Skocz do zawartości


Zdjęcie

viet-chun-do - pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

viet-chun-do - pytanie

Jak mało wiedzą o mnie i o tym co robię Ci, którzy piszą na łamach budo...

w takim razie zapraszamy do dyskusji publicznej

..."stworzyłem" własną szkołę (connection style), której nazwa brzmi: VIET-CHUN-DO KWIATU ŚLIWY.

I tak :Viet-to elementy wietnamskiego VINH XUAN,
Chun-to elementy chinskiego wingchun,
DO- to wybrane techniki karate.

PS. wiem ze, Ziutek jest na mnie smiertelnie obrazony (do dzis nie wiem konkretnie, za co?) i z pewnoscia nie odpisze mi na emaila; ale nawiazujac do jego postu/listu, chcialbym zadac w imieniu uzytkownikow forum proste pytanie:

- jakie i ile form bokserskich zawiera ow styl? -
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
Viet Chun Do Szkoła Kwiatu Śliwy, jak Ziutek pisze, jest metodą "connection style", raczej nie jest to "nowy styl", a bardziej autorski program nauczania, oparty o dotychczasowe doświadczenia Ziutka na polu różnych odmian WC/VT/VC/WT/YC/YT, zdobyte w Polsce, Niemczech, Holandii, Chinach, Rosji, Ukrainie, z różnymi instruktorami i nauczycielami. Sądzę, że niedawny pobyt Ziutka w Foshan i Hong Kong dał mu w miarę kompleksowy pogląd na różnorakie ścieżki stylu i wypracował coś własnego w tej mierze, dodając swoją wiedzę pedagoga branży WF i ogólne obserwacje trendów sztuk walki.
Wydaje mi się, że jeżeli oczekujesz, iż będzie to coś radykalnie odbiegającego od ogólnego wizerunku stylu/systemu, coś kompletnie "odkrywczo-nowatorskiego", to nie ta droga. Po prostu Ziutek pracuje "na własny rachunek" i współpracuje z wieloma źródłami wiedzy o stylu/systemie. Jeśli idzie o szczegóły, zwracaj się do twórcy. Pewnym novum, jest wplecenie w istotnej części, wietnamskiej ścieżki stylu/systemu do szerokopropagowanej i ogólnodostepnej ścieżki chińskiej.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
Ja takze bylbym bardzo zainteresowany odpowiedziami samego Ziutka.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
Przynajmniej p. Ziutek nie wciska ludziom sciemy o 300 latach tradycji, gorze wudang i 16 zwierzetach tylko mowi jasno na czym rzeczy stoja, co polaczyl i od kogo.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
powtarzam pytanie :

- jakie i ile form bokserskich zawiera ow styl? -
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
Ziutek Szargut śledzi od czasu do czasu niniejsze forum, więc być może zechce odpowiedzieć na Twoje zapytanie, ewentualnie, jeśli nie on, to być może głos zabierze któryś z wiodących instruktorów tej szkoły, choć obserwując losy prób merytorycznych dyskusji (vide wysiłki Darka Sitkowskiego tu i uprzednio na sfd i gorinkan, czy też pozostałych zapaleńców wingczunowców), kończą się one smętnym podadywaniem na tematy bajeczno-historyczne, a nie konkretną analityką, określającą ile w danym spojrzeniu jest stylu/systemu jako spadkobierstwa w prostej linii, a ile indywidualnego pomysłu ("wynalazków") danego szkoleniowca.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
ja w dalszym ciagu zadaje bardzo proste pytanie i oczekuje odpowiedzi od samego 'miszcza stylu' a nie jego adwokatow
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie

Nie jest ważne czym się zajmujemy, tylko jak i czy tym co robimy nie wirządzamy komuś krzywdę.

No to panie Chung-Shi-He, musze stwierdzic, ze wyrzadzasz mi tym wielka krzywde i nie dowiem sie ile jest tych form. Umre nieswiadomy, a moja zla karma spowoduje, ze na nowo bede musial sie odrodzic w studni, bo jak sam...

co może powiedzieć żaba o oceanie, kiedzy całe życie spędziła w studni!

z Glebokiej Studni zwanej USA klania sie VingŻaba :)
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie

... z Glebokiej Studni zwanej USA klania sie VingŻaba :)

Dobre!
W końcu oba zwierzątka (Dragon i Frog) są uważane za wodne, więc coś je jednak wiąże :D

Przy okazji, co to są te formy bokserskie, bo nie wiem o czym jest mowa?
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie

więc coś je jednak wiąże :D

a do tego jeszcze Wodnik, hehe

Przy okazji, co to są te formy bokserskie, bo nie wiem o czym jest mowa?

