Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wielcy oszuści!!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Wielcy oszuści!!!!
Wielcy mistrzowie- kim są , jak doszli do mistrzostwa- a może są tylko oszustami naciągającymi ludzi na kasę. W Chinach, Japonii to zawsze była normalka- nauczuciel prawdziwego systemu uczył tylko swojego spadkobiercę, później kiedy przyjechali biali, to zainteresowali się bardziej całą otoczką systemu- strojami, filozofią itp. zapominając o najważniejszym - system walki służy do walki. Z tak pobraną wiedzą ruszyli do swoich ojczystych krajów i wprowadzili - filozofię która tam wywodząca się z religii ma jakieś przełożenie, stroje, chodzenie na bosaka ( czasami po śniegu - no k.... debile ) gadka po japońsku. Te wszystkie orientalne akcenty dla wielu były i są ważniejsze niż to o czym mówie- karabin służy do zabijania a system walki do walki......
Innym wątkiem był np. Bruce Lee i jemu podobni - ten kiepski aktor tak naprawdę ze sztukami walki nie miał za wiele wspólnego- był nauczycielem cha chy, a Ving Tsun ( bo właśnie to ćwiczył ten Bruce Lee "karate mistrz" ) trenował nie całe 2 lata i został na poziomie 1 formy mówiąc delikatnie - nie wyróżniająć się niczym...
Taki to Bruce Lee pojechał sobie do USA gdzie zrozumiał że Ci kretyni łykną wszysto i łyknęlibo w późniejszych latach kasował tych wszystkich aktorów i inne sławy na krocie za treningi.
Takich wielkich chińskich , japońskich i jeszcze u nas polskich mistrzów, których nigdy nikt nie sprawdził są tysiące, są zwykłymi oszustami którzy nauczyli się jakiś ruchów z książek, kaset, seminariów od innych oszustów tylko troche lepszych i tak przekazują swe oszustwa w świat.......
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Zgadzacie się z moimi spostrzeżeniami?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
co ty piepszysz. Nie wszyscy ludzie i mistrzowie to oszusci. Kur.. wsadzanie wszystkich do jednego worka to spore nadurzycie. Moze Bruce Lee nie byl wielkim mistrzem ale byl na pewno prekursorem sztuk walki na zachodzie. Wiele z jego uwag jest bardzo trafnych. Zauwaz ze on nie ograniczal sie do jednego stylu tylko staral sie wybierac to co najlepsze z roznych stylow. To co jak teraz gdy widzisz walki w klatce gdzie zawodnicy tez walcza w oparciu o rozne style. Sciemniacze byli sa i beda. Wystarczy znalezc tylko glupiego i wykozystac. To co ty mowisz i uogulniasz to bezczelnosc
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Nie jestem szczególnym fanem Bruce'a Lee, ale z tego co widziałem jak się ruszał, to na pewno nie było tak, że 'nie wyróżniał się niczym'. A poza tym no comment. Zgadzam się ze Spajkiem co do niepotrzebnego uogólnienia. Aczkolwiek wiadomo, że jest wielu takich, którzy niczego nie uczą, tylko wrzucają zajebiste reklamy, świetnie się reklamują itd, bo białasy z zachodu na to lecą :) Natomiast, powtarzam po Spajku, uogólniać nie można. To, że ugryzł cię kiedyś pies, nie znaczy, że wszystkie psy są agresywne. (ale mi się udała metafora :wink: )
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Wyglada na to ze Bulterier padl ofiara jakiegos ''bialego mistrza "" odzianego w ladne szatki ktory to osiagnal mistrzowski poziom ogladajac filmy z Brucem. :) I proponuje ci objechac wszystkich mistrzow i wszystkie szkoly abys mogl je sprawdzic osobiscie i i jezeli spelnia twoje wymagania to wydaj im dyplom ''BULTERIER 2004". W tedy juz wszyscy beda wiedziec ze to szkoly autoryzowane przez ciebie i zadnego z sciemniactwa tam nie ma .
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!

Zgadzacie się z moimi spostrzeżeniami?


