wu Fong to pewnie prawdziwe chinskie nazwisko, Micki to pewnie jego "zachodnie" imie.


HI,
Wong Wu Fong and "Mai Gei Wong" (nickname) is the same person. There is NOT any name "Micky" :-) , its just misunderstading on CS Tangs side...
Greetings from Guangzhou
IRzounek
  • 0

budo_irzounek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun

Ad. MGW WCh - dodatkowe info ......


If you like to see MGWWCh syllabus, just go to : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

greetings to all
IRzounek
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
Hi Ivan,
welcome in the Polish budo forum and sites abouth wing/weng chun/tsun enthusiast`s discussion of the style/system, routines etc.
Best of all in Guangzhou training and good luck for your business, schools in Europe.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun

Hi Ivan, welcome in the Polish budo forum and sites abouth wing/weng chun/tsun enthusiast`s discussion of the style/system, routines etc. Best of all in Guangzhou training and good luck for your business, schools in Europe.

Guardian, welcome on Polish VB Club,

BTW our Friend Ivan is a member since October 7th 2003 :)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
jezdem nowyj member wiec mogem nie pamientac tego ze ajven jest tu pare dzionkow wczesniej ode mnie
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
a poza tym odkrywczym postem, to co nowego słychować ?
Może by tak kolejny infosik ku uciesze polskiej gawiedzi, o jakiejs ciekawej weng/wingscieżynce, bo jakoś ostatnio tempo wiedzowania nam spadło i trza by odswiezyc klimat, żeby wierszyki były w klasyfikacji parę oczek wyżej
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
off course, but I'd like to find out some more from Ivan about his Yong Chun lineage,

Ivan are you there? Write something, please
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
Ajven chyba się w tym Kitaju zasiedział i imiejet nas głęboko w du...szy.
Pociagne jeszcze klimaty wietnamskie, tym razem z mańki rosyjskiej, więc linia szkoły hanojskiej pod nazwą Thieu Lam Phat Son Vinh Xuan Phat Gia Quyen.
Sukcesorzy przekazu :
Ngyyen Te Cong - Tran Van Phung (alias nicko - "Jednooki Smok) - Nguyen Hong Tu + Mai Anh Chau - Walery Pawłovskij
Ciekawostką dla wytrwałych jest prześledzenie jak sie rozeszły w końcowym obrazie nauki Cheung Bo i Fung Siu Chinga. Porównanie obecnej postaci w linii sukcesorów - przekaz Yuen Kai Shan versus przekaz Yuen Chai Wan.
Szkoła W.Pawłovskiego (prawda, że brzmi swojsko) szkoli wg następującej metodyki :
formy bez broni :
- Tieu hinh y - ichniejsza SLT
- Dai mai hoa - forma dużego kwiatu śliwy
- Ho hinh quyen" - forma tygrysa
- Bao hinh quyen" - forma lamparta
- Hac hinh quyen" - forma żurawia
- Xa hinh quyen" - forma węża
- Long hinh quyen" - forma smoka
- Tong hop ngu hinh -
- Thu Dao Quyen - ichniejsza DLT
formy z przyrządami :
- Bai tap 108 moc nhan - drewniany manekin 108 sekcji
- Bai tap 108 moc nhan niem thu - podwersja powyższego, wykonanie w parach (duo statyczne, bez przemieszczania)
- Bai tap 108 moc nhan niem thu tien lui - jak wyżej tylko duo dynamiczne, z poruszaniem w przód i do tyłu
formy z bronią :
- Bai tap bat tram dao - forma nozy motylkowych
- Bai tap te mi con - forma z krótkim
- Bai tap doan dao - forma z krótkim nożykiem
Bai tap quay tay tu do - ćwiczenia wolnej walki ala sparringowe fullcontactowe chi sao
formy izometryczno-oddechowe
- część form podstawowych ćwiczona w wersji chikungowej ("na miękko i twardo" :D )
  • 0

budo_irzounek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun

off course, but I'd like to find out some more from Ivan about his Yong Chun lineage,

Ivan are you there? Write something, please


Hi,
It was not possible to log in from place where I was to last week ... But now no problems. If you ask directly about something around MGW, I try to answer:-).
irzounek
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
Are you interested to open a branch in Poland? Is anybody who contacted you in that issue?