hej... MK, co z ciebie za instruktor ze nie wiesz? Przypomne: formy bokserskie to takie ladne okreslenie na formy, uklady choreograficzne (kata, tao itp) wystaepujace w sztukach walki. do nich zalicza sie miedzy innymi Siu Lim Tao, Chum Kiu, Biu Chee ze stylu ktory cwiczysz :wink:
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie

a do tego jeszcze Wodnik, hehe

No to faktycznie wszystko sie zgadza.

hej... MK, co z ciebie za instruktor ze nie wiesz? Przypomne: formy bokserskie to takie ladne okreslenie na formy, uklady choreograficzne (kata, tao itp) wystaepujace w sztukach walki. do nich zalicza sie miedzy innymi Siu Lim Tao, Chum Kiu, Biu Chee ze stylu ktory cwiczysz :wink:

To co opisałeś, to są formy. Co to za dodatek "bokserskie". Co ma do tego boks? Inaczej zapytam. Czy są formy, które nie są formami bokserskimi. Jeżeli nie ma, to określenie "formy bokserskie" uważam za dziwne i bez sensu, a nie ładne.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
Domyślam się, że to taki odpowiednik sformułowania 'formy ręczne' (w odróżnieniu od form z bronią, a nie od form nożnych :) ). Być może po prostu angielska kalka. Jak wiadomo kung-fu jest określane także jako chinese boxing.
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie

Domyślam się, że to taki odpowiednik sformułowania 'formy ręczne' (w odróżnieniu od form z bronią, a nie od form nożnych :) ). Być może po prostu angielska kalka. Jak wiadomo kung-fu jest określane także jako chinese boxing.

Możliwe. Skoro trzeba się domyślać to znaczy, że nie jest to powszechnie stosowane określenie.
Może jestem staroświecki i nie ide z nowymi trędami ale formy nazywam "formami", formy bez broni nazywam "formami ręcznymi" (mimo że się kopie :) ), a formy z bronią "formami z bronią" (pewnie to wszystko mało oryginalne :oops: ), ale musze jakoś z tym żyć :)
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
jak się jeszcze kopie....... to powinno się je nazwać formami kickbokserskimi :)
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
... :) a jak się jeszcze robi techniki zapaśnicze i parterowe, jak to podobno ma miejsce w Weng Chun made Ving Dragon i być może jeszcze w Hoffmanowskim Chi Shim Weng Chun, to mamy formy wrestlegrapplekickboxing`owe (chwała temu co wymysli spolszczenie) ... he , he, he
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
tak, tak, tak... :twisted:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie

jak się jeszcze kopie....... to powinno się je nazwać formami kickbokserskimi :)

"i wąż kopie prosto" jak napisal jeden z polskich tworcow kungfu :)

Jak wiadomo kung-fu jest określane także jako chinese boxing.

Dzieki Dacheng.
A propos: pisal i uzywal tego okreslenia Janusz Sz. w swoich ksiazkach z lat ubieglych, wiec termin nie powinien byc dla nikogo zaskoczeniem :P
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
spróbuje jeszcze pociagnać ten watek, bo ma to zacięcie ... humorystyczne,
pierwsza proba spolszczenia :?
FORMY CHWYTACKO-UDERZACKIE :)
ewentuśnie ...
FORMY STÓJKOWO-PARTEROWE
mozna się oczywiście rozwinąć i popuścić wodze fantazji ..
FORMY CIOSOWO-UDERZENIOWO-BOKSERSKO-KOPANIOWO-BLOKOWO-UCISKOWO-DŹWIGNIOWO-TRZYMANIOWO-DUSZENIOWO-PODCINAJĄCO-ZAGARNIAJĄCO-RZUTOWO- uffs ... uffs ... COMBATOWSKIE
Czekam na propozycje pozostałych forumowiczów i Wszechobecnego
czyli VD :)
(ani chybi w tej Hameryce, wymyślili jakies durackie maszyny do tego interneta - bo siły w rencach nie mieli jak mawiał znawca tematu Pawlak senior - gratuluje VD :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie

spróbuje jeszcze pociagnać ten watek, bo ma to zacięcie ... humorystyczne, pierwsza proba spolszczenia :?

czyli mam rozumiec, ze to jest tlumaczenie z vietnamskiego na polski i dotyczy form nauczanego w Kozlu, tak? jednym slowem ...zajebiscie...
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: viet-chun-do - pytanie
fakt VD, ciut zboczyłem z kursu pierwszej stronki tematu, ale czego sie nie robi dla przyjaciół, chyba mi wybaczysz, znamy sie tyle lat, cio do - witnamski na polskie - pytaj ... Guang Pang Bang, pirwszy kucharz z budki pao bao ciam przy dworcu centralnym (siorryy, to musi byc Okęcie bo przylecisz kukuruźnikiem), reszta zajebiśta - do starsiego brata from Koźle.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024