Wracaj chłopie na forum ULICA i tam głoś swoje MĄDROŚCI !!!
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Bardzo dziwi mnie wasza postawa- rzeczywiście troche się nie zrozumięliśmy , nie miałem zamiaru uogólniać - poprostu źle się wyraziłem. Nie mówię że wszyscy mistrzowie to oszuści- jeśli tak mnie zrozumieliście to przepraszam. Chodziło mi bardziej o tych którzy bardzo często postrzegani są jako wielcy mistrzowie a tak naprawdę są oszustami.
Miałem szczęście spotkać kiedyś wielkiego nauczyciela Ving Tsun - Wong Shun Leunga ( nauczyciela np."wielkiego" Bruce'a Lee ), który niezaprzeczalnie był wielkim mistrzem- ten człowiek wywarł na mnie wielkie wrażenie ( po jego śmierci przestałem ćwiczyć ) i naprawdę nie uważam że wszyscy nauczyciele są oszustam.
Ale widziałem kiedyś kasetę instruktarzową człowieka uznanego za wielkiego mistrza, pokazywanego w telewizji syna legendarnego Yip Mana, Yip Chuna, który nie potrafi poprawnie zrobić nawet 1 formy, a dzięki nazwisku kosi ogromną sałatę......

Nie jestem szczególnym fanem Bruce'a Lee, ale z tego co widziałem jak się ruszał, to na pewno nie było tak, że 'nie wyróżniał się niczym'.

To co ktoś robi na ekranie telewizora o niczym nie świadczy, a to że niczym się nie wyróżniał to akurat wypowiedź jego nauczyciela...

Wyglada na to ze Bulterier padl ofiara jakiegos ''bialego mistrza "" odzianego w ladne szatki ktory to osiagnal mistrzowski poziom ogladajac filmy z Brucem.

Tak się składa że nie miałem pecha trafić na jakiegoś idiotę- właśnie to że nie miałem kontaktu z tą całą orientalną otoczką pozwoliło mi spojżeć na pewne sprawy troszką inaczej- w przeciwieństwie do tych którzy nie wyobrażają sobie sztuki walki bez kimon, kłaniania się, i japońskiej gadki.
  • 0

budo_tomek.k
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Wracaj chłopie na forum ULICA i tam głoś swoje MĄDROŚCI !!![/quote]

A mnie najbardziej się podoba że nasz "moderator" ma tyle zawsze do powiedzenia :)
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Bruce Lee byl moim idolem, byl dobry w sztukach walki, bardzo dobry. Oszust ? 8O Nacpales sie ?
Nie mow o nim w cudzyslowiu "mistrz" bo kto jak kto ale on byl na pewno mistrzem. Nie wiem co tez tam ci naopowiadali "wielcy mistrzowie z Chin" :? czy moze sam doszedles do tak blyskotliwych wnioskow ?
W kazdym razie Bruce Lee to to za wysokie progi dla Ciebie i twoich "mistrzow"... choc na pewno pieknie wykonuja formy :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
[quote name="budo_tomek.k"]Wracaj chłopie na forum ULICA i tam głoś swoje MĄDROŚCI !!![/quote]

A mnie najbardziej się podoba że nasz "moderator" ma tyle zawsze do powiedzenia :) [/quote]

Ba... lata praktyki :)
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Bruce Lee byl moim idolem, byl dobry w sztukach walki, bardzo dobry. Oszust ?  Nacpales sie ? 
Nie mow o nim w cudzyslowiu "mistrz" bo kto jak kto ale on byl na pewno mistrzem. Nie wiem co tez tam ci naopowiadali "wielcy mistrzowie z Chin"  czy moze sam doszedles do tak blyskotliwych wnioskow ? 
W kazdym razie Bruce Lee to to za wysokie progi dla Ciebie i twoich "mistrzow"... choc na pewno pieknie wykonuja formy
Widzę że bardzo mało wiesz o swoim idolu. Powiedz mi - jakim mistrzem i jakiego systemu był ten AKTOR. Gdzie walczył i ile walk stoczył?Naogladałeś się filmów i nasłuchałeś "king Bruce Lee karate mistrz" dlatego tak się oburzyłeś. Taki z niego mistrz jak z Van Damma.
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
W kazdym razie Bruce Lee to to za wysokie progi dla Ciebie i twoich "mistrzow"... choc na pewno pieknie wykonuja formy

no wykonywac pieknie formy to tez wielka sztuka i trzeba temy sporo czasu poswiecic...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Bruce Lee byl czlowiekiem ktory wyprzedzal epoke w ktorej zyl.
Nie wiem co masz do niego ze takie bzdury wypisujesz. Dla mnie to wyglada na zwykla ludzka zawisc i malostkowosc.

