Skocz do zawartości


Zdjęcie

ktory styl wybrac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_ludol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

ktory styl wybrac?
Chcialabym zaczac trenowac wushu, ale nie wiem jaki styl wybrac... czy moze mi ktos doradzic? 8) Mam dosc sparringow (ach to karate kyokushinkai...;)) i dlatego chcialabym zebyscie mi powiedzieli, ktory ze stylow kung-fu jest najbardziej widowiskowy i zarazem najmniej w nim walki wrecz (tzn. w ktorym stylu jest najwiecej akrobatyki polaczonej z uzyciem jak najwiekszej ilosci broni?) :)

Pozdrawiam,
Ludol
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
moze tai chi ? :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
Ludol z takimi zapatrywaniami, to interesuje Cię sportowe wushu z ukierunkowaniem na sportowy Changquan. I od razu wysyłam Cię do szkoły Nama, tam zobaczysz ludzi, którzy robią to, o co Ci chodzi ;)
Adres: Raszyńska 22, zajęcia są w zasadzie cały tydzień, ale o ile dobrze pamiętam aktualnie wushowcy ćwiczą w poniedziałki, wtorki i czwatrki od ok 18 do 20-tej i w soboty od 10-tej. Zajrzeć i zobaczyć.

K.
  • 0

budo_ludol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
dziekuje za odpowiedz :D

moge sobie tak po prostu przyjechac i popatrzec? na razie nie za bardzo moge w ogole cokolwiek trenowac, bo cos mam nie tak z kolanami - popsuly mi sie jak trenowalam karate i jeszcze nie mialam okazji stawic sie u lekarza... w kazdym badz razie, jesli sie wylecze i spodobaja mi sie tamte zajecia, zapisuje sie jak najszybciej :)

Ludol
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
Całkiem spokojnie można się zjawić i tylko popatrzeć. Natomiast z kolanami szoruj do lekarza, bo tam ich niestety będziesz używać ;)

K.
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
oj jak kolana chotre to troche kiepsko :( no ale zawsze sei cos znajdzie gdzie ich sie mniej uzywa;) (np mniej skacze). a na treningi zapraszam do Nama kiedy tylko chcesz;)
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
a z tai chi nie ma sie co smiac teraz w sportowym tai chi robia juz trawei wszystkie skoki poza motylkiem i gwiazda bez rak.... tak wiec tez zaczyna byc coraz bardziej widowiskowe.....
  • 0

budo_ludol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
ja sie nie smieje z tai chi ;) kiedys bardzo powaznie o nim myslalam i jesli nie uda mi sie uporac z kolanami, pewnie zapisze sie wlasnie na nie :) ale mimo wszystko wolalabym cos innego, jesli moge wybierac... ;)

Ludol
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
bez wzgledu na to czym sie zajmiesz, skonsultuj sie z lekarzem i nie lekcewaz problemow z kolanami. jesli chodzi o wu shu, zajrzyj do Nam'a :-) .
ps. taiji rowniez obciaza kolana.
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
Problem z kolanani to problem z treningiem jakiejkolwiek sztuki walki.
Mw
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
pytanie jeszcze co z tymi kolanami jest... i od jak dawna...
  • 0

budo_ludol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
w ogole zaczelo sie od tego ze postanowilam rozciagac sie w domu i mozliwe ze sobie cos naciagnelam/naderwalam w okolicach kolana. troche bolalo, ale potem bylo raczej ok, choc kiedy czulam bol, to juz nie probowalam sie tak bardzo rozciagac. co do problemow z kolanami jako takimi, to pojawily sie ok. 1.5 roku temu - w sumie to najpierw bylo takie uczucie zmeczenia (pewnie zwykle przeciazenie?) a potem na ktoryms treningu przy robieniu przysiadow z wyskokiem (tzn. przysiad wyskok, przysiad wyskok itd.) cos mnie *uklulo* w srodku i od tamtego momentu... juz nie robie takich przysiadow ;) a tak na serio, to od tamtego momentu najpierw sie pogarszalo - tzn. nagle zaczelo mnie bolec w obu kolanach a nie w jednym (choc to poczatkowe uczucie przeciazenia bylo w obu od poczatku). czasem na treningach po lub w trakcie biegow i niektorych technik, czulam klujacy bol tuz pod kolanem (zdarzalo sie takze tak jakby troszke nad nim, ale to rzadko). moj sensei (po krotkim *badaniu* dotykowym :oops: ) stwierdzil ze to "jalowa martwica guzowatosci kosci piszczelowej" 8O nie wiem na ile on sie na tym zna, ale na 100% nie jestem chlopcem w wieku 13-15 lat (czyli grupa, ktora podobno najczesciej choruje na te chorobe)... w kazdym badz razie od wrzesnia nie trenuje (nie tylko ze wzgl. na kolana) i stan raczej ani sie znacznie nie pogorszyl ani nie poprawil - na szkolnych wf'ach nie robie przysiadow, a po rozgrzewce na ktorej sie biega, ciagle czuje lekki bol.