I belive for many people of Polish Yong Chun Community it will be great chance to see live an other/traditional lineage then LT only !
  • 0

budo_irzounek
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun

Are you interested to open a branch in Poland? Is anybody who contacted you in that issue?

I belive for many people of Polish Yong Chun Community it will be great chance to see live an other/traditional lineage then LT only !


Hi VingDragon !

Im NOT interested to open any branches anywhere... JUST they are some people outside my country they like to practice MGW, so I teach them and on this way we build new branches :wink: .
Poland - some years ago contacted me my dear, long years friend Josef Szargut of Kozle and I was for two day seminar in his city. It was just friedship seminar, this cooperation is not continued...
greetings
IRzounek
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun

Im NOT interested to open any branches anywhere... JUST they are some people outside my country they like to practice MGW, so I teach them and on this way we build new branches :wink:

Great, and I think this is the best way. You're wise man

Poland - some years ago contacted me my dear, long years friend Josef Szargut of Kozle and I was for two day seminar in his city. It was just friedship seminar, this cooperation is not continued...
greetings IRzounek

No questions about it :)
  • 0

budo_lopez_rodriquez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
WITAM
produkuję się tu po raz pierwszy i mam wiele przemyśleń ale z braku czasu teraz się nie wyprodukuję :-)
mianowicie, opórcz tego, że dużo ciekawych rzeczy pisze VingDragon (i inni oczywiście) to mam wrażenie, że na codzień nosi okulary z filtrem weng chun... wszystkie inne przekazy są gorsze, mniej ciekawe itp.
skąd taka kompletna wiedza na temat innych przekazów?
uczyłeś się innych zaawansowanych technik w przekazach choćby Yip Man'a czy tylko obejrzałeś co nie co? Oczywiście nie jestem ślepo zapatrzony w przekaz Yip Manowski ale trochę to brzmi jak propaganda ta gloryfikacja Weng Chun - chodzi mi tu raczej o całokształt wypowiedzi Ving... a nie na tym konkretnie forum.
ale tak już idąc za myślami...
jakie są ośrodki, które wg Ciebie są godne polecenia w Polsce?
oprócz oczywiście tego Szymankiewicza, który robi kaszanę i proszę nie wciskać mi ciemnoty, że prezentuje dobry poziom bo coś na ten temat wiem.
no to pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem...[/b]
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: formy stylu/systemu wing/weng chun
witam Lopeza Rodriqueza na forum, dzieki za post i pytania - odpowiadam:

...mam wrażenie, że na codzień nosi okulary z filtrem weng chun... wszystkie inne przekazy są gorsze, mniej ciekawe itp



hehehe, masz racje nosze okulary jednak to nie wplywa na moj fanatyzm :) pisze i smieje sie z innych przekazow (tych Yip manowskich) bo widze, ze wciaz powtarzaja te same bledy, wpadaja w pulapke wlasnego systemu i wciaz szukaja nowych rozwiazan w innych systemach - co jest zupelnie zbedne.

skąd taka kompletna wiedza na temat innych przekazów?


nie wiem czy napewno i juz kompletna ale napewno pochodzi od prawdziwych nauczycieli :)

uczyłeś się innych zaawansowanych technik w przekazach choćby Yip Man'a czy tylko obejrzałeś co nie co?


uczylem sie roznych odmian i szkol po Yip Manowskich jak rowniez mialem swietne przyklady porownawcze w Weng Chun a te daly mi wiele do myslenia i praktyki - stad moje wyrobione juz zdanie

Oczywiście nie jestem ślepo zapatrzony w przekaz Yip Manowski ale trochę to brzmi jak propaganda ta gloryfikacja Weng Chun - chodzi mi tu raczej o całokształt wypowiedzi Ving... a nie na tym konkretnie forum.



tu masz racje co do mojego podejscia, byc moze podchodze troche fanatycznie ale wierz mi, widzialem juz wiele i sposrod tych wszystkich przekazow ten wydaje mi sie najbardziej wiarygodny i konkretny.

... jakie są ośrodki, które wg Ciebie są godne polecenia w Polsce?


szczerze mowiac nie ma takich - bo albo nie ma tam dobrze wyszkolonych instruktorow albo sprzedaje sie wielkie nic na wielkie pieniadze, albo sa wielkie checi i zapaleni uczniowie ale brakuje im dobrych kontaktow i wiedzy.

no to pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem...



:D no to ja tez pozdrawiam - pisz czesciej :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024