Powiedz mi - jakim mistrzem i jakiego systemu był ten AKTOR. Gdzie walczył i ile walk stoczył?


Co to ma od rzeczy ? Masz go za jakiegos komandosa ? :rofl:
Cos Ci sie pomylilo. Opowiesci o mistrzach co to stoczyli dziesiatki walk na smierc i zycie to wlasnie rodem z tych bajek ktore na poczatku wysmiewales.

Tak się składa że nie miałem pecha trafić na jakiegoś idiotę- właśnie to że nie miałem kontaktu z tą całą orientalną otoczką pozwoliło mi spojżeć na pewne sprawy troszką inaczej- w przeciwieństwie do tych którzy nie wyobrażają sobie sztuki walki bez kimon, kłaniania się, i japońskiej gadki.


Chyba jednak to Ty naogladales sie za duzo filmow :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!

Zgadzacie się z moimi spostrzeżeniami?

ja sie zgadzam, i obawiam sie, ze w srodowisku kungfu jest zdecydowana wiekszosc oszolomow niz tych normalnych ludzi. ale to juz jest moje odczucie :wink:

sorry Dragonku ale dopisze sie do twojego posta bo mam problemy techniczne i powiem zeja sie zgadzam z Toba w pelni!!!! kung fu przyciaga oszolomow co na wf nie chodzili nawet bo sie przydzili wysilkiem fizycznym ale naczytali sie roznych dziwnych opowiesci i im sie kurna wydaje ze obudza sie jedngo dnia i beda zajebisci bo wczaraj im mistrz przekazal sekret stylu :)
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Bullterier ogólnie dobrze gadasz. Od wszystkiego są oczywiście wyjątki. Co do Brucea Lee to po prostu zdaje się nie wiesz, że on prywatnie był dobry, robił dużo walk sparingowych w których zazwyczaj bywał lepszy. W wingczun zdobył podstawy ale szybko wyszedł poza nie i poza ograniczenia wingczunu. Oprócz tego że dużo ćwiczył to jeszcze dużo kombinował teoretycznie, jego Jeet Kune Do jest całkiem sensowną koncepcją. Trzeba mu oddać to że jako jeden z pierwszych dostrzegł wartość zachodniego boksu, savate i zapasów względem wschodnich sztuk walki. Też tak kiedyś myślałem jak Ty ale wystarczyło trochę się wgłębić w tematykę, żeby zmienić zdanie co do Brucea Lee.

Wosiu
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Wosiu, zdrowko! :)
Bullterier, Twoje prawo do wyrazania opinii, jednak proponuje zaglebic sie w temat Bruce'a bardziej od strony rzeczywistosci i tego co robil na przestrzeni swojego pobytu w USA. A zmienialo sie duzo, nawet bardzo duzo w podejsciu do SW.
Jedno mnie zawsze zastanawia...Wing Chungowcy (sorry dla tych co tego nie robia) jebia Bruce'a ze byl przecietnym adeptem MA a w Wing Chun to wogole mierny...Ok, moze w Wing Chun byl mierny, i co z tego?
Tylko dlaczego wiekszosc szkol WCH uzywa wizerunku Bruce'a do marketingu? Dlaczego pisza: Win Chun - styl Bruce'a Lee???
Tego moja glowa objac nie moze... :)
  • 0

budo_edwin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!

Bullterier ogólnie dobrze gadasz. Od wszystkiego są oczywiście wyjątki. Co do Brucea Lee to po prostu zdaje się nie wiesz, że on prywatnie był dobry, robił dużo walk sparingowych w których zazwyczaj bywał lepszy. W wingczun zdobył podstawy ale szybko wyszedł poza nie i poza ograniczenia wingczunu. Oprócz tego że dużo ćwiczył to jeszcze dużo kombinował teoretycznie, jego Jeet Kune Do jest całkiem sensowną koncepcją. Trzeba mu oddać to że jako jeden z pierwszych dostrzegł wartość zachodniego boksu, savate i zapasów względem wschodnich sztuk walki. Też tak kiedyś myślałem jak Ty ale wystarczyło trochę się wgłębić w tematykę, żeby zmienić zdanie co do Brucea Lee.