a jeszcze 2 rzeczy:
1) jak dluzej siedze, np. z noga zalozona na noge (ale nie jest to warunkiem koniecznym), to czasem mam problem z wyprostowaniem nog - tak jakby mi sie cos tam zle ustawialo i kiedy probuje wyprostowac noge w kolanie, czuje uklucie.
2) od dawna *strzelaja* mi kolana, tzn. zawsze jak kucam/robie przysiad/whatever po raz pierwszy czy drugi, to tak sie dzieje, a potem jakos przechodzi.

przy okazji jeszcze mam do Was pytanko :) kiedys w ferworze (lol) walki nie usztywnilam stopy w stawie skokowym i kopniecie bylo na tyle mocne, ze troche mi sie noga wygiela nie tak jak trzeba. wieczorem staw mi spuchl (ale bez przesady!) i utrzymywalo sie to jakis czas. jak tego dotykalam, to (brzmi obrzydliwie :? ) moglam tam cos sobie w srodku przesuwac 8O nie wiem co to bylo, ale kiedy opuchlizna zeszla wszystko wocilo do normy. tzn. nie wiem czy naprawde wrocilo - chyba nie do konca, bo czasem jak chodze czy biegam *czuje* ze musze uwazac na ten staw, bo nie czuje sie w 100% pewnie. czy moze ktos wie co dokladnie mi sie stalo?...
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
Ło matko 8O Daj sobie spokoj z treningami tzw. 'sztuk walki' na 3 lata - a w szczegolnosci kong-fu omijaj dalekim lukiem. Wiekszosc walsnie takich bzdurnych wushu nakierowanych na 'akrobacje' a nie na walke konczy sie tak a nie inaczej. Co to za idiota kazal ci robic [cytuje]:"a potem na ktoryms treningu przy robieniu przysiadow z wyskokiem (tzn. przysiad wyskok, przysiad wyskok itd.) cos mnie *uklulo* w srodku i od tamtego momentu... juz nie robie takich przysiadow "
Co to ma wspolnego z walka i czego uczy? :roll: Szkoda, ze trafilas do sekcji jakiegos popierdolenca :(

pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?

Ło matko 8O Daj sobie spokoj z treningami tzw. 'sztuk walki' na 3 lata - a w szczegolnosci kong-fu omijaj dalekim lukiem. Wiekszosc walsnie takich bzdurnych wushu nakierowanych na 'akrobacje' a nie na walke konczy sie tak a nie inaczej.


Odezwał się EXPERT od wushu :evil:
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
Na kolana jak pisali poprzednicy uwazaj!! Bo o końca zycia problemy możesz mieć. Idź do lekarza - koniecznie, tylko wybierz dobrego, który miał kontakt ze sportem. Do końca się nie przerażaj, trenuj ewentualnie coś lekkiego, qigong np..Potem z czasem zobaczysz jak bedzie
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
bol pod kolanem z ktorej strony z tylu czyz przodu? jak z tylu i po takich wyskokach i biorac pod uwage wszystkie objawy to to moga byc nawet lakotki :? a to co Ci kolano tak spuchlo to mogla byc jakas woda w kolanie o ile nie cos z torebka stawowa... (ile Ty masz lat?) idz do jakiegos lekarza sportowego bo to malo fajnie wyglada... (powodzenia)
  • 0

budo_ludol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?

bol pod kolanem z ktorej strony z tylu czy z przodu?


z przodu - zazwyczaj calkowicie od frontu, a czasem troche od wewnatrz. poza tym, jak juz pisalam, kiedys sobie cos naderwalam przy rozciaganiu (przynajmniej tak mi sie wydaje :? ) i czasem czuje lekki bol - od wewnetrznej strony, troche z tylu (nie wiem jak to sie nazywa...).

ile Ty masz lat?


umm... 19? ;)

powodzenia


(nie-)dziekuje :)

Idź do lekarza - koniecznie, tylko wybierz dobrego, który miał kontakt ze sportem.


Jakies sugestie?
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
19??!!! i już problemy z kolanami?? Gratulacje dla Twojego trenera. Poszukaj lekarza sportowego i przygotuj się na koszty. Na wszelki wypadek skonsultuj to z z innym lekarzem bo wiem z doświadczenia że chłopaki chcą ciąć i to jak najszybciej.

a teraz takie pytanie w próżnie - czy naprawde zrobienie szpagatu jest niezbędne w treningu??
  • 0

budo_ludol
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?

19??!!! i już problemy z kolanami??


ktos mi cos kiedys wspominal, ze dziewczyny maja ogolnie slabsze kolana, ale nie wiem czy to byl tylko sposob tlumaczenia mojej sytuacji czy prawdziwa informacja...

a teraz takie pytanie w próżnie - czy naprawde zrobienie szpagatu jest niezbędne w treningu??


Próżnia: czy ja wiem... mozna miec niezle choroby sciegien w przyszlosci, tak ze sie nawet nie rozszerzy nog na wiecej niz 90st... ale ogolnie szpagat sie przydaje, choc nie jest konieczny
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: ktory styl wybrac?
No i mamy nowy kacik-medyczny kilku lekarzy jakis sanitariusz teraz tylko czekamy na sliczna pielegniarke. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024