Wosiu


dobrze napisane. nie zgadzam się jedynie, że w WT?WC itp. są ograniczenia. No może na poziomie Siu Nim Tau, ale później apewniam, że jest ich coraz mniej.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!

sorry Dragonku ale dopisze sie do twojego posta bo mam problemy techniczne i powiem zeja sie zgadzam z Toba w pelni!!!! kung fu przyciaga oszolomow co na wf nie chodzili nawet bo sie przydzili wysilkiem fizycznym ale naczytali sie roznych dziwnych opowiesci i im sie kurna wydaje ze obudza sie jedngo dnia i beda zajebisci bo wczaraj im mistrz przekazal sekret stylu

spoko za wklejke, ale ja chcialem tylko dodac ze chodzilo mi rowniez o 'mistrzow' oszolomow. Robia ludziom wode z mozgu, leja wode w nauczaniu a potem nie jest dziwne ze ludzie maja takie podejcie do kungfu a nie inne. Cale srodowisko MA tak wogole jest sklocone i dziwne. Kazdy uwaza sie za wielkiego madrale i niepokonanego mistrza, z tradycjami czy bez - jeden kit :)

I wszystko jest pieknie gdy jestesmy uczniami, awansujemy by stac sie zaawansowanymi. Trzeba slodzic, w dupe wchodzic takim mistrzom zeby cokolwiek sie nauczyc. Najwiekszy problem zaczyna sie gdy jestesmy instruktorami i niech ktos odwazy sie podwazyc slowa mistrza-guru, niech sprobuje 'pojsc na swoje' - caly dorobek zostaje przekreslony, dyplomy i certyfikaty odebrane, zostajemy wyrzuceni i przekleci na wieki. Kto nie sprobowal ten nie wie. Dlaczego tak jest? Bo wiekszosc z tych rzadzacych mistrzow to egoisci, zaslaniajac sie falszywa skromnoscia tak naprawde dbaja tylko o swoj wlasny wizerunek. Kasa kasa i jeszcze raz kasa. Czy to nie jest chore srodowisko?

Bruce Lee - hmm, owe srodowisko 'odrzucilo go' wlasnie za te odmienne podejscie. Mimo wszystko Bruce uwazal Yip Mana za swojego nauczyciela i stad ta cala propaganda w Wing Chun. Podobno chodzilo tez o wplywy i polityke. Hong Kong chcial zeby Bruce reklamowal szkoly Wing Chun a ten nie chcial. Po jego smierci stalo sie na odwrot, szkoly Wing Chun wykorzystaly postac Brucea do swoich celow komercyjnych i tak jest do dzis.

Dołączona grafika
  • 0

budo_bulterier
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Ving Dragonie- bardzo minie cieszy że podzielasz moje zdanie i to że ten temat rozwija się na różne inne wątki...... dzięki.
Co do Bruce'a Lee to prawda jest taka że Yip Mann nigdy nie był jego nauczycielem gdyż wtedy już nie nauczał , jednakże był tak znaczącą postacią w VT że wszyscy się z nim chętnie fotografowali, tak właśnie robił Bruce- ciekawiej bylo obwieścić że jest się uczniem wielkiego Yip Mana - Wong Shun Leung, który był wtedy instruktorem nie był jeszcze tak znany.
Podobnego zabiegu dokonał Yip Chun, z tego co słyszałem to nigdy nie trenował ze swoim ojcem ale mimo to dzięki nazwisku podaje się za spadkobiercę systemu- po ojcu. To przeciwko takim ludziom piszę tutaj.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Wielcy oszuści!!!!
Ale oceniaj umiejetnosci a nie marketingowe zabiegi. Wrzuciles Bruce'a Lee do worka z napisem oszusci i sciemniacze. Porownujesz go do Van Damma :rofl:
Wiadomo ze w sztkach walki pelno jest niezdrowej konkurencji, walki o klienta, prestiz itp W tym elemencie wszyscy na forum zgodnym glosem przyznaja Ci racje, bo tak jest. Jednak rzucajac takie slowa wobec konkretnej osoby trzeba bardzo uwazac, bo zadko kiedy ma sie pelny obraz sytuacji i wystarczajaca wiedze do oceny. A jak sie kogos obrzuci gownem to zawsze sie cos przyklei i tak opinia idzie w swiat, zwlaszcza dla osob publicznych, jak Bruce Lee